dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 83
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar renata2005tychy
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Tychy.
    Posty
    750
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam '
    Przypadkiem trafiłam na Majkowy dziennik i jestem pełna podziwu !
    Tyle roboty samemu i z takim rezultatem...... ach tylko pogralutować trzeba.
    Szkoda że nie wyświetlają mi się zdjęcia, nie wiem czy ja tak mam , czy jakiś błąd wyskoczył.
    Gratulacje wielkie i życzę żeby Wam się super mieszkało.
    Pozdrawiam
    Renata

  2. #22

    Red face

    yecath / Kasiu i Pawle.
    Witam Was, całkiem przypadkowo trafiłem na Wasz dziennik.
    Rok z groszem i takie wyniki systemem gospodarczym, gratulacje.
    Mieszkamy w takim samym od 7 lat. Wtedy nazywał się GLX53 (Studio ATRIUM), obecnie dodano "Maja" i wprowadzono pewnie niewielkie modyfikacje.
    Szczerze mówiąc nic nie zmienialiśmy, jedynie okno w dolnej łazience jest nieco większe,
    Pozdrawiam i wytrwałości życzę.
    Bedę zaglądał od dzisiaj i podziwiał postępy wspominając naszą przeprawę i budowę.

    (-_-)
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ScreenShot90.jpg
Wyświetleń:	176
Rozmiar:	27,4 KB
ID:	153988   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ScreenShot91.jpg
Wyświetleń:	201
Rozmiar:	19,1 KB
ID:	153989   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ScreenShot92.jpg
Wyświetleń:	210
Rozmiar:	22,9 KB
ID:	153990  
    Ostatnio edytowane przez marekw14 ; 12-12-2012 o 22:30
    Jeśli nie teraz to kiedy !!!

  3. #23

    Domyślnie

    MarekW- Dzięki

    Nooo, jak już 7 lat mieszkacie, znaczy, że domek jest w porządku
    U nas cieplutko, milutko i niestety nadal betonowo Ale mimo wszystko jest dość przytulnie. Podczas zimy chcemy dokończyć ścianki działowe u góry i położyć deski na sufitach w sypialniach. U nas wszystko powolutku, małymi kroczkami póki co...

    Z nowości, to od niecałego miesiąca funkcjonuje wykonana przez męża za niecałe 500 zł wentylacja mechaniczna i rekuperator (co prawda o dość niskiej sprawności, ale działa) - wspaniałe rozwiązanie, eliminuje problem wilgoci w świeżozamieszkanym domu, pranie szybciutko schnie, no i to świeże powietrze przez cały czas.

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar martaibartek
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Nowa Wieś/Pasłęk
    Posty
    2.231

    Domyślnie

    Kasia, Paweł to taki pomysłowy Dobromił! on te swoje pomysły powinien opatentować!

    Ściskam was cieplutko
    Codzienny C117 czyli nasze Stańczykowo!!!
    Budujemy CODZIENNEGO dla nas bardzo niezwykłego

  5. #25

    Domyślnie

    Marta, hahaha, czasami też go tak nazywam

    Jutro przywiezie mi drugą część blatu i półkę na mikrofalówkę, w końcu będę miała jako tako kuchnię zagospodarowaną... Akurat przed Świętami!

  6. #26

    Domyślnie

    Nowy rok / sylwester przed nami, powodzenia i rychłego zakończenia inwestycji w 2013r życzę.
    Jeśli nie teraz to kiedy !!!

  7. #27

    Domyślnie

    Witam
    z wątku o domu za 200 tys tu trafilam. PODZIWIAM Was bardzo. nie wiedziałam że za taką kwotę jeszcze da się zbudować dom, takie dzienniki dają nadzieję

  8. #28

    Domyślnie

    Co tam u Was słychać
    Jeśli nie teraz to kiedy !!!

  9. #29

    Domyślnie

    Dawno dawno sie nie odzywalam... Po przemieszkaniu 9 miesiecy na betonowych posadzkach i golych tynkach i powolnym oszczedzaniu, postanowilismy troszke sobie pomoc i wyjechalismy za granice, aby nieco szybciej zarobic na prace wykonczeniowe. Za kilka miesiecy wracamy i ruszamy pelna para z pracami budowlanymi

    Bardzo zainspirowalismy sie angielska architektura, elementami dekoracyjnymi, wiec co nieco wpleciemy i do naszego domku. Co chcemy zmienic, to wejscie do domu nie od boku, a od frontu i przeznaczenie wiatrolapu na mala garderobe (na kurtki i buty).

    Obecnie szukam inspiracji na schody - wolnostojace, drewniane, wlasnie w stylu angielskim...

  10. #30

    Domyślnie

    No to jesteśmy! Wróciliśmy do domu 3 tygodnie temu i jest totalna rozpierducha Ruszyliśmy pełną parą.
    W poniedziałek wylewamy posadzki na piętrze, dzisiaj kończyliśmy instalacje w górnej łazience. Prawie jedną dobę musieliśmy wytrzymać bez toalety, bo zainstalowaliśmy stelaże WC a nie mieliśmy jeszcze miski... Więc dzisiaj pobudka o 6:30 i szybka jazda po chociaż jedną miskę do WC

    W czwartek wchodzi fachowiec od Multi Finish - gładź. Najpierw zrobi całe poddasze, a za jakiś czas zrobi cały parter. Cieszę się, że nie będzie cekolowania. Mieszkamy w domu, a pył byłby dosłownie wszędzie... A Multi Finish robi się na mokro, bez szlifowania, od razu na gładziutko.

    Troszkę decyzji już podjęliśmy:
    - w salonie parkiet dębowy olejowany, piecyk kaflowy Haas and Sohn, model Treviso, kolor kremowy, na suficie białe deski
    - w sypialniach na suficie białe deski, na podłodze deski sosnowe/świerkowe
    - w kuchni i przedpokoju na podłodze Paradyż Thorno Blanco
    - łazienka górna Vives Alasa Octagono + na ścianę Mugaty
    - elewacja biała/jasnokremowa + dół z cegły rozbiórkowej

    Zastanawiam się jeszcze, co dać nad blat kuchenny... Myśleliśmy o Vives Zoclo Marfil, piękny wzór, ale od razu narzuci styl dodatków w kuchni, a kobieta zmienną jest i wiem, że za jakiś czas będę chciała mieć inne naczynia i drobiazgi na wierzchu... Teraz myślimy, żeby dać też Mugaty, ale jeszcze nie podjęliśmy decyzji.

    Kupiłam do kuchni radio Będzie umilać nam składanie mebli i kładzenie kafli

    Niedługo wrzucę parę fotek

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar martaibartek
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Nowa Wieś/Pasłęk
    Posty
    2.231

    Domyślnie

    Kasiu bardzo się ciesze, że wróciliście
    Front pracy zaplanowany, a więc działajcie i chwalcie się efektami, a wiem, że będzie co pokazywać, bo po tym co napisałaś już zżera mnie zazdrość...

    dechy na suficie, dechy na podłodze, piec kaflowy.... ahhhh moje marzenie!

    też posiadam takie radyjko i również umila mi pracę- kuchenne prace

    Ściskam was mocno!!! trzymajcie się i powodzenia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Codzienny C117 czyli nasze Stańczykowo!!!
    Budujemy CODZIENNEGO dla nas bardzo niezwykłego

  12. #32

    Domyślnie

    Marta, dzięki Jeszcze trochę brakuje do pokazywania efektów, ale w końcu jest jakaś nadzieja I będzie CIEPŁA WODA!!! Po prawie 5 latach życia bez ciepłej wody już się w sumie przyzwyczaiłam do zimnej, więc będzie to dla nas niezły lusus

    Dzisiaj zamówiliśmy kafle, brodzik i baterię do prysznica. Dogadaliśmy się też z kafelkarzem, bardzo się cieszę, bo sprawia wrażenie naprawdę solidnego. W salonie łazienek polecili go, nawet rok temu zajął 2 czy 3-cie miejsce w jakimś ogólnopolskim konkursie dla kafelkarzy. No i bardzo sympatyczny facet!

    Teraz poszukiwania lamp, no i czekam na wycenę od stolarza...

  13. #33

    Domyślnie

    Myślę o tych drzwiach wewnętrznych:
    , zastanawiam się tylko czy brać białe, czy jasnoszare...
    Czy do sypialni dawać też przeszklone? Będzie pięknie wpadało światło, stolarz zapewnia, że nic przez nie nie będzie widać...

    Dzisiaj zamówiłam schody, parapety, drzwi (do jutra muszę podjąć decyzję, jakie). Od tego samego stolarza będę też zamawiać łóżko do naszej sypialni i wyspę do kuchni.
    Na piętrze mamy niską ściankę kolankową i większość łóżek z dużymi zagłówkami jest po prostu za wysoka, więc musimy zrobić na wymiar.

    Gdzie najlepiej szukać dobrego, wygodnego materaca?

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar martaibartek
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Nowa Wieś/Pasłęk
    Posty
    2.231

    Domyślnie

    Kasiu idziecie jak burza. Fajnie wszystko dobierać, wybierać, kupować...

    Drzwi piękne. I białe i jasnoszare będą super pasowały do waszej klimatycznej Mai

    A materac może po prostu w Ikea? myślę, że jakość i cena OK.
    Codzienny C117 czyli nasze Stańczykowo!!!
    Budujemy CODZIENNEGO dla nas bardzo niezwykłego

  15. #35

    Domyślnie

    Marta, na materac juz chyba kasy nie wystarczy
    Eh, takie wykanczanie to studnia bez dna. Dzisiaj zakonczyl sie etap gladzi (robiismy multi-finish, gladz angielska na mokro, bez szlifowania). Zostawilismy jedynie mala garderobe i toalete na dole, tymi pomieszczeniami zajmiemy sie pozniej.
    Jutro do kuchni i korytarza wchodzi kafelkarz, pojutrze w salonie komin bedzie obrabiany cegla rozbiorkowa, wymyslilismy tez, ze pod kominkiem polozymy cegle. Za niecale 2 tygodnie do salonu wchodza parkieciarze + listwy przypodlogowe. Salon bedzie wiec juz "na gotowo", pomalowany, chcemy tez juz zamontowac listwy podsufitowe.
    W kuchni bedzie tez wszystko "prawie" gotowe, nie liczac mebli, na ktore tez chyba nam kasy nie wystarczy Ale nie ma tego zlego, poczekamy na zimowa promocje, mam nadzieje, ze w tym roku tez bedzie (bon 100 zl za kazdy wydany 1000 zl na kuchnie).
    W pazdzierniku beda montowane tez podlogi drewniane na gorze, schody drewniane, drzwi do lazienki, toalety i garderoby. Na pozostale drzwi i na parapety do gory musimy poczekac az do grudnia. Na dniach zabieramy sie za sufity drewniane na poddaszu + za malowanie pokoi. No i czekam az nasz kafelkarz znajdzie czas na wykafelkowanie lazienki, bo juz jest przygotowana do kafelkowania, wszystkie sprzety kupione, kafle, klej i fugi... Tylko kafelkarz nie moze znalezc czasu
    A juz ciezko bez lazienki! Mycie sie w misce jak kiedys w dziecinstwie, gdy byly przerwy w dostawie wody
    Ciezkie jest wykanczanie domu i jednoczesne w nim mieszkanie... Dzisiaj wyprowadzamy sie na kilka dni, dzieci beda 4-5 dni u babci, a my bedziemy nocowac u znajomych, bo odstawiamy schody i nie mamy jak wejsc na gore. Ale juz niedlugo!!! Coraz blizej konca wykanczania, mam nadzieje, ze szybciej wykonczymy dom, niz dom wykonczy nas

    Ale sie rozpisalam, ale nawet pomoglo mi troszke takie podsumowanie na pismie

    Jeszcze nie mam kuchni, ale juz poszukuje dodatkow, wymyslilam sobie kolor zgaszony blekitny

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar beatagl
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Witam
    Pogratulować prac wykonanych samodzielnie oraz pomysłów własnych wcielonych w życie. Czekam na fotki z realizacji dalszych prac. Pozdrawiam i trzymam kciuki

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar martaibartek
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Nowa Wieś/Pasłęk
    Posty
    2.231

    Domyślnie

    Kasiu trzymam kciuki, aby wszystko poszło po waszej myśli i żeby na wszystkie dodatkowe rzeczy kasa się znalazła

    Już nie mogę się doczekać twoich pięknych wnętrz!!!
    Codzienny C117 czyli nasze Stańczykowo!!!
    Budujemy CODZIENNEGO dla nas bardzo niezwykłego

  18. #38

    Domyślnie

    Dziekujemy

    Kilka fotek z komórki na zachętę, właśnie przykleiliśmy listwy sufitowe i malujemy ściany i sufity gruntem z białą farbą. Robi się przytulnie

    Kominek zostanie później zastąpiony tym białym, chociaż ten też fajnie wygląda, ale już wysłużył swoje w naszym domku.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek.jpg
Wyświetleń:	142
Rozmiar:	12,3 KB
ID:	283662  

  19. #39

    Domyślnie

    I kafle w korytarzu i kuchni
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kafelki2.jpg
Wyświetleń:	517
Rozmiar:	90,7 KB
ID:	283663  

  20. #40

    Domyślnie

    Aktualizacja - sciany pomalowane

    Kolor wyszedl nieco inny niz sie spodziewalam, jest to jasny szary, ale wpada leciutko w delikatny blekit. Na szczescie podoba mi sie

    Przyjechal juz parkiet, w poniedzialek wchodzi ekipa, we wtorek juz bedziemy sie cieszyc nowa podloga w salonie. W srode-czwartek przyjezdza kominek, mam tylko straszny dylemat, co dac pod kominkiem...Nic mi sie nie podoba i najchetniej polozylabym kominek na parkiecie...

    Stolarz zamontowal juz parapety w salonie i kuchni, na dowod sa zdjecia

    Teraz z niecierpliwoscia czekam na jakas ikeowa kuchenna promocje i zamawiamy kuchnie
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parapet2.jpg
Wyświetleń:	618
Rozmiar:	52,9 KB
ID:	284758   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek.jpg
Wyświetleń:	666
Rozmiar:	68,1 KB
ID:	284759   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	korytarz.jpg
Wyświetleń:	693
Rozmiar:	36,9 KB
ID:	284760   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnaia.jpg
Wyświetleń:	732
Rozmiar:	32,4 KB
ID:	284762   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okna2.jpg
Wyświetleń:	572
Rozmiar:	60,6 KB
ID:	284763  


Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony