dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 197

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolektor1 Zobacz post
    Nie będę tu czarował, sam dobrze wiesz jak jest zimą (choćby ostatnią)
    Ostatniego roku zima której nie było, była naprawdę rewelacyjna.

    Kolekror korzystając z sytuacji może będziesz miał jakiś pomysł:
    Ostatnio Hydraulikom kazałem poprawnie podłączyć bufor do kotła ( wcześniej zasilanie i powrót był podłączony pod najniższe króćce bufora ), przełączyli tak jak chciałem zasilanie mniej więcej w 3/4 wysokości bufora a powrót z samego dołu. Pojawił się następujący problem straszliwie szybko wychładza się bufor pomimo braku odbioru ciepłej wody co i cwu. Ciepło po rurze od zasilania ( miedź) grzeje kocioł ( kocioł z 2 stron nie ocieplony ) pomimo tego że PG i KPW jest zamknięta z czasem wychładza się bufor może podeprę się wykresem: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	te.JPG
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	41,9 KB
ID:	288119
    Gdyby temperatura schodziła głównie z dołu bufora tak jak było poprzednio było by OK, jednak teraz wychładza nawet cwu która pobierana jest z góry (T4)
    Wszystkie rury ocieplone, bufor ocieplony, piwnica w miarę ciepła pewnie ze 15-18 stopni tam będzie. Nie wiem jak naczynie wyrównawcze bo jest zabudowane na pierwszym piętrze. Jak zapobiec wychładzaniu się bufora?
    Przykładem z dziś kocioł wygasł około 18:30 unister zamknął dopływ powietrza, teraz mamy prawie 22:00 a na kotle 40 stopni choć pompka obiegowa dawno już się wyłączyła. Teraz T4 wynosi 46 Stopni, T2 37.
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 08-11-2014 o 20:43

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony