dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 653 z 902
Pokaż wyniki od 13.041 do 13.060 z 18033
  1. #13041
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    Laurowiśnie? - ponoć dają przyrosty 40-60cm,ale przy dużych mrozach mogą przemarzać. Pytaj o to tutejszych ekspertów. Ja zdecydowałem się na graby.
    O ile Bracianka mieszka na południu Francji, to może liczyć i na takie przyrosty i na ideę żywopłotu z laurowiśni w ogóle

  2. #13042
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bracianka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    708

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Świerk serbski też ma duże przyrosty, jest niedrogi a ponieważ znosi półcień, dłużej utrzymuje gałęzie do ziemi. Strzyżony utrzymuje je praktycznie cały czas.
    U nas nie ma żadnego cienia, a frontowe ogrodzenie jest na południu, wiatr też hula często i mocno. Gleba gliniasta, wilgotna, wody gruntowe wysoko, nie wiem, czy gleby są kwaśne czy zasadowe. Ale następne dopisuję do listy do sprawdzenia
    MTM Styl - Zięba, leciutko powiększony. Podłogówka po całości, grzana gazem, ocieplenie 20cm zwykłego styropianu, na dachu 30cm wełny, okna trzyszybowe, WM z rekuperatorem, planowany gwc. Praca wre i końca nie widać...

  3. #13043
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    co znaczy wysokie wody gruntowe? 2 m? 0,5 m?
    Bo to może zablokować większość iglastych zimozielonych.

    Co do cienia - teraz go nie masz, ale jak posadzisz rośliny to one przecież zacieniają się nawzajem

  4. #13044
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bracianka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    708

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    co znaczy wysokie wody gruntowe? 2 m? 0,5 m?
    Bo to może zablokować większość iglastych zimozielonych.

    Co do cienia - teraz go nie masz, ale jak posadzisz rośliny to one przecież zacieniają się nawzajem
    Tak szczerze? Zanim cień będzie, to sporo czasu minie. Co do wody - obok mamy bajoro - ktoś kiedyś dół wykopał i tak to zostało. Nie jest głęboki, najgłębiej może ma z 1,5 metra - woda w nim stoi. Przed budową jak wykopaliśmy dołek, to woda napływała.
    MTM Styl - Zięba, leciutko powiększony. Podłogówka po całości, grzana gazem, ocieplenie 20cm zwykłego styropianu, na dachu 30cm wełny, okna trzyszybowe, WM z rekuperatorem, planowany gwc. Praca wre i końca nie widać...

  5. #13045

    Domyślnie

    Kupiłam na all funkię White Feather, posadziłam kłącza.... listki które wyszły są zielone z białymi pasami a miały być całe białe.... czy to możliwe, że w pierwszym roku listki takie są czy ktoś zrobił ze mnie balona??

  6. #13046
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bracianka Zobacz post
    Tak szczerze? Zanim cień będzie, to sporo czasu minie. Co do wody - obok mamy bajoro - ktoś kiedyś dół wykopał i tak to zostało. Nie jest głęboki, najgłębiej może ma z 1,5 metra - woda w nim stoi. Przed budową jak wykopaliśmy dołek, to woda napływała.
    W ciągu 10 lat świerk serbski, posadzony jako drzewko 1,6 m, będzie miał dobrze ponad 4 m. W najdłuższy dzień roku dla wysokości geograficznej Warszawy czterometrowy żywopłot daje cień długości 2,8 m

  7. #13047
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał aisa222 Zobacz post
    Kupiłam na all funkię White Feather, posadziłam kłącza.... listki które wyszły są zielone z białymi pasami a miały być całe białe.... czy to możliwe, że w pierwszym roku listki takie są czy ktoś zrobił ze mnie balona??
    Ta funkia ma białe liście tylko kilka tygodni po wyjściu z ziemi, potem zielenieją. Musi rosnąć w pełnym cieniu.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 16-05-2016 o 12:58

  8. #13048
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał aisa222 Zobacz post
    Kupiłam na all funkię White Feather, posadziłam kłącza.... listki które wyszły są zielone z białymi pasami a miały być całe białe.... czy to możliwe, że w pierwszym roku listki takie są czy ktoś zrobił ze mnie balona??
    widzialam w sobote na targach mlodziutka biala funkie - byla kremowa, zero zielonosci. chociaz te konkretna google pokazuje jako biala z zielonosciami

  9. #13049

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Ta funkia ma białe liście tylko kilka tygodni po wyjściu z ziemi, potem zielenieją. Musi rosnąć w pełnym cieniu.
    Wiem, wiem... ale ona wyłazi już z zielonym :/

    TARcia.... niech będzie kremowy..... ale niech będzie ....

  10. #13050
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bracianka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    708

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    W ciągu 10 lat świerk serbski, posadzony jako drzewko 1,6 m, będzie miał dobrze ponad 4 m. W najdłuższy dzień roku dla wysokości geograficznej Warszawy czterometrowy żywopłot daje cień długości 2,8 m
    Ok, może źle napisałam. Ale co się dzieje z rośliną, która musi mieć cień, jak ją zasadzę tam gdzie cienia nie ma? Wyrośnie? Kiedyś to ja wiem, że będzie, taki jest plan. Ale teraz jest goło, jedyne krzaki jakie rzucają cień, są na północy - cień jest u sąsiada.
    MTM Styl - Zięba, leciutko powiększony. Podłogówka po całości, grzana gazem, ocieplenie 20cm zwykłego styropianu, na dachu 30cm wełny, okna trzyszybowe, WM z rekuperatorem, planowany gwc. Praca wre i końca nie widać...

  11. #13051
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Sporo roślin cienioznosnych znosi także nasłonecznienie jeśli gleba jest wystarczająco wilgotna. Przykładem są paprocie, które mogą rosnąc w pełnym słońcu.
    Różaneczniki najbardziej cierpią zimą od słońca a nie latem - można je cieniować.

  12. #13052
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał aisa222 Zobacz post
    Wiem, wiem... ale ona wyłazi już z zielonym :/

    .

    Może być rewersja. Wszystkie liście sa zielone?

  13. #13053

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Może być rewersja. Wszystkie liście sa zielone?
    Poleciałam na dwór zrobić foto.... trochę pada.... tak to wygląda.... kupiłam 2 kłącza
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0289.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	93,4 KB
ID:	356034  

  14. #13054

  15. #13055
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    dla mnie to wyglada jak inne odmiany, te na targach były podobnej wielkosci ale takie jak na twoim zdjeciu, nawet tych zielonych łodyg nie miały tylko białe. dlatego wlasnie nie lubie kupowac w necie, nigdy nie wiesz na co trafisz. mam jedynie 4 sprawdzonych sprzedawcow. na all roslin nie kupuje.

  16. #13056

    Domyślnie

    No właśnie ... tak mi to wygląda też.... i co teraz ?? Mam wykopać i odesłać ?? Zostawię przecież..... ech..... a miało być tak pięknie .... a wyszło jak zawsze
    Poczekam co Elfir jeszcze napisze .... ziarenko nadziei jeszcze kiełkuje.....

  17. #13057
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Przepraszam, niestarannie przeczytałam twój post i zrozumiałam, że w zeszłym roku roślina wyglądała prawidłowo a w tym inaczej.
    A ty dopiero co je kupiłaś.
    Zdecydowanie to nie jest ta odmiana.

    Nie wiem czy kupowałaś w sklepie internetowym czy od hobbysty?

    ta jaśniejsza wygląda trochę jak Revolution, ewentualnie White Christmas.

  18. #13058
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Białe lub kremowe hosty to są White Feather, Miss Moonbeam. Całe białe lub kremowe liście, ale z cieniutkim zielonym brzegiem ma Fortunei Albopikta, Something Different, Morning Light, White Chistmas, Polka Dot Bikini i Fun Dance. Większości z nich nie ma w szkółkach, chyba, że TU
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  19. #13059

    Domyślnie

    Witaj Elfir - mam pytanko czy myślisz że odżywka do palm i dracen oraz odżywka do roślin zielonych ( biohumus ) może być użyta do Oleandrów ? Czy te składy są ściśle dostosowane do tych roślin i czy nie zaszkodzą oleandrom?

  20. #13060
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie
    te "ściśle dostosowane" w większości to marketingowy bełkot.
    Najprawdopodobniej nawóz do palm i dracen będzie zawierał więcej azotu. A roślinom kwitnącym przydaje się fosfor do lepszego kwitnienia.

    biohumus to już zupełnie bezpieczny jest i do wszystkiego. Pewnie tego nawet nie da się przedawkować.

Strona 653 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony