dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Kominek z płaszczem + gaz?

    Witam,zastanawiam się nad wyborem ogrzewania i znajomy hydraulik namawia mnie na montaż kominka z płaszczem wodnym...

    Oprócz tego będzię też piec gazowy,w całym domu ogrzewanie podłogowe,powierzchnia uzytkowa to 131 m/2.

    W swoim starym domu posiadam kominek i nie obawiam się brudu w salonie,ale zastanawiam się czy takie rozwiązanie jest korzystne.Myślę,że w okresie grzewczym paliłbym w kominku co drugi lub trzeci dzień.

    Proszę o radę.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał ofma Zobacz post
    Witam,zastanawiam się nad wyborem ogrzewania i znajomy hydraulik namawia mnie na montaż kominka z płaszczem wodnym...

    Oprócz tego będzię też piec gazowy,w całym domu ogrzewanie podłogowe,powierzchnia uzytkowa to 131 m/2.

    W swoim starym domu posiadam kominek i nie obawiam się brudu w salonie,ale zastanawiam się czy takie rozwiązanie jest korzystne.Myślę,że w okresie grzewczym paliłbym w kominku co drugi lub trzeci dzień.

    Proszę o radę.
    na pewno obniży Ci ten kominek koszty ogrzewania, poczytaj o buforach ciepła i o kominkach to się dowiesz jak to porzenić
    dom szkieletowy 106mpu, 35cm styropianu i wełny, GWC żwirowe 30m3 , ogrzewanie nadmuchowe płaszczowe i zwykłe z reku bufor oraz kominek wodny, wszystko "tymi rękami zrobione"

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał kajmanxxl Zobacz post
    na pewno obniży Ci ten kominek koszty ogrzewania, poczytaj o buforach ciepła i o kominkach to się dowiesz jak to porzenić
    Dziękuję za odpowiedź,na pewno poczytam.

    Kominek to raczej będzie alternatywne źródło ogrzewania bo tak naprawdę nie mamy wyboru ponieważ w planie zabudowy zakazali użycia pieca na paliwo stałe

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony