dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 9
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 161
  1. #81

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247 Zobacz post
    Nie
    U mnie w domu solary to inwestycja nie polegająca na zwrocie w czasie tylko komfort na bieżąco-jak klimatyzacja w aucie,nowa kurta na zime,dobra wódka na weekend rozumiesz
    Ogólnie ida niewesołe czasy,podwyzki opłat tzw. stałych cały czas ida w góre,i nie mamy na to wpływu,a słońce ani jutro ani za 10 lat nie podniesie rachunku ,mysle ze warto iśc w tym kierunku,tym bardziej ze solarki mozna takze sklecic samemu wiec wyjdzie jeszcze taniej.
    pozdrawiam
    ciekawie myślisz ale nie bierzesz pod uwagę podstawy tego całego rozumowania, planując dom wszyscy staramy się jak najlepiej wydać swoje pieniążki i koledzy o tym piszą czy lepiej zainwestować w grubszą izolację czy lepsze ogrzewanie itd
    dom szkieletowy 106mpu, 35cm styropianu i wełny, GWC żwirowe 30m3 , ogrzewanie nadmuchowe płaszczowe i zwykłe z reku bufor oraz kominek wodny, wszystko "tymi rękami zrobione"

  2. #82

    Domyślnie

    Dobrym przykładem takiego racjonalnego podejscia jest dom który wybudował j-j.Pieniadze które wydał na dodatkowe modyfikacje poprawiajace energooszczednosc,nie były duzym procentem wydatków na całosc budowy,po prostu kompromis,tak by mniej płacic co miesiąc- i o to własnie tu chodzi.Logiczne ze mozna mieszkac za darmo i nic nie płacic,ale koszty przekroczą wielokrotnie całosc inwestycji. Mozna postawic wiatrak przemysłowy za milion i zasilic 10 domów,to nie to samo co solar za 7 tysiecy.
    Reasumując budowa domu takiego by był zeroenergetyczny-nieopłacalna,
    budowa domu w którym kilka prostych rzeczy moze przyniesc redukcje stałych miesięcznych opłat o 20-30%,bardzo opłacalna i sensowwna.
    Znam osobiscie ludzi ktorzy buduja 230m2 styropian 10 cm pełno mostków,ale oni maja inne podejscie-dom to dom trzeba płacic i tyle-kazdy coś tam lubi
    Wiec mpopław ,twoje argumenty kompletnie nietrafione aczkolwiek linki ciekawe.
    Jeszcze jedno wyobrazmy sobie taką sytuacje,ze rodzina zuzywa bardzo dużo ciepłej wody ,oraz wody w ogóle na rózne cele.2-3 razy wiecej niz inna przecietna rodzina...dla nich ogrzewanie gazowe wody oraz wodociąg miejski to byłyby bardzo duze opłaty,więc buduja własne ujęcie i np. solary-i nagle okazuje sie ze to co nieopłacalne staje sie bardzo opłacalne...ba nawet staje sie prawie za darmo-takie cos trzeba takze brac pod uwage.Kazdy ma jakies potrzeby,nie mozna mierzyc jedna miarą.Dlatego co to za gadanie ze solary sie zwracaja za przykładowo 10 lat...jak zuzujesz 2 razy wiecej wody ciepłej to sie zwracaja za 5 ,a jak 3 razy wiecej ? to za 3....proste?
    pozdrawiam

  3. #83

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247 Zobacz post
    wyobrazmy sobie taką sytuacje,ze rodzina zuzywa bardzo dużo ciepłej wody ,oraz wody w ogóle na rózne cele.2-3 razy wiecej niz inna przecietna rodzina...dla nich ogrzewanie gazowe wody oraz wodociąg miejski to byłyby bardzo duze opłaty,więc buduja własne ujęcie i np. solary-i nagle okazuje sie ze to co nieopłacalne staje sie bardzo opłacalne...ba nawet staje sie prawie za darmo-takie cos trzeba takze brac pod uwage.Kazdy ma jakies potrzeby,nie mozna mierzyc jedna miarą.
    Zwróć uwagę na pogrubione słowa. Właśnie napisałeś to, o czym pisaliśmy powyżej. Że dopiero w określonych warunkach zakup solarów ma sens. Można to policzyć.
    Niestety chyba większość je kupujących robi to bo 'sąsiad ma i chwali', bo 'czytałem w necie, że warto' albo 'dają dotację, to trza brać!'
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  4. #84

    Domyślnie

    Ten link to jakies nieporozumienie. Pisza, iz dom nic nie emituje wiec jest zeroenergetyczny, to taki jest kazdy grzany pradem ...

    Poza tym pisza o wymianie powietrza: 24 krotnej, to ciekaw jestem jaka moc trzeba dostarczyc przy takiej wymianie zeby dac cieplo...

    Pozdrawiam
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  5. #85

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    albo logika ci siada, albo zmieniłeś zdanie, bo na samym początku twierdziłeś coś zupełnie przeciwnego

    zdecyduj się wreszcie, budujesz dom z ołówkiem w ręku, i kalkulujesz racjonalnie zyski i straty, czy idziesz na żywioł, montując wszystko co tylko popadnie w imię bycia zero-energetycznym
    zauwazyłem na tym forum jedna prawidłowość,i nie wiem czemu dotyczy ona w przewadze panów majacych w podpisie ,,Energooszczedzanie,,
    mpopław ta prowidłowosc to kiedy zaczyna brakowac argumentów zaczyna sie wyciaganie zdan z kontekstu ,lapanie za pojedyncze słowa,i maslo maslane
    Rozmywanie własnych nie popartych argumentów
    Ok.
    Wiec zróbmy indywidualna kalkulacje mojej osoby co mi sie bardziej opłaca:
    Obecnie place ok 1000 zł opłat stałych miesiecznie mieszkajac w bloku na 36 m2.
    Po wprowadzeniu sie do domu który własnie buduje o pow.uż. 83 m2,I PEWNYCH ZALOZENIACH ORAZ POCZYNIONYCH W TYM DOMU INWESTYCJACH, moje miesieczne opłaty zamkna sie w przedziale 400-700 zł .
    Stanie się tak miedzy innymi dzieki solarom,i czesciowej rezygnacjii z usług administacyjnych i innych opłat dostawców .

    Teraz mnie spróbuj merytorycznie mpopław,bez lapania za słowa przekonac ze to nieopłacalne.Ze moje inwestycje w solary itd. to bzdura.

    Zeby nie było na dom wydam ponizej sredniej wydawanej w naszym kraju
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Kasia242 ; 12-12-2011 o 16:54

  6. #86

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247 Zobacz post
    zauwazyłem na tym forum jedna prawidłowość,i nie wiem czemu dotyczy ona w przewadze panów majacych w podpisie ,,Energooszczedzanie,,
    mpopław ta prowidłowosc to kiedy zaczyna brakowac argumentów zaczyna sie wyciaganie zdan z kontekstu ,lapanie za pojedyncze słowa,i maslo maslane
    Rozmywanie własnych nie popartych argumentów
    Ok.
    Wiec zróbmy indywidualna kalkulacje mojej osoby co mi sie bardziej opłaca:
    Obecnie place ok 1000 zł opłat stałych miesiecznie mieszkajac w bloku na 36 m2.
    Po wprowadzeniu sie do domu który własnie buduje o pow.uż. 83 m2,I PEWNYCH ZALOZENIACH ORAZ POCZYNIONYCH W TYM DOMU INWESTYCJACH, moje miesieczne opłaty zamkna sie w przedziale 400-700 zł .
    Stanie się tak miedzy innymi dzieki solarom,i czesciowej rezygnacjii z usług administacyjnych i innych opłat dostawców .

    Teraz mnie spróbuj merytorycznie mpopław,bez lapania za słowa przekonac ze to nieopłacalne.Ze moje inwestycje w solary itd. to bzdura.

    Zeby nie było na dom wydam ponizej sredniej wydawanej w naszym kraju
    pozdrawiam
    ta oszczędność nie wyniknie z posiadania solarów tylko z braku kosztownej administracji i możliwości decydowania o dostawcy gazu czy prądu itd
    to że solary bez dopłat są nieopłacalne wiedzą ludzie nie tylko na tym forum ale w całej europie
    dom szkieletowy 106mpu, 35cm styropianu i wełny, GWC żwirowe 30m3 , ogrzewanie nadmuchowe płaszczowe i zwykłe z reku bufor oraz kominek wodny, wszystko "tymi rękami zrobione"

  7. #87

    Domyślnie

    Cytat Napisał kajmanxxl Zobacz post
    ta oszczędność nie wyniknie z posiadania solarów tylko z braku kosztownej administracji i możliwości decydowania o dostawcy gazu czy prądu itd
    to że solary bez dopłat są nieopłacalne wiedzą ludzie nie tylko na tym forum ale w całej europie
    Nieprawda.
    nie mam najmniejszej mozliwosci decydowania o dostawcy prądu i gazu,jestem zalezny od monopolistów w 100%.
    W dodatku ci monopolisci nie zapewniają mnie o niezmiennosci opłat ,przeciwnie zapewniaja o ciagłym sukcesywnym wzroscie cen .
    Dla mnie solary i głebinówka ,POŚ plus lekko energooszczedny domek to jedyna sensowna sprawa,głupota było by nie wykorzystac mozliwosci choć czesciowego uniezaleznienia sie,jesli tobie sie nie opłaca to w porzadku ja tego nie neguje
    pozdrawiam

  8. #88

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247 Zobacz post
    Nieprawda.
    nie mam najmniejszej mozliwosci decydowania o dostawcy prądu i gazu,jestem zalezny od monopolistów w 100%.
    W dodatku ci monopolisci nie zapewniają mnie o niezmiennosci opłat ,przeciwnie zapewniaja o ciagłym sukcesywnym wzroscie cen .
    Dla mnie solary i głebinówka ,POŚ plus lekko energooszczedny domek to jedyna sensowna sprawa,głupota było by nie wykorzystac mozliwosci choć czesciowego uniezaleznienia sie,jesli tobie sie nie opłaca to w porzadku ja tego nie neguje
    pozdrawiam
    widzisz nie sztuką jest postawić dom zerowy energetycznie, sztuką jest postawić tanio dom zerowy energetycznie już Ci to powyżej napisali, i po to siedzimy za tymi klawiaturami by wymieniać się informacjami spostrzeżeniami i obliczeniami co się opłaca i ile się zyska, np zamiast drogich solarów położę na dachy coś w rodzaju podłogówki efekt mniejszy ale powierzchnią nadrobię a cena nieporównywalna więc będę miał więcej na izolację
    dom szkieletowy 106mpu, 35cm styropianu i wełny, GWC żwirowe 30m3 , ogrzewanie nadmuchowe płaszczowe i zwykłe z reku bufor oraz kominek wodny, wszystko "tymi rękami zrobione"

  9. #89
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maron79

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Tczew
    Kod pocztowy
    83-110
    Posty
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247 Zobacz post
    Ok.
    Wiec zróbmy indywidualna kalkulacje mojej osoby co mi sie bardziej opłaca:
    Obecnie place ok 1000 zł opłat stałych miesiecznie mieszkajac w bloku na 36 m2.
    Po wprowadzeniu sie do domu który własnie buduje o pow.uż. 83 m2,I PEWNYCH ZALOZENIACH ORAZ POCZYNIONYCH W TYM DOMU INWESTYCJACH, moje miesieczne opłaty zamkna sie w przedziale 400-700 zł .
    Stanie się tak miedzy innymi dzieki solarom,i czesciowej rezygnacjii z usług administacyjnych i innych opłat dostawców .

    Teraz mnie spróbuj merytorycznie mpopław,bez lapania za słowa przekonac ze to nieopłacalne.Ze moje inwestycje w solary itd. to bzdura.

    Zeby nie było na dom wydam ponizej sredniej wydawanej w naszym kraju
    pozdrawiam
    Szukasz potwierdzenia, że twoje założenia i inwestycje w dom są trafne. Niestety nikt nie rozwieje twoich wątpliwości, bo podajesz za mało danych, dom 83 m2, duże zużycie cwu, tylko brakuje tutaj konkretnych liczb. Jeśli zużywasz wody tyle, co mały pensjonat, to solary zwrócą się tobie bardzo szybko
    Nie piszesz, czy budujesz za gotówkę, czy na kredyt. Chcesz się uniezależnić od opłat dla monopolistów, tylko może się okazać, że inwestując w różne gadżety zamienisz kilku monopolistów na jednego, a będzie nim bank.
    Pozdrawiam

  10. #90

    Domyślnie

    Maron,nie szukam potwierdzenia ,po prostu dziele sie moimi założeniam
    Ale dokładnie tak jest buduje mały(stosunkowo) dom wspomagając sie nieznacznie kredytem(ok 30-40 %)
    Przy dobieraniu projektu miałem silne postanowienie że metraz mojego domu nie wezmie góry nad eksploatacją bieżącą-dlatego domy powyżej 100 m2 odpadły natychmiast
    Dzieki temu pieniadze które ,,zaoszczedziłem,, ,decydując sie na 83 m3 zamiast 130-150 m2 ,mogę smiało włożyc w rozwiązania ktore dadzą komfort oraz pozwola utrzymać na przyzwoitym poziomie bieżące opłaty. Czasy mamy jakie mamy,myśle ze jestem w stanie ,,wytrzymac,, w pokoju 12 m2 zamiast 30m2 za cene przyjemniejszego uzytkowania domu.
    Rzeczywiście woda to jest sedno moich rozważań od samego poczatku bo rachunki za nia sa naprawde wysokie,w moim obecnym mieszkaniu. Stad od poczatku nacisk na niezależnosć.
    Absolutnie nie mam zadnych aspiracjii pro-eko,czy budowania domu który nic nie zuzywa Jedynie chce tanio płacic co miesiąć-to jest główny cel.
    Solary sie idealnie wpisuja w mój budzet i pokryja dokładnie tyle ile potrzebuje,reszta gaz.
    Takze naprawde uwazam ze duzo zalezy od indywidualnych wyliczeń i stawianych sobie priorytetów.
    Uważam ze zbyt duzo jest na forum wypowiedzi jednoznacznie krytykującyhc pewne rozwiązania jako z góry nieopłacalne czyli złe. Oczywiscie kazdy chce jak najwiecej za jak najmniej,ale jednak jak ktos ma duze zuzycie ciepłej wody to niech ktos mi pokaze tansze rozwiazanie od solarów?
    Moi znajomi(3 os.,u mnnie 4) zużywaja dokładnie 3 razy mniej wody niz moja rodzina(23m3 ,i umnie 68m3,i jak im pokazałem rozliczenie za 4 miesiace z niedopłata 662 zł to prawie zawału dostali.
    Więc rozsądek przy wydawaniu kasy-tak. Ale jednoczesnie priorytety indywidualne

    Bo idąc tym tropem to kominek w domu musi sie zwrócic czyli trzeba hajcowac ostro,dopóki nie odwiedziłem tego forum to kominek uwazałem za ,,rekwizyt,, zeby sie przy nim pobzykac z panną przy winie...ale człowiek całe zycie sie uczy
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Kasia242 ; 12-12-2011 o 23:35

  11. #91

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    ja też zauważyłem pewną prawidłowość, im ktoś ma mniej postów tym częściej pisze nie na temat, zwyczajnie śmiecąc na forum, co więcej taki ktoś zawsze zaczyna dyskusję od obrażenia wszystkich innych, zawsze pisze nie merytorycznie, i nigdy przenigdy nie próbuje zrozumieć argumentów innej osoby, tak jakby miał problemy z analizowaniem faktów, albo po prostu nudzi się w domku i klepie na klawiaturze co popadnie

    PS szczegółowe obliczenia opłacalności solarów masz w specjalnym stworzonym do tego dziale, tam masz też wykazane jak mała tania powietrzna PCi do CWU może z powodzeniem konkurować z każdym zestawem solarnym
    Wystarczy spojrzec na liczbe naszych postów by dojsć do prostego wniosku kto ma wiekszą szansę ,,śmiecić,,,takze ta ilosć postów wskazuje kto ma wiekszą sznase siedziec i klepać w klawiaturę więc znowu bezsensowne zarzuty ...
    Nikt nie został obrazony wiec znowu po prostu odbijasz piłkę która w ciebie nie uderza.


    Te wyliczenia opłacalnosci solarów sa robione wg. pewnych uśrednionych założeń-skoro nie chcesz zrozumieć ze kazda rodzina moze zuzywac rózne ilości wody ciepłej i co za tym idzie miec zupełny inny wynik zwrotu inwestycjii(jesli w ogóle np. solary rozwaza sie jako cos co sie musi zwrócić ,a nie po prostu jako sposób na wygode i niezależnosc),a co znów za tym idzie jednym sie solary moga opłacic innym mniej,to przykro mi,ze nawet nie starasz sie tego dostrzec.
    Więc prosze mnie nie odsyłac do tematu gdzie sa obliczenia tylko udowodnić ze w moim konkretnym przypadku to sie nie opłaca.Proste. Ja mam taka zasadę ze jak głosze jakies tezy to zazwyczaj je popieram argumentami ,inaczej to jest klepanie bez sensu.

    Wiecej obiektywizmu ,mniej zacietrzeiwenia w swoje ,,jedynie słuszne,, poglady .

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Kasia242 ; 13-12-2011 o 07:51

  12. #92

    Domyślnie

    ok rozumiem ze postał lekki offtop ale wynikł on bezposrednio z tematu...no nie wazne.
    mpopław skoro ja pisze nie na temat to spójrz na swoje ,,madre,, posty na stronei 4 tego tematu. Czy ktos tu kogos prosił o pisanie o domach ,,zero-energetycznych,,? Nie.,jak nastepnym razem zobaczysz w czyims oku zdzbło to spójrz czy w twoim nie ma belki pozdrawiam i przepraszam za offtop autora tematu.

  13. #93
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lujski

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    479

    Domyślnie

    wdłg. mnie grzenie prądem jest zdecydowanie tansze od grzania gazem, jezeli oczywiscie do gniazdka podłaczam pompe ciepła, której koszt zakupu z montazem mzoe sie zamknąć w 15 tys.

  14. #94

    Domyślnie

    policz kolego ile kosztuje ogrzewanie elektryczne odejmij od ceny tej pompy jej serwisu itd a różnicę dodaj do cen monopolisty i wyjdzie Ci że tańszy jest prąd
    dom szkieletowy 106mpu, 35cm styropianu i wełny, GWC żwirowe 30m3 , ogrzewanie nadmuchowe płaszczowe i zwykłe z reku bufor oraz kominek wodny, wszystko "tymi rękami zrobione"

  15. #95
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar efka3
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Lublin
    Posty
    108
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie ogrzewanie kotłem elektrycznym

    Mam pytanie do osób, które miały okazję spotkać się z układem CO ogrzewanym kotłem elektrycznym. Np coś takiego http://www.kospel.pl/pl/produkty/ele...-kotly-co.html

    Budujemy dom w technologii szkieletowej. Parterowy 112 m2 z możliwością adaptacji poddasza (w dalekiej przyszłości). Pierwotne założenia były takie: podłogówka na całości (parter), kocioł gazowy kondensacyjny, kominek z płaszczem, bufor na ciepła wodę, wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, rurowe GWC.

    Rozłożyliśmy podłogówkę i .... kontorolny telefon do gazowni, jak tam nasze przyłącze, chcieliśmy gaz we wrześniu, już październik a tu nie widać, żeby coś się działo i okazało się.... sąsiedzi nie wyrazili zgody na puszczenie gazu przez ich działki... Pan uprzejmie poinformował, że podejmą jeszcze jakieś próby negocjacji, ale jak nic nie uda się zrobić to po prostu odstąpią od umowy. Przyszło jeszcze pismo, że z uwagi na "procedury" najwcześniej w październiku 2012 mogą podłączyć gaz. To oficjalne pismo, ale nie oficjalnie mogą zrezygnować z rozbudowy sieci jeśli nie będzie to "ekonomicznie" uzasadnione.

    No i pojawił się problem... czym zastąpić nasz kocioł gazowy? Kotłowania na węgiel i olej nie wchodzi w grę. Od razu nie chcieliśmy takiego rozwiązania. Wystarczy "kotłownia w salonie" jak to złośliwi mówią. Kominkiem jakiś czas damy radę - zwłaszcza, że przeprowadzka dopiero po zimie ale jak zrobić odbiór budynku i co będzie jeśli rzeczywiście nie będziemy mieli gazu.

    Dom mamy dość dobrze ocieplony. Podłoga 15 cm, w ścianach wełna 15 cm, strop 20 cm i ocieplony dach na poddaszu, okna 3 szybowe montowane w ociepleniu, na zewnątrz 20 cm styropian. Wg informacji producenta, kocioł elektryczny nie doprowadzi nas do bankructwa, a być może przy takich rozwiązaniach jakie zastosowaliśmy w domu nie będziemy chcieli go wymienić na gazowy... I tak zamierzamy palić w kominku i dlatego wstawimy bufor, Kocioł miałby tylko dogrzewać dom, żeby utrzymać minimalna temperaturę np. podczas dłuższej nieobecności w domu oraz podgrzewać wodę w CWU poza sezonem grzewczym - zanim "zmontuejmy solary" ) Niestety w necie nie znalazłam wielu informacji od użytkowników takiego rozwiązania... Czy ktoś z Was może coś podpowiedzieć na ten temat...
    Miej ty sobie pałace, ja mój domek ciasny.
    Prawda, nie jest wspaniały, szczupły, ale własny.


    Dziennik budowy

  16. #96

    Domyślnie

    Cytat Napisał efka3 Zobacz post
    I tak zamierzamy palić w kominku i dlatego wstawimy bufor, Kocioł miałby tylko dogrzewać dom, żeby utrzymać minimalna temperaturę np. podczas dłuższej nieobecności w domu oraz podgrzewać wodę w CWU poza sezonem grzewczym - zanim "zmontuejmy solary" ) Niestety w necie nie znalazłam wielu informacji od użytkowników takiego rozwiązania... Czy ktoś z Was może coś podpowiedzieć na ten temat...
    Duzo tych systemow: kominek, solary, prad, moze lepiej z ktoregos zrezygnowac, nie podobne to do mnie ale jesli mialbym wybierac (dla tak ocieplonego domu) to zamiast solarow i kotla elektrycznego dlabym mala pompe powietrze-woda. Podlogowke rozumiem, ze masz juz ??

    Niewiele wiekszym kosztem inwestycyjnym znikna problemy czy czyms dogrzewac no i rachunki mysle tez bylyby nizsze.

    Pozdrawiam
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  17. #97

    Domyślnie

    efka3, na jakim etapie jesteś? Budujesz Z8 - ja mam Z91, niemal to samo.

    Co do Kospela, to pytaj o co chcesz - grzeję nim CO u siebie - pierwszy sezon. Jeśli prąd, to tylko w II taryfie, a tu potrzebna akumulacja (u mnie płyta fundamentowa 20cm i działowe z silikatów).

    Wrzuć temat na wątek 'dom ciepły, pasywny 3 lub 5 litrowy' - jeśli gaz się rypnął u Ciebie, to może warto podejść raz jeszcze na nowo do tematu ogrzewania i CWU.
    Ostatnio edytowane przez budowlany_laik ; 14-12-2011 o 09:43
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  18. #98
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar efka3
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Lublin
    Posty
    108
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Duzo tych systemow: kominek, solary, prad, moze lepiej z ktoregos zrezygnowac, nie podobne to do mnie ale jesli mialbym wybierac (dla tak ocieplonego domu) to zamiast solarow i kotla elektrycznego dlabym mala pompe powietrze-woda. Podlogowke rozumiem, ze masz juz ??

    Niewiele wiekszym kosztem inwestycyjnym znikna problemy czy czyms dogrzewac no i rachunki mysle tez bylyby nizsze.

    Pozdrawiam
    Miloszenko, dzięki za szybką odpowiedź
    Pompę powietrze woda już kiedyś wstępnie "poczytałam" Pierwsze wrażenie to takie, ze to dobry sposób na podgrzanie wody do CWU, jeśli ma grzać dom to już większy wydatek... Podłogówka jest już położona. A solary... to miała być opcja "tymi ręcami" na później bo wszystkiego od razu się nie da. Teraz pytanie czy pompa powietrze-woda załatwi sprawę ogrzewania domu i odbioru budynku - bo to jest też dla nas istotne. Dom budujemy z kredytu i też jesteśmy z obligowani terminem zakończenia całej inwestycji, więc i na gaz nie możemy czekać w nieskończoność... Dlatego między innymi pojawił się pomysł na kocioł elektryczny.
    Miej ty sobie pałace, ja mój domek ciasny.
    Prawda, nie jest wspaniały, szczupły, ale własny.


    Dziennik budowy

  19. #99
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar efka3
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Lublin
    Posty
    108
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    efka3, na jakim etapie jesteś? Budujesz Z8 - ja mam Z91, niemal to samo.

    Co do Kospela, to pytaj o co chcesz - grzeję nim CO u siebie - pierwszy sezon. Jeśli prąd, to tylko w II taryfie, a tu potrzebna akumulacja (u mnie płyta fundamentowa 20cm i działowe z silikatów).

    Wrzuć temat na wątek 'dom ciepły, pasywny 3 lub 5 litrowy' - jeśli gaz się rypnął u Ciebie, to może warto podejść raz jeszcze na nowo do tematu ogrzewania i CWU.
    Pomału zamykamy budynek, okna wstawione, robi się ocieplenie styropianem, budują się ścianki działowe. Podłogówka rozłożona, zalana jastrychem. Z instalacji zostało: założyć rozdzielacze do podłogówki i pompy, wybrać piec ), kupić i zamontować kominek, kupić bufor ... zrobić WM itd O Kospela na pewno zapytam jak tylko będzie bliżej decyzji o zakupie... Za namową wrzucam wątek na "dom ciepły..."
    Miej ty sobie pałace, ja mój domek ciasny.
    Prawda, nie jest wspaniały, szczupły, ale własny.


    Dziennik budowy

  20. #100

    Domyślnie

    jak masz podłogówkę zalana jastrychem to akumulacyjności wystarczy i ja bym poszedł w prąd tańsza inwestycja trochę większe koszty później ale przy tak ocieplonym domu to uważam że zysk na nie inwestowaniu w drogą pompę wystarczy na wiele lat
    dom szkieletowy 106mpu, 35cm styropianu i wełny, GWC żwirowe 30m3 , ogrzewanie nadmuchowe płaszczowe i zwykłe z reku bufor oraz kominek wodny, wszystko "tymi rękami zrobione"

Strona 5 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony