dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie Remont mieszkania dr_Fella

    Witam, może ktoś z Was zasugeruje mi w jaki sposób mogę zainstalować włącznik światła w przedpokoju - wejście zaznaczone strzałką, kropki to przebieg planowanej szafy przesuwnej, na całą długość ściany. Gdzie przenieść włącznik ? wyciąć dziurę w szafie na włącznik i umieścić go wewnątrz ?? Skrócić szafę o 40 cm ? Typowe położenie gniazdka - tam gdzie czerwone kółko. Drzwi jak na schemacie.

    Sprawa dosyć pilna.

    Pozdrawiam i z góry dziękuję. Michał.


  2. #2

    Domyślnie

    zrobic na zewnatrz?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zrób szafę z dwóch elementów - o pełnej głębokości i płytszą 50 cm (np. tylko z półkami lub szufladami). Albo odwróć drzwi.

  4. #4

    Domyślnie

    zmień sposób otwierania drzwi, niech otwierają się "na szafę" a włacznik światła zrób po drugiej stronie.

  5. #5

    Domyślnie

    a może czujnik ruchu?

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ania i Bartek
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    190

    Domyślnie

    Jaki długi jest ten przedpokój? Nasz przedsionek ma 1,85m długości i podobny problem - szafa wnękowa jest dość płytka. Zabrakło miejsca na włączniki światła, alarm, itp.
    Znaleźliśmy rozwiązanie połowiczne: szafę skróciliśmy (ma metr szerokości), a przy drzwiach wejściowych zrobiliśmy siedzisko i wieszaki:


    (sorki za wiszące kable)



    Z drugiej strony chcieliśmy mieć drugi włącznik światła w przedsionku, niestety nie zmieścił się, jest po drugiej stronie drzwi, w przedsionku, ale to był błąd - powinien być na zewnątrz!!! Czyli już za drzwiami od strony salonu - to najbardziej oczywiste miejsce. Ten błąd wkurza nas i dezorientuje gości.

    Bottom line: jeśli zaznaczone drzwi to wejście z dworu - skróć szafę albo odwróć drzwi jak sugeruje Elfir.
    galeria i komentarze
    Dziennik
    Mój domek:127m2, kubatura 343m3, docieplenie 15cm wełny na pustak ceramiczny 24cm, dach 35cm ekofiber, wentylacja mechaniczna - rekuperacja, pompa ciepła zirius m2-5, zbiornik akumulacyjny 500l, pierwszy sezon od 01.09.2010 do 08.10.2011 - 3045 kwh, drugi sezon 10.2011 - 110 kwh, 11.2011 - 430 kwh, 12.2011 - 443 kwh, 01.2012 - 464 kwh, CWU - 2+2
    O sobie dla mnie

  7. #7

    Domyślnie

    Popełniliśmy ten sam błąd. Właczyć światło w wiatrołapie można tylko przy drzwiach na zewnątrz, a powinno być też od strony korytarza.W ychodzący goście wpadają na siebie w wiatrołapie i po omacku szukają światła.

  8. #8

    Domyślnie

    czujnik ruchu, przy sterowaniu alarmem można spokojnie dojść do końca wiatrołapu i tam umiejscowić safeczkę

  9. #9

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za sugestie. Czujnik ruchu to ciekawy pomysł, jednak nawet pomijając dodatkowe 100 zł - mało praktyczny w niewielkim mieszkaniu, w którym drzwi do przedpokoju będą zazwyczaj otwarte. Dodatkowo pies i kot - i przepis na pobudkę kilka razy na noc

    Koniec końców po konsultacji z panem od remontu wygrała wersja ze skróceniem / zwężeniem części szafy, poświęceniem wnęki na półki, siedzisko, wieszaki itp.

    Jeszcze raz dziękuję, miłe że mogłem liczyć na Wasze podpowiedzi tak szybko

    Michał



    EDIT - przedpokój ok. 285 cm
    Ostatnio edytowane przez dr_Fell ; 25-10-2011 o 09:56

  10. #10

    Domyślnie Wymiary wnęki na pralkę

    Witam, jeśli przeoczyłem podobny temat proszę o wskazanie, ale szukałem dobrych kilka chwil i nie udało mi się znaleźć.

    Planuję przy krótszej ścianie mojej łazienki (284cmx154cm) zrobić blat z umywalką a pod blatem pralka, szafki, kuweta dla kota . Plan jak na załączonym rysunku.
    Zależy mi na tym, żeby przestrzeń po lewej była jak najszersza (kuweta, brudownik - 38 cm minimum by się przydało.

    O ile część na pralkę musi być szersza od samej pralki ? czy 2 cm po bokach (czyli łącznie 64 cm wnęki) wystarczą?

    Pytanie 2 - umywalka 55 cm najpewniej, węższej nie chcę, szersza się nie zmieści...
    Przeglądając umywalki nie mogę znaleźć nigdzie wymiarów otworu do wycięcia. To by mi dało obraz o ile przestrzeń pod umywalką mogę zwęzić względem samej umywalki (do szerokości otworu).
    Schematy na stronach zazwyczaj pokazują wielkość otworu umywalki na górze "użytkowego" i tyle. Źle szukam ?
    Chodzi mi o to, ile mogę odliczyć z szerokości umywalki, po odliczeniu kołnierza umywalki. O ile przestrzeń "B" na rysunku może być węższa od wymiaru "A" czyli szerokości umywalki.

    Te informacje (położenie umywalki) są potrzebne żeby dokładnie rozmieścić wylot kanalizacji i dojście wody pod umywalkę.


    Pozdrawiam,
    Michał




    Uploaded with ImageShack.us
    Ostatnio edytowane przez dr_Fell ; 25-10-2011 o 06:09

  11. #11

    Domyślnie Prośba o za i przeciw - rozmieszczenie pralki - 2 warianty

    Witam, mam prośbę o sugestie dotyczące położenia pralki pod blatem (z lewej czy prawej strony). Na razie za lewą stroną przemawia chyba otwieranie drzwiczek w większości pralek (będzie łatwiej wyciągać pranie) i łatwiejsze doprowadzenie instalacji (jest z lewej strony). Za prawą stroną... Znajome mówią, że nie będzie się przy wejściu pralka rzucała w oczy.

    Pralka pod blatem, poza pralką umywalka wpuszczana w blat i szafki
    Wymiary łazienki 283/154


    Pozdrawiam serdecznie i dziękuję z góry za sugestie
    Michał




    Uploaded with ImageShack.us

  12. #12

    Domyślnie

    ja osobiście wybrałabym opcję z pralką z prawej strony.
    1. estetyczny punkt widzenia- nie nie ukrywajmy, nie jest to mebel ktory ma służyć dekoracji wnętrza. wiec lepiej jak nie bedzie sie rzucala w oczy przy wchodzeniu do pomieszczenia.
    2. drzwi w pralkach mogą byc otwierane i na prawą stronę i na lewą. Poza tym do wrzucenia i wyjęcia prania nie potzrebujemy wiele miejca, wiec o to bym sie nie martwila.
    3. nie myslałes o pralce pod zabudowe?


    Uploaded with ImageShack.us


    Uploaded with ImageShack.us

  13. #13

    Domyślnie

    Pralki z drzwiami otwieranymi na prawo nie są droższe ? (wszędzie widzę otwierane na lewo a jak coś jest rzadsze to zazwyczaj droższe). Co do zabudowy - zazwyczaj te sprzęty są droższe, więc chyba się nie zdecyduję, ale przejrzę ceny i oferty, nie myślałem o tym wcześniej prawdę mówiąc. Myślałem za to o tym, że cieńszą pralkę można zasłonić drzwiczkami nawet jeśli nie będzie "do zabudowy"... Wtedy może nawet położenie pralki po lewej lub prawej stronie nie miałoby takiego znaczenia.

    Co do odstępów na razie wydaje mi się że przy nowych pralkach po 2cm powinno wystarczyć, one aż tak nie skaczą.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ania i Bartek
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    190

    Domyślnie

    Nasza pralka stoi pod blatem, pozostawiliśmy dokładnie po 2cm od góry i od strony ściany.
    Na pewno trzeba zwrócić uwagę na szufladkę na proszek i płyn - szwagierka zostawiła bardzo głęboką wnękę na pralkę, na górze blat z umywalką obok. Kupiła jedną z tych małych pralek połówek, żeby ładnie się schowała pod blatem. No i ma teraz mnóstwo niewykorzystanej przestrzeni za pralką, bo okazało się, że jak wsunie ją głębiej pod blat, to nie będzie w stanie wsypać proszku do szufladki
    galeria i komentarze
    Dziennik
    Mój domek:127m2, kubatura 343m3, docieplenie 15cm wełny na pustak ceramiczny 24cm, dach 35cm ekofiber, wentylacja mechaniczna - rekuperacja, pompa ciepła zirius m2-5, zbiornik akumulacyjny 500l, pierwszy sezon od 01.09.2010 do 08.10.2011 - 3045 kwh, drugi sezon 10.2011 - 110 kwh, 11.2011 - 430 kwh, 12.2011 - 443 kwh, 01.2012 - 464 kwh, CWU - 2+2
    O sobie dla mnie

  15. #15

    Domyślnie

    Dzięki.
    Czyli robię 2cm odstępy na spokojnie. Kwestia szuflady na pewno istotna - jestem na razie na etapie planowania blatu więc mogę to uwzględnić.


    Co do położenia - zdecydowałem się jednak na pralke z lewej strony. W wypadku położenia po prawej faktycznie byłaby zasłonięta, za to przy wchodzeniu każdy kto chciałby umyć ręce musiałby ją mijać. (Szerokość pralki 60cm, przy 150 cm szerokości łazienki powodowałaby że umywalka byłaby położona asymetrycznie, dalej od drzwi). Pomyślałem że to skuteczniej przypominałoby o pralce niż "rzut oka przy wejściu". No i chciałem mieć umywalkę bliżej drzwi nie dalej.

  16. #16

    Domyślnie

    Witam, mam kolejny dylemat i proszę Was o poradę. Planuję wykonać blat pod umywalkę nablatową na szerokość jednej ściany w mojej łazience. Blat będzie wykonany z 18mm płyty OSB, będzie miał długość 154cm i szerokość 57 cm. Będzie podparty po bokach (przy ścianach) oraz szafką o szerokości 60 cm w odległości 30 cm od prawego końca. Czyli będzie to wyglądało tak (od lewej):

    podpórki (listwy) - 64 cm blatu bez podparcia - 60 cm na szafce - 30 cm blatu bez podparcia - podpórki

    Blat będzie pokryty glazurą ścienną. Wątpliwości które mam dotyczą tego, czy wystarczy 1 warstwa płyty OSB czy lepiej zrobić blat z dwóch 18mm warstw skręcanych ze sobą płyt.

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mariusz Haska

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Tczew
    Kod pocztowy
    83-110
    Posty
    20

    Domyślnie

    Witam, ogólnie im grubszy blat, tym lepszy. Zastanawiałaś się już, jak przygotować tę płytę przed położeniem kafli, czym ochronić tę płytę przed wilgocią, jakiego kleju użyć i jak wykończyć krawędź frontową blatu?

  18. #18

    Domyślnie

    Remont trwa a ja kolejny raz potrzebuję pomocy. Odkryłem sporą ilość spękań tynku - zatarłem je i pokryłem gładzią gipsową (najgrubsze miały może 1/3 mm). Czy powinienem / mogłem użyć czegoś innego ? Jakiejś zaprawy elastycznej ? Zakładam, że spękania były spowodowane schnięciem, ponieważ konstrukcja budynku ma wiele lat.

    Kolejne pytanie - wymieniłem okna, pozostawiając stare rolety zewnętrzne. Mam teraz problem z zamontowaniem prowadnic do tych rolet - wprawdzie firma wymieniająca okna pozostawiła jakieś drewienka w okolicach wyprowadzeń sznurów do mieszkania, ale nie wszędzie. Część prowadnic chciałbym poza wkręceniem (cieńka warstwa tynku i styropian) jeszcze przykleić, dla rozłożenia ciężaru na większą powierzchnię. Jakiego kleju mogę użyć, żeby nakleić plastikowe prowadnice na tynk i gładź ? Czy ten dyspersyjny (Kreisel) da radę*?



    Cytat Napisał Mariusz Haska Zobacz post
    Witam, ogólnie im grubszy blat, tym lepszy. Zastanawiałaś się już, jak przygotować tę płytę przed położeniem kafli, czym ochronić tę płytę przed wilgocią, jakiego kleju użyć i jak wykończyć krawędź frontową blatu?
    Hej, nie odpisałem wcześniej bo nie zauważyłem odpowiedzi. Krawędź frontową też chcę płytkami wykończyć, płyta będzie (już jest) podwójna, sklejana i skręcana (dwie płyty OSB 18mm). Jest wytrzymała (moje 85 kg bez problemu), niestety mimo to nieco pracuje pod naciskiem (najdłuższy rozmiar bez podparcia to 60x60 cm). Jest w miejscach, które mogą mieć kontakt z wodą, kilkakrotnie pomalowana lakierem bezbarwnym akrylowym do parkietów. Klej jakiego chcę użyć do
    Kreisel - klej dyspersyjny. Przeprowadziłem już testy i trzyma dobrze, podobno jego cechą podstawową jest też wysoka elastyczność.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony