dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 433
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 9160

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Dla rodzin budujacych domy, w ktorych beda male dzieci.
    Polecam parter otwarta przestrzen, kuchnia polaczona z jadalnia i salonem+pokoik/ gabinet. Widac malenstwa z kazdega zakatka, lub przynajmniej dobrze slychac Mozna cos ugotowac i umyc gary i miec mlode na oku.
    Jak najmniej schodow, stopni (tym mniej urazow). Schody bezpieczne, czyli nie "spiralne", bedziecie czesto chodzic po schodach z dzieckiem na reku, potem dziecko bedzie musialo samo po nich wchodzic.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciku
    Cytat Napisał anick
    zalety:
    zmiiana kucheni narożnej na kuchnie w normalnym ciągu

    Czy tą kuchenkę z ktorej byłas/eś niezadowolony miales ustawiona w meblach scietych do skosa czy tradycyjnie? Dlaczego nie polecasz takiego ustawienia? Ja mysle o kuchence naroznej, ale w meblach przycietych w skos, zeby nie bylo problemow z dostepem.
    Ciku ja nie mam takich doświadzceń ale przekonała mnie wypowiedź Ani
    Otóż - w praktyce okazało się, że przy takim układzie:

    1. Pichcić może tylko jedna osoba. Druga - choćby chciała tylko pomóc - nawet nie ma jak! Chodzi mi głównie o sytuacje, w których potrzebna jest trzecia ręka: wlewamy powoli olej i śmietanę ucierając sos. Gdyby przywierał - unosimy naczynie.

    2. Kompletnie nie można zajrzeć do garnka w rogu (po przekątnej). Za daleko.

    3. Trudniej wykonać okap. W zasadzie tylko samodzielnie.

    Ale za to:

    1. Róg jest 100% wykorzystany. Blat w rogu nie jest bowiem blatem roboczym tylko blatem magazynowym.

    Mówię oczywiście o takiej zwykłej chamskiej kuchence w rogu a nie designerskich rozwiązaniach ścinających róg.

  3. #3

    Domyślnie

    Co bym zmieniła:

    - niepotrzebne są tarasy na górze - spokojnie wystarcza duży taras przy salonie,
    - jasny gres polerowany w kuchni - na codzień łatwo się czyści, ale co jakiś czas trzeba go porządnie doszorować,
    - zrobiłabym wyjście na ogród z kuchni i mały tarasik śniadaniowy (kuchnię mam oddzieloną, z czego jestem bardzo zadowolona)
    - fugi kepoksydowe w całej łazience (mam tylko w kabinie prysznicowej), w pozostałych łazienkach napewno nie pójdę na ustępstwo, są świetnie, nie brudzą się tak bardzo i nie nasiąkają wodą
    - wcześniej (na etapie stanu surowego) rozplanowane wyjścia z ciepłym powietrzem z kominka,
    - więcej gniazdek
    - zsyp na brudną bieliznę z łazienki na górze do pralnio-kotłowni
    - zdalnie sterowane brama wjazdowa i garażowe - do zrobienia
    - oczyszczalnia zamiast szamba - duży koszt na początku, ale olbrzymie oszczędności później i nie ma stresu, że się przepełni - kiedyś to zmienie

    Z czego jestm bardzo zadowolona:

    - pomieszczeń gospodarczych: pralnio-kotłownia, spiżarka i schowek pod schodami - nawet nie wiecie ile rzeczy tam się chowa
    - oddzielnie dużej kuchni i salonu - wszystkie smrody, bałagan i hałas jest odizolowany
    - garderoby (super rzecz) - mogłabym mieć ich więcej
    - przestrzeni - mam duży dom i ani przez chwilę tego nie żałowałam, jak jest dobrzez zrobiony i zaizolowany, to koszty utrzymania nie są takie duże, a sprzątania jest wbrew pozorom dużo mniej niż w małym zagraconym mieszkaniu, w którym wcześniej mieszkałam
    - ekonomiczny piec kondensacyjny do co - duże oszczędności
    - kabina prysznicowa zamiast brodzika z osobnym oświetleniem
    - wiatrołap z dużą szafą
    - oddzielenie części sypialnej od dziennej (wszystkie sypialnie są na górze z osobną łazienką i garderobami) - podczas gdy któreś z nas śpi na górze, reszta może spokojnie pracować i odpoczywać na dole
    - osobna mała łazienka przy naszej sypialni

  4. #4

    Domyślnie

    Ja ze swojej strony chcialam polecic rozwiazanie jakie mam w obecnej kuchni.
    Mam zlew jednokomorowy , ale na tyle duzy , ze mozna na dnie swobodnie polozyc duza patelnie z raczką, jest tez glębszy niz tradycyjne. Bardzo wygodne rozwiazanie (czywiście jesli ktos nie ma zmywarki to pewnie lepiej zainwestowac w dwukomorowy).Do tego mam w kranie wyciagany wąż, ktory jest bardzo przydatny do wielu roznych czynnosci. Na pewno w domu tez taki zamontuje.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rusio

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    6

    Domyślnie

    Słabe punkty mojego mieszkania:
    1. Jasna podłoga i fugi w kuchni (biało-szaro-beżowe) - makabra, widać każdy brud, chlapnięcie, itp.
    2. Ścianka działowa między 2 pokojami z gips-karotnu - wygłuszana watą mineralną i styropianem, ale i tak idzie duży pogłos, słychać tv z pokoju obok, itp.
    3. Żaluzje w oknach - teraz założyłbym rolety
    4. Miejsce w kuchni na lodówkę - do tej pory była dość niska, nad lodówką szafki z daszkiem, halogenami itp, teraz jak trzeba kupić lodówkę 170cm musimy demontować całą konstrukcję...

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rusio

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    6

    Domyślnie

    Jeszcze kilka rzeczy nad którymi warto pomyśleć w mieszkaniu:
    1. Rozdzielnik prądu z bezpiecznikami = oddzielny obwód elektryczny dla każdego urządzenia w kuchni i łazience, w pokojach podobnie - gniazdka normalne i z uziemieniem na oddzielnych, jak jest jakieś spięcie/przeciążenie nie wysiada prąd w całym mieszkaniu tylko na określonym obwodzie, poza tym na czas wyjazdu możesz np. odłączyć lodówkę a zostawić zamrażarkę
    2. Telefon DECT zamiast gniazdek w każdym pokoju - mniej kabli i do tego rozmowy wewnętrze, przełączania między słuchawkami, itp.
    3. Klimatyzacja !!! Ja mam obcenie 2 typowe split'y - jeden na kuchnie i pokój od zachodu, drugi na 2 pokoje od wschodu. Zbawienie! Ale projektując mieszkanie można pomyśleć o 1 agregacie i rozprowadzaniu powietrza rurkami nad sufitem do wszystkich pomieszczeń... Pomijam pokoje, ale przydatne także w łazience podczas długich kąpieli (osusza powietrze) i przy gotowaniu w kuchni. Ale pamiętajcie o odprowadzeniu wody na zawnątrz (tak żeby np. nie kapało ludziom na chodnik) - u mnie w czasie upałów skropiny dochodzą do 10l/godzinę ...
    4. WLAN - dla posiadających +1 komputer... Zamiast kabli między pokojami 1 urządzenie nadające sygnał internetowy do wszystkich komputerów + sieć domowa...
    5. Ściemniacze świata na pilota - leże w wygrzanym łóżku, pilot np. od TV w ręku i światło zgaszone...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał nordma
    Polecam parter otwarta przestrzen, kuchnia polaczona z jadalnia i salonem.
    i nigdzie spokojnego kąta

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    Cytat Napisał rusio
    u mnie w czasie upałów skropiny dochodzą do 10l/godzinę ...
    chyba bajki piszesz

  9. #9

    Domyślnie

    Maksym spokojny kąt w domu zawsze sie znajdzie np. sypialnia, pokój hobby. Chyba nikt nie planuje spokojnego kąta w salonie czy kuchni bo to miejsca gdzie z założenia spotykają sie wszyscy domownicy. Po co to dzielić ściankami, schodami i drzwiami.

  10. #10

    Domyślnie

    Ja w nowym domu na pewno nie ustawię gazówki obok zlewozmywaka.
    Po 8 latach użytkowania boki gazówki rdzewieją.

  11. #11

    Domyślnie

    Ja w nowym domu na pewno nie ustawię gazówki obok zlewozmywaka.
    Po 8 latach użytkowania boki gazówki rdzewieją.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Cytat Napisał rrmi
    Cytat Napisał rusio
    u mnie w czasie upałów skropiny dochodzą do 10l/godzinę ...
    chyba bajki piszesz
    chyba na dzień ?
    u mnie klima chodzi 8-9 godzin dziennie (praca- wystawa południowa) i nakapie przez ten czas wiadro wody moj małżonek -pomysłowy Dobromir -rurkę umieścił w spłuczce WC ....zawsze to jakaś oszczędność

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał duduś
    Anika - co złego jest w wykładzinie dywanowej?????????- całą górę planujemy w tym "stylu"- chyba wychodzi najtaniej a nie najbrzydziej
    przy malych dzieciach bardzo trudne do utrzymania w czystosci.
    renjul

  14. #14

    Domyślnie

    nie mam własnego domu, tu gdzie mieszkam jest tak a nie inaczej.
    ale za to wiem jaki mój dom powinien być
    (koeljność przypadkowa)
    1. garaż - na tyle duży, żeby oprócz samochodu zmieściły sie rowery, sanki, kosiarka, "pojazdy" dzieci itp.
    2. łazienka/i - dwie umywalki w jednej łazience nie są mi potrzebne, ale też nie widziałam takiego rozwiązania na żywo, nie znam nikogo, kto tak ma. koniecznie potrzebny mi prysznic, wanna to dla mnie przekleństwo. teraz mam TYLKO wanne, ale nalewam do niej wody 3-4 razy w roku. reszta kapieli - tak jak pod prysznicem. zajmuje mi tylko niepotrzebnie miejsce.
    3. kuchnia - otwarta przynajmniej cześciowo na salon. powinna być też położona dość blisko wyjścia na taras, bo tak naprawdę taras i kuchnia, a nie taras i salon są ze sobą powiązane (grill, przedpołudniowa kawa, śniadanie...). szafki w ilościach pozwalających ukryć wszytskie kuchenne sprzęty. spiżarka - też niegłupi pomysł
    4. salon + jadalnia. taki, żeby można było przygotować Wigilię na 20 osób (przestawiając co nieco w salonie). kominek poproszę )
    5. balkony - mogą nie istnieć. to tylko dodatkowe miejsce, gdzie można wejśc do domu (dla złodzieja). wymagają drzwi balkonowych=wiecej mycia. co najwyżej może być jeden balkon i to minimalistyczny (na szerokośc 2x drzwi balkonowe)
    wiecej uwag na razie nie mam )

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mila-m

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Kielce
    Posty
    9

    Domyślnie

    ja co prawda nie mam domu a mieszkanie w bloku ale już po pięciu latach widzę jakie błędy popełniliśmy w jego wykonczeniu, całe szczęście że już niedługo będziemy wykańczać nowe mieszkanie i tam napewno nie położę paneli i płytek w łazience od góry do dołu,to zupełnie nie potrzebne,teraz jest tyle fajnych sposobów na położenie płytek!!!! cóż człowiek się uczy na błędach

  16. #16

    Domyślnie

    Nie zrobilabym:
    1. żaluzji, bo sie okropnie kurzą. Mam rolety i żaluzje i z tych drugich rezygnuję na rzecz pierwszych.
    2. kibelków kompaktowych tylko podwieszane - wygodniejsze mycie podlogi, że o zakamarkach samej ceramiki nie wpomnę
    3. drewnianej podlogi w gabinecie - mam w calym mieszkaniu pękne jesionowe deski; w gabinecie od kólek krzesel lakier zostal zdarty a kladzenie mat oslonowych wyglada beznadziejnie.
    4. duzej lazienki (6,5m) z wanną dla dzieci; moje dzieci wolą się myć w naszej kabinie bo woda się leje caly czas więc w plecy cieplo a w wannie marzną ramiona i woda stygnie. A reszta powierzchni lazienki też nie jest wykorzystana. Myślę, że 4m by wystarczyly.
    5. bialych drzwi wewnętrznych ze wzglęgów praktycznych
    6. wlączników światla wysoko czyli "standardowo"; dzieciaki albo wolają "mamo zapal mi światlo" albo skaczą do wlączników i brudzą ścianę pod nimi.

    Konieczne:
    1. Instalacja dvd itp ukryta; czekam na remont i nadal patrzę na kilometry plączących się kabelków od kina domowego
    2. sieć bezprzewodowa; pracując w domu na laptopie czlowiek nie musi tkwić w gabinecie;
    3. (dom) instalacja odprowadzająca wody odpadowe
    4. (dom) gniazdka na zewnątrz
    5. przy wejściu do pokoju listwa z kilkoma wlącznikami do kilku źródel światla w pokoju; teraz tak nie mam i latam dookola salonu, wlączam wylączam.
    6. ściemniacz światla np w hallu lub na schodach; można przykręcić do minimum i w takim stanie pozostawić dla osoby wracającej np nocą z imprezy.

    Mam mieszkanie, remontuję dom. Kilka patentów, których nie mam w mieszkaniu będę miala w domu.

  17. #17

    Domyślnie

    Czego nie zrobię w swojej łazience?
    Brodzika plastikowego z drzwiami przesuwanymi. W różnych otworach, prowadnicach i innych zakamarkach zbiera się mnóstwo brudu, którego w niektórych miejscach nie można wręcz usunąć!
    Zamiast tego widziałam ostatnio u koleżanki super rozwiązanie - murowany brodzik z prostymi drzwiami montowanymi z jednej strony do ściany - proste, ładne, schludne i pozbawione miejsc gdzie może się zbierac brud.
    http://www.cisdecor.pl/cis02.html
    Udało się - w końcu u siebie - jest bosko !!

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    NIKKOLA

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    5

    Domyślnie

    Drzwi łazienkowe i do wc mnie wykańczają-na dole mają takie małe żaluzje, których czyszczenie jest koszmarem, to samo z żaluzjami okiennymi.
    I żadnych otwartych półeczek w łazience-wiecznie brudne... Balkon na piętrze-strata pieniędzy, nigdy nie wykorzystany, miał być na wietrzenie pościeli, ale jak tej pościeli nie upycham w składanej kanapie to potrzeba wietrzenia zmalała.

  19. #19

    Domyślnie

    Co mam w mieszkaniu a nie zastosuje w domu:
    szafy całej przeszklonej, czyszczenie i polerowanie tych drzwi tych koszmar, jedne by wystarczyły, żeby móc obejrzeć się dokładnie;
    zlewu jednokomorowego, pomimo posiadania zmywarki jedna komora to stanowczo za mało;
    zmywarkę 60, teraz 45 i stanowczo za mała, trzeba czesto włączać;
    okna dzielone, teraz mam 150 szer. i całe i w uzytkowaniu się nie sprawdza;
    nie chę białych okien, nigdy nie chciałam, ale w bloku nie moglam wstawić innych bo zepsułabym wygląd elewacji, a teraz żółkną i myje się okropnie;
    żadnych mebli z brw, przy małym dziecku wymiana szuflad gwarantowana
    i to chyba tyle co mi przychodzi do głowy

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał duduś
    całkowici rezygnuję z firan i zasłon - wykańcza mnie prasowanie tych długich , ciągnących się szmat i wieszanie ich ze scierpniętymi rękami- uf ohyda - a jak mają być wiecznie brudne tak iak u mnie - to koniec!!!! Na to konto zrobię sobie piękne parapety i tylko z nich będę wycierać kurz ( choć i tego nie jestem pewna)

    wcale nie musisz się zamęczać prasowaniem firan i zasłon, można przecież założyć firany i zasłony z kreszu, są przepiękne i wystarczy wyprać, wypłukać w pachnącym płynie i powiesić wilgotne, wyglądają przy tym przepięknie!!!

Strona 13 z 433

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony