dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 307 z 902
Pokaż wyniki od 6.121 do 6.140 z 18038
  1. #6121

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Posiadanie pająka i równocześnie jakiegoś innego szkodnika nie jest wykluczone.
    Mogą też mszyce sobie po cichutku siedzieć, pod tym zwiniętym, prawie niewidoczne...

  2. #6122
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar yokasta
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    2.506

    Domyślnie

    Sprawdzę, dzięki Wam Elfir i Dorota .
    To zdjęcie faktycznie obrazuje to co się dzieje z naszym jałowcem, muszę poczytać jak z tym walczyć.

    A jak nic nie wydumam to jeszcze wrzucę zdjęcia.

    Ambrowca szkoda .

  3. #6123
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czołem dziewczyny.
    Udało mi się przekopać 1 grządkę.
    Wykopałem z 700 kilo kamieni i płyty betonowe które budowlańcy zostawili mi w prezencie - chyba w prezencie - nieistotne.
    jest to strona północna jednak dzis o 18 gościlo tam słonce.

    w projekcie miały być tam berberysy i byliny.
    Elfir jak sądzisz czy po połnocnej stronie przeżyje klon czerwony i co moze byc jeszcze z roślin pod takim klonem jako tło?
    jeszcze kilka fotek



    czy kolon czerwony to dobry pomysł na to miejsce ?
    Bardzo podobają mi się też pęcherznice i ich kolor i to ze liście są pełniejszei większe niz u berberysa
    pozdrawiam radek
    Ostatnio edytowane przez f.5 ; 02-06-2012 o 19:52
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  4. #6124
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.169
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    klon czerwony lubi żyzne i wilgotne podłoże. Zapewnisz mu takie?

    Jesli tam rzeczywiście jest cień w południe to może różaneczniki?

  5. #6125

    Domyślnie

    Elfir,
    chciałbym poradzić się Ciebie w sprawie trawnika. Na początku kwietnia zastosowałam nawóz 100-dniowy, trawnik jest koszony co 7-10 dni, automatycznie nawadniany. Do tej pory wyglądał ok, ale zaczyna blednąć kolor, tzn. takie wyschnięte, żółte źdźbła sie pojawiają równo na całej powierzchni. Myślę czy nie sypnać nawozem azotowym, ale nie upłynęło jeszcze 100 dni i nie chciałabym przesadzić z tym nawożeniem. Glebę mam trudna niestety, zbita i ciężka, miejscami jest jak beton i wcale mi tam trawa nie chce rosnąć. Więc nawozić czy jeszcze nie?

  6. #6126
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.169
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Raczej wykonaj zabieg aeracji, bo chyba ci się trawa dusi.

  7. #6127

    Domyślnie

    Witaj Elfir.Ja znowu po pomoc do Ciebie. Zauważyłam, że liście Obieli the bride oraz bukszpana są bardzo jaśniutkie. Czy to może być chloroza liści? Czy potraktować je jakimś żelazem? Drugi temat to miskant chiński. Źdźbła robią się fioletowe? Nie wiem o co chodzi? A trzecia to dreń kousa. Tutaj z kolei liście się jakby zasuszają. Oglądam go dokładnie i nie widzę nic żerującego, ale może muszę sięgnąć po lupę. Przeczesałam internet, ale nie mogę przypiąć co się dzieje z roślinkami, a nie chcę eksperymentować. Będę bardzooo wdzięczna za pomoc.





    I chyba nawet udało mi się ze zdjęciami z flickra

  8. #6128

    Domyślnie

    I zapomniałam o zdjęciu derenia.

  9. #6129
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.169
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    świeżo posadzone rośliny rzadko kiedy wymagają nawożenia - przecież nie zdołałyby jeszcze zużyć składników które były w glebie.
    Chyba, że sadziłaś je w torfie (który jest jałowy)?

    Bukszpan w pełnym słońcu ma jasne liście.

    Wydaje mi się, że dereń jest przypalony słońcem.

    Masz prawidłowy odczyn gleby dla każdej z roślin?

  10. #6130

    Domyślnie

    Obiela the bride była sadzona już w zeszłym roku. Podobnie jak bukszpan. Rośliny są teoretycznie dobrane do gleby, ale odczyny mogły się zmienić. Technika sadzenia u mnie to ziemia z dołka wymieszana lekko z torfem oraz dobrą dokupioną ziemią. Nie wiem czy tak jest ok, ponieważ nie mam zbyt dużego doświadczenia, ale nie chciałam roślinom stwarzać warunków całkowicie odbiegających od tych otaczających. Może rzeczywiście wynika to z operowania słońcem. A miskant taki fioletowy to normalne?? Może to inna odmiana niż chciałam. Teoretycznie miał być miskant malepartus. A odczyn swoją drogą sprawdzę żeby było dobrze. Bukszpan te młode przyrosty ma zieloniutkie. Jesienią powinien ściemnieć??

  11. #6131
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.169
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    po co ten torf? Torfu używa się tylko do zakwaszania gleby.
    Bukszpan kwaśnej nie lubi. Jego przyrosty zawsze są jaśniejsze niż starsze liście.

    Miskant może się przebarwiać

  12. #6132

    Domyślnie

    Dziękuję Elfir za pomoc.

  13. #6133

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Raczej wykonaj zabieg aeracji, bo chyba ci się trawa dusi.
    Aeracja była wczesną wiosną, powtórzyć teraz?

  14. #6134

    Domyślnie

    co to za roslina?

    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  15. #6135
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    wyglada na jasminowiec wonny

  16. #6136
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Też jestem za jaśminowcem
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  17. #6137
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.169
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał summer78 Zobacz post
    Aeracja była wczesną wiosną, powtórzyć teraz?

    Tak. Aerację mozna robic kilka razy w roku. Ale taką rzetelną z zasypywaniem piaskiem. I nie mylić z wertykulacją.

  18. #6138

    Domyślnie

    pytanie dyletanckie do bólu.....
    Drodzy znawcy ogrodu i praktycy
    ogarnęły mnie wątpliwości w sprawie oświetlenia ogrodu - słońcem:
    czy przy scianie zachodniej domu posadzone rosliny maja miejsce cieniste czy słoneczne - słońce obejmuje ten obszar - teraz od ok 12 i oczywiscie grzeje do końca.
    kiedy nie było tam roslin, wydawało mi się , że tam jest patelnia - i rosną tam lawendy, goździki, perovskie i juki nawet. Sucha gleba piaskowa - perowskie wyglądają na zadowolone
    Przemeblować rabatę?
    Goxdziki rosną pod katem 40 stopni do podłoża - tak wychylone są w stronę słońca

  19. #6139
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.169
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jeśli słońce w okresie wegetacji jest co najmniej 8 godzin to jest to miejsce słoneczne.

  20. #6140
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Ave, ta Twoja ściana bardziej PŁD-ZACH jest
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

Strona 307 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony