dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 658 z 902
Pokaż wyniki od 13.141 do 13.160 z 18033
  1. #13141
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    piu - sorbus aria - jarząb mączysty też ma kutner, ale jego liście są piłkowane.
    Chyba, że to młode, niewykształcone listki i starsze mają piłkowaną krawędź? Tyle, że unerwienie nie bardzo pasuje.

    wierzba iwa ma za to liście bardziej wydłużone i bardziej błyszczącą wierzchnią pow. liści.
    To chyba do mnie

    Jarząba mączystego ma sąsiadka, wierzby mam u siebie, więc wyeliminowałam. Te listki z fotogarafii całkowicie dojrzałe.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  2. #13142

    Domyślnie

    Dziękuję za informację. Bryła stała całą noc w wodzie, nie została do końca przesuszona przez te 2h. Rozumiem, że to wystarczy i mogę dziś ją zasadzić w ogrodzie?

  3. #13143
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    hmm..kalina hordowina też ma piłkowane brzegi liści

  4. #13144
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał chris_wer Zobacz post
    Dziękuję za informację. Bryła stała całą noc w wodzie, nie została do końca przesuszona przez te 2h. Rozumiem, że to wystarczy i mogę dziś ją zasadzić w ogrodzie?
    tak

  5. #13145

    Domyślnie

    Dziękuję. Pozdrawiam.

  6. #13146
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    aggraphica

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    1. Donica, a raczej skrzynka drewniana ma 80x15x14 (długiść/ szerokość/ wysokość). Myślałam żeby włożyć podstawkę, na to folię w kilkoma otworami aby było odprowadzenie wody, potem może choć trochę keramzytu/ styropianu (?) i reszta.
    2. Balkon jest na ostatnim piętrze: jest bardzo ciepło i słonecznie, aczkolwiek jest to nadal strona wschodnia i od 12:00 faktycznie jest cień po tej stronie balkonu. Naprawdę nie da rady z tą lawendą jeśli chodzi o nasłonecznienie? Może mogłabym ją po prostu na zimę przesadzić i przezimować w domu na parapecie? Reszta roślin faktycznie mogłaby być wtedy po prostu jednoroczna. (albo i tak potraktować lawendę?)
    3. Przeczytałam o połączeniu lawendy z różą ze względu na różne wymagania- czy ma to sens?


    Dziękuję za odpowiedź

  7. #13147
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zaczyna brakować miejsca na ziemię, jak dasz keramzyt, styropian i podstawkę
    A ty jeszcze chcesz różę, która ma głęboki system korzeniowy

    Posadź jednoroczne. Dlaczego upierasz się na wieloletnie?
    Jeśli je chcesz, kup inne donice.


  8. #13148
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam.
    Czy Yara SUPER SCANDIC mogę zastosować pod platana , klona , brzozę brodawkowatą , katalpę i buka?
    Dzięki.
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  9. #13149
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a po co?
    Nie szkoda ci pieniędzy na nawożenie rośliny, które najprawdopodobniej nie potrzebują tego nawożenia albo składnik się uwsteczni, zanim dotrze do głęboko położonych korzeni?

    W każdym razie ci od tego nie umrą.

  10. #13150
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Elfir,
    Ja tylko tak przy okazji
    Co to znaczy, że składnik się uwsteczni ?
    WARTO? WARTO!

  11. #13151
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    a po co?
    Nie szkoda ci pieniędzy na nawożenie rośliny, które najprawdopodobniej nie potrzebują tego nawożenia albo składnik się uwsteczni, zanim dotrze do głęboko położonych korzeni?

    W każdym razie ci od tego nie umrą.
    Przy rocznym utrzymaniu ogrodu koszt odzywek do trawy jak i drzew jest pomijalny.
    Mam glinę śrenio na niej rosnie a pragnę wzmocnić rosliny - to dopiero 4 rok od załozenia ogrodu.

    jedynie co piekie rosnie to grab i buk
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  12. #13152

    Domyślnie

    Witam,
    Ostatnio pisałem o Jarzębie pospolitym, który pod wpływem ciepłej temperatury opadł. Posadziłem i już drugi dzień się trzyma,ale mam jeszcze jedno pytanie:
    Czy te zmarniałe, zwiędnięte liście przyciąć czyje zostawić? Dolna część ładnie się trzyma te wyżej tak jak opadły tak zostały do teraz..

  13. #13153
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał q-bis Zobacz post
    Elfir,
    Ja tylko tak przy okazji
    Co to znaczy, że składnik się uwsteczni ?
    Rośliny pobierają składniki tylko w konkretnych formach, konkretnych związkach chemicznych.
    Forma łatwoprzyswajalna fosforu (grupa kwasu ortofosforowego) jest formą niestabilną w glebie, gdyż łatwo łączy się z jonami wapnia (a także magnezu, manganu, itd) tworząc formy nieprzyswajalne dla roślin i trudno rozpuszczalne we wodzie. A rośliny przyjmują minerały tylko rozpuszczone we wodzie, którą wchłaniają korzeniami. Dlatego nie wolno nawozić roślin gdy się ich jednocześnie nie podlewa.

    Rośliny owocowe, warzywa - przy intensywnej uprawie, połączonej z zabieraniem ze środowiska części materii organicznej (zbiory) - może powodować zakłócenia w ilości fosforu w glebie.
    Ale w przypadku głęboko korzeniących się roślin jak drzewa takie nawożenie nie jest potrzebne, gdyż rośliny po prostu mają ogromną powierzchnię pobierania składników pokarmowych.
    Chyba, że w szkółce, gdzie sadzi się je w jałowym substracie torfowym.

  14. #13154
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post
    Przy rocznym utrzymaniu ogrodu koszt odzywek do trawy jak i drzew jest pomijalny.
    Mam glinę śrenio na niej rosnie a pragnę wzmocnić rosliny - to dopiero 4 rok od załozenia ogrodu.

    jedynie co piekie rosnie to grab i buk
    Gliny same z siebie są glebami o wysokiej zawartości minerałów. Po 4 latach na pewno nie ma szans by się wyjałowiła
    Słaby wzrost roślin może być spowodowany złym dobraniem do środowiska i nawożenie tego nie zmieni.

    Grab i buk to gatunki wzorcowe na gleby gliniaste. Dodałabym do tego jabłonie ozdobne i grusze.

    Ale już katalpa na glinach może przemarzać, bo później kończy wegetację niż na piaskach.

    Zaś brzoza lubi gleby lekkie i w glinie ma problem z przebijaniem się korzeniami.

    Jak napisałam - szkody nie zrobisz, ale w efekt specjalnie też nie wierzę.
    W ogóle drzewa lepiej nawozić dolistnie, jak mają objawy niedoboru.

  15. #13155
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał chris_wer Zobacz post
    Witam,
    Ostatnio pisałem o Jarzębie pospolitym, który pod wpływem ciepłej temperatury opadł. Posadziłem i już drugi dzień się trzyma,ale mam jeszcze jedno pytanie:
    Czy te zmarniałe, zwiędnięte liście przyciąć czyje zostawić? Dolna część ładnie się trzyma te wyżej tak jak opadły tak zostały do teraz..
    zmarniałe liście najprawdopodobniej i tak zaschną, więc można wyciąć.

  16. #13156
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Dziękuję
    WARTO? WARTO!

  17. #13157

    Domyślnie Przycinanie drzeweko zdobnych

    Witam
    Mam pytanie : kiedy przycina się młodego migdałowca i forsycje oraz jaśmin (nie kwitł jeszcze a ma juz 3 lata) żeby nadać ładny kształt?
    I jeszcze jedno, czy takie sliczne okrągłe bukszpany są takie z natury czy trzeba tak przycinac? W centrach ogrodniczych sprzedaja takie małe kulki...
    Pozdrawiam

  18. #13158
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    forsycja, migdałek - zaraz po kwitnieniu

    jaśminowiec - jeśli nie kwitnie, znaczy, że źle mu lub ma za ciemno lub był cięty w niewłaściwym terminie. Też tnie się po kwitnieniu.

    bukszpany trzeba ciąć.

  19. #13159
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gouran

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    30

    Domyślnie

    Witam, kupiłem rok temu małą jabłonkę, lecz w tym roku liście zaczęły się dziwnie zwijać jak by usychały. Co z tym zrobić?




  20. #13160
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    rozwinąć rulonik i zobaczyć w środku małą gąsienicę lub skupisko mszyc

Strona 658 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony