dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 657 z 902
Pokaż wyniki od 13.121 do 13.140 z 18038
  1. #13121
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie nawozi się roślin, które borykają się z chorobami.

    Pająki i pajęczyny - to naturalne zjawisko w ogrodzie. Pajęczyny przędziorków są bardzo charakterystyczne.

    uszkodzenia wyglądają albo na zalanie korzeni (może za dużo wody leje się z linii kroplującej?) albo fytoftorozę.
    Jest choroba "zamieranie pędów" wywoływana przez różne grzyby oraz szara pleśń , ale zwykle dotyczy tylko końcówek pędów, pojedynczych gałązek.

  2. #13122
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gosiacz22

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Teresin Gaj
    Kod pocztowy
    96-515
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    nie nawozi się roślin, które borykają się z chorobami.

    Pająki i pajęczyny - to naturalne zjawisko w ogrodzie. Pajęczyny przędziorków są bardzo charakterystyczne.

    uszkodzenia wyglądają albo na zalanie korzeni (może za dużo wody leje się z linii kroplującej?) albo fytoftorozę.
    Jest choroba "zamieranie pędów" wywoływana przez różne grzyby oraz szara pleśń , ale zwykle dotyczy tylko końcówek pędów, pojedynczych gałązek.
    Dzięki za odp. Raczej nie są przelane bo zaczęły brazowiec juz po zimie a wtedy nie były jeszcze podlewane. Mąż twierdzi że to grzyb albo pleśń. Wczoraj jedną tuje wyrwał i mowil ze korzen nie był zalany. Zostały już opryskane substralem i zobaczymy. Pani w szkółce mówiła coś o suszy fizjologicznej i kazała podlewac. Dzisiaj wyrwe jeszcze jedną i zerkne na korzeń.

  3. #13123
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Nie zaszkodziłoby, gdybyś podlała Previcurem lub czymś o podobnym działaniu.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  4. #13124
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gosiacz22

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Teresin Gaj
    Kod pocztowy
    96-515
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Popryskane zostały już Substralem. Odczekam i powtórzę zabieg, oby tylko to coś dało. Nie mogę pryskać chyba dwoma preparatami naraz? Pieląc wczoraj jeszcze znalazłam pojedyncze sztuki osobników widocznych na zdjęciu. Zrobiłam też zdjęcie korzeniom i zalane raczej nie są.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	korzeń11.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	100,8 KB
ID:	357675Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	korzen12.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	102,6 KB
ID:	357676

  5. #13125
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gosiacz22

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Teresin Gaj
    Kod pocztowy
    96-515
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Korzen (1).jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	104,0 KB
ID:	357677

  6. #13126
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Previcurem oczywiście też można pryskać, ale to jest środek wybitnie przeznaczony do zwalczania fytoftorozy przez podlewanie. Możesz podlać pomimo, że popryskałaś substralem. To tylko pomoże jeśli grzyb zagnieździł się na dobre w roślinie. A na pewno nie zaszkodzi.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  7. #13127
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Na zdjęciu jest poczwarka jakiegoś chrząszcza.

    Fytoftoroza jest widoczna niestety dopiero po przecięciu nasady pnia przy szyjce korzeniowej - zdrowa roślina powinna być w przekroju jasna. Zakażona ma ciemny pierścień.
    Fytoftorozę wywołuje grzyb, który wnika przez uszkodzone korzenie i rosnąc wewnątrz tkanek przewodzących zatyka je, uniemożliwiając roślinie pobór wody ze związkami mineralnymi. Dlatego roślina usycha.

    Być może to jednak któryś grzyb wywołujący zamieranie pędów. Substral to nazwa marki a nie nazwa środka chemicznego, więc w sumie nie wiadomo czym opryskałaś.

    Na pewno trzeba wytrzepać na folię/gazety ten susz i spalić. Dopiero wówczas opryskać.
    Efektem będzie powstrzymanie objawów chorobowych, więc efekt widoczny jest dopiero o kilku tygodniach.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 05-06-2016 o 13:58

  8. #13128
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    proszę o identyfikację, choć to nie ten wątek

    mam w pamięci, że sadziłam w ubiegłym roku krwawnika, ale kwiat zupełnie mi się nie zgadza. pomimo dwudniowych poszukiwać w necie nie udało mi się go zidentyfikować







    aparat przekłamuje, w rzeczywistości kwiat ma kremowy kolor

  9. #13129
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wiązówka bulwkowa - jeśli znosi susze.

    inne wiązówki lubią bardziej wilgotno.

  10. #13130
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Też poproszę o pomoc
    Wyrosło u znajomych takie coś. Drzewko o średnio jasnej szarej dość gładkiej korze. Listki na zdjędiach avers i revers.
    Karczować, czy hołubić? Na dodatek coś żre tę roślinę.
    Nazwa:  P1010020.jpg
Wyświetleń: 263
Rozmiar:  91,5 KB

    Nazwa:  P1010021.jpg
Wyświetleń: 265
Rozmiar:  91,1 KB
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  11. #13131
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    liście trochę jak u wierzby wełnistej

  12. #13132
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Dzięki, Elfir.
    Liście pasują i są pod spodem troszkę mechate. Tylko że to przekroczyło już 2 metry wzrostu
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  13. #13133
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gosiacz22

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Teresin Gaj
    Kod pocztowy
    96-515
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Na zdjęciu jest poczwarka jakiegoś chrząszcza.

    Fytoftoroza jest widoczna niestety dopiero po przecięciu nasady pnia przy szyjce korzeniowej - zdrowa roślina powinna być w przekroju jasna. Zakażona ma ciemny pierścień.
    Fytoftorozę wywołuje grzyb, który wnika przez uszkodzone korzenie i rosnąc wewnątrz tkanek przewodzących zatyka je, uniemożliwiając roślinie pobór wody ze związkami mineralnymi. Dlatego roślina usycha.

    Być może to jednak któryś grzyb wywołujący zamieranie pędów. Substral to nazwa marki a nie nazwa środka chemicznego, więc w sumie nie wiadomo czym opryskałaś.

    Na pewno trzeba wytrzepać na folię/gazety ten susz i spalić. Dopiero wówczas opryskać.
    Efektem będzie powstrzymanie objawów chorobowych, więc efekt widoczny jest dopiero o kilku tygodniach.
    Popryskane zostało prepatarem Proplant fytoftoroza. W takim bądź razie pozostaje mi oczyszczenie i czekanie na efekty. Wielkie dzięki za cenne wskazówki.

  14. #13134
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    wiązówka bulwkowa - jeśli znosi susze.

    inne wiązówki lubią bardziej wilgotno.

    dziękuję, znosi suszę więc to bulwkowa

  15. #13135
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    aggraphica

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dzień dobry
    Jestem totalnie początkujaca i zupełnie "zielona" jeśli chodzi o uprawę czegokolwiek stąd z góry przepraszam za być może głupie pytania.
    Bardzo marzy mi się uprawa choć kilku kwiatów na balkonie (na początek?), który zasługuje na odrobinę zieleni. Czytałam mnóstwo artykułów i mam już totalny mętlik w głowie, jest tyle zagadnień o których nie mam pojęcia.. Zacienienie, ph gleby, nawożenie, częstotliwość podlewania, sezonowość, kompozycje i do tego jeszcze masa innych uwarunkowań. Nie chciałabym uszkodzić żadnej rośliny i niepotrzebnie stresować się niepowodzeniami których mogę uniknąć, myślę że lepiej zasięgnąc Waszej porady- i tak zapewne przyjdzie mi się z czymś zmierzyć.

    Ale do rzeczy..
    Mieszkam na ostatnim piętrze 5 piętrowrgo bloku (nic mnie od góry nie osłania poza okapem dachu, mój balkon jest narożny (ekspozycja wschodnia i południowa), natomiast ze względu na aranżację balkonu (stolik, krzesła itd) chciałabym aby dwie donice, które zresztą już zakupiłam, zostały zamontowane od wewnątrz, od wschodniej strony. Od 12:00 panuje tu przyjemny półcień i jest przewiewnie.
    Zakupiłam donice drewniane 80x15cm. Nie wiem czy dobrze myślę w każdym razie nie jestem zwolennikiem doniczek plastikowych (wolę naturalne materiały) stąd zastanawiam się czy mogłabym zakupić folię, wyłożyć nią donicę i dopiero wtedy sadzić kwiaty? Być może powinnam wrzucić na dół trochę keramzytu lub styropianu? Wolałabym coś lżejszego niż żwir- te donice będą przecież swoje ważyć.

    Marzy mi się lawenda, znalazłam gdzieś informację, że musiałaby być to lawenda wąskolistna która nie rośnie za bardzo w górę (?) i da radę przezimować. Do tego chciałsbym posadzić jeszcze 2 inne rośliny- w doniczce razem z lawendą, które mogłabym na zimę zabezpieczyć w podobny sposób jak lawendę.
    Pewnie to na wyrost, ale dodam że preferuję raczej spokojne kompozycje- nie bardzo kolorowe i pstrokate kompozycje, chciałbym też żeby kolorystycznie wyglądało to w porządku.
    Czy mogłabym prosić o wskazówkę jakie rośliny będą odpowiednie? Czy dobrym pomysłem jest folia i keramzyt do donicy drewnianej?

    Proszę o pomoc i cierpliwie czekam na wszelkie uwagi i rady.

    Pozdrawiam ciepło!

  16. #13136
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    piu - sorbus aria - jarząb mączysty też ma kutner, ale jego liście są piłkowane.
    Chyba, że to młode, niewykształcone listki i starsze mają piłkowaną krawędź? Tyle, że unerwienie nie bardzo pasuje.

    wierzba iwa ma za to liście bardziej wydłużone i bardziej błyszczącą wierzchnią pow. liści.

  17. #13137

    Domyślnie

    Witam,
    Wczoraj kupiłem jarząb pospolity i stał w samochodzie na słońcu przez 2h i pewnie doznał szoku termicznego,przez co liście się poskręcały. Pytanie moje:
    Co z tym fantem zrobić?
    Pozdrawiam
    Chris

  18. #13138
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał aggraphica Zobacz post
    Dzień dobry
    1. Donica może być. Tylko w donicach, zwłaszcza nieosłoniętych przed deszczem podstawa to drenaż, żeby nie zalało roślin po długich opadach. Jednak przy wysokości pojemnika 15 cm na drenaż nie ma specjalnie miejsca, więc wodę powinny odprowadzać otwory w dnie.

    2. Lawenda nie przezimuje w takiej donicy. Rośliny wieloletnie muszą mieć warstwę ocieplenia i pochodzić z naszego klimatu. Lawenda potrafi przemarznąć nawet w gruncie. Poza tym wymaga pełnego nasłonecznienia.

    W tej donicy możesz trzymać rośliny jednoroczne - lobelię, begonie, niecierpki, fuksja
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 06-06-2016 o 14:59

  19. #13139
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał chris_wer Zobacz post
    Witam,
    Wczoraj kupiłem jarząb pospolity i stał w samochodzie na słońcu przez 2h i pewnie doznał szoku termicznego,przez co liście się poskręcały. Pytanie moje:
    Co z tym fantem zrobić?
    Pozdrawiam
    Chris
    Tylko modlić się by bryła korzeniowa nie przeschła.
    Przed sadzeniem wstawić całą bryłę korzeniową na kilka godzin do wody, aby była cała zanurzona.

  20. #13140

    Domyślnie

    żeby cokolwiek przetrwało zimę w donicach, te muszą być ocieplone (w 15 cm donicach...wysokość/szerokość? niewiele roślin da radę się utrzymać (o miejscu na ocieplenie(np styropianem) nie wspomnę. Zdecyduj się raczej na kwiaty jednoroczne. Folia i keramzyt na dnie mogą być. Otwór na dnie przydałby się, ale jeśli pod spodem jest balkon....)
    Moja lawenda (wąskolistna) co prawda w gruncie, ale spokojnie osiąga teraz przed kwitnieniem ok 80 cm.

Strona 657 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony