dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 586 z 902
Pokaż wyniki od 11.701 do 11.720 z 18033
  1. #11701
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    może wrysuj jakoś to, co planujesz?
    Bo mnie osobiście nie bardzo podoba się ta prostokątna rabata - taka trochę od czapy. Nagle wyrasta pośrodku.

    A co być powiedziała, gdyby poszerzyć rabatę pod ogrodzeniem i od strony drogi posadzić krzaczaste formy wielopniowe brzozy Dooorenbos podsadzone wzdluż ogrodzenia jałowcem chińskim "Blue Alps". A na froncie sucholubne trawy ozdobne (trzcinnik, kostrzewy, ostnice), perowskie, rozchodniki okazałe, szałwie i kulki kosówek Varella. Dla koloru mozna dodać karłowe czerwone berberysy, wrzośce.





  2. #11702

    Domyślnie

    Witam się i proszę i pomoc. Od kilku miesięcy po okolicy roznosi się coś po drzewach i krzewach.
    Wszystkim sąsiadom marnieją więc i nam - możecie spojrzeć i coś podpowiedzieć?
    Będę bardzo wdzięczna
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	l1.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	98,4 KB
ID:	280677
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	l3.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	103,4 KB
ID:	280678

  3. #11703
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Barbara74

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    4.535
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Elfir chciałam kupić kosodrzewinę pumilio,są też kosodrzewiny mugo. Jak chciałam sprawdzić różnicę w necie to znajduję pumilio mugo jako jedną kosodrzewinę.Zgłupiałam czy mugo jest inna od pumilio czy to jest to samo.Co ile pumilio sadzić?

  4. #11704
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Karram, zrób zdjęcie spodu liści.
    Zaglądałaś tam?
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  5. #11705

    Domyślnie

    Pestko mieliśmy mszyce w czerwcu, ale sposobami ekologicznymi (opisanymi tutaj) usunęliśmy je.
    Teraz liście od spodu są czyste, jak przestanie lać to pójdę jeszcze sprawdzić, ale wtedy to je było widać, baaaaardzo je było widać

  6. #11706
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Karram, są różne maleństwa, które wysysają roślinę. Często widać je dopiero przy bardzo dokładnym oglądaniu, nawet z lupą.

    Oprócz mszyc (2-5 mm) są czerwce (1-5 mm) najłatwiej zauważyć, ale są też przędziorki (do 0,5 mm wielkości), larwy miniarki (do 3 mm), wciornastki (max 1,5 mm). I nie wiem ile jeszcze innych.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  7. #11707
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbara74 Zobacz post
    Elfir chciałam kupić kosodrzewinę pumilio,są też kosodrzewiny mugo. Jak chciałam sprawdzić różnicę w necie to znajduję pumilio mugo jako jedną kosodrzewinę.Zgłupiałam czy mugo jest inna od pumilio czy to jest to samo.Co ile pumilio sadzić?
    Pinus mugo - sosna kosodrzewina. Jest to gatunek o bardzo zmiennym pokroju, zależnie od miejsca pochodzenia.
    Pinus mugo ssp. pumilo - naturalna odmiana (podgatunek) o niskim, bardzo niskim, poduchowatym pokroju, pozyskana z nasion kosówek uzyskanych z dużych wysokości
    Pinus mugo ssp. mughus (mugo) - naturalna odmiana (podgatunek) o pokroju krzaczastym.


    Odmiany uzyskane przez człowieka oznaczane są apostrofem pojedynczym (ja z przyzwyczajenia używam podwójnego, ale nie jest to hiperpoprawne) , np. :
    Pinus mugo 'Varella', Pinus mugo 'Gnom'
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 20-09-2014 o 19:22

  8. #11708
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karram Zobacz post
    Witam się i proszę i pomoc. Od kilku miesięcy po okolicy roznosi się coś po drzewach i krzewach.
    Wszystkim sąsiadom marnieją więc i nam - możecie spojrzeć i coś podpowiedzieć?
    ]

    Na lilaku może być jakaś bakterioza, ale drugie zdjęcie kompletnie niewyraźne.
    Chociaż na Pseudomonas syringae trochę dziwne te plamy.
    Może to być też wynik złego środowiska - odczyn, wysokosc wód gruntowych

    Szkodnik Lepidosaphes ulmi żeruje na gałazkach a nie na liściach.

  9. #11709

    Domyślnie

    [QUOTE=Elfir;6613678]może wrysuj jakoś to, co planujesz?
    Bo mnie osobiście nie bardzo podoba się ta prostokątna rabata - taka trochę od czapy. Nagle wyrasta pośrodku.

    A co być powiedziała, gdyby poszerzyć rabatę pod ogrodzeniem i od strony drogi posadzić krzaczaste formy wielopniowe brzozy Dooorenbos podsadzone wzdluż ogrodzenia jałowcem chińskim "Blue Alps". A na froncie sucholubne trawy ozdobne (trzcinnik, kostrzewy, ostnice), perowskie, rozchodniki okazałe, szałwie i kulki kosówek Varella. Dla koloru mozna dodać karłowe czerwone berberysy, wrzośce.
    szczerze.... nie przekonują mnie brzozy, a pomysłu sama nie mam., dlatego proszę o pomoc.Na zdj. z nieporadnymi rysunkami - pomysł na rabatę pod domem i na środku.
    1. - trzemielina fortunea
    2 - azalia japonska haheis
    3. azalia japonska hahbabu
    4.- lawenda -8szt
    5.- sosna mops - 3szt
    6. coś na pniu...?i z prawej strony powtórka :lawenda, sosna
    brązowe prostokąty to płyty drewnopodobne, a wokoło żwirek

    Ostatnio edytowane przez asiha ; 21-09-2014 o 17:50 Powód: dopisanie opisu

  10. #11710
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Barbara74

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    4.535
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    czyli jak chce niską to ma być pumilo, dzięki

  11. #11711

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Karram, są różne maleństwa, które wysysają roślinę. Często widać je dopiero przy bardzo dokładnym oglądaniu, nawet z lupą.

    Oprócz mszyc (2-5 mm) są czerwce (1-5 mm) najłatwiej zauważyć, ale są też przędziorki (do 0,5 mm wielkości), larwy miniarki (do 3 mm), wciornastki (max 1,5 mm). I nie wiem ile jeszcze innych.
    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Na lilaku może być jakaś bakterioza, ale drugie zdjęcie kompletnie niewyraźne.
    Chociaż na Pseudomonas syringae trochę dziwne te plamy.
    Może to być też wynik złego środowiska - odczyn, wysokosc wód gruntowych

    Szkodnik Lepidosaphes ulmi żeruje na gałazkach a nie na liściach.
    Dziewczyny bardzo dziękuję, oglądałam liście, są czyste, jutro dokładnie oglądnę gałęzie a jak coś zobaczę to zrobię zdjęcia.
    Mój mąż obstawia te wysokie wody gruntowe bo cały czas jest okropnie mokro. ja jestem załamana i zniechęcona bo większość posadzonych roślin się nie przyjęła, ale to nie ten temat...

  12. #11712
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Karram, sadownicy często sadzą drzewka na lekkim nasypie. Ja coś takiego zastosowałam u siebie, jak parę lat temu zaczęło mi wszystko (głownie iglaste, ale też klony) padać, bo woda stała wysoko przez kilka tygodni.
    Sypaliśmy górki 30-40 cm i przesadzaliśmy. Uratowałam w ten sposób sporo roślin. Niestety wiele z dużych, m.in jodły koreańskiej, cisów i świerków serbskich nie dało się uratować.
    Skoro masz taką sytuację z wodą, to zrób nadsypane rabaty – wyniesione. Łatwiej jest podlewać niż sadzić co roku nowe.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  13. #11713
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    Cytat Napisał asiha Zobacz post
    nie przekonują mnie brzozy, a pomysłu sama nie mam., dlatego proszę o pomoc
    asiha nie wiem czy już mieszkasz w nowym domu i jaki jest ruch na tej drodze ale sama mieszkam przy podobnej i wiem jak koszmarnie się kurzy za każdym rajdowcem może warto pomyśleć o nasadzeniach wyższych i gęściejszych

  14. #11714
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał asiha Zobacz post
    1. - trzemielina fortunea
    2 - azalia japonska haheis
    3. azalia japonska hahbabu
    Nie rób nasadzeń symetrycznych, jak toplanujesz pod domem. To żle wyglada w ogrodach nieformalnych.
    Te azalie są maleńkie - prawie ich nie będzie widać pod domem. Zwłaszcza, jak na jakiś 4,5 mb chcesz posadzić tylko 3 sztuki.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 22-09-2014 o 11:15

  15. #11715

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Nie rób nasadzeń symetrycznych, jak toplanujesz pod domem. To żle wyglada w ogrodach nieformalnych.
    Te azalie są maleńkie - prawie ich nie będzie widać pod domem. Zwłaszcza, jak na jakiś 4,5 mb chcesz posadzić tylko 3 sztuki.
    no właśnie, to jest efekt mojego braku doświadczenia w temacie i stąd moja wizyta na tym forum z prośba konkretne wskazówki. Bo pomoc w formie: nie rób, nie sadż to dla mnie za mało jestem podłamana, bo czas leci a ja "w polu"....

  16. #11716
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dla tych co się nie znają i nie mają czasu eksperymentować, stworzono mój zawód

    Najlepiej będzie jeśli po prostu podpatrzysz na zdjęciach jakiś układ, który będzie tobie pasował i będziesz się wzorować na nim. Możesz go wkleić a podpowiem jakie tam są rosliny.

    Zamiast tych malutkich azalii lepiej użyć wyższych różaneczników. Jakieś odmiany, które osiagają ok. 1-1,5 m, np. "Cunningham's White". I podsadzić je trzmieliną, jako rosliną okrywową.

    Poza tym ogród trzeba zaplanować. Rozrysowac na kartce plan ogrodu - i wówczas wiesz ile musi być roslin i jaka powinny mieć wiekość.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 22-09-2014 o 14:47

  17. #11717

    Domyślnie

    Kiedy pojawiają się w szkółkach w sprzedaży thuje z gołym korzeniem?

  18. #11718
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    powinny być teraz

  19. #11719
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naberia
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    2.238
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Elfir,
    Wymyśliłam sobie "lasek brzózkowy", aby zacienić plac zabaw. W jakiej odleglości posadzić Doorenbosy, żeby szybko utworzyly cień, a później żeby nie miały za ciasno? Co 2,5 - 3 m bedzie ok?
    Domek Naberii
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...3%B3wka/page76

    Mieszkamy od 31.08.2011 r.
    Wszystko w niespełna 15 miesięcy

  20. #11720
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    można nawet całkiem gęsto. Mozna użyć form wieopniowych i posadzić rzadziej. Zależnie czy chcesz efekt bardziej formalny czy naturalny.






Strona 586 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony