dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 70
  1. #1

    Domyślnie Wyzwanie to urządzanie

    Cześć!
    Od kilku miesięcy zamieszkuję skromne mieszkanko - 48 m2. Wydaje się mało, ale jak przyszło do decyzji, czym te metry wypełnić, pojawiły się problemy, dylematy, ...

    Całe szczęście nieznane internetowe ścieżki skierowały mnie na to forum
    W wolnych stoję pod Waszymi oknami i patrzę jak wypełnić cztery kąty pięknymi rzeczami, ale nie tylko, bo pełno tu miłości, przyjaźni i pomocy.

    Czas na mnie Zapraszam do podglądania, komentowania, krytykowania i sprowadzania na ziemię
    Niedługo przebiegnę po znanych mi wątkach i się przywitam, tymczasem napiszę co mnie interesuje, jeśli chodzi o wnętrza:

    + biele, szarości, kolory ziemi,
    + styl angielski, zwłaszcza angielskiej wsi,
    + cegła,
    + filc, wełna,
    + drewno,
    + schabby chic,
    + industrial (nie każdy i nie zawsze),
    + typografia,
    (listę pewnie będę sukcesywnie uaktualniać)

    Póki co w domu jest niewykończona łazienka, podłogi, pomalowana część ścian. Czyli cały czas stan prawie deweloperski, jest co robić
    Ostatnio edytowane przez ajpi ; 24-04-2012 o 06:16

  2. #2

    Domyślnie

    Na pierwszy ogień pójdzie kuchnia. Wkrótce wrzucę jakieś zdjęcia, wizualizacje, inspiracje itp.
    Ostatnio edytowane przez ajpi ; 21-04-2012 o 10:18

  3. #3

    Domyślnie

    Czyżbym była pierwszym gościem? Jej, no to witam się czym prędzej

    Upodobania wnętrzarskie mamy podobne, także z niecierpliwością czekam na wszelkie fotki, inspiracje.
    Zasypuj nas wszystkim, co tam już sobie wyszperałaś

    Pozdrowienia!

  4. #4

    Domyślnie



    zapowiada się ciekawie, więc witam sie i ja. obiecuje podglądanie

  5. #5

    Domyślnie

    Witam Was Drop_Inn i edig Baaardzo się cieszę, że zajrzałyście

    No to lecimy z tematem.
    8 m2. Szaleństwo. Jak widać na planie wejście trochę ze skosu, okno na wprost otworu drzwiowego, drzwi jeszcze nie ma
    Kilka słów: póki co, jest tam na razie podłoga, płytki drewnopodobne (Quercia, chyba z Paradyża, kolor średni, chyba ochra).
    W planach są: cegła, czerwona, postarzana, konkretny model nieznany. Ściany w kolorze szarym, raczej ciemnym niż jasnym. Płytki jasne, białe, chętnie cegiełki, ale nie mugaty. Choć myślałam też o paprykowych.
    Szafki Ikea Lindigo, blat drewniany dębowy. Trochę forumowy standard, ale baaardzo mi się podoba i póki co u nikogo ze znajomych i rodziny nie widziałam takiej. W ogóle spotkać białą kuchnię to już wyczyn, ale zdarza się.


    Zrobiłam wstępne wizualizacje w programie ikeowym.
    Krótkie omówienie:
    1. Od prawej: lodówka, chyba zostanie w tym miejscu, blisko wejścia i jakoś w tym rogu nie przytłacza.
    2. Kolejno: szafka na odpady (60tka I zlew). Fajnie byłoby mieć dwukomorowy, ale niestety... Ze zmywarką i jednokomorowym + ociekacz powinniśmy dać radę chyba, nie?
    3. Potem: zmywarka (45cm)
    4. Dalej: piekarnik i płyta gazowa.
    5. W rogu: szafka narożna z wyjeżdżanym wnętrzem.
    6. Za rogiem: 2x szuflady(60 i 40 cm). Na rysunkach jest 2x60, ale pewnie się nie zmieści, jak się położy płytki itd. No i tak tam na styk weszło.
    7. Stolik i krzesła. To drugorzędna sprawa, na razie się nim nie zajmuję, wiem tylko tyle, że będzie.

    3xP: Pytania, problemy, pomysły
    1. Czy taki układ ma w ogóle sens? Zwłaszcza taki układ: lodówka, zlew, płyta w tak bliskiej odległości?
    2. Czy sensowniej nie będzie wywalenie zlewu pod okno? Wtedy by musiał być pozostać w symetrii z tym oknem, w sumie nie myślałam jeszcze nad takim rozwiązanie, mhm...
    3. Hmm, jeszcze myślę o tym zlewie. Czy są jakieś problemy z doprowadzeniem odpływu do takiego miejsca (zlew i zmywarka)? Są jakieś przeciwskazania techniczne?
    4. Po oknem jest kaloryfer. Można zabudować go płytszymi szafkami. Być może można je przenieść na inną, wolną ścianę? Robił ktoś tak? Zapytam może jakiegoś majstra od dewelopera, hm...
    5. Na ścianie po prawej stronie lodówki (lodówka je zasłania) jest okienko, gdzie się wyłącza zawór wody. Mistrzostwo świata za umieszczenie tego w takim miejscu. Niby lodówka ma kółka i wyjeżdża, ale jest ciężka i jak się ją zabuduje szafkami, to już w ogóle nie będzie wesoło. Dorobić jej jakieś kółka? Platformę na kółkach? Robił ktoś lub chociaż widział coś takiego? Jej, z jakimi to problemami człowiek się musi borykać...
    6. Zlew vs lodówka – jak zabezpieczyć przestrzeń między lodówką i szafkami, tak, żeby nie leciała tam woda?
    7. Przeszklone szafki, wystarczyłaby jedna, ale co z symetrią, ostatecznie dwie mogą być...
    8. Parapet. Obecnie jest taki jakiś nagrobkowy, wygląda jak blady salceson... Prawdopodobnie będzie do wywalenia i zcalony z blatem (jest na wysokości blatu akurat – 90 cm).

    Uwaga, teraz zdjęcia, to mój pierwszy raz, uwaga, próba mikrofonu:
    Plan:


    Widać coś?
    Rysuneczki:













    To chyba tyle póki co, z czasem pytań pojawi się więcej, na pewno, ale teraz i tak mam o czym myśleć.. Także polecam się Wam, Drodzy Forumowicze, Waszej wyobraźni i doświadczeniu
    Ostatnio edytowane przez ajpi ; 21-04-2012 o 10:19

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mada1412
    Zarejestrowany
    May 2011
    Posty
    859

    Domyślnie

    Witam się i ja Upodobania zapowiadają fajne wnętrza

  7. #7

    Domyślnie

    Witam mada1412!! Ten popcorn zawsze mi się podobał, hehe
    Ostatnio edytowane przez ajpi ; 21-04-2012 o 10:19

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mada1412
    Zarejestrowany
    May 2011
    Posty
    859

    Domyślnie

    Ajpi,
    Twoja wizualka kuchni skojarzyła mi się z z bloga In Search Of Beauty a tu widać ją jeszcze lepiej Podrzucam, może Cię zainspiruje

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kami1227
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Lututów
    Kod pocztowy
    98-360
    Posty
    274

    Domyślnie

    Witam się również u ciebie No upodobania prawie że moje
    Pomyśl nad tym zlewem... Troszkę blisko lodówki. A może wystarczy przekręcić zlew, żeby ociekacz był koło lodówki a komora koło płyty? No i jednocześnie zamienić zmywarkę z szafką śmieciową?

  10. #10

    Domyślnie

    Widzę, że mamy dość podobny układ kuchni (i meble nawet te same)

    Ja zlew ostatecznie wyrzuciłam pod okno i o dziwo nie przeszkadza mi nawet, że nie jest do końca symetrycznie. Nagimnastykowałam się w tym ikeowskim plannerze strasznie żeby zlew był równo na środku, ale wtedy brakłoby mi już miejsca na zmywarkę. Mam nadzieję, że kiedy dojdą wszystkie dodatki, takie ustawienie nie będzie rażące

    Tak sobie jeszcze myślę, że pewnie wygodniej byłoby mieć trochę blatu przy lodówce - nie trzeba by wtedy wszystkich produktów nosić na drugą stronę kuchni. Ale jeśli tylko odpowiada Ci taki system pracy (każdy lubi inaczej, wiadomo), to już się nie wtrącam
    Ostatnio edytowane przez Drop_Inn ; 21-04-2012 o 20:13

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mugatka
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    2.314

    Domyślnie

    i ja sie witam w nowym wątku w moich ukochanych klimatach
    Ajpi też bym jeszcze przemyślała ten zlew tak blisko lodówki, mało blatu na wyciąganie produktów ...
    no ale to twoja kuchnia, Ty tu rządzisz
    To nie sztuka wybudować nowy dom, sztuka sprawić, by miał w sobie duszę... "

    "Mały dworek" Archetonu - Mugatka (Aga)

    Galeria zdjęć

    "DIY czyli zrób to sam(a) we wnętrzach ...

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar narendil
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    7.167

    Domyślnie

    Wpadam z rewizytą

    I zaczynam się wtrącać...

    Cytat Napisał ajpi Zobacz post
    1. Czy taki układ ma w ogóle sens? Zwłaszcza taki układ: lodówka, zlew, płyta w tak bliskiej odległości?
    Wiesz, to jest coś co mnie zawsze zastanawiało. Kiedy czytam o zasadach, to wszędzie piszą o blacie roboczym pomiędzy zlewem a kuchenką. A kiedy oglądam kuchnie zaprojektowane przez projektantów, to ten blat ma raptem 30-40 cm. I weź tu człowieku bądź mądry
    Ja u siebie robię 120 cm. Nie wyobrażam sobie mieć blatu po drugiej stronie kuchenki - tam wystarczy mi trochę centymetrów na odstawienie garnka.
    Bardziej by mnie martwił brak miejsca między lodówką a zlewem.

    Cytat Napisał ajpi Zobacz post
    2. Czy sensowniej nie będzie wywalenie zlewu pod okno? Wtedy by musiał być pozostać w symetrii z tym oknem, w sumie nie myślałam jeszcze nad takim rozwiązanie, mhm...
    3. Hmm, jeszcze myślę o tym zlewie. Czy są jakieś problemy z doprowadzeniem odpływu do takiego miejsca (zlew i zmywarka)? Są jakieś przeciwskazania techniczne?
    Jeśli masz możliwość i podoba Ci się takie rozwiązanie, to czemu nie? Może wtedy zmywarka 60 by się zmieściła?
    Wprawdzie miałabyś dalej od zlewu do lodówki, ale chyba nie masz kuchni o powierzchni 20 metrów kwadratowych?
    Z kwestiami technicznymi, to musiałabyś się udać do hydraulika - rury trzeba by dociągnąć.

    Cytat Napisał ajpi Zobacz post
    4. Po oknem jest kaloryfer. Można zabudować go płytszymi szafkami. Być może można je przenieść na inną, wolną ścianę? Robił ktoś tak? Zapytam może jakiegoś majstra od dewelopera, hm...
    W obecnym mieszkaniu przesunęłam kaloryfer pod sufit na ścianę sąsiadującą z oknem. Jest dobrze.
    A jeśli jesteś obrzydliwie bogata (czytaj masz fundusze na fanaberie), to możesz sobie jakiś śliczny grzejniczek wstawić

    Cytat Napisał ajpi Zobacz post
    5. Na ścianie po prawej stronie lodówki (lodówka je zasłania) jest okienko, gdzie się wyłącza zawór wody. Mistrzostwo świata za umieszczenie tego w takim miejscu. Niby lodówka ma kółka i wyjeżdża, ale jest ciężka i jak się ją zabuduje szafkami, to już w ogóle nie będzie wesoło. Dorobić jej jakieś kółka? Platformę na kółkach? Robił ktoś lub chociaż widział coś takiego? Jej, z jakimi to problemami człowiek się musi borykać...
    A jak często będziesz musiała wyciągać lodówkę? Moim zdaniem, jej własne kółeczka wystarczą. Łapiesz za boki lodówki i ciągniesz. Ja daję radę, a do siłaczy nie należę.
    Problemów to dopiero początek Im dalej w las...


    Cytat Napisał ajpi Zobacz post
    6. Zlew vs lodówka – jak zabezpieczyć przestrzeń między lodówką i szafkami, tak, żeby nie leciała tam woda?
    Odwrócić zlew

    Cytat Napisał ajpi Zobacz post
    7. Przeszklone szafki, wystarczyłaby jedna, ale co z symetrią, ostatecznie dwie mogą być...
    Kocham symetrię, ale nie lubię przeszklonych szafek.

    Cytat Napisał ajpi Zobacz post
    8. Parapet. Obecnie jest taki jakiś nagrobkowy, wygląda jak blady salceson... Prawdopodobnie będzie do wywalenia i zcalony z blatem (jest na wysokości blatu akurat – 90 cm).
    I to jest super rozwiązanie Obecnie tak mam i bardzo to sobie chwalę. Wiąże się to tylko z zamawianiem szerszego blatu albo łączeniem dwóch.
    Ania urządza swoje cztery kąty

    Mój pół-apartament

    Zdjęcia

  13. #13

    Domyślnie

    mada1412 rzeczywiście podobny układ, dzięki! Właśnie na takich wnętrzach zamierzam się wzorować, śliczna, eh...

    kami1227, mugatka, narendil witam Was serdecznie w moich skromnych (a póki co bardzo skromnych ) progach. Poczytałam, pomyślałam i zaraz pokażę, co z tego wyszło

  14. #14

    Domyślnie

    Drop_Inn rzeczywiście mamy podobnie z tymi meblami i układem kuchni, hehe. Ale to nie wszystko, układ mieszkania też mamy podobny, spójrz:



    Przydałby się jeszcze taki jeden pokoik, jak u Ciebie Czasem myślę jak tu się niezauważenie przekuć do sąsiadów No ale jest jak jest.
    A powiedz mi jeszcze, ta Twoja kuchnia to jeszcze nie zainstalowana, tak?

    Dziewczyny! Bardzo dziękuję za rady, rzeczywiście brak blatu obok lodówki to problem... Stąd ten ociekacz po lewej stronie, co by jakoś ten brak przestrzeni zrekompensować... Będę próbować ze zlewem pod oknem I bardzo mi się ten pomysł podoba, bałam się tylko tych zawirowań hydraulicznych... Postaram się niedługo porozmawiać z hydraulikiem i się dowiem co i jak. Wizualnie to też dobre rozwiązanie, nie jest to wszystko upakowane na jednej ścianie no i jest tak po angielsku, a ja po angielsku bardzo lubię
    Byłam jakiś czas temu w Anglii i miałam okazję mieszkać w 3 domach i w każdym zlew był pod oknem, było jak najbardziej ok, więc temat niejako przetestowany.
    I w takim układzie zmywarka 60 się zmieści Kolejny +. Z lodówki do zlewu to 2 kroki, mała przestrzeń działa na moją korzyść choć raz. Za zlewem byłby ten parapetoblat - dobrze. Bateria musiałaby być tak mniej więcej na środku, żeby okno swobodnie otworzyć.
    Zmieniła się też szafka w narożniku, byłaby ta 90x90 z karuzelą w środku, ta karuzela taka średnia dość mi się wydaje, ale trudno.
    Przynajmniej jedna przeszklona szafka chyba będzie. Drugą zmieniłam na pełną i trochę tak kulawo wygląda, ślepa na jedno oko.
    Tak to wygląda:





    Idę się przespać z tematem

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Pasiata
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    namysłów
    Kod pocztowy
    46-100
    Posty
    55

    Domyślnie

    Witam, mieszkanko zapowiada się w moich klimatach ta druga wersja kuchni podoba mi się zdecydowanie bardziej

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar aga_dar
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    170

    Domyślnie

    Witam.

    Ja się odezwe w sprawie kuchni bo mas zbardzo podbnie zaplanowana jak ja. Moj pierwszy projekt byl identyczny, zlew kolo lodówki itd... ale odradzono mi to rozwiazanie, bo bieganie od zlewu do blatu roboczego byloby uciazliwe. Mam zlew pod oknem, wszedl na styk, ale jestem z tego zadowolona. Wprawdzie "bałagan zlewowy" lepiej by sie schowal za lodówka, ale funkcjonalnie tak jak mam jest lepiej. Musielismy przeciagnac rury kawal drogi (wejdz do mnie, konczyly sie tam gdzie stoi lodówka, w samym narozniku, ale sie udalo, spad wyszedl pod idealnym katem, bo wlasciwie to chyba jest najwiekszy problem przy przesuwaniu zlewu).

    To to wtraciłam swoje 3 grosze

  17. #17

    Domyślnie

    Pasiata, aga_dar też mi się tak wydaje, mam nadzieję, że nie będzie przeszkód technicznych, niedługo powinno się wyjaśnić, dzięki!!

  18. #18

    Domyślnie

    Jeśli się dobrze dopatrzyłam, faktycznie układ mamy podobny.
    Gdyby jeszcze dołożyć moją sypialnię i wiatrołap byłoby niemal identycznie
    Masz możliwość wrzucenia większej fotki rzutu? Chętnie zobaczę jaki metraż mają poszczególne pomieszczenia.

    Co do mebli, wszystkie już mam, ale cały cały czas jeszcze leżą w paczkach. Zakupy zrobiliśmy jakoś w zimie, w promocji 100 zł za każdy wydany 1000 Pechowo trafiliśmy na ostatnie dni oferty, w sklepie był istny szał i kilkudziesięcioosobowe kolejki do konsultantów, ale jakoś się w końcu udało. Musieliśmy tylko potem dokupić część blatu, bo zabrakło.

    Będziesz licować parapet z blatem? Też o tym myślałam, ale u mnie okno jest dość nisko. Nie wiem czy się uda. No i nie wiem jak można by to zrobić przy standardowej szerokości blatu. Dociąć kawałek? Wtedy przecież będzie widać łączenie

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pysiaczek
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    3.748

    Domyślnie

    Witam się i ja ajpi bo zapowiadają się ciekawe wnętrza
    Na pierwszych wizualkach ten stół z krzesłami w kuchni to jakby u mnie było

    Jeśli chodzi o blat roboczy to ja właśnie u siebie przesunęłam zlew, bo kiedyś przylegał do lodówki i nie było to funkcjonalne. Teraz mam tam około 40cm i jest naprawdę w sam raz jak dla mnie U nas zlewu pod okno nie dało się przenieść, ale jeśli u Ciebie się da to chyba jest to dobre rozwiązanie
    there's no place like home

    Nasze M


    Galeria na picassie

  20. #20

    Domyślnie

    Drop_Inn wrzucam większy plik, ale metraż szału nie robi

    I tak chyba nie widać, to opiszę: kuchnia (różowa) 8m2, przedpokój (niebieski) 6,5m2, łazienka (fioletowa) 4m2, pokój (pomarańczowy) 9,5m2, pokój (zielony) 18m2, balkon 6m2.
    Mm, mebelki już u Ciebie, fajnie Te zakupy to też będzie przeżycie, mam nadzieję, że się nie pogubię..
    Tak, parapet chciałabym licować. Pan doradca w Ikei powiedział, że trzeba zakupić szerszy blat, czyli blat na wymiar, hmm. Oczywiście nie pomyślałam o tym, żeby dopytać, czy oni taki blat mają, czy tylko są te 62 cm. Pomyślałam dopiero w drodze do domu ... Ja to zawsze po fakcie pomyślę. Kurczak, pasowałby mi taki w jednym kawałku, zwłaszcza w kwestii zlewu podokiennego. A, i powiedział jeszcze, że w wypadku, gdybyśmy zostawili kaloryfer pod oknem, to w blacie się montuje kratkę, żeby powietrze odprowadzało, ale to sprawy blatu nie wyjaśnia. Daj znać jeśli trafisz na jakieś info w temacie, będę wdzięczna.

    pysiaczku, muszę przyznać, że w Twoich klimatach czuję się b. dobrze i podobny kierunek będę obierać. I to do tego stopnia, że Twoja cegiełka znajdzie się i u nas, bardzo to możliwe Jesteś z niej zadowolona? Kładł ją jakoś specjalnie wykwalifikowany płytkarz?
    Znalazłam zdjęcie stolika - rzeczywiście B. fajnie wygląda!
    Ostatnio edytowane przez ajpi ; 25-04-2012 o 17:33

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony