dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 9
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 161
  1. #141
    ELITA FORUM (min. 1000)
    andriuss

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-777
    Posty
    1.437

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post

    W takim domu to w ogole mocna obnizyc koszty inwestycyjne dajac jakas grzalke kanalowa do wentylacji i po sprawie

    Ktos tak ma/planuje miec ?? To cieplo tez sie z czasem powinno akumulowac w przegrodach, na pewno nie tak szybko i sprawnie jak przez kabel grzejne.

    Pozdrawiam
    Zgłębiałem. Do wczytania się:

    http://www.ibp.com.pl/Portals/IBP/do...ATYCZNYCH1.pdf

    W skrócie: przy wymianie 1m3 / m2 powietrze o temperaturze 52* da 10 W / m2, co pokryje zapotrzebowanie domu pasywnego. Przy jednej wymianie na godzinę odpowiednio więcej. Świetny patent dla kogoś, kto ma gaz i świetnie ocieplonego szkieletowca, w którym rzadko bywa. Wskazany nawilżacz.

  2. #142

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    jak byś się bardziej pofatygował to też poczytał byś sobie mój dziennik, tam jest zapisane ile energii zużywam rok w rok od bardzo dawna (chyba z 10 lat )
    dom ogrzewam już siódmy sezon i wiem dokładnie jakiej ilości potrzebuje...
    ok. połowy lipca przychodzi pan z elektrowni i spisuje licznik, tak samo robi ok.połowy stycznia...
    opłaty mam uśredniane za pół roku, co dwa miesiące od 850 do 950zł
    nie bardzo interesuje mnie ile jest za styczeń a ile za lipiec (chociaż mogę to sobie wyliczyć ), średnio wychodzi ok. 450zł za miesiąc...
    kwota jak dla mnie jest całkowicie do zaakceptowania
    czytałem dziennik bardzo fajny szkoda ze nie od poczatku i ze szczegółami

    Kwota 450 zł jest do zaakceptowania ale ja chce płacić nie 450 tylko 150 zł /miech
    Ty masz jeszcze kominek z DGP GWC z wm- to nic nie kosztowało?
    Ja kominka miec nie bede,jedynie reku i ogrzewanie gazem.
    Dlatego sam widzisz ze mnie opłaty za ogrzewanie 450 zł/m nie satysfakcjomują...choc przy twoim domu 154 m2 to i tak super wynik.
    Czy mógłbys w swoim dzienniku opisac swoja instalacje krok po kroku,poczytam policze ile cie wyniosło sam sie zastanowie moze rzeczywiscie bedzie taniej.
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Kasia242 ; 15-12-2011 o 17:07

  3. #143

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post

    znów naciągasz rzeczywistość pod swoje ceny, GZ-50 po 0,22 to całkiem nierealne,
    mpoplaw, nie bardzo wiem, skąd Ty bierzesz te ceny. w ostatnią niedzielę usiadłem przy fakturze za ostatnie miesiące u mojej mamy i przeliczyłem. 1kWh z GZ50 wychodzi ok 21 groszy (Łódź).
    oczywiście, jeśli zużywasz bardzo mało gazu to opłaty stałe podwyższają tę cenę
    desmear

  4. #144
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maron79

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Tczew
    Kod pocztowy
    83-110
    Posty
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Maron79, co do bezstronnego rozpatrzenia.

    10.000 zł - kotłownia 'gazowa' - co w nią wchodzi? Podłogówka też?
    7.000 zł - kotłownia 'prądowa' - co w nią wchodzi?

    Ja przy prądzie lecę tylko w taniej taryfie (100%), CO+CWU.
    Nie mam zamiaru się licytować, za ile można urządzić kotłownię, bo to jest sprawa indywidualna. Kotłownie liczyłem bez ogrzewania podłogowego, ale przyznasz, że w jednym i drugim przypadku można zaoszczędzić jak i wydać sporo więcej W końcu komfort kosztuje
    Wrzuciłem arkusz i można w nim policzyć swój przypadek.
    Nie zamierzam nikogo namawiać do gazu czy prądu, podaję tylko fakty, a ostateczną decyzję podejmie zainteresowany.

    Instalacja elektryczna i kominek też swoje kosztuje, a np. front247 nie chce mieć kominka, połowa jego kosztów to cwu i grzanie czystym prądem w taniej taryfie może się nie udać, aleee..... gdyby zainwestować w PCi powietrzną do cwu to przy dużym zużyciu ciepłej wody powinna zwrócić się dosyć szybko, a wtedy prąd i wodna podłogówka to może być to czego np. szukam ja.

    Gaz i pompa do cwu też moim zdaniem nie jest głupim wyborem, jeśli ktoś nie chce się uzależnić od prądu. Pompa mogłaby wspomóc c.o. a gazem trzeba by grzać w mrozy i przy małym zapotrzebowaniu na OZC jest szansa zmieścić się z gazem w taryfie W1

    Może najpierw dołożyć parę cm ocieplenia budynku?
    Zainspirowany Twoim arkuszem obliczającym sens instalacji PC stworzyłem arkusz, który liczy czas zwrotu inwestycji w ocieplenie, uwzględniając podwyżki cen energii i koszty kredytu

    koszty.zip

    Oblicza on zyski z ocieplenia ściany, dachu, podłogi, przy małej kombinacji ceną można policzyć sens dopłaty za cieplejsze okna.
    Wypełniamy szare pola.
    Nie wiem tylko czy dobrze obliczyłem koszty kredytu, ale liczę na uwagi
    Ostatnio edytowane przez Maron79 ; 15-12-2011 o 18:50

  5. #145
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247 Zobacz post
    czytałem dziennik bardzo fajny szkoda ze nie od poczatku i ze szczegółami

    Kwota 450 zł jest do zaakceptowania ale ja chce płacić nie 450 tylko 150 zł /miech
    Ty masz jeszcze kominek z DGP GWC z wm- to nic nie kosztowało?
    Ja kominka miec nie bede,jedynie reku i ogrzewanie gazem.
    Dlatego sam widzisz ze mnie opłaty za ogrzewanie 450 zł/m nie satysfakcjomują...choc przy twoim domu 154 m2 to i tak super wynik.
    Czy mógłbys w swoim dzienniku opisac swoja instalacje krok po kroku,poczytam policze ile cie wyniosło sam sie zastanowie moze rzeczywiscie bedzie taniej.
    pozdrawiam
    ja mam 450zł za wszystko a nie za ogrzewanie
    150zł miesięcznie (średnio za rok ) to tylko w domu zero energetycznym

    jak chcesz jakieś konkrety to pytaj bezpośrednio w dzienniku
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  6. #146

    Domyślnie

    Cytat Napisał desmear Zobacz post
    1kWh z GZ50 wychodzi ok 21 groszy (Łódź).
    Tu są moje faktury - pokaż swoje.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5030279
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  7. #147

    Domyślnie

    Cytat Napisał orko Zobacz post
    budowlany_laik:
    Jaką mocą grzejesz obecnie? Wykorzystujesz 6kw? Jak długo pracuje piecyk z taką mocą?
    Na kotle ustawiasz temp. zasilania, np. obecnie 31 *C. Kocioł zwiększa powoli moc od 1 do 4, 5 lub 6 kW w zależności od zadanej temp. zasilania. Jeśli osiągnie ją, wyłącza grzałki (są chyba 3 szt.) Temperatura spada, grzałki są znów załączane stopniowo, od 1 do 4, 5 lub 6 kW.
    Przy temp. zasilania 31 *C, moc chodzi w zakresie 1-5 kW, przy np. 35 *C (gdybym teraz zapodał taką), chodziłby ciągle na 6 kW.

    Mam ustawione grzanie 00:15-5:45 i ew. 13:10-14:50. W nocy, przez 5,5h, nabił 22 kWh, co daje średnią moc 4 kW.

    BTW, może dodasz do stopki parametry swojego domu?
    Ostatnio edytowane przez budowlany_laik ; 16-12-2011 o 07:47
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  8. #148

    Domyślnie

    w weekend będę u mamy, zrobię kopię faktury
    desmear

  9. #149

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maron79 Zobacz post
    Nie mam zamiaru się licytować, za ile można urządzić kotłownię, bo to jest sprawa indywidualna.
    Ja też się nie licytuję i nie zachwalam jednego systemu ogrzewania.
    Ale jeśli liczysz bez podłogówki, to u mnie: kocioł 2.400 zł + bojler 700 zł = 3.100 zł

    Cytat Napisał Maron79 Zobacz post
    Może najpierw dołożyć parę cm ocieplenia budynku? Zainspirowany Twoim arkuszem obliczającym sens instalacji PC stworzyłem arkusz, który liczy czas zwrotu inwestycji w ocieplenie, uwzględniając podwyżki cen energii i koszty kredytu
    Super, niech ludzie liczą. Koszt kredytu, jak na moje, OK. Tylko mógłbyś zmienić, co do parametrów izolacji, U na lambdę i jednostkę na W/m*K.
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  10. #150

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    ...
    Dzięki za informacje. Mój domek jest gorzej ocieplony, ale i tak spróbuję dodać jego parametry do stopki jak wrócę z pracy.
    Ostatnio edytowane przez orko ; 16-12-2011 o 19:32

  11. #151
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    PS coś mi się zdaje że nie doliczyłeś kosztów ukrytych i dlatego ci wyszło tak optymistycznie
    nie doliczył kosztów ukrytych bo one sa ukryte.... To dlatego.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  12. #152

    Domyślnie

    budowlany_laik: ja co prawda mam gaz, ale muszę sobie radzić ze zbyt dużą mocą minimalną pieca 7kw stąd moje pytania. Ze stopką mam jeszcze trochę problemów. Dzięki za pomoc.
    Gala z Archetonu bez wykuszu i garażu (140 m^2 po podłodze z poddaszem użytkowym)+15m^2 piwniczki. Fundament lany w gruncie, ceramika, dach dwuspadowy kryty blachą. Ocieplenie 20+30+40. Ocieplenie fundamentu: opaska 0.5 m x 1m z proszku poliuretanowego. WM (podwójny wymiennik Siwickiego +dwa EBMy 175). Okna z szybami potrójnymi+5 "pasywnych" dachowych. CO+CWU+kuchenka: gaz (Immergas EOLO STAR 24KW+grzejniki 7kw)+koza ESPO II Flamingo.

  13. #153

    Domyślnie

    Panowie, zwracam honor. Licząc koszty 1kWh z gazu przeliczałem poszczególne faktury, głównie z okresu zimowego, wtedy 1kWh wychodziła ok 21 groszy. Tym razem zsumowałem wszystkie faktury z całego roku -> stałe opłaty uiszczane latem spowodowały wzrost ceny w moim przypadku do 23 groszy (z małym hakiem).
    Do tego należałoby dodać ostatnią podwyżkę....
    Z tego wynika, że gaz z butli wcale nie jest dużo droższy, przy cenie zakupu 1,9 zł/litr (propan) 1kWh wychodzi 29 groszy.
    desmear

  14. #154
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał desmear Zobacz post
    Z tego wynika, że gaz z butli wcale nie jest dużo droższy, przy cenie zakupu 1,9 zł/litr (propan) 1kWh wychodzi 29 groszy.
    No ale tylko wtedy gdy masz własną butlę.(6000 zł musisz doliczyć na starcie) Jak masz zbiornik "za darmo" od dystrybutora gazu to zdaje że cena jest zdźebko inna. Tak 3 zł/litr co daje już wynik blisko 0,5 zł/kwh (jeszcze abonament co miesiąc) A niestety, wskutek: niewiedzy, wygodnictwa, bojaźliwości, braku wyobraźni (niepotrzebne skreślić) wiekszość zbiorników przy domach to te "darmowe" w opcji "zrobimy wszytko za Pana"
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  15. #155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    dolicz jeszcze obowiązkowy roczny przegląd instalacji gazowej + amortyzacja kotła + rata od kredytu za całą instalację gazową, CO kominy kotłownie itp
    no tak, ale przy kotłowni zbudowanej na początku lat 90-tych i atmosferyku ELKA który serwis widział na oczy może dwa razy jak stanął, ciężko to uwzględniać
    desmear

  16. #156

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    No ale tylko wtedy gdy masz własną butlę.(6000 zł musisz doliczyć na starcie)
    tylko przy własnej butli, dzierżawy nie biorę pod uwagę
    swoją drogą gaz podrożał miesiąc temu, prąd od stycznia, może trzeba zapisać się na jakąś jogę i przyzwyczaić do niższych temperatur
    desmear

  17. #157
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    ocieplać. Dom. Albo siebie. Co komu wygodniej.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  18. #158

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    ocieplać. Dom. Albo siebie. Co komu wygodniej.
    dom mam ocieplony raczej dobrze (zima zweryfikuje). na razie nie mieszkam ale testuje. ogrzewanie ścienne póki co się sprawdza. długo się rozpędza, ale potem bardzo stabilnie. temperatura wody w ścianę idzie 25 C. przy tej temp w pomieszczeniach mam od 19 do 20 stopni. trochę bałem się, czy te niższe temperatury w pomieszczeniach rzeczywiście będą kompensowane przez wyższą temperaturę ścian, i wygląda na to, że jest dobrze. nie odczuwam dyskomfortu temperaturowego (w mieszkaniu z kaloryferami gdzie aktualnie mieszkam mam ok 22C).
    desmear

  19. #159

    Domyślnie

    W projekcie nie znalazłem OZC , czy ktoś pomógł by mi policzyć? Ktoś wcześniej proponował ale nie mogę znależć

  20. #160
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raźny

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    291

    Domyślnie

    Z tego forum: min. Asolt, HenoK inni?

Strona 8 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony