dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 306 z 902
Pokaż wyniki od 6.101 do 6.120 z 18038
  1. #6101
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.169
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał aksamitka Zobacz post
    Elfir dziekuje, a czy mozna popryskać po zbiorze czy lepiej w przyszłym roku? na truskawkach tez sie pokazaly plamki
    Na truskawkach może być też szara pleśn.
    Zwykle zwalcza się te choroby przez ścięcie liści po zbiorach.

  2. #6102
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mirela99
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    7.243

    Domyślnie

    Jak rozumiem zdecydować się tylko na jedną bylinę (np hosty tylko różne odmiany/kolory) ? Czy kępkami posadzić więcej rodzajów (np. hosty + konwalie+ parzydło ) ?
    „Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała
    świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego,
    chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego
    jest mężczyzna.” (św. Tomasz z Akwinu)
    Granat

  3. #6103
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Mrówki nie żywią się żywymi roślinami. Z tego powodu nie są groźne. Ich uciążliwość polega na roznoszeniu mszyc i bronieniu ich kolonii przez drapieżnikami.

    Do zwalczania stosuje się środki absolutnie niehumanitarne (truje się królową)
    zatem zostawiam je w spokoju jak narazie oczywiscie.
    potem zobaczymy
    pozdrawiam
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  4. #6104
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Możesz posadzić to wszystko grupami – tworząc „plamy” z każdej rośliny. Będzie super.
    Mirela, ależ Ci tych wejmutek zazdroszczę Miałam 5, ale kupowałam z likwidującej się szkółki leśnej dość zaniedbane. Sama je z gruntu wykopywałam, wtedy jeszcze niezbyt fachowo. Udało mi się dohodować do tej pory tylko jedną. Za to to prawdziwa ozdoba mojego ogrodu
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  5. #6105
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    F.5, a czemu chcesz je usuwać ? One są pożyteczne, choćby dlatego, że spulchniają ziemię, usuwają różne resztki. Pewnie, że jak wejdziesz w mrowisko, to nie jest przyjemnie. Za wodą nie przepadają. Toną w niej i woda niszczy im gniazda. Musi być inna przyczyna „najazdu”.

    Stosuj tam gdzie musisz granulaty i ten preparat do spryskiwania „Pożegnanie z mrówką”, np. naokoło domu i w miejscach gdzie Ci mrowiska przeszkadzają.
    Dziekuję za redę wczoraj przekopywałem miejsce gdzie w sobote bede sadził pierwsze roslinki i byłem w szoku jesli chodzi o ilosc mrowek.
    fakt faktem ze mogłem rozkopac ich mieszkanie
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  6. #6106
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.169
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirela99 Zobacz post
    Jak rozumiem zdecydować się tylko na jedną bylinę (np hosty tylko różne odmiany/kolory) ? Czy kępkami posadzić więcej rodzajów (np. hosty + konwalie+ parzydło ) ?
    Więcej, ale dużymi kępami. Parzydło jest wysokie, więc z tyłu kompozycji.

  7. #6107
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    F.5 Co najwyżej Cię troszkę popodszczypują Mnie się zdarzyło wyskakiwać w ogrodzie z ciuszków, tak się na mnie rzuciły
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #6108
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Upsss to rok temu gdy ogrodnik rozplantowywał ziemię ktora stała ze 2 lata w w 2 duzych kupach natrafił na 2 gniazda os.
    sprawa otarła sie o 4 ukąszenia - mowił ze standard.

    osy przeniosły się pod podbitkę na razie nie walczę z nimi bo dom jeszcze nie zamieszkały.
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  9. #6109
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Z osami i szerszeniami lepiej walczyć póki gniazda małe, bo potem bywa, że wzywa się straż pożarną. U nas przynajmniej to strażacy usuwają gniazda spod dachu.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  10. #6110

    Domyślnie

    pestko,
    można gdzieś obejrzeć Twój ogród?
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

  11. #6111
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Izat, tylko kawałeczkami tu i ówdzie na forum On ciągle w budowie. Ciągle obiecuję, że założę swój wątek, ale z czasem krucho.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  12. #6112

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Izat, tylko kawałeczkami tu i ówdzie na forum On ciągle w budowie. Ciągle obiecuję, że założę swój wątek, ale z czasem krucho.
    szkoda
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

  13. #6113
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek6401

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ŻYWIEC
    Posty
    231

    Domyślnie

    Witam.Mam pytanie posadziłem przed domem Dereń Biały, zakupiony w formie czerwonych gołych gałęzi , posadzony w połowie kwietnia i do to tej pory wyglada tak samo jak przed posadzenie , czy to normalne aby nic na nim się nie pokazało ?

  14. #6114
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.169
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie nie jest normalne. O tej porze powinien przygotowywać się do kwitnięcia.

  15. #6115
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar yokasta
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    2.506

    Domyślnie

    Przyszła kryska na Matyska.

    Elfirku, niedawno wsadziliśmy do ziemi jałowca z donicy. Chyba jałowiec pospolity ale głowy sobie nie dam uciąć bo na plakietce lakonicznie "jałowiec" i cześć. 1. Teraz zauważyłam, że usychają mu końcówki pędów, w zasadzie wszystkich. Co może być przyczyną?

    Niedaleko rośnie koreanka, szmaragd i chyba nic im nie jest.

    2. Oprócz tego w innym miejscu rosną dwie koreanki, niewielkie - ok. 60 cm wysokości. Gdzieniegdzie mają pojedyncze igły brązowe (dosłownie kilka na całe drzewko). I też nie wiem o co chodzi.

    Nawoziłam nawozem płynnym jałowiec dostał też Topsin bo gdzieś wyczytałam, że jakiś grzyb to może powodować ale zastanawiam się jak uratować to drzewko bo wygląda coraz gorzej.

    A oprócz tego na kazdym drzewku pajęczyny, nie takie mikro - na owocowych, iglastych, liściastych chyba mnie nie lubią. Kupiliśmy Magus na przędziorka tylko czy takie spore kokony, pajęczyny to przędziorek ?

    Bo o mrówkach nie wspominam.

  16. #6116
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.169
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    1. przesuszony? Uszkodzone korzenie?

    2. przemarznięcie?

    3. pajęczyna to zwykły pająk

  17. #6117
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar yokasta
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    2.506

    Domyślnie

    A jeśli te roślinki na których są te zwykłe pająki mają niektóre liście pozwijane? I marniejsze jakieś....Cholerka, może przesadzam faktycznie.

    Dziękuję!

    Edit: Jednak mam jeszcze jedną problematyczną roślinę, o której zapomniałam bo w zasadzie jej nie widać. Chodzi o ambrowca amerykańskiego, sadzony jesień 2011. Chyba przemarzł bo miał końcówki przyrostów czarne. Po przymrozkach obcięte, na wszelki wypadek zasmarowane maścią ogrodniczą żeby nic nie złapały . Ale dalej nie ma liści, nie rozwija się. Przyrosty też się nie pokazują.

    Gleba: gliniasta, ale pod ambrowca robiliśmy mieszankę rozluźniającą.
    Ostatnio edytowane przez yokasta ; 01-06-2012 o 21:27

  18. #6118
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naberia
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    2.238
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Dzięki Pestko. Jutro ruszam na poszukiwanie mrówek
    Domek Naberii
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...3%B3wka/page76

    Mieszkamy od 31.08.2011 r.
    Wszystko w niespełna 15 miesięcy

  19. #6119

    Domyślnie

    Cytat Napisał yokasta Zobacz post

    Nawoziłam nawozem płynnym jałowiec dostał też Topsin bo gdzieś wyczytałam, że jakiś grzyb to może powodować ale zastanawiam się jak uratować to drzewko bo wygląda coraz gorzej.
    To może być oczywiście wina grzyba (Phomopsis juniperovora - zamieranie pędów), ale skoro piszesz, że: "usychają mu końcówki pędów, w zasadzie wszystkich", to nawet bardziej prawdopodobny wydaje się atak owadów. Po pierwsze więc - licinek! Ewentualnie może miodownica lub zaśnieżek.

    Tak wygląda wstępna faza zaatakowania jałowca przez licinka:

    Następna to krzew cały suchy z zewnątrz.
    Zdjęcie wzięłam z Ogrodowiska, gdzie było ilustracją innych problemów, ale wg mnie to klasyczny przykład zaatakowania przez licinka.
    Ostatnio edytowane przez dorota.k ; 02-06-2012 o 11:08

  20. #6120
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.169
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał yokasta Zobacz post
    A jeśli te roślinki na których są te zwykłe pająki mają niektóre liście pozwijane? I marniejsze jakieś....Cholerka, może przesadzam faktycznie.
    Ale zwijanie liści nie jest objawem żerowania przędziorka. Posiadanie pająka i równocześnie jakiegoś innego szkodnika nie jest wykluczone. Ale cięzko jest mi cokolwiek stwierdzać na podstawie suchego opisu, bez zdjęć. Bo na iglakach równie dobrze możesz mieć szara pleśń lub zamieranie pędów.

    Ambrowiec pewnie przemarzł całkowicie, skoro nic nie puszcza nawet od korzenia.

Strona 306 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony