dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 89
  1. #21

    Domyślnie

    7zl to tanio, zazyczaj ok 14zl wiec przy 200szt to juz jest roznica, wiem ze to robota głupiego, ale ja mam sporo czasu wiec moge go wykorzystac do przesadzania i zaoszczedzic te kilka stówek, ktore i tak pojda na co innego

    pokaz fotki posadzonych
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  2. #22
    2mm
    Guest
    2mm

    Domyślnie

    no i pięknie

    całkiem duże te tuje, po 7 zł to raczej bardzo tanio

    dobrze je podlewaj zeby się przyjęły i obsyp korą, żeby ziemia nie wysychała zbyt szybko

    u mnie podobnej wielkości tuje wsadzone w 2008 mają teraz około 180-200 cm, rosną bardzo szybko



    pozdr.

  3. #23

    Domyślnie

    super wyszło
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Margoth*
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Bogatynia
    Posty
    1.249

    Domyślnie

    safikey, ładnie wyszło, ja też mam szmaragdy w ogrodzie. Mam tylko pytanie: jaki efekt zamierzasz uzyskać? Żywopłot? Bo jeśli nie, to chyba tuje są za blisko siebie posadzone. Szmaragdy mają 70 cm średnicy, więc co tyle należy je sadzić.

    A dajesz pod iglaki mikoryzę?
    Ostatnio edytowane przez Margoth* ; 16-09-2011 o 21:13
    Pozdrawiam, Margoth*
    Nasza eLKa

  5. #25

    Domyślnie

    chyba chodziło o 70 cm średnicy a nie w obwodzie

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Chwasty jeszcze Ci nie podnoszą tych pierwszych agrowłóknin?

  7. #27

    Domyślnie

    woda po chwili wsiąknie,bez obaw,ślicznie Twój ogród zmienia się,prawidłowo zastosowałeś najpierw włóknina potem roślina,nierozumiem dlaczego niektórzy proponują odwrotną kolejność,chyba za dużo czasu mają bądź za mały zakres wiedzy.

  8. #28

    Domyślnie

    Agrowłóknina ma też swoje wady... Hamuje naturalny obieg materii, trudno nawozić rośliny, trzeba w zasadzie dla prawidłowego nawożenia zdjąć agro, no i najważniejsze, korzenie rośliny zamiast iść w glebę wyrastają pod agro, bo tam i ciepło i mają wilgoć. A zimą takie korzenie w zasadzie na wierzchu, a nie w glebie, łatwo przemarzają i duże rośliny padają. Perz przerośnie agrowłókninę, ale oczywiście nie w takiej ilości jak bez. Ja przyznam się mam nieustajacy dylemat, "stosować albo nie stosować". Rezultat - na jednych rabatach mam na innych nie, na tych co mam klnę, że korzenie rosną pod agro i trudno się nawozi, agro wyłazi spod kory lub roślin i straszy, a na tych co nie mam klnę, bo mam chwasty i chwasty...
    Czym będziesz przykrywać agro, twierdzisz, że nie korą, bo wiatr wywieje, to co, żwirkiem? Chyba nie zostawisz tak jak jest, bo to szczerze mówiąc wygląda gorzej niż chwasty. Ja tak jak ty (bez żwirku i kory) zrobiłam na skarpie, ale posadziłam irgę płożącą major i ona po 2 latach zarosła i agro nie widać, a ja teraz agro systematycznie wycinam sobie i zdejmuje. U ciebie nie widzę roślin płożących, które by zarosły agro.
    Powodzenia w dalszym tworzeniu ogrodu!
    Ostatnio edytowane przez jata ; 16-09-2011 o 09:16

  9. #29

    Domyślnie

    Trafiłam do Ciebie poprzez wpis w moim wątku, przeczytałam pierwszą stronę Twoich ogrodowych zmagań i odradzam agrowłókninę... kupiłam ją przed sadzeniem tujek, ale na innym forum zobaczyłam co może się stać z tujami za jakiś czas i zrezygnowałam... mam wysypane korą jeden duży worek na metr i wcale nie jest aż tak źle z chwastami.
    Ostatnio edytowane przez ana-76 ; 16-09-2011 o 08:15

  10. #30

    Domyślnie

    A co moze się stać jesli mozesz zdradzić.....
    Wiem ze agrowłóknina po paru latach zgnije, ale co ponadto?
    ja właśnie sadzę tuje szmaragrowe i na powierzchnę dam argrowłókninę a na to korę

  11. #31

    Domyślnie

    tak jak napisała jata korzenie idą do góry i jak już tujka ładnie urośnie, tak że cieszy oko i robi za osłonę od sąsiadów może okazać się że zaczyna padać bo system korzeniowy rozrósł się tam gdzie nie trzeba. Nie mam w ogrodzie ani centymetra agro, pomimo tego że wpiwnicy leżą dwie ogromne belki, a pielenie przy grubej warstwie kory wcale nie jest uciążliwe. Nawet tam gdzie mam kamyki nie mam agro.

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Smok Bazyli
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Niwepołomice
    Kod pocztowy
    32-005
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał jata Zobacz post
    Agrowłóknina ma też swoje wady... trudno nawozić rośliny, trzeba w zasadzie dla prawidłowego nawożenia zdjąć agro,
    W takich wypadkach dobrze jest zastosować nawóz w płynie.
    Bob Budowniczy

  13. #33
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Lopesjus
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    962
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Smok Bazyli Zobacz post
    W takich wypadkach dobrze jest zastosować nawóz w płynie.
    Albo nie nawozić. Trochę jak z kotem, który karmiony nie łowi myszy.... Mam wrażenie, że takie "hardkorowe" szmaragdy mają ładniejszy pokrój po kilku latach
    _______________
    Mój dziennik ogrodu: http://forum.muratordom.pl/blog.php?39543-Lopesjus

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ania i Tomasz Zobacz post
    A
    Wiem ze agrowłóknina po paru latach zgnije, ale co ponadto?
    Zależy jaka agrowłóknina, większość nie gnije, na moje niewprawne oko to ta safikey jest tak żywotna jak plastikowae butelki typu PET i 500 lat przetrwają...
    A co do nawozu w płynie - większośc nawozów jest w granulkach, w płynie, to są do doniczkowych, no ewentualnie samemu można zrobic gnojówkę, np. z obornika, ale to już nie jest szybkie nawożenie...
    Co do nawożenia szmaragdów - nie wiem, swoje nawożę wiosną, rosną ok, brabantów nie nawożę, bo i bez tego mi ładnie i gęsto rosną w mojej glinie, ale ogród to nie tylko żywotniki, a safikey widzę, że chce stosować agrowłókninę na wszystkich rabatach.

  15. #35

    Domyślnie

    Prawdę mówiąc ja też chcę zastosować agrowłókninę na większość dużych rabat, nie tylko pod tuje....

  16. #36
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Lopesjus
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    962
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ania i Tomasz Zobacz post
    Prawdę mówiąc ja też chcę zastosować agrowłókninę na większość dużych rabat, nie tylko pod tuje....
    Podaję wątek, który miejscami rozwinął się dość ortodoksyjnie, co do stosowania włóknin: http://forum.muratordom.pl/showthrea...%B3d+naturalny
    _______________
    Mój dziennik ogrodu: http://forum.muratordom.pl/blog.php?39543-Lopesjus

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Smok Bazyli
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Niwepołomice
    Kod pocztowy
    32-005
    Posty
    31

    Domyślnie

    To prawda pod tui nie trzeba nawozić, problemy mogą mieć tylko na bardzo ubogich glebach. Nawozy są zwykle granulowane, ale w płynie również występują np:. wszystkie nawozy humusowe, http://www.fhukaktus.pl/sklep/biopon...10l-p-554.html, http://www.eogrod.com/index.php?prod...ct&prod_id=631, http://www.fhukaktus.pl/sklep/agreco...-1l-p-186.html i wiele innych.
    A co do domowych sposobów na uniwersalny nawóz w płynie polecam gnojówkę z pokrzyw - czas przygotowania dwa tygodnie.
    Bob Budowniczy

  18. #38

    Domyślnie

    wiosną ubiegłego roku moji rodzice sadili thuje, a że byłotego ponad 300 metrów to na całej dlugości dali agro. Wczoraj miałam wątpliwą przyjemność pomagania mamie w pieleniu.... perz i inne ścierwo poprzebijało się przez agrowłókninę, wyłazi też bokami. zU mnie gdzie nie ma włókniny plewi się leciutko, można usunąć długaśne perzowe korzenie , a tam masakra, nie dość że ciężko je wyrywać to ciągną sięstrasznie, jak zagiełam agro to pod jest plątanina różnistych korzeni, co więcej przyczepialą się do włókniny jakby się w nią wczepiały, masakra... Mama zła b tyle roboty włożyli w tą włókninę cyt 'mówili że będzie bezobsługowo a tylko dodatkowej roboty sobie narobiłam' na wiosnę będzie wszystko przerabiać
    Ostatnio edytowane przez ana-76 ; 18-09-2011 o 08:50

  19. #39
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Lopesjus
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    962
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał ana-76 Zobacz post
    wiosną ubiegłego roku moji rodzice sadili thuje, a że byłotego ponad 300 metrów to na całej dlugości dali agro. Wczoraj miałam wątpliwą przyjemność pomagania mamie w pieleniu.... perz i inne ścierwo poprzebijało się przez agrowłókninę, wyłazi też bokami. zU mnie gdzie nie ma włókniny plewi się leciutko, można usunąć długaśne perzowe korzenie , a tam masakra, nie dość że ciężko je wyrywać to ciągną sięstrasznie, jak zagiełam agro to pod jest plątanina różnistych korzeni, co więcej przyczepialą się do włókniny jakby się w nią wczepiały, masakra... Mama zła b tyle roboty włożyli w tą włókninę cyt 'mówili że będzie bezobsługowo a tylko dodatkowej roboty sobie narobiłam' na wiosnę będzie wszystko przerabiać
    Zdecydowanie lepsze są agrotkaniny (polipropylen). Po nasadzeniach warto zasypać ją jak najszybciej korą czy kamieniem. Taka odsłonięta jest łatwiej unoszona przez nieusunięte chwasty, biegają też po niej zwierzaki (nasz kot z upodobaniem drapał włókninę). W jednym miejscu mam położone ok 10m2 membrany dachowej (pozostałość z budowy), to rozwiązanie jest bezobsługowe
    _______________
    Mój dziennik ogrodu: http://forum.muratordom.pl/blog.php?39543-Lopesjus

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Smok Bazyli
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Niwepołomice
    Kod pocztowy
    32-005
    Posty
    31

    Domyślnie

    Niestety włóknina nie jest idealna. Najpierw przed położeniem włókniny należy teren porządnie odchwaścić szczególnie z perzu i mleczy, następnie zabezpieczyć boki. Oczywiście na tkanie dużą warstwę kory. Jak się tego nie zrobi to potem są problemy. Dobrze przygotowana tkania to naprawdę ciężka praca.
    Bob Budowniczy

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony