dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 309

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek B..
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    1.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał in*s*7 Zobacz post
    Przykro mi to mówić, ale z mojego doświadczenia wynika ze sens ma tylko krótkotrwałe max kilkudniowe buforowanie ciepła (czy to w buforach na wodę czy to w gruncie). Problemem jest szybkość ,,uciekania'' ciepła. Teoretycznie moźna by wykonać dobry bufor podziemny który magazynuję energię cieplną latem a oddaje zimą, wiążę się to jednak z b.dużymi kosztami co stawia pod znakiem zapytania tą inwestycję.
    Wystarczy nadmiarowe ciepło rozprowadzać w gruncie pod domem, minimalizując w ten sposób straty ciepła do gruntu w okresie grzewczym, a sa one wcale niemałe.
    Mam zamiar rozprowadzić wężownicę w pospółce pod domem, na głębokości 50cm, pod 30cm warstwą ocieplenia. Będzie tam trafiało nadmiarowe ciepło z instalacji solarnej, czasem może to być nawet 100kwh dziennie w upalne letnie dni. Pozwoli to na nie marnowanie energii kiedy występuje ona w nadmiarze. Samo podniesienie temperatury pod domem o 1 st C pozwala na zmniejszenie strat ciepła do gruntu w okresie grzewczym o 10%.
    Pierwszym planem było wrzucanie odpadowego ciepła do glikolowego gwc jednak zrezygnowałem z tego i postanowiłem umieścić oddzielny wymiennik pod domem.
    Ostatnio edytowane przez Tomek B.. ; 28-11-2011 o 15:25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony