dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 33 z 33
  1. #21
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar thomyk
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    322

    Domyślnie

    szkoda sensu . . . każdy w tym kraju wie wszystko najlepiej i na każydm forum obiawia się to podobnie

    dobrze , że kolega prenumeruje wszystkie normy i ustawy oraz rozporządzenia
    el-tom.business.site

  2. #22

    Domyślnie

    Nie szkoda sensu a czasu. Jak nie ma sensu to i czego wtedy szkoda? Pewnie, że dobrze. Przynajmniej masz możliwość dowiedzieć się czegoś o czym wiedzieć powinieneś. Zaś zamiast podziękować to jeszcze pyszczysz. Ty, podobno dozorowiec masz takie braki w znajomości przepisów?

  3. #23
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar thomyk
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    322

    Domyślnie

    35) w § 183:
    a) w ust. 1 pkt 3 otrzymuje brzmienie:
    "3) urządzenia ochronne różnicowoprądowe uzupełniające podstawową ochronę przeciwporażeniową i ochronę przed powstaniem pożaru, powodujące w warunkach uszkodzenia samoczynne wyłączenie zasilania;",
    ok rzeczywiście może na starszy akt sie powołałem poprzednio

    wg mnie to wiedza techniczna jest lepszą wykładnią niż suche przepisy ... co z tego ze zastosujemy wszedzie rcd jak wlasciciel domu pociągnie sobie przedłużacz 2-żyłowy do ogródka

    Wg normy w wyłączniki różnicowoprądowe wysokoczułe 30 mA dla celów ochrony przeciwporażeniowej uzupełniającej powinny być wyposażone:
    - Wszelkie obwody gniazd wtyczkowych o prądzie znamionowym nieprzekraczającym 20 A przeznaczone do użytkowania przez laików (osoby niewykwalifikowane, osoby postronne).
    - Wszelkie obwody odbiorcze do zasilania na wolnym powietrzu urządzeń przenośnych o prądzie znamionowym nieprzekraczającym 32 A.
    - Instalacje użytkowane w warunkach szczególnego zagrożenia, których dotyczą arkusze 700 normy 60364 (norma "łazienkowa"). - i tu muszą być

    Ale szkoda pisać o tym takie wykłądy lepiej stosować je tam gdzie tylko możemy gdyż napewno mogą jedynie polepszyć stan zabezpieczenia przeciwporażeniowego
    el-tom.business.site

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    z-paul

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    24

    Domyślnie

    podepnę się pod temat, chociaż nurtuje mnie inne pytanie:
    - czy przewody do gniazdek i włączników w łazience powinny wychodzić na fugach czy na środku płytki?
    Pytam bo nie wiem jak jest potem wygodniej dla płytkarza.

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Płytkarzowi wygodniej na środku (pod warunkiem, że płytkarz jest współczesny, a nie z czasów króla ćwieczka, kiedy to otwory w glazurze robiło się szczypcami), tak też moim zdaniem jest estetyczniej.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  6. #26

    Domyślnie

    Oj Jarku, "płytkarzowi" lepiej na styku czterech płytek, bo otwór może wtedy wykonać kombinerkami, ułamując po kawałku narożnik, aż do pożądanego efektu : ). Na środku to już trzeba mieć otwornicę i wiertarkę z nielatającym uchwytem, hehe.
    I już mieszkamy !

  7. #27

    Domyślnie

    Gość który układa płytki a nie ma czym otworu wyciąć powinien zmienić zawód lub zarejestrować się w biurze dla bezrobotnych.
    Niewiedza tego, który nie wie, przewyższa wiedzę tego, który wie, ponieważ ten, który wie, nigdy nie wie tyle, ile niewiedzący nie wie.
    Z mądrości kabały

  8. #28

    Domyślnie

    Wiesz, tylu tu samorobów, że niektórzy pewnie się tylko w tym momencie uśmiechają.
    I już mieszkamy !

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    @compi - otwornica typu "cyrkiel" kosztuje 20zł, a taką obsłuży dowolna wiertarka, nawet taka z głowicą bijącą w 3D, więc bez przesady

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  10. #30

    Domyślnie

    Jednak w momencie gdy zaplanujemy otwory na styku płytek, otwornica nie jest już w ogóle potrzebna. Szlifierka załatwia sprawę.
    I już mieszkamy !

  11. #31

    Domyślnie

    Kolego problem jest w tym, że nie zaplanujesz tak by miało to "wyglądać".
    Dlatego puszki w podłożu mającym zostać pokrytym płytkami powinna osadzać osoba te płytki układająca.
    Ot cała filozofia Twego problemu.
    Niewiedza tego, który nie wie, przewyższa wiedzę tego, który wie, ponieważ ten, który wie, nigdy nie wie tyle, ile niewiedzący nie wie.
    Z mądrości kabały

  12. #32

    Domyślnie

    A z tym się całkowicie zgadzam. Częstym błędem jest osadzenie puszek w pomieszczeniach typu łazienka czy kuchnia przed położeniem płytek.
    I już mieszkamy !

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że szybciej wytniesz dziurę otwornicą (nawet takim nastawnym "cyrklem"), niż wyhetasz szlifierką w miarę równy półokrąg w dwóch płytkach.

    Co do obsadzania puszek dopiero w trakcie klejenia glazury - pełna zgoda.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony