dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 77
  1. #1

    Wink Przebudowa domu.. początki...

    Jestem na forum nowa ale mam nadzieje ze mi pomozecie.
    mamy dom z lat 60-tych który kwalifikuje sie do remontu,przebudowy a raczej nadbudowy,w sumie trzeba w nim zrobic wszystko bo dom jest parterowy , ma 60m, więc dla nas to ciut za mało. napewno chcemy uchowac jak najwiecej scian, jak sie da to wszystkie, tak zeby tylko zrobic poddasze, nowy dach, wstawic nowe okne, bo aktualne sie nie nadają choc sa to juz plastiki , ocieplic , otynkować a w środku.... hm...no w sumie wszystko..niestety...
    Nasza rodzina to 2+2

    POmózcie mi od czego mamy zacząć.
    Szukam na razie kogos kto zrobi pomiary domu, stwierdzi jego stan techniczny, co mozna z czego nie w nim zrobić
    Potem chyba kolej n architekta czy konstruktora nie wiem który wymysli nam jakis mądry projekt.

    Na pewno nie jedni juz coś takiego robili więc prosze Was o instrukcje..co po kolei..

    a dodam jeszcze tylko ze domek stanie sie nasza własności dopiero we wrzesniu narazie jest jeszcze tescia
    Ostatnio edytowane przez Paola201 ; 26-08-2011 o 13:12

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Ja robiłam taki "remoncik" w ubiegłym roku... fotorelacja i opis jest na moim wątku (link w stopce)...

    moim zdaniem najpierw Ty musisz wiedziec czego chcesz????? czyli musisz mieć jakieś wyobrażenie o tym jak ma wygladać Twój NOWY DOM, oczywiście potem konstruktor (architekt), który wykona inwentaryzację obecnego budynku, on pomierzy ściany, sprawdzi fundamenty, czy wogóle ten budynek można rozbudować i na podstawie Twoich oczekiwań wykona projekt, ale zanim zlecisz wykonanie projektu musisz byc prawnym włascicielem domu...
    jak juz będziesz miała projekt to bedziesz musiała uzyskać pozwolenie na budowę, znaleźć wykonawców, itd.
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  3. #3

    Domyślnie

    Aha, czyli w sumie jak juz prawnie staniemy sie właścicielami domu, najpierw powinnam udac sie do architekta-konstruktora i on juz zajmie sie ocena stanu technicznego domu i powie co i jak mozna zrobic ?

    Gopax super u Was to wszystko wyszło, aż nie moge uwierzyc ze z takiego domu taka chalupa powstała! Duzo macie teraz metrów?
    a przed rozbudowaniem ile mieliscie po podlodze?
    czy mogła byś mi po kolei napisac jaki byl zakres prac przy Twoim remoncie ? bo nas czeka podobny, o ile wszystko pojdzie po mojej mysli.

    Z rzeczy na których najbardziej mi zależy to jasne, doświetlone wnetrza, duże okna, salon na dole, pom. gosp.kuchnia, łazienka, wiatrołap i jak sie uda to gabinet jak nie to trudno. Na poddaszu chcemy 3 pokoje na razie moga byc dwa z ozliwosci pózniejszego podzielenia jedego z nich na dwa. Do tego łazienka i wsio.

    Jesli chodzi o kształt dachu czy ogólnie domu nie mam preferencji i upodobań. Jesli dom bedzie funkcjonalny może mieć dach dwu spadowy, ew. jakas lukarna, czy kopertowy albo taki jak u Ciebie Gopax łączony dwuspadowy(dobrze pamietam ??). Dążymy do tego aby nie kosztowało nas to wszystko fortune, a wiem(choc jestem laikiem) ze dach to spora inwestycja, jedna z droższych w domu.

  4. #4

    Domyślnie

    Narysowałam na szybko rzut domu, nie mam niestety jego dokładnych wymiarów. [IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    przed rozbudową mieliśmy 86 m2 razem z werandą... na dole dobudowaliśmy 2 m2 wiatrołapu, czyli zejście do piwnicy i nad całością jest poddasze użytkowe... w sumie podłogi na dole i na górze mamy 177 m2 ale powierzchni użytkowej liczą nam 156 m2 ze względu na skosy....
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    mieliśmy na dole 3 pokoje, kuchnię i łazienkę oraz werandę... z dwóch pokoi zrobiliśmy salon a z trzeci pokój zmniejszyliśmy prawie o połowę aby zrobić wygodne wejście na górę... teraz mam tam gabinecik... kuchnia powierzchniowo została bez zmian, zmienił sie jedynie układ, bo okna sa w innym miejscu... łazienka została nietknięta... w werandzie doszły drzwi do piwnicy, dzieki czemu w zimie aby podłożyć do pieca nie musze wychodzić na dwór...
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Zanim zaczęliśmy cokolwiek robić ja rozplanowałm sobie pomieszczenia... czyli co jak ma wygladac na dole i na górze a projektant na podstawie moich planów zrobił projekt pod względem technicznym i zamknąl w całość bryłę zewnętrzną czyli zaprojektował od zewnatrz....

    szczegóły co po kolei robiliśmy opisałam w moim wątku dołączając dokumentacje fotograficzna
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  8. #8

    Wink

    po pierwsze pomyłka bo dom nie jest z lat 60-tych ale z 1974roku czyli 80-tych ..

    dzieki za odp. Gopax przestudiuje Twoj wątek szczegółowo w wolnej chwili.

    Czy tajemnica jest ile na to wydaliscie ?? chodzi mi o same prace rozbudowy bez wykończenia w środku.

    Mam tylko nadzieje że jakies projekty dokumentacja samego domu sa w Starostwie...bo jesli nie to co ??? Musze robic projekt istniejacego domu zeby zrobić projekt przebudowy, czy jak ??

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Architekt, który bedzie robił projekt rozbudowy musi zrobić INWENTARYZACJE, czyli narysować stan obecny a dopiero potem na kolejnych rysunkach nanieść wszelkie zmiany
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Ile wydaliśmy???? DUUUUUUUUUUUUUUŻO!!!! przynajmniej jak dla nas wiecej niż liczyliśmy i planowaliśmy...dlatego właśnie dużo rzeczy wykańczaliśmy już po wprowadzeniu się i jeszcze nie wszystko jest skończone

    Rozbiórka + nowy strop + ściany piętra+ nowy dach z dachówka +nowe posadzki w całym domu (dół i góra) + tynki (robocizna nasza) + płyty K-G (sufity na górze- robocizna nasza)+okna + drzwi wejściowe + ocieplenie styropianem + struktura+ instalacja elektryczna + instalacja sanitarna i co (bez pieca) = 186 000

    ...a do tego płytki i panele na pogłogi, głdź i farby na ściany, drzwi wewnetrzne, łazienka, kuchnia i inne... też niestety liczy się w dziesiątkach tysiecy...
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  11. #11

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedz.

    W sumie u nas do zrobienia to samo... tyle że dom troche mniejszy nie wiem jaki projekt wybierzemy ale na pewno trzeba bedzie podniesc troche sciany, nie wiem jak z poddaszem czy robić sciany tak jak u Was czy zrobic tylko okna dachowe.. poza tym nowy strop, dach całkowicie nowy , stary do zerwania(ale to sami). W środku podejrzewam ze wiekszośc scian na parterze (chyba ze cos sie uchowa) i na pietrze do zrobienia. Podłogi tak samo. Okna, drzwi. ocieplić i otynkować.

    W środku dużo bedziemy robić sami... elektrykę, hydraulikę i wykończeniówkę.

    bedziemy mieć na to ok. 300tyś..musi starczyć nie ma innego wyjscia

  12. #12

    Domyślnie

    Mi podoba się np. ten projekt choc dom jak widać wiekszy od naszego
    http://gotowe-projekty-domow.pl/kr_opal_z_wiata.htm

    czy taki dach jest jest bardzo kosztowny ??? bez robienia wykuszu.

  13. #13

    Domyślnie

    Ale z tego co widze to większość takich małych domow tzn. o malej pow. zabudowy jest raczej taka..
    http://gotowe-projekty-domow.pl/wb-3918.htm

  14. #14

    Domyślnie

    Czy ta inwenaryzja z projektem to mapa do celow projektowych czy to dwie oddzielne rzeczy ???
    bo wyczytałam co potrzebne jest do uzyskania pozwolenia na budowe....

    4 egzemplarze projektu budowlanego wraz z opiniami, uzgodnieniami, pozwoleniami i innymi dokumentami wymaganymi przepisami szczególnymi, spełniającego wymagania zawarte w art. 34 ust. 1, 2 i 3 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz. U. z 2006 r. Nr 156 poz. 1118 j.t. z późniejszymi zmianami), oraz w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 10 lipca 2003 r. Nr 120 poz. 1133 z późniejszymi zmianami) - w jednym egz. projektu musi być załączony projekt zagospodarowania sporządzony na oryginalnej "aktualnej mapie do celów projektowych",

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paola201 Zobacz post
    Czy ta inwenaryzja z projektem to mapa do celow projektowych czy to dwie oddzielne rzeczy ???
    bo wyczytałam co potrzebne jest do uzyskania pozwolenia na budowe....

    4 egzemplarze projektu budowlanego wraz z opiniami, uzgodnieniami, pozwoleniami i innymi dokumentami wymaganymi przepisami szczególnymi, spełniającego wymagania zawarte w art. 34 ust. 1, 2 i 3 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz. U. z 2006 r. Nr 156 poz. 1118 j.t. z późniejszymi zmianami), oraz w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 10 lipca 2003 r. Nr 120 poz. 1133 z późniejszymi zmianami) - w jednym egz. projektu musi być załączony projekt zagospodarowania sporządzony na oryginalnej "aktualnej mapie do celów projektowych",

    Mapka do celów projektowych
    to plan całej działki, czyli jak wygląda wasza działka "z lotu ptaka" z zaznaczonym domem i innymi budynkami znajdującymi sie na działce i u najbliższych sąsiadów oraz wszelkie drogi dojazdowe i przyłącza typu woda, kanalizacja (to co jest w ziemi) - to jest pierwsza rzecz do załatwienia (musi mieć pieczatki starostwa), oczywiście odpłatnie, ale nie pamiętam ile...
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    druga sprawa do załatwienia to warunki zabudowy, które załatwia się w Urzędzie Gminy (Miasta) jak już posiada się mapkę do celów projektowych...
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    trzecia sprawa to właśnie projekt i aby go zrobić trzeba mieć dwa wcześniejsze papierki

    W tym projekcie na początku jest INWENTARYZACJA, czyli plan(projekt ) domu tak jak wygląda w tej chwili, czyli wymiary domu, rozkład pomieszczeń, grubość ścian i dokładny opis stanu technicznego obecnego budynku od fundamentów po dach... dopiero dalej w projekcie jest to co bedzie zmienione, dobudowane itd...
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Do projektu dołączona jest mapka do celów projektowych i na niej zaznaczone jest to co bedzie zmieniane, jeśli dom nie zmieni sie w podstawie to bedzie zaznaczony tylko istniejący kontur domu a jeśli coś dobudujecie od fundamentów to bedzie to na czerwono dorysowane na tejże mapce...

    I jak masz juz to wszystko to składasz w starostwie wniosek o pozwolenie na budowe... jeśli nie bedą mieli zastrzerzeń to szybko dostaniesz , ale jeśli nawet drobiazg nie będzie pasował to sprawa się ciągnie miesiącami, dlatego na wszelki wypadek trzeba zacząć załatwiać papierki rok przed rozpoczęciem planowanego remontu... u nas przez "20 cm" od złożenia wniosku do wydania pozwolenia minęło 6 miesiecy, wcześniej 3 miesiące czekaliśmy na projekt... dlatego jeśli załatwa się papierki w "ostatniej chwili" można nie zdążyć a kary za samowolke budowlaną (bez pozwolenia) są bardzo dotkliwe
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paola201 Zobacz post
    Mi podoba się np. ten projekt choc dom jak widać wiekszy od naszego
    http://gotowe-projekty-domow.pl/kr_opal_z_wiata.htm

    czy taki dach jest jest bardzo kosztowny ??? bez robienia wykuszu.
    Z tego co wiem to najtańszy jest dwuspadowy (taki jak u nas) a za dodatkowe kombinacje trzeba dopłacić... ale zanim zdecydujesz się na kształt dachu musisz mieć warunki zabudowy, bo tam jest określone jaki dach możesz mieć, wiąże się to z warunkami zagospodarowania przestrzennego w danej miejscowości... u nas było napisane właśnie że dach ma być dwuspadowy, więc koperta nie wchodziła w grę, ponadto było podane, że kąt nachylenia połaci dachowej od 30 do 45 stopni i w która strone ma iść kalenica... jeśli twój projekt nie bedzie zgodny z warunkami zabudowy nie dostaniesz pozwolenia ....
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o koszt dachu na moim domu to nie podam ci kwoty, bo u mnie rozbiórkę, murarke i dach robiła jedna firma i płaciłam za wszystko razem, więc nie wiem ile wzięli za sam dach...

    ... w tym roku robiłam dach na garażu... też dwuspadowy ale kryty blachodachówką, bez wykuszy, kominów i innych kombinacji, czyli najprostszy z możliwych i za robocizne zapłaciłam 11 tyś... wybrałam najtańszą ofertę z czterech, w tym była rozbiórka starego dachu

    ... jeśli sa kominy, okna dachowe, wykusze, itp. to za wszystko płaci sie dodatkowo... i położenie dachówki jest droższe od blachodachówki...

    ponadto jeśli dach kryje sie dachówką trzeba pamiętać że wykończenia szczytów, kalenica, czy kanty koperty to dachówka brzegowa i gąsiory które kupuje sie na sztuki i im wiecej tego tym cena dachu rośnie
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony