dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 339 z 902
Pokaż wyniki od 6.761 do 6.780 z 18033
  1. #6761

    Domyślnie

    Witam
    Zakupiłem ostatnio 4 berberysy Maria, na których zauważyłem przeżółkłe, zbrązowiałe liście. Sprzedawca twierdzi, że to wypalone miejsca od słońca. Nie jestem do końca przekonany o tym, zwłaszcza, że jedna sztuka jest wyraźnie zieleńsza (więc pewnie w słońcu nie był) i też z takimi plamami.
    Czy to aby nie jakiś grzyb, czy coś? Jak uważasz? Reklamować?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN0499.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	80,7 KB
ID:	126643   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN0500.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	68,8 KB
ID:	126644   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN0501.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	62,1 KB
ID:	126645  

  2. #6762
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobiczek Zobacz post
    ani mi nie mów
    Ja stawiam jeszcze na koty sąsiadki - które sobie tam urządziły kuwetę - tak śmierdzi.
    Ona ma takie drobne pączki na gałązkach - Ciąć ją na krótko?
    Pomoże jej sie pozbierać?
    Ani się waż oskarżać koty U mnie w ogrodzie są moje 2 i w porywach 2 następne okoliczne. Żadnej krzywdy roślinom nie robią. Nawet ostrzenie pazurków na wierzbach pozostaje przez drzewa niezauważone. Psy są w stanie duże szkody zrobić.

    Jak chcesz, żeby się rozprzestrzeniło na inne rośliny to zostaw drzewko i czekaj. Ja bym je już usunęła i jeszcze spaliła.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  3. #6763
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    grzyb Phyllosticta berberidis
    Mozna pryskać Bravo.

  4. #6764

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    grzyb Phyllosticta berberidis
    Mozna pryskać Bravo.
    Dzięki wielkie! Reklamować (kupione wczoraj), czy też opryskać i będzie po ptakach?
    Jeżeli nie jest to groźne i oprysk wszystko załatwi, to nie chce mi się użerać.

  5. #6765
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie jest specjalnie groźne.
    Opryski trzeba wykonać w serii i jesienią powybierać liście.

  6. #6766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    nie jest specjalnie groźne.
    Opryski trzeba wykonać w serii i jesienią powybierać liście.
    Dzięki wielkie!
    Pozdrawiam

  7. #6767
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naberia
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    2.238
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Elfir, dostałam od teściowej takie bylinki. Wiesz może co to są za jedne? Mam takie i fioletowe.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	18d68f3e10f13b44a1bd2b8d29512c9f,10,19,0.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	81,7 KB
ID:	126721

    Mam jeszcze pytanie dot. choroby róż. Czy jest to możliwe, żeby miały w jednym czasie czarną plamistość i mączniaka rzekomego w jednym czasie??? Bo na to mi wyglądają liście

    Dziękuję.
    Domek Naberii
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...3%B3wka/page76

    Mieszkamy od 31.08.2011 r.
    Wszystko w niespełna 15 miesięcy

  8. #6768

    Domyślnie

    bylinka to platycodon czyli rozwar - bo tez mam wyższe i niższe, późno się budzą na wiosnę

  9. #6769
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ayna
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-950
    Posty
    89

    Domyślnie

    Witam,
    mam prośbę do Elfir w zidentyfikowaniu gatunku sosny. Pytałam właścicieli, ale nie pamiętali nazwy, powiedzieli, że mają one 12 lat i były wsadzane z małych sadzonek. Pozwolili zrobić zdjęcia Bardzo podoba mi się ich kształt, mają dość ciemnozielone igły. Według inormacji od nich to jest docelowa wysokość tych sosen, może będę jeszcze troszkę wyższe. Taka wysokość bardzo by mi odpowiadała.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0185 (2).jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	126833   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0188 (2).jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	100,3 KB
ID:	126834   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0189 (2).jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	99,0 KB
ID:	126835   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0191 (2).jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	92,9 KB
ID:	126836   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0192 (2).jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	89,9 KB
ID:	126837  

    Ostatnio edytowane przez ayna ; 23-07-2012 o 12:57

  10. #6770
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał naberia Zobacz post
    Mam jeszcze pytanie dot. choroby róż. Czy jest to możliwe, żeby miały w jednym czasie czarną plamistość i mączniaka rzekomego w jednym czasie??? Bo na to mi wyglądają liście
    .
    Mogą.

  11. #6771
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał ayna Zobacz post
    mam prośbę do Elfir w zidentyfikowaniu gatunku sosny.
    Wygląda jak sosna czarna.
    Będą większe.

  12. #6772

    Domyślnie

    Cytat Napisał ayna Zobacz post
    Witam,
    Według inormacji od nich to jest docelowa wysokość tych sosen, może będę jeszcze troszkę wyższe. Taka wysokość bardzo by mi odpowiadała.
    No to się mocno zdziwią. Ich sosny będą dużo większe niż im się wydaje.

  13. #6773
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ayna
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-950
    Posty
    89

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję.
    Nie brałam tej sosny pod uwagę, bo w wyszukiwarkach podana jest znacznie wyższa wysokość. Szukałam w sosnach drobno- i gęstokwiatowych, ale kolor igieł mi nie pasował i pokrój.
    Po informacji od Elfir, że wygląda to na sosnę czarną, poszukałam i znalazłam małe odmiany: globosa, nana i jeddeloch (wg zszp i ibro) wysokość do 3-4m.

  14. #6774
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ale bierz poprawkę, że te 3 m będzie miało po 30 latach

  15. #6775
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SKula
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Zaborów
    Posty
    2.673
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    Elfirko wpadnij na chwilę do mnie - proszę Ciebie o pomoc

  16. #6776

    Domyślnie

    Elfir

    Wracam jak bumerang....

    Tym razem chciałam zapytać czy bukszpany mają jakieś odmiany?
    Wczoraj "na mieście" widziałam przed jakimś hotelem bukszpany w donicach ,strzyżone na stożki.
    I te bukszpany miały takie drobniutkie listki i takie jakby bardziej miękkie . Śliczne były.

  17. #6777
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar gaga33
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    371
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    prosze o porade,z mezem zabieramy sie za uporzadkowanie dzialki i mamy na niej same chwasty takie siegajace do kolan,chcemy to najpierw czyms spryskac i potem bedziemy nawozic na to duzo ziemi i teraz pytanie czy te chwasty mamy randapem spryskac?i za jaki czas po spryskaniu mozemy nawozic ziemie?i czy nie beda nam odbijaly te chwasty? Elfir mozesz zobaczyc w moim dzienniku jak to wyglada.

  18. #6778
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    Podepnę się pod pytanie Anety89, bo mamy podobną sytuację.
    Przymierzamy się do spryskania całości, ale są dwie wątpliwości (na razie przynajmniej):
    - chwasty się rozbujały, więc niektóre są wysokie na ok. 70-80 cm, najwięcej takich na ok. 15-30 - czy najpierw skosić to kosą do tego poziomu ok. 15 cm czy można próbowac pryskac aktualny stan?
    - czym pryskać - mówi się zwykle o roundapie, ale słyszałam (nie potwierdzałam tego nigdzie), że niekoniecznie jest to adekwatny środek, jeśli chce się potem sadzić jakiś warzywniak, krzewy owocowe itp.. Przy rozmowie w komentarzach u jednej forumowiczki - wskazano mi link do srodków chwastobójczych http://www.sumin.com.pl/chwastobojcze.html, ale nie wiem, co wybrać. Zaproponowano też zmieszanie pół na pół roundapu z np. chwastox-em.

    Jakie rozwiązanie wybrać?
    Wstępnie planuję spryskać, potem przekopać i zaorać, posiać np. łubin (połowa działki to coś gliniastego, bo po deszczu miejscami woda stoi) i za realizację właściwego ogrodu zabrać się w przyszłym roku. Czy to dobry plan czy należałoby go zmodyfikować i jak?
    dziękuję z góry za pomoc

  19. #6779
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Magdajusz:

    Bukszpany nie tylko, że mają odmiany, ale także sa różne gatunki.
    Mamy bukszpan drobnolistny (Buxus microphylla). Jego popularną odmianą jest "Faulkner". On ma drobniutkie listki i wolniej rosnie
    Drugim gatunkiem jest bukszpan wieczniezielony (Buxus sempervirens). On ma odmiany np. o liściach pstrokatych ("Aureovariegata", "Elegantissima") czy niebieskich ("Blauer Heinz"). Ma też karłowe odmiany ("Latifolia Maculata") albo szybko rosnące ("Rotundifolia")

    Aneta - a jaki masz link do dziennika?

    W każdym razie wysokie chwasty lepiej skosić:
    1. młode przyrosty sa bardziej wrażliwe na herbicyd
    2. mniej herbicydu zużyjecie

    Bierzcie poprawkę, że w glebie jest mnóstwo nasion. One też za jakiś czas wykiełkują.

    Nawiezioną ziemię trzeba wymieszać z tą, która jest na działce.

    Moze więc lepiej zrobić to tak:
    Maksymalnie skosić chwasty i spalić, popiół rozrzucić na dzialce. Nawieźć ziemi i przeorać/przekopać/wymieszać. Odczekać i zobaczyć co wyrośnie. Wówczas opryskac herbicydem.
    Natychmiast zakładac ogród, jak herbicyd zadziała.

    Nie ma sensu stosowania herbicydu, jesli jednoczesnie zaraz po nim nie będzie się ziemi zagospodarowywać.

    W przypadku stosowania nawozów zielonych można zrezygnować z herbicydu i obsiać żytem ze dwa razy. Powinno to ograniczyć chwasty dwuliścienne a perz potem sobie jakimś herbicydem na jednoliścienne zwalczyć.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 24-07-2012 o 13:03

  20. #6780

    Domyślnie

    Witam
    Od kilku lat śledzę forum i w miarę możliwości nie zadaje pytań, tylko korzystam z umieszczonych już informacji. Niestety tym razem nie znalazłam rozwiązania.
    Bardzo proszę o pomoc w zaprojektowaniu ogródka. Na najdłuższej linii działki sąsiad ma posadzone thuje. Na końcu działki 6m jest przejście na następną naszą działkę (taką malutką - mąż chce tam zrobić mini boisko). Na linii 29m i ukośnej za płotem są chaszcze. Przed domem od lewej strony brama 4m i furtka 1,2m, później płot i brama 4m (na wprost prawego krańca domu - tam jest garaż), następnie 1m murku i bramka do śmietnika, który zajmuje 1mX2,5m (ze względu na przyłącza), za bramką do końca działki murek. Przed domem pomiędzy ścieżką do domu a podjazdem do garażu chciałabym jakieś zimozielone rośliny (w tym drzewa do 3, 4m), które będą zmieniały kolory (jeśli takie są) i nie zruszą kostki korzeniami. Całość chciałabym , żeby była okryta czymś zadarniającym - nie podoba mi się żwirek ani nic sypanego. Z tyłu domu przy linii 29m stoi garaż blaszak, myślałam żeby posadzić przy nim 5 thuji takich do 2m z żółtym końcówkami (elewacja domu to taki delikatny żółty), żeby go zakryć. Taras ma 3,5mx3m, ale schody z 3 stron zajmują dużo miejsca. Altan stoi wzdłuż ukośnej ściany 3mx4m. Myślałam o czymś co szybko urośnie i da cień. Podobają mi się liliowce, jaśminowce, perukowce i wszystkie kolorowe lub (i) długokwitnące krzewy. Myślałam też o tym, żeby wysokie krzewy poprowadzić w formie drzewek. Tył działki to południe, przed domem jest północ, ale przez cały dzień jest tam słońce (tzn. w miejscu, gdzie mają być rośliny). I jeszcze jedno. Potrzebuję dużej rośliny do doniczki, która dla odmiany będzie cały czas w cieniu - przy schodach wejściowych mam takie miejsce - wczoraj tam było słońce około 18, i drugiej na schody tarasowe - ta będzie cały czas w słońcu. Za jakiekolwiek podpowiedzi będę bardzo wdzięczna.
    Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0043.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	119,3 KB
ID:	127269  
    już mieszkamy!!! czas na ogród(ek)!!!

Strona 339 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony