dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Płyta z betonu chudego czy bloczki pod mały domek gospodarczy w ogródku?

Question Płyta z betonu chudego czy bloczki pod mały domek gospodarczy w ogródku?

Witam Serdecznie,

Chciałbym postawić w ogródku prosty parterowy domek gospodarczy w technologi szkieletowej z płyt OSB o wymiarach 3,8x3,8 m na wzór domków rekreacyjnych. Oczywiście chciałbym zrobić to w jak najprostszy sposób nie wydając przy tym zbyt wielu $$$

Wpierw pomyślałem o postawieniu takiego domku na bloczkach jak stoi większość z nich, lecz powstał problem ze zrobieniem i zabezpieczeniem podłogi od spodu. Pomyślałem więc o samodzielnym wylaniu 10 cm betonu chudego wzmocnionego zbrojeniem.

Nie byłoby problemu gdybym na forum przeczytał, że pod takie konstrukcje polecacie bloczki, słupy lub fundamenty jak pod dom z prawdziwego zdarzenia.

Stąd też mam pytanie. W czym bloczki fundamentowe są lepsze od płyty zbrojonej z betonu chudego?

Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar coulignon
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

Domyślnie

Płyta będzie też posadzką - zdaje się to lepszym rozwiązaniem
    Nasz Dziennik
    Wasze Komentarze

alkohol nie daje odpowiedzi ale pozwala zapomnieć pytanie.

3. Kronika budowy domu z betonu komórkowego H+H. Relacja krok po kroku Wybieramy klej do płytek. Jaki do glazury, jaki do gresu, jaki do terakoty lub kamienia? Własny dom! Najlepszy sposób na życie. Historia budowy nowego domu na starych fundamentach Jaki jest koszt remontu łazienki? Ile zapłacisz za robociznę, ile za materiały?

Domyślnie

wylej płytę a nie żadne bloczki betonowe.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia