dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Klejenie desek tarasowych do betonu

    Witam

    Chcialbym przed wejsciem do domu polozyc deski tarasowe ryflowane. Niestety obecnie jest tam plyta betonowa o wysokosci uniemozliwiajacej zastosowanie legarow pod deski. To wejscie jest zadaszone, natomiast czasem przy deszczu zostanie zamoczone i czasem sniegiem tez na niego zawieje.

    Pamietam, ze gdzies kiedys czytalem o opcji klejenia drewna na zewnatrz do podkladu betonowego, ale nie moge tego odnalezc. Czy ktos moze kojarzy taka metode? Jakie kleje? Stosowac dylatacje? Itp?
    Wydaje sie, ze ten klej powinien niejako "uszczelnic" powierzchnie, ale to tylko moje zgadywanie.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Czarno to widzę aby na zewnątrz drewno nie pracowało na tyle, żeby nie odpadło. Może lepiej ułozyć coś w stylu pływającej podłogi i tylko poblokować to na krawędzi ? pozdr adma
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  3. #3

    Domyślnie

    To tez pewnie jest jakas opcja, ale nie zalatwia odplywu wody/wietrzenia desek. Dlatego zastanawiam sie na "szczelnym" klejeniem.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Się przyłącze do "czrnowidztwa". Deski na pewno można tak
    spreparować , żeby je ze sobą złaczyć

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    A gdyby tak wykuć w wylewce kanały pod legary ? Legary z profila alu albo jakiegoś twardego plastiku (np. legary systemowe firmy sedpa). W sumie wystarczy aby między wylewką a deskami była szpara 1-2 cm, przypuszczam ze tyle będziesz w stanie wygospodarować.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    skiubek

    Zarejestrowany
    May 2011
    Posty
    1

    Domyślnie Deski tarasowe na betonie

    Cytat Napisał qqlio Zobacz post
    To tez pewnie jest jakas opcja, ale nie zalatwia odplywu wody/wietrzenia desek. Dlatego zastanawiam sie na "szczelnym" klejeniem.
    Jak sobie poradziłeś kolego? Mam ten sam problem - mam wysokość około 4cm, deska jest na 2,8cm, więc na legar zostaje około 1cm - z czego zrobić legarki?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał skiubek Zobacz post
    Jak sobie poradziłeś kolego? Mam ten sam problem - mam wysokość około 4cm, deska jest na 2,8cm, więc na legar zostaje około 1cm - z czego zrobić legarki?
    Takie metalowe listwy o ksztalcie "U" - oryginalne zastosowanie to szyny do wieszania polek.
    Takie cos:
    http://www.leroymerlin.pl/garderoba-...p501,l772.html

    W wolnej chwili wkleje fote.
    Pzdr

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dombal Zobacz post
    Witam.

    Dobrym rozwiązaniem może okazać się deska kompozytowa ( połączenie miału drzewnego z PVC). Można ją położyć na profilu aluminiowym o wysokości 16 mm. Razem z deską wysokość tarasu wtedy wyniesie 44mm.Profile można kręcić do wylewki śrubą do betonu.
    U mnie to by bylo za wysoko - majster mial swoje zdanie w trakcie wylewania podestu....
    Wiec musialem zrobic te legarki marketowe (okolo 1 cm) i naciensze deski drewniane (1,8mm). Czyli razem z papa okolo 3,2 cm. Dzieki temu nawet pod drzwiami udalo sie upchac cienka wycieraczke :-p

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bonku5

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-233
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał skiubek Zobacz post
    Jak sobie poradziłeś kolego? Mam ten sam problem - mam wysokość około 4cm, deska jest na 2,8cm, więc na legar zostaje około 1cm - z czego zrobić legarki?
    Przebrnął ktoś, przez taki problem??

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony