dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 56
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 1110

Temat: bruli.pl

  1. #1001

    Domyślnie

    Panowie a na ile przytkać dmuchawę w OE+ 10kW dmuchawa WPA 07? Zostawić całą odsłoniętą?

  2. #1002
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    To Ogniwo już nie stosuje DM-ek ?
    Czym chcesz ją przysłonić ?

  3. #1003
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaliMi Zobacz post
    Dlaczego w brulim nie można zejść poniżej 25% z nadmuchem.
    To wina palnika.
    Cytat Napisał KaliMi Zobacz post
    Jakie masz podawanie na minutę bo u mnie to około 0,315 kg/min.
    Kiedyś mierzyłem gdzieś na forum podane jest ,a w papierach mam max zużycie paliwa 5,9 kg/h.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 05-01-2015 o 17:52
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  4. #1004

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    To Ogniwo już nie stosuje DM-ek ?
    Czym chcesz ją przysłonić ?
    Co to DM`ka?
    Widziałem takie przysłony na wiatraki w kształcie okręgu z jakąś śmieszną przeciwwagą z nakrętek.

  5. #1005
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    DM 32 SF to wentylator który był stosowany przez Ogniwo do swoich kotłów OE+.
    Kooperant im się "sprzedał" i pewnie dogadali się z MplusM.
    WPA 07 to porównywalna wydajnością dmuchawa właśnie do DM-ki.
    Raczej nie masz na niej przesłony, dlatego pytam czym chcesz ją przytykać
    Niema takiej potrzeby.
    Zaś co do tej śmiesznej przeciwwagi z nakrętkami to masz chyba na myśli tzw. terminator ciągu, uchyla się jak wentylator zaczyna pracować, gdy się zatrzymuje zamyka kanał powietrzny, nie wypala się palnik ciągiem naturalnym przez wentyl.

  6. #1006

    Domyślnie

    OK i wszystko jasne. Jak nie trzeba przysłaniać to nie trzeba.
    A masz pomysł jak odpalić kocioł po jego zamontowaniu? Wiem że tryb ręczny wypchnąć eko z podajnika rozpałka i no właśnie i co...?
    Jakiś tryb auto te sprawy, z zasypowcem doskonale sobie radzę KPW, PG, miarkowniki i w ogóle temat opanowany do perfekcji.

    Podajnik to czarna magia, ale podobno ecoal ma ogarnąć temat tylko jak mu powiedzieć aby się wziął za robotę.

  7. #1007
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    OK i wszystko jasne. Jak nie trzeba przysłaniać to nie trzeba.
    A masz pomysł jak odpalić kocioł po jego zamontowaniu? Wiem że tryb ręczny wypchnąć eko z podajnika rozpałka i no właśnie i co...?
    Jak aż tyle byś zrobił to reszty nie muszę widzieć i mogę go dalej rozpalić z kompa czy z fona
    Jak się podpałka zapali dasz troszkę wungla na nią łopatkę albo łapą
    Ogranicz w oprogramowaniu moc dmuchawy w trybie ręcznym na 45% bo fabrycznie jest 100%, w trybie ręcznym uruchomisz dmuchawę i włączasz co jakiś czas ręcznie włączasz podajnik na parę sekund, powiedzmy liczysz do 5 czy 6 jak podajnik włączasz, później ze 30 czy 35s przerwy i znowu włączasz.
    Jak się palnik dobrze rozjara to włączasz w tryb automatyczny i idziesz na wódę z instalatorem
    Zajrzysz na drugi dzień jak to wygląda na palniku, nie co 5 minut otwierasz drzwiczki i się lampisz co tam się dzieje
    Meldujesz jak to wygląda i ewentualnie szukasz dalszych instrukcji co ewentualnie skorygować.
    Będzie Cię wkurzać przebijanie o 5-tkę w auto można przejść na grupowe, będziesz chciał zamieszkiwać kotłownię przechodzić na ręczny chyba że Ci ktoś z tym pomoże.

  8. #1008

    Domyślnie

    Lampie to się do mojego cholerstwa które obsługuje ręcznie paląc ostatnimi dechami. Później jak będzie podajnik zajrzę aby dosypać węgla i wywalić popiół, raz w tyg. czyszczenie i wsio marzec omaluje olejem niech czeka do listopada.
    Jak naprawdę będzie się źle paliło to wsiądę w samochód pojadę po Ciebie ( daleko nie mam jakieś 100km dostaniemy flaszkę i będziemy kombinować )
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 05-01-2015 o 19:47

  9. #1009
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Trzeba było przyjechać przed zakupem a się nie napalać
    Oby Twoje marzenia się spełniły

  10. #1010

    Domyślnie

    Oj myślałem o Defro pojechałem do autoryzowanego partnera i zaproponował mi Komfort eko 12kW ale jak mi zaczął go sprzedawać z tym, z tamtym, i jeszcze czymś tam po czym.. Widzę kocioł 8100 PLN + bajery jakieś 12k PLN. No o czym miałem z nim gadać o pogodzie o internecie, o czujnikach wew/zew.
    10kW tego co mam z tymi bajerami mam za 7k PLN to mam dopłacić dwa razy tyle za te Defro wodotryski?

  11. #1011
    ELITA FORUM (min. 1000)
    miedziannik

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów Opolski
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1.098

    Domyślnie

    Witam.Mam pytanie do was,czy można w tym lub jakimkolwiek sterowniku ustawić temp. załączania pompy co przy osiągnięciu przez kocioł 75 st. a wyłączenia(po wypaleniu wsadu) 30 st. A także załączania pompy cwu przy 80 st.,a wyłączeniu 75 st.,max. 70 st.,do innych funkcji sterownik nie potrzebny.Pozdrawiam.

  12. #1012
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Osobiście takiego sterownika nie znam.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  13. #1013
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    Cytat Napisał miedziannik Zobacz post
    Witam.Mam pytanie do was,czy można w tym lub jakimkolwiek sterowniku ustawić temp. załączania pompy co przy osiągnięciu przez kocioł 75 st. a wyłączenia(po wypaleniu wsadu) 30 st. A także załączania pompy cwu przy 80 st.,a wyłączeniu 75 st.,max. 70 st.,do innych funkcji sterownik nie potrzebny.Pozdrawiam.
    w dowolnym sterze ustawisz start pomp i to powinno wystarczyć
    niestety nie każdy daje możliwość oddzielnej regulacji poziomu startu dla każdej oddzielnie
    chyba niektóre techy pozwalają ustawić oddzielnie temperaturę załączenia i wyłączenia pompy CO i CWU oddzielnie
    tyle że te które takie funkcje oferują są drogie i chyba można znaleźć inne rozwiązanie

    dodatkowo nie widzę sensu czekać z załaczeniem pompy CO na 75st i potem na wyłączenie przy 30
    wystarczy moim zdaniem start przy 40 i będzie chodzić przez cały okres wypalania wkładu a jak wygaśnie i spadnie do 40 to się wyłączy i tyle
    przy CWU też wystarczy ustawić start dla dolnej potrzebnej Ci granicy czyli 70stC i tyle.
    chyba że chcesz zmusić zestaw do pracy na bardzo wysokiej temperaturze(80stC) tyle że to grozi łatwym podgotowywaniem układu moim zdaniem
    wszystko zależy od koncepcji
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  14. #1014
    ELITA FORUM (min. 1000)
    miedziannik

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów Opolski
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1.098

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi,moje przypuszczenia się potwierdzają,chyba nie ma takiego steru.Gwoli ściśłośći,nie o chodzi o łatwe podgotowanie,tylko grawitację i brak zaworu mieszającego.Pewien kolega na forum chce mieć bufor i cwu na grawitacji,jednak również system pompowy.Bufor można puścić na 1 termostacie przylgowym,u mnie załączanie 85 st. wyłączanie ok.72 st.,wynika chyba z dużego czasu reakcji,ale funkcjonuje w 100%.Kolega jednak chce grzać cwu latem(u mnie tylko grawitacja,brak grzania cało rocznie),dlatego pompa też by musiała być,którą też można ogarnąć 1 termostatem.Do pompy co żeby zrobić powyższą histerezę potrzeba już 2 termostatów+ przełącznik czasowy.Sporo kombinowania i w sumie 4- 5 stówek na części,więc pytałem czy jest coś tak inteligentnego,chyba że macie inne rozwiązania jak pogodzić grawitację z pompami,bez zaworu mieszającego.Pozdrawiam.

  15. #1015
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał miedziannik Zobacz post
    Dzięki za odpowiedzi,moje przypuszczenia się potwierdzają,chyba nie ma takiego steru.Gwoli ściśłośći,nie o chodzi o łatwe podgotowanie,tylko grawitację i brak zaworu mieszającego.Pewien kolega na forum chce mieć bufor i cwu na grawitacji,jednak również system pompowy.Bufor można puścić na 1 termostacie przylgowym,u mnie załączanie 85 st. wyłączanie ok.72 st.,wynika chyba z dużego czasu reakcji,ale funkcjonuje w 100%.Kolega jednak chce grzać cwu latem(u mnie tylko grawitacja,brak grzania cało rocznie),dlatego pompa też by musiała być,którą też można ogarnąć 1 termostatem.Do pompy co żeby zrobić powyższą histerezę potrzeba już 2 termostatów+ przełącznik czasowy.Sporo kombinowania i w sumie 4- 5 stówek na części,więc pytałem czy jest coś tak inteligentnego,chyba że macie inne rozwiązania jak pogodzić grawitację z pompami,bez zaworu mieszającego.Pozdrawiam.
    http://techsterowniki.pl/shop,29,123,st-21-cwu
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  16. #1016

    Domyślnie

    Cytat Napisał miedziannik Zobacz post
    Witam.Mam pytanie do was,czy można w tym lub jakimkolwiek sterowniku ustawić temp. załączania pompy co przy osiągnięciu przez kocioł 75 st. a wyłączenia(po wypaleniu wsadu) 30 st. A także załączania pompy cwu przy 80 st.,a wyłączeniu 75 st.,max. 70 st.,do innych funkcji sterownik nie potrzebny.Pozdrawiam.
    Szukaj gdzie indziej, nie wśród "dedykowanych" sterowników kotłowych. Np używany przeze mnie DC-20 firmy thermoplus.

  17. #1017
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KaliMi

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-389
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Wystarczyłaby WPA 07 albo RV13AMs, mniej kombinacji z przesłoną i %-ami idzie dobrać odpowiedni nadmuch.
    Widzisz jak na Bruli czy koali ludzie mają ustawione witraki, w grupowym przy "normalnym" paliwie wystarcza coś w przedziale 37 do 39%, dla 12kW 40 do 43.
    Te dmuchawki dają około 160m3/h, Twoja coś około 260 czy 270m3/h
    Zamówiłem u producenta dmuchawę WPA 07 z głęboka klapką i przesłoną. Czy jak wymienię dmuchawę to muszę ją trochę przysłonić czy ma być całkowicie otwarta. Od jakiej wartości procentowej zacząć regulację nadmuchu.
    https://esterownik.pl/sterownik/3032
    https://esterownik.pl/statystyki/3032
    KMB-RP Plus 19 kW, palnik Ekoenergia.
    Pow. ogrzewana 180 m2. Instalacja mieszana: grzejniki + podłogówka, 3 pompy pracujące ciągle.
    Ocieplenie: Podłoga - 15 cm, ściany - 20 cm, skosy na poddaszu - 25 cm, sufit - 30 cm
    Wentylacja: grawitacyjna (jeszcze).

  18. #1018
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaliMi Zobacz post
    Zamówiłem u producenta dmuchawę WPA 07 z głęboka klapką i przesłoną. Czy jak wymienię dmuchawę to muszę ją trochę przysłonić czy ma być całkowicie otwarta. Od jakiej wartości procentowej zacząć regulację nadmuchu.
    Zostawić otwartą.
    Jeśli palisz w grupowym przy "normalnym" paliwie dla 8kW przeważnie wystarcza nadmuch w okolicy 36 do 39, dla 12kW 40 do 43, ale nie jest to regułą, zależy to jak wspomniałem od paliwa.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  19. #1019
    ELITA FORUM (min. 1000)
    miedziannik

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów Opolski
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1.098

    Domyślnie

    Dzięki koledzy: animus i QIM,powinno to z tymi sterami funkcjonować.Pozdrawiam.

  20. #1020
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KaliMi

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-389
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Wystarczyłaby WPA 07 albo RV13AMs, mniej kombinacji z przesłoną i %-ami idzie dobrać odpowiedni nadmuch.
    Widzisz jak na Bruli czy koali ludzie mają ustawione witraki, w grupowym przy "normalnym" paliwie wystarcza coś w przedziale 37 do 39%, dla 12kW 40 do 43.
    Te dmuchawki dają około 160m3/h, Twoja coś około 260 czy 270m3/h
    Dmuchawa WPA 07 już założona. Kocioł chodzi znacznie lepiej i znacznie spadła temperatura spalin - dmuchawa ta jest lepsza do wysterowania zwłaszcza w pracy ciągłej, bo tak teraz próbuje ustawiać kocioł.
    Ale mam jeszcze inne pytanie. Dlaczego 19 stycznia o godzinie 22.00 mam w statystykach zużycie opału 42 kg/d przy ustawieniu proporcji 1:25 co daje maksymalne dobowe zużycie w pracy ciągłej 17 kg.
    https://esterownik.pl/sterownik/3032
    https://esterownik.pl/statystyki/3032
    KMB-RP Plus 19 kW, palnik Ekoenergia.
    Pow. ogrzewana 180 m2. Instalacja mieszana: grzejniki + podłogówka, 3 pompy pracujące ciągle.
    Ocieplenie: Podłoga - 15 cm, ściany - 20 cm, skosy na poddaszu - 25 cm, sufit - 30 cm
    Wentylacja: grawitacyjna (jeszcze).

Strona 51 z 56

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony