dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 21 z 28
Pokaż wyniki od 401 do 420 z 544
  1. #401
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    stefan_ems

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    47-300
    Posty
    276

    Domyślnie

    100 100 PLN
    Wg mojego krótkiego doświadczenia w budowaniu i uwzględniając malutkość tego domku uważam, że ta kwota nie wystarczy na SSZ.
    Oczywiście cena będzie się róznić w zalezności od regionu i przyjętej formy wykonawstwa
    Chętnie bym się dowiedział o ile się pomyliłem Daj znać jak już wybudujesz.

  2. #402
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Ten projekt to mistrzostwo świata.

    Upakowanie na ~60m2, 3 kominów, 3 balkonów, 3 lukarn i 5 okien dachowych i dachu kopertowego to normalnie szaleństwo. Kominukacja na górze kosztem łazinki lub pokoju na siłe do balkonu - totalna porażka. Jak może w 50m2 poddasza 10m2 dać na komunikacje?

    A co do pytanie wg mnie dom do zamiaeszkania w tanim wykończeniu to minim 3 tys za metr.

  3. #403
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Ten dom ma po podłogach około 80m2, więc budowa pod klucz to wydatek rzędu 240k.
    Deweloperski za 100k wydaje mi się niemożliwy - zgadzam się, że jest to kwota zaniżona w stosunku do realnych kosztów. O ile? Na moje wyczucie o jakieś 50-60k. Koszty podano orientacyjne, więc liczone z metrów dla "średnich", a więc znacznie prostszych domów. Tu jest dużo elementów droższych. jajmar wypisał - trzy kominy (w przeciętnym domu na taką powierzchnię przypada jeden, jak zaczniesz się orientować w cenach materiałów, to zobaczysz, że kolejne kominy wraz z ich wykończeniem to znaczny wzrost kosztów), balkony, lukarny, 5 okien połaciowych i 11 w ścianach, betonowe filary, w tym dwa z łukami - dość kosztowna i masywna ozdoba.
    Wspomnę też o słabej funkcjonalności tego projektu. Ciasny kąt jadalny umieszczono maksymalnie daleko od kuchni, schody z zabiegiem (80 czy 90cm szerokości?), garderoby pod dwoma skosami - trzeba wybudować ścianki działowe, dodać punkty instalacji elektrycznej, wentylować jakoś, wstawić drzwi, a w zamian dostaje się twór stryszkopodobny, do którego zmieści się komoda lub dużo droższa zabudowa na zamówienie. To już bym po prostu postawiła te komody w powiększonej sypialni. Kawał korytarza, bo balkon - typowy przerost formy nad treścią.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  4. #404
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lesz

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    poznan
    Posty
    363
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    zgodze się, kosmiczny projekt - papier i render 3D przyjma wszystko... taki chyba eksperyment "ile osob wejdzie na maxa do malucha"
    a cena to juz bajkopisarstwo na poziomie naszych politykow i budzetu ;P
    taniej = uproscic caly projekt
    Ostatnio edytowane przez lesz ; 26-06-2014 o 08:31
    Nie mam polskich znakow, przepraszam, ale pisze bez ogonkow

  5. #405

    Domyślnie

    Zgodnie z Waszymi radami na etapie adaptacji pozbyłbym się 2 zbędnych kominów. Nie potrzebuje kominka w salonie, który zajmuje tylko niepotrzebnie miejsce. Na działce jest gaz, także rozważam zrezygnowanie z kotłowni, zwężenie i zamienienie jej na pomieszczenie gospodarcze tym samym przesuwając schody na poddasze co da więcej miejsca na jadalnie. Do tego rozważam wydłużenie domu o 1m tak aby zwiększyć salon i zbyt małą jadalnie. Zgodnie z Waszymi radami mogę zmniejszyć ilość okien, choć są one nie dużych rozmiarów i pewnie niezbyt drogie.

    Z balkonów i lukarn nie chce rezygnować ponieważ ponieważ mi osobiście się podobają. Jak mogą one wpłynąć na koszt domu w porównaniu z prostym dachem dwuspadowym? Ile może kosztować taka adaptacja u architekta?

    Natomiast co do powierzchni domu to teraz gniotę się w 2 razy mniejszym mieszkaniu i są kłótnie z narzeczoną o to kto będzie sprzątał. Moim celem jest nieduży domek tani w utrzymaniu, który będzie dla mnie przedstawiał jakieś walory estetyczne. Inne domy o tym metrażu mają dach 2-spadowy, mi się on nie podoba i jestem w stanie pojeździć jeszcze aktualnym autem 2 dodatkowe lata żeby zrobić te lukarny i balkony (no chyba, że to faktycznie dodatkowy koszt 40 tyś to wówczas szukam czegoś prostszego).

    Generalnie myślę, że po wydłużeniu o metr, zrezygnowaniu z 2 kominów i kilku okien projekt może być stosunkowo tani w realizacji ze względu na nie dużą powierzchnię i prostokątną bryłę.

  6. #406
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Balkon w mieszkaniu to mozliwośc wyjścia na powietrze balkon w domu to kłopot i koszt. W domu wychodzisz na zewnątrz na parterze i nie łazisz po balkonach. Te lukarny i balkony jak nic podniosą cene o 40tys. Na dachu masz dodatkowe kosze, docinki pokrycia, dodatkowe elementy wieźby potem, dodatkwe metry podbitki, balkon to balustrady , izlocje termiczne i przeciw wodne (nie tanie aby były skuteczne). Policz sobie że masz 3 balkony każdy potrzbuje 5mb balustrady to juz masz 15mb x 400zł ( raczej bez szaleństwa) masz 6 tyś. A co bedzie jak wybierzesz wzór za 800zł/mb ?

    Oczywiście dom muis podobać się właścicielowi ale może wystarczy jeden balkon , jeden wykusz itd. Tu masz tyle ozdobnikow jak na 300 metrowym domu.

  7. #407

    Domyślnie

    Domów z dachem kopertowym nie da się prosto wydłużyć o 1 metr. Bo przecież cała konstrukcja dachu od nowa do projektowania.
    Taniej będzie zamówić projekt indywidualny od razu większy - jeśli doprawdy nie znajdziesz żadnego gotowca.

  8. #408
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kondziu87r
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Gorzów Wlkp
    Posty
    247

    Domyślnie

    Czyli nie ważne jaki byle by był mały i ładny z zewnątrz, a w środku może być totalne g....no tak jaki w tym projekcie. Chcesz przesunąć schody kosztem kotłowni, ok ale zauważ że na górze masz łazienkę i każdy cm o który przesuniesz te schody pomniejszy Ci już i tak minimalistyczną łazienkę. Łazienka 2m2 a korytarz 10m2 po to aby dojść do balkonu. dwie garderoby w narożnikach skosów, budować je po to aby wsadzić tam dwie komody na skarpetki bo tak na prawdę nic więcej w te garderoby Ci się nie zmieści, bo co więcej zmieścisz w metr2 garderoby z dwoma skosami? Pomijając już fakt tego projektu, jeżeli dla Ciebie i Twojej narzeczonej problemem jest posprzątanie 30 metrowej kawalerki, to jak Ty sobie wyobrażasz sprzątanie 60 metrowego domu, nie mówiąc już o utrzymaniu porządku wokół domu. Koszenie trawy, grabienie liści, odśnieżanie, czyszczenie rynien, drobne naprawy itd...

  9. #409

    Domyślnie

    Hmmm, te 40 tyś za te balkony i lukarny mnie przestraszyło...

    Z domów z prostym - 2spadowym dachem podoba mi się jeszcze ten projekt: Z290

    Tylko boje się o koszty, ponieważ nawet te podane na stronie są wysokie. Co o nim myślicie? Na czym przyoszczędzić i czy zmieszczę się w 150 tyś w stanie deweloperskim przy zastosowaniu średniej jakości materiałów?

  10. #410

    Domyślnie

    Jest taki wątek na forum: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ns-marzy%C4%87
    m2 stanu deweloperskiego prostego konstrukcyjnie domu to 1600 zł (bardzo z grubsza).

    Generalnie musisz zainwestować czas w dokształcenie się w tematyce budownictwa (np. czytając dniami i tygodniami to forum), albo zapłacić komuś za tę wiedzę. Inaczej - przy ograniczonym budżecie - wpakujesz się na minę.
    Ostatnio edytowane przez marchew ; 26-06-2014 o 10:12

  11. #411
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Reze
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Posty
    187
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    ZEN, trochę od d..y strony to wszystko.
    Jeżeli Twój gust, to fikuśny domek z "wywijasami" i to jest Twoje kryterium, to przygotuj się na 50% więcej kosztów jego budowy w stosunku do prostej bryły.
    Mam to przerobione. Koszty policzone na 3 różne warianty.
    1. 140m* prosty dom, na ławach, z bloczka, dach dwuspadowy z blachy, jeden komin, wentylacja grawitacyjna, ocieplenie bida, okna bida, piec na ekogroszek 24kW, wykończenie bida. Wyszło systemem gospodarczym 280tys. Rachunki za ogrzewanie i wodę dość wysokie i brak komfortu (jak dla mnie)
    2. 106m na ławach, z bloczka, dach dwuspadowy z blachy, jeden komin, wentylacja grawitacyjna, ocieplenie dobre, okna dobre, piec na gaz, wykończenie dobre. Systemem gospodarczym 280tys.
    3. 106m na płycie fundamentowej, ściany silikat, ocieplenie ponadstandardowe, okna bardzo dobre, bez kominów, wentylacja mechaniczna, dach dwuspadowy z dachówki, ogrzewanie i CWU z pompy ciepła. I wiesz co wyszło bez wykończenia? Też 280 tys, tylko rachunki za ten dom mnie zadowalają.
    Ustal priorytety, przelicz kasę i dopasuj dom do możliwości finansowych uwzględniając swój gust i potrzeby. Uwierz mi, ja już znam smak kompromisu. Trudne, ale możliwe. Powodzenia życzę.
    Buduje się mały domek w ogrodzie M72aL

  12. #412
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Przede wszystkim dobry projekt - to jest największy generator oszczędności.
    Gotowca Zarabie nie kupuj - to byłoby 1,6k wyrzucone w błoto. Poszerzenie gotowca to przeliczanie wszystkiego i w tym przypadku całkowite przeprojektowanie dachu. Schodów też ot tak nie przesuniesz, bo tam ściany nośne.
    Jeżeli zależy Ci na zaspokojeniu gustu, to musi być projekt indywidualny, bo poniżej 100m2 (a ty szukasz nawet poniżej 70) gotowce z poddaszem pod dachem czterospadowym, z lukarnami i balkonami pojawiają się na zasadzie wyjątków.
    Z290 ma bardzo kosztowne okna kolankowe (przedzielają skraj połaci dachu, więc muszą być cztery rury spustowe rynien) i droższe okno narożne w kuchni. Zadaszenie wejścia, jak widze w pdf-ie to konstrukcja stalowa według indywidualnego opracowania, więc inwestorze - radź sobie sam. Widzę też dość sporo metrów belek i dwa słupy żelbetowe.
    Elewacja frontowa dla mnie jest nieatrakcyjna. Zwykle dla domów z wyższą ścianką kolankową i większej długości niż szerokości projektuje się kalenicę prostopadle do drogi. Jest to mniej "kontrowersyjne" wizualnie i w ścianach szczytowych można dać zwykłe okna, drzwi balkonowe, można zrobić balkonik, który będzie miał funkcję zadaszania wejścia do domu.

    Zgadzam się, że nie każdy potrzebuje zaraz domu 120 czy 200m2, ale też ze względu na pewne koszty stałe czasem jest tak, że w tym samym budżecie można wybudować i 65 i 80m2. Też nie przepadam za sprzątaniem, dlatego podpowiem, że dużo szybciej i łatwiej sprząta się pomieszczenia mniej pozastawiane meblami.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  13. #413
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Zamiast reanimować trupa znajdź projekt, ktory Ci odpowiada. Projektów niedużych domów jest zyliard. Ten jest beznadziejny.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  14. #414
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kal_b_E

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-461
    Posty
    239

    Domyślnie

    Koszt budowy takiego domu można w prosty sposób obliczyć za pomocą Kalkulatorów Budowlanych.
    Przy minimalnych możliwych kosztach powinno być to mniej więcej 130 000 zł. Możesz sobie zobaczyć kosztorys klikając w ten link i ewentualnie go zmodyfikować, brałem dla wszystkich kosztów minimalne ceny.
    Zastrzegam, że są to minimalne koszty przy założeniu, że prace zlecamy, a nie wykonujemy ich samodzielnie.

  15. #415
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Przeniosłam do własciwego tematu i działu

  16. #416

    Domyślnie

    A co powiecie o takim domku?
    http://pracownia-projekty.dom.pl/da_atlant__3_ps__.htm
    Czy można go nazwać tanim w budowie i w miarę możliwości tanim w utrzymaniu?

  17. #417
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kingabar

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Wierzchucino
    Kod pocztowy
    84-113
    Posty
    3

    Wink Projekt domu taniego w budowie do 110,2

    Witajcie!
    Jestem tu nowa wiec prosze o wyrozumialosc

    Chcialabym sie poradzic Was w kwestii wyboru projektu domu.
    Szukam domu niewielkiego (do 110m2) taniego w budowie z poddaszem uzytkowym na ktorym beda 3 sypialnie oraz łazienka.
    Moze byc z garazem choc niekoniecznie poniewaz to oczywiscie podnosi koszty. Działka jest duza wiec powierzchnia zabudowy nieistotna.
    Na dole koniecznie musi byc kominek.


    Ogladalam kilkanascie projektow ale nie wiem czy mozna sugerowac sie cena podawana na stronach.
    Bardzo podoba mi sie dom w rododendronach ver 2
    Zastanawiamy sie rowniez nad projektem przy cyprysowej 26 lub przy przyjaznej.
    Czy myslicie ze istnieje prawdopodobienstwo, aby wybudowac dom (niekoniecznie w rododendronach) w stanie surowym otwartym w granicach 80tys?

  18. #418
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał kingabar Zobacz post
    Chcialabym sie poradzic Was w kwestii wyboru projektu domu.
    (...)
    Czy myslicie ze istnieje prawdopodobienstwo, aby wybudowac dom (niekoniecznie w rododendronach) w stanie surowym otwartym w granicach 80tys?
    Ta kwota jest mozliwa, kiedy buduje się własnymi rekoma - projekt bardzo, bardzo prosty, do ok. 100-120 m2 pow. całkowitej. Polecam wątek : http://forum.muratordom.pl/showthrea...ns-marzy%C4%87

    Dom w rododendronach ma balkony, wielospadowy dach - to wszystko podnosi koszty budowy.

    Przy pow. 110 m2 (całkowitej?) pomyśl o parterowym. Przy poddaszu sporo metrów ucieka na komunikację.
    Garaż zawsze można dobudować.

    Macie gaz?

    W tym watku forumowicze bawili się w rysowanie niewielkich domków na bazie sondy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...Forum-Muratora
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 16-11-2014 o 20:41

  19. #419
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kingabar

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Wierzchucino
    Kod pocztowy
    84-113
    Posty
    3

    Domyślnie

    Chodzi mi właśnie o prosty dom. Tak myślałam, że ten w rododendronach wyjdzie zdecydowanie więcej dlatego bardzo chciałabym aby obeznani z tematem doradzili jakieś konkretne projekty które byłyby godne uwagi. Ogrzewanie chcielibyśmy ekogroszek lub piec co.
    Tak, powierzchnia całkowita. Jesteśmy zdecydowani na domek z poddaszem ze względu ze parterowe z tego co się orientuje to są droższe (większą powierzchnia dachu itp)

  20. #420
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Przy małej powierzchni domu nie znajdziesz pieca na ekogroszek, który byłby ekonomiczny.
    Przy spalaniu wegla potrzebna jest pewna minimalna moc, poniżej której nie da się regulować siły palenia. Nie zatrzymasz paleniska, jak temperatura dojdzie do optimum.
    W okresach przejściowych dom będzie przegrzany i po prostu trzeba będzie ciepło wypuszczać otwierajac okna.

    Przy piecu na węgiel pojawiają się potem kolejne problemy - czym grzać latem ciepłą wodę? Kto będzie grzał, jak zachce wam się zimą wyjazdu na narty?

    Małe domy wybudowane wg. aktualnej normy cieplnej (a z sensownie budować się dużo cieplejsze niż wymaga to prawo) ogrzewa się prądem albo gazem, bo tylko te dwa źródła ciepła dają się regulować. Do tego kominek do dogrzewania w okresach przejściowych.

    Dom w rododendronach chyba jest większy niż 110 pow. całkowitej (chyba coś koło 160?)

    Domy parterowe nie są droższe. Paradoksalnie mały dom z poddaszem moze wyjśc drożej niż parterowy o tej samej powierzchni. Ważna jest konstrukcja.
    Schody, stropy, dodatkowe metry komunikacji za darmo się nie wybudują
    Bardzo drogie są regipsy na poddaszu.
    W dodatku przy budowaniu samemu łatwiej jest ocieplać parterówkę niż dom z poddaszem - zamiast pełnego rusztowania, zwykle starczy jedno przęsło.

    Poza tym kotłownia na węgiel musi mieć pewną minimalną powierzchnię. Inne żródła ciepła (prad, kocioł kondensacyjny) kotłowni nie potrzebują, mogą być wstawione w spiżarni czy dw dużej szafie w korytarzu). A to oznacza, że marnuje cię się fragment niewielkiej 110 m powierzchni

    Oj, widzę że przyda wam się lektura forum
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 16-11-2014 o 20:53

Strona 21 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony