dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 361 z 458
Pokaż wyniki od 7.201 do 7.220 z 9160
  1. #7201

    Domyślnie

    A może na czarnych elewacjach je mniej widać ?

  2. #7202
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Ts**t

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-272
    Posty
    1

    Domyślnie

    Polecam, to także mój sprawdzony patent
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  3. #7203

    Domyślnie

    Pewnie można by kilka takich rzeczy wskazać, ale ja drugi raz nie zdecydowałbym się na montaż zwykłych okien PVC. Poszedłbym w drewniane, bo słyszałem wiele dobrych opinii. No i estetyka też zupełnie inna, łatwiej to wyczyścić. Przy plastikach cały czas mam wrażenie, że miejscami okna są niedomyte...

  4. #7204
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dlatego mam szare okna a nie białe

  5. #7205

    Domyślnie

    Cytat Napisał takiWaćpan Zobacz post
    Pewnie można by kilka takich rzeczy wskazać, ale ja drugi raz nie zdecydowałbym się na montaż zwykłych okien PVC. Poszedłbym w drewniane, bo słyszałem wiele dobrych opinii. No i estetyka też zupełnie inna, łatwiej to wyczyścić. Przy plastikach cały czas mam wrażenie, że miejscami okna są niedomyte...
    Nie wiedziałem że drewniane okna myją się same

  6. #7206
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Roofevelt - masz złych doradców. Rama okna ma o wiele gorsze parametry cieplne niż potrójna szyba.

  7. #7207
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał takiWaćpan Zobacz post
    ...nie zdecydowałbym się na montaż zwykłych okien PVC. Poszedłbym w drewniane...
    Drewniane mają tę wadę, że co kilka lat trzeba je wyczyścić i polakierować (przynajmniej po nasłonecznionej stronie budynku).
    Dziś masz okna PCV w okleinach w dowolnym wzorze drewna. I na pewno łatwiej je umyć niż drewniane.
    Mam porównanie ponieważ mam okna PCV i drewniane drzwi - z których, w paru miejscach, zaczyna schodzić lakier (po 6 latach).
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  8. #7208
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar a.pianka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    powiat warszawski zachodni
    Posty
    12

    Domyślnie

    Panfotograf: nie wiem z jakiej jakości oknami drewnianymi miałeś doświadczenie, ale muszę się nie zgodzić z Twoją opinią. U rodziców około 20 lat temu zamontowane zostały białe drewniane okna (Sokółka). Nigdy nie były odnawiane i wyglądają jak nowe. W moim domu też planuję okna drewniane.

  9. #7209
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Cytat Napisał a.pianka Zobacz post
    Panfotograf: nie wiem z jakiej jakości oknami drewnianymi miałeś doświadczenie, ale muszę się nie zgodzić z Twoją opinią. U rodziców około 20 lat temu zamontowane zostały białe drewniane okna (Sokółka). Nigdy nie były odnawiane i wyglądają jak nowe. W moim domu też planuję okna drewniane.
    Tylko lakiery i cała chemia do okien jest teraz bardziej ekologiczna i niestety mniej trwała,tym bardziej że większość ludzi robiąc drewniane chce mieć widoczne słoje a nie pokryte kryjącym lakierem.

  10. #7210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Badija Zobacz post
    Moje przemyślenia odnośnie salonu (czy pokoju dziennego, jak go zwał... )
    20 metrów - za mały (mam teraz, jest ciasno)
    30 metrów - jeszcze trochę mało (miałam)
    Niezależnie od powierzchni domu i tak wszyscy siedzą właśnie w salonie. (Przynajmniej u nas)

    Optymalnie jest tak ze 45 metrów kwadratowych jednego pomieszczenia.

    Większe zaczyna wyglądać jak naleśnik - duże i płaskie (bo sufit)
    A otwartej przestrzeni nad salonem nie zrobiłabym ze względu na koszt ogrzewania i komfort użytkowania (ciepłe powietrze zgodnie z prawami fizyki zwiewa do góry).
    Pamiętam jak zaczynaliśmy naszą przygodę z budową domu. Na etapie projektu było mnóstwo wątpliwości; czy salon nie za mały, czy jadalnia wystarczająca...
    Z wpisów wywnioskowałam, że wiele osób mówiąc o salonie ma na myśli pokój wypoczynkowy, w którym będzie również stał stół z krzesłami przy którym je się posiłki. My mamy salon, a obok pomieszczenie ze stołem (jadalnię) połączoną z kuchnią. Salon ma 29 m2 i jest wystarczający nawet na imprezy jakie robimy kilka razy w roku liczące 18 osób. Jadalnia ma ok 16 m2 (3,5x4 m) i zmieści się w niej stół dla 14 osób (3 m. postawiony po przekątnej). Z tego wynikałoby, że pomieszczenie 45 m wystarczy na salon, w którym stałby również stół z krzesłami. Ale wszystko zależy jaki ma się projekt, czy salon z jadalnią jest pomieszczeniem zamkniętym czy też otwartym na klatkę schodową i inne pomieszczenia. My mamy antresolę (pustkę) nad salonem więc wrażenie ogromu pomieszczenia jest inne niż gdyby był tradycyjny sufit. Wszystko zależy od projektu.
    Chciałabym również uspokoić wszystkich planujących budowę i już budujących, że na etapie wylanych fundamentów pomieszczenia wydają się być zbyt małe, na etapie postawionych murów i ścian działowych wydaje się być zbyt duże, a jak już wszystko jest wykończone to wtedy dopiero wychodzi gdzie jest za mało a gdzie za dużo.

    My w swoim domu zrobilibyśmy trochę większą kuchnię , teraz mamy 12 m2 a przydałoby się 14 m2. W projekcie zaplanowaliśmy pomieszczenie gospodarcze obok kuchni z regałami na zapasy itp. więc wielkiego żalu nie ma ale gdyby kuchnia była bez pomieszczenia dodatkowego lub spiżarni obok to kuchnia 14 m2 to minimum.

  11. #7211
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kalafiorek
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Złotokłos (piaseczyńskie)
    Kod pocztowy
    05-504
    Posty
    190

    Domyślnie

    W domu nie zmienilibyśmy chyba niczego - no może następny będzie parterówką

    Jedyne czego żałujemy, to, że od razu wraz z budową domu nie zrobiliśmy kostki. Zwyczajnie - nie starczyło na to kasy, a teraz ten PIACHHHH Nic, po mału dojdziemy i do tego, ale dla planujących budowę - może warto zrezygnować z wykończenia czegoś wewnątrz domu (naprawdę nie wiem z czego), a w zamian za to położyć kosteczkę i suchą, nie upiaszczoną nóżką stąpać po nowych parkietach i płytkach.

  12. #7212
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Zgoda z salonem, wiele osób buduje/proejtkuje domy po 150-200 m, gdzie salon ma 25-27 m a garaż 35 m....

  13. #7213
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Przy dwóch samochodach 35 to wcale nie dużo. Znajomi mają ok. 45 mkw i po zaparkowaniu dwóch dużych aut (kombi i suv), kosiarki, rowerów i paru innych gratow nie zostaje wiele miejsca. Salon 27 mkw to rzeczywiscie mało, 35 mkw a taki mają rodzice jest ok na część wypoczynkową z kominkiem plus stół na 10 osób (po rozłożeniu na 14).
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 11-08-2016 o 17:30

  14. #7214
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    zgoda, dla MNie wygodny garaż na jedno auto ma 24 m (6m na 4m) a na dwa auta gdzieś właśnie 42-45 m (7 - 7,5 m na 6 m), chodzi o zacjowanie rozsądnych granic, jak ktoś ma dom 200 m a salon 28 m to jest to mało.

  15. #7215
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dla wielu ludzi spłodzenie dziecka to mniejszy wyczyn niż zarobienie na SUVa - stąd SUV jest bardziej w rodzinie hołubiony i ma więcej miejsca pod dachem domu

  16. #7216
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    dla wielu ludzi spłodzenie dziecka to mniejszy wyczyn niż zarobienie na SUVa - stąd SUV jest bardziej w rodzinie hołubiony i ma więcej miejsca pod dachem domu
    Ja bym powiedział odwrotnie
    SUV dla niektórych jest ważniejszy od dziecka i dlatego bardzo go holubia tak bardzo się nim opiekując o plodzeniu nie myśląc

    Chociaż sens jest ten sam
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 11-08-2016 o 22:25

  17. #7217

    Domyślnie

    Mam SUVa i stoi na zewnątrz. Żona parkuje swoje autko w garażu. Raz wjechałem swoim do garażu, ale to było hardkorowe przeżycie, zostało po kilkanaście centymetrów z każdej strony

    Aha, następne autko za kilka lat będzie jeszcze większe, z tym że planuję dużą wiatę na dwa samochody. Garaż wykorzystamy np. na stół do ping ponga.

    Jak wygram w Lotto, to zbuduję dom z podwójnym garażem minimum 7x7 m2. To są IMO rozsądne wymiary. Te podwójne garaże w wielu projektach gotowych to jakiś żart.
    Budujemy "Cyprysa" (pracownia Horyzont)
    Dom 165 m2 p.u. Ściany: silikat. Dachówka Euronit. Okna 3-szyb. Schuco. WM+reku. Działka 1500 m2 Ważne daty: 28.03.2012 zakup działki 17.07.2012 PnB 24.10.2012 fundamenty 19.11.2012 stropy 09.01.2013 dach 11.01.2013 SSO 22.05.2013 SSZ 15.06.2013 instalacje 22.06.2013 tynki wewn. 26.06.2013 wylewki 27.07.2013 ocieplenie poddasza 22.08.2013 PnU 29.08.2013 MIESZKAMY! 04.2014 taras 09.2016 ogrodz. frontowe 07.2017 kominek 09.2019 założenie ogrodu

  18. #7218
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Dokładnie Cyprysku
    Widziałem projekty z podwojnym garażem 31 mkw.
    Poza tym uważam, że w naszym klimacie jednak garaż czy wiata na auto musi być.

  19. #7219

    Domyślnie

    kemot_p - absolutnie zgadzam się, nienawidzę odśnieżać samochodu w zimie Oczywiście garaż jest najwygodniejszy, a choć wiata nie ociepli autka w środku, jednak odpadnie uciążliwe odśnieżanie...
    Budujemy "Cyprysa" (pracownia Horyzont)
    Dom 165 m2 p.u. Ściany: silikat. Dachówka Euronit. Okna 3-szyb. Schuco. WM+reku. Działka 1500 m2 Ważne daty: 28.03.2012 zakup działki 17.07.2012 PnB 24.10.2012 fundamenty 19.11.2012 stropy 09.01.2013 dach 11.01.2013 SSO 22.05.2013 SSZ 15.06.2013 instalacje 22.06.2013 tynki wewn. 26.06.2013 wylewki 27.07.2013 ocieplenie poddasza 22.08.2013 PnU 29.08.2013 MIESZKAMY! 04.2014 taras 09.2016 ogrodz. frontowe 07.2017 kominek 09.2019 założenie ogrodu

  20. #7220
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Ja przeżyłem dwie zimy nie mając garażu w bloku- wolałem na wukadke czy do sklepu iść piechotą niż skrobac szyby. Sąsiad z klatki ma zamontowane w samochodzie takie urządzenie, które uruchamia zdalnie i ono rozgrzwa samochód. Jest to jakieś rozwiązanie.

Strona 361 z 458

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony