dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 28
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 544
  1. #161

    Domyślnie

    Moja koleżanka niedługo zaczyna budowę małego domku, nie umiem wklejac linku, ale nazywa się Szyper M z MTM Styl
    Jest mały i podobno tani w budowie.

  2. #162

    Domyślnie

    Strona MTMStyle przestała istnieć, ale projekty z serii Szyper te sa tez na "extradomie". Czy biuro także zniknęło ?

    Podaję linka do Szyper M:
    http://www.extradom.pl/ext/page?proj...z=opis&id=1066
    Życzę miłego dnia !
    *********************

  3. #163

  4. #164

    Domyślnie Re: Bardzo mały dom

    Cytat Napisał "marcin_u.
    A co sadzisz o tym domku..nie za duzy i raczej tani w budowie [url
    http://www.domna5.pl/index.php?opcja=details&id=2&nazwa_projektu=ISKIER KA[/url] i sam go zamierzam budowac.
    Sądzimy, że to słuszny wybór
    Prosty i bardzo funkcjonalny układ pomieszczeń
    Coś czego szukaliśmy od długiego czasu
    Nasz wybór również padł na ten projekt aczkolwiek jeszcze go nie kupiliśmy. Dlatego jesteśmy ciekawi, na jakim etapie jesteś i chętnie dowiemy się szczegółów.
    Czekamy niecierpliwie na odpowiedź
    BW
    Waldi

  5. #165

    Domyślnie Tani, mały domek - prosze o komentarz do projektu

    Witam,

    Dostałem ofertę na budowę tego konkretnego domu.
    Jest dość mały 110 m^2 z garażem...No ale jest tani
    Najbardziej martwi mnie mały salon - zaletą jest mały strych, który by służył za graciarnie Garaz bedzie troche powiekszony.
    Myslicie, ze wystarczy dla rodziny 2+1 ?
    Moze cos by zmienić w projekcie ???



    Dzieki za opinie.

    ps. Domek stałby na działce 850 metrow wiec było by jeszcze troche luzu

  6. #166

    Domyślnie

    Skoro rodzina 2+ 1 i nie będziecie powiększac, to może zlikwidowac ta sypialnie obok salonu i powiększyc w ten sposób część dzienna?

    Ogolnie domek bbardzo sensowny, chociaż najwygodniej będzie miał samochod Jeśli masz malo kasy to może zrezygnuj z garazu i zrob tylko wiate.
    Pomysl gdzie będziecie rozwieszać pranie. Może na stryszku się da ?
    No i czym bedziecie ogrzewac - bo piec w łazience.

  7. #167
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tomo_

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    7

    Domyślnie Re: Tani, mały domek - prosze o komentarz do projektu

    Cytat Napisał Bikerus
    Witam,

    Dostałem ofertę na budowę tego konkretnego domu.
    Jest dość mały 110 m^2 z garażem...No ale jest tani
    Najbardziej martwi mnie mały salon - zaletą jest mały strych, który by służył za graciarnie Garaz bedzie troche powiekszony.
    Myslicie, ze wystarczy dla rodziny 2+1 ?
    Moze cos by zmienić w projekcie ???



    Dzieki za opinie.

    ps. Domek stałby na działce 850 metrow wiec było by jeszcze troche luzu
    Bardzo podobny domek do tego który ja wybrałem:

    http://projekty.murator.com.pl/proje...20&IdKolekcji=

  8. #168

    Domyślnie

    Cytat Napisał variuss
    Skoro rodzina 2+ 1 i nie będziecie powiększac, to może zlikwidowac ta sypialnie obok salonu i powiększyc w ten sposób część dzienna?

    Ogolnie domek bbardzo sensowny, chociaż najwygodniej będzie miał samochod Jeśli masz malo kasy to może zrezygnuj z garazu i zrob tylko wiate.
    Pomysl gdzie będziecie rozwieszać pranie. Może na stryszku się da ?
    No i czym bedziecie ogrzewac - bo piec w łazience.
    Ogrzewanie bedzie gazowe - piec. Wszystkie media włacznie z kanalizą juz są na działce.
    Trzeci pokoj chocby najmniejszy sie przyda, na ewentualny pobyt gosci - zrobiło by sie tam maly gabinet.
    Garaz byc musi - bez tego "nie ujedziem"
    A pranie mozna na strychu wieszać - w sumie na to nie wpadłem.

  9. #169
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    szreder7

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    2

    Domyślnie czy 150 tys. wystarczy na wybudowanie małego taniego domu?

    Stoimy przed wyborem: albo kupujemy mieszkanie 3 pokojowe lub też rozpoczynamy budowę. Nie mamy w tej materii żadnego doświadczenia. Boję się że zaczniemy a nie skończymy. Proszę poradźcie coś.

  10. #170

    Domyślnie cena małego domku

    Jest dużo wątków na forum - dobrze poszukaj. Mało też konkretnie pytasz. Z działką i uzbrojeniem to oczywiście nierealne. Trzeba też się ogrodzić, choćby jak najtaniej. Na to wszystko idzie na ogół przynajmniej 100 tysięcy - chyba, że działka bardzo mała - poniżej 500 m, za miastem, ale uzbrojenie prawie to samo, trochę mniejsze odległości przyłączeń i mniej ogrodzenia. Sam dom na uzbrojonej działce, malutki do 100m to może realne, ale bez wyposażenia i w niskim standardzie i systemem gospodarczym przy dużym udziale własnej pracy. Ale od czego kredyty? Jeśli masz stabilną pracę dobierz kredyt hipoteczny. Na moje oko brakuje Ci conajmniej 100 tys. Ale dom to coś zupełnie innego niż mieszkanie! Życzę powodzenia, odwagi i wytrwałości. Możesz po wybraniu projektu zamówić realny kosztorys, albo chociaż ściągnąć z internetu i porównać koszty materiałów w hurtowniach budowlancyh pytając o upusty, podobnie z robocizną, podzwoń po firmach budowlanych, poproś o wstępne oferty itp. Na pewno musi Ci starczyć jednorazowo na stan surowy otwarty. Potem możesz gromadzić pieniążki, a przy wykończeniu już trzeba się skupić, bo zniszczeje i rozkradną. Może wybierz dom do budowy w dwóch etapach - najpierw dół, potem góra do wykończenia w miarę przypływu kasy.

  11. #171
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    szreder7

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    2

    Domyślnie Czy 300 metrowa działka wystarczy na mały dom?

    Mam okazjeę kupić 300 metrową działkę ale czy to wystrczy? Jak muślicie czy będzie miejsce jeszcze na mały ogródek?

  12. #172

    Domyślnie

    Wystarczy.Nawet jak dom będzie miał 10x10m to jeszcze 200m2 zostaje na ogród.Mniej kopania i mniej koszenia.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  13. #173
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie Re: Czy 300 metrowa działka wystarczy na mały dom?

    Cytat Napisał szreder7
    Mam okazjeę kupić 300 metrową działkę ale czy to wystrczy? Jak muślicie czy będzie miejsce jeszcze na mały ogródek?
    I jeśli w gminie nie ma innych wymagań (np. minimum 1000 metrów)
    Jest jeszcze kilka "drobiazgów" np. nieprzekraczalna linia zabudowy, która może spowodować problem ( w zależności od kształtu działki) obowiązek zostawienia ...% powierzchni "zielonej" i takie tam - może sprawdź plan zagospodarowania/ WZ ?
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  14. #174

    Domyślnie

    Zgadzam się z Nefer - uważaj na okazje. Ważne jest to co wolno tam zbudować a czy się da to inna sprawa. Ja na 300 metrach bym się nie budował (mam 1200). Dzaiłkę może warto kupić; może będzie to dobra lokalizacja na kiosk/sklep itp?
    Od 17.12.2007 na swoim

  15. #175

    Domyślnie

    Zależy jaki człowiek.Moja działka jest ogromna (większa niż ma piejar).Ale ja robię różne rzeczy , a jeszcze więcej chcę zrobić.Niestety większość nic nie robi.Proszę sobie obejrzeć domy ,które stoją parędziesiąt lat.Ludzie mają działki żeby na nich trzymać rupieciarnię.Zobaczcie czy ktoś ma huśtawkę albo altanę że o basenie nie wspomnę.Niektórzy nawet nie mają stołu i ławki.
    Natomiast cenna jest wskazówka Nefera.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  16. #176

    Domyślnie

    Na takiej działce tylko dom w granicy i nie większy jak 100 mkw. powierzchni zabudowy (nie powierzchni użytkowej. Większy będzie "rozpychał" tą działeczkę, będzie wyglądał nieproporcjonalnie

  17. #177
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    eeeeeeeeee proporcjonalnie i co z tego jak odliczysz od kazdej granicy po 4 metry to zobacz ile ci zostanie potem zastanow sie nad mozliwoscia dogadania sie z sasiadem czy nie pozwolil by ci pobudowac blizej granicy na 3 metry lub 1 ale jesli juz sie zgodzi to odrazu zadaj na pismie tego i jak bedziesz skladal o wydanie decyzji na zabudowe to dolacz to oswiadczenie najelpiej zrob ksero kolorowe wyglada jak orginal ale orginal miej w domu w swoich dokumetah hyba ze sasiad juz sie pobudowal w granicy to wtedy prosciej jest nie bedzie grymasil ze mu sie twoj dom moze w jego granicy nie spodobac a tak to 3ary to troszke malo ale jak tylko tyle masz to nie ma problemu cos zawsze na tej dzialce bedziesz mial moze bedzie mozliwosc dokupienia jeszcze kawalka gdzies obok
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  18. #178

    Domyślnie Tani i funkcjonalny! Który lepszy??

    Przegladnelam juz kilkaset, a z nich wybralam dwa - to juz sukces.
    Kto pomoze wybrac z tych dwoch projektow. Prosze o porownanie:

    1.Dom w rododendronach 4

    http://www.archon.pl/index.php?act=1...4798&counter=1

    2. Iskierka

    http://www.domna5.pl/index.php?opcja...20Herba-Janiak

    Zaznaczam ze oba maja bardzo zblizona powierzchnie uzytkowa i kosztorysy na stronach jesli chodzi o stan surowy zamkniety tez sa takie same. A jednak ,moze ktorys jest tanszy...chcialabym budowac oszczednie..bardzo zalezy mi na tanim i funkcjonajnym domku.
    Porownajcie prosze!!

    Z gory dziekuje!!

  19. #179

    Domyślnie

    ten iskierka ma wieksze pokoiki na górze ale wejscie na schody zastawione przez drzwi (mozna je przenieść na drugą stronę) i drzwi od lazienki zastawiają korytarzyk)

    w rododendronach pewnie bedzie droższy bo więcej balkonów i wykusz ale ma za to pokoik dodatkowy na dole. musisz sie zastanowic czy Ci potrzebny ten pokoik czy lepiej wiekszy salon

  20. #180
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie Re: Tani i funkcjonalny! Który lepszy??

    Cytat Napisał menia78

    Zaznaczam ze oba maja bardzo zblizona powierzchnie uzytkowa i kosztorysy na stronach jesli chodzi o stan surowy zamkniety tez sa takie same.

    A jednak ,moze ktorys jest tanszy...chcialabym budowac oszczednie..bardzo zalezy mi na tanim i funkcjonajnym domku.
    Porownajcie prosze!!
    !!

    i to jest najlepszy dowod gdzie mozna sobie...wsadzic (za przeproszeniem) kosztorysy ze stron pracowni

    Dla mnie rododendrony beda drozsze... - glownie przez bryle dachu (lukarna), wieksza ilosc balkonow...moze?, wieksza ilosc stolarki, szprosy, wykusz(moze?) oraz garaz "nie w bryle"
    ale o ile - nie bede strzelac

    Natomiast uwazam ze maja z kolei o wiele fajniejszy (jakis taki czystszy) układ pomieszczen i zgrabna bryłe .

Strona 9 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony