dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 104 z 205
Pokaż wyniki od 2.061 do 2.080 z 4097
  1. #2061
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gumisio

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał meczesiu Zobacz post
    Ta zworka to taki mały rezystor? Widziałem, że leży na zasobniku, więc serwisant chyba usunął
    Dziwny jest ten brak komunikacji, bo pokazuje temperaturę zasilania, jak zmieniłem ustawienia na piecu np temperatura minimalna, zaraz była pokazana na car.
    Nie mam dima, mam tylko podłogowe w całym domu
    Moze powinienm odłaczyc sonde.
    Ten rezystor jest od zasobnika CWU.
    Zworka na zaciskach 40-41 to zwykly kawalek przewodu.
    Otworz kociol i zobacz jak masz to podlaczone

    .Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Victrix.jpg
Wyświetleń:	174
Rozmiar:	22,0 KB
ID:	374690

  2. #2062

    Domyślnie

    Cytat Napisał meczesiu Zobacz post
    Ta zworka to taki mały rezystor? Widziałem, że leży na zasobniku, więc serwisant chyba usunął
    Dziwny jest ten brak komunikacji, bo pokazuje temperaturę zasilania, jak zmieniłem ustawienia na piecu np temperatura minimalna, zaraz była pokazana na car.
    Nie mam dima, mam tylko podłogowe w całym domu
    Moze powinienm odłaczyc sonde.
    Ta zworka to kawałek drutu, nie rezystor.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  3. #2063
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mr. Do

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Zbylitowska Góra
    Kod pocztowy
    33-113
    Posty
    154

    Domyślnie

    Witam,.
    Przez ostatnie 3 lata użytkowałem Victrix 24 +car v2+ podłogówka na powierzchni 126 m2
    Dziś do mojej instalacji zostało dołożone sprzęgło sprzęgło hydrauliczne i została ona rozbudowana o 2 pompki Wilo Stratos Pico, zawór mieszający do podłogówki oraz kilka zaworów zwrotnych oraz termometrów. Została tez rozbudowana o 6 grzejników
    Po uruchomieniu pieca okazało się że krzywa jaką do tej pory stosowałem nie jest dobra.
    Czy ktoś ma doświadczenia i chciałby się podzielić nimi w ustawieniu pieca i krzywej.
    mi osobiście przyszło do głowy aby wypiąć czujkę zewnętrzną i polegać na własnym ustawieniu temperatury zasilania oraz stref czasowych ogrzewania.
    Ostatnio edytowane przez Mr. Do ; 30-11-2016 o 21:36

  4. #2064
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Czujki zewnętrznej nie wypinaj. Jeśli chodzi o ustawianie krzywej grzewczej, to musisz dobrać eksperymentalnie. Pompy od podłogówki ustaw na stałą różnicę ciśnień - pokrętło w prawą stronę skali), pompy od grzejników na zmienną różnicę ciśnień - pokrętło w lewą stronę skali. Dalej już zostaje metoda prób i błędów. Zakładam, że masz siłownik do zaworu mieszającego?
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

  5. #2065
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mr. Do

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Zbylitowska Góra
    Kod pocztowy
    33-113
    Posty
    154

    Domyślnie

    Siłownika nie mam i nie będę zakładał, nie wiem czy to dobry pomysł ale instalacja już zbudowana więc tak zostaje.
    Temperaturę ustawiłem max 38 st. Pompki zaraz po montażu ustawiłem jak napisałeś. Przy podłogówce prawdopodobnie mam do wymiany jeden zawór bo ma za mały przepływ ale to za kilka dni sprawdzę. Generalnie mój plan jest taki że podczas mrozów obieg kaloryferów ma polegać na głowicach termostatycznych i odcinać w każdym pomieszczeniu na minimalnie niższej temperaturze od zadanej a podłogówka ma sobie delikatnie grzać. W tej chwili mam 0 st na zewnątrz piec grzeje na 35 st, na wskaźniku nie widać kresek czyli jest na minimum, na powrocie do kotła mam 30 st. na części kaloryferów zadziałały głowice. problem pojawia się przy minusowej temperaturze bo piec grzeje na 60 st. Sprawdzę jeszcze co mi serwisant ustawiła na parametrach pieca bo faktycznie jestem po przeglądzie i może tu tkwi problem.
    Na pompce od kaloryferów przy ustawieniu auto zużycie prądu 17 W a na podłogówce ustawiłem na full 40 W. Dla porównania poprzednio miałem pompkę przy rozdzielaczu podłogówki która pożerała 88 W.

  6. #2066

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mr. Do Zobacz post
    Witam,.
    Przez ostatnie 3 lata użytkowałem Victrix 24 +car v2+ podłogówka na powierzchni 126 m2
    Dziś do mojej instalacji zostało dołożone sprzęgło sprzęgło hydrauliczne i została ona rozbudowana o 2 pompki Wilo Stratos Pico, zawór mieszający do podłogówki oraz kilka zaworów zwrotnych oraz termometrów. Została tez rozbudowana o 6 grzejników
    Po uruchomieniu pieca okazało się że krzywa jaką do tej pory stosowałem nie jest dobra.
    Czy ktoś ma doświadczenia i chciałby się podzielić nimi w ustawieniu pieca i krzywej.
    mi osobiście przyszło do głowy aby wypiąć czujkę zewnętrzną i polegać na własnym ustawieniu temperatury zasilania oraz stref czasowych ogrzewania.
    Jeśli są to dwie kondygnacje, a jedna z nich ma tylko grzejniki, to najlepiej zrobić na osobnym sterowaniu i krzywą ustalić pod parametry grzejników, a na podłogówkę ograniczać temp. na zaworze mieszającym.
    Jeśli te grzejniki, to tylko wspomaganie podłogówki na tej samej kondygnacji, to powinny dać radę na krzywej dla podłogówki.
    Sprzęgło obniża temp. podawaną do układów od 2 do nawet 8-10*C, w zależności od ustawień pomp. Kup sobie termometry przylgowe (takie zegarowe za ok 20 pln) i zamontuj na rurkach zasilających układy , sprawdź czy pokazują tak samo i ewentualnie podreguluj jeśli będzie taka możliwość, wtedy będziesz miał pełny wgląd na sytuację.
    Najlepiej byłoby gdyby zawór mieszający, miał siłownik sterowany oddzielną czujką pogodową. Wtedy nie masz przegrzania/ niedogrzania podłogówki i jednocześnie dla grzejników woda nie jest tak podbierana i schładzana przez podłogówkę w momencie gdy pracują oba układy jednocześnie.
    Ostatnio edytowane przez montixe ; 01-12-2016 o 08:23

  7. #2067
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mr. Do

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Zbylitowska Góra
    Kod pocztowy
    33-113
    Posty
    154

    Domyślnie

    Termometry mam po jednym za każdą pompką oraz również po jednym na powrotach przed sprzęgłem. Różnica to 5 st na kaloryfery ale to zależne jest od pompki która jest ustawiona na auto adaptacje, jak głowice zaczynają się zamykać to temperatura jest taka jak na piecu.
    Obecnie 2 strefy są na paterze ale w styczniu zaczynam prace wykończeniowe na poddaszu i tam dołożę jeszcze 4 kaloryfery. W elektronikę już za bardzo nie chcę się pchać z uwagi rodzinę. Pompka kaloryferów będzie docelowo wpięta w płytkę do kotła a do podłogówki jedynie zakupie osobny sterownik z czujnikiem przylgowym.
    Zanim to zrobię muszę ogarnąć piec żeby ruski na gazie się nie bogacili. Dziś wieczorem spróbuję ustawić według tego arkusza kalkulacyjnego z którego korzystacie bo chyba od tego muszę zacząć.

  8. #2068

    Domyślnie

    Ostatnio chciałem wstawić-podmienić arkusz kalkulacyjny, fajnie zmodyfikowany przez forumowego kolegę "Gumisio", ale za duży jest i serwer nie chce go przyjąć.

  9. #2069
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mr. Do

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Zbylitowska Góra
    Kod pocztowy
    33-113
    Posty
    154

    Domyślnie

    Skorzystaj z zewnętrznego hostu a tutaj tylko link.

  10. #2070
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gumisio

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał montixe Zobacz post
    Ostatnio chciałem wstawić-podmienić arkusz kalkulacyjny, fajnie zmodyfikowany przez forumowego kolegę "Gumisio", ale za duży jest i serwer nie chce go przyjąć.
    To moze ja wrzuce...

    Plik, co do liczenia krzywych pozostal bez zmian.
    Dodalem tylko kilka rzeczy, ktore dla mnie byly przydatne.
    Jak sie komus przyda to:
    https://www.dropbox.com/s/zax0ju3ioznto2f/Victrix_dobor_krzywej_grzewczej_v.5_1.xls?dl=0

    Zeby uzywac pokazywania/ukrywania krzywych, trzeba wlaczyc obsluge makr vba - bez obawy wirusow nie ma

  11. #2071

    Domyślnie

    witam.i mam kilka pytań. mając tylko TYBOXA 137 bez czujki zewnętrznej to krzywej nie ustawie? Jeśli podepnę czujkę zewnętrzną czy dalej będzie mi Tybox potrzebny, czy ustawić tylko 1 z 9 krzyw? Krzywa z kalkulatora wyliczona została na 4,8 i offset 0. Rozważam zakup CARv2 - pytanie czy warto bo za jego cenę mogę zakupić 400litrów Propanu czy dokupić tylko czujkę zewnętrzną. Rozumiem że CARv2 pozwoli mi ustawić krzywą bardziej dokładnie np 4,8 w przypadku czujki zewnętrznej tylko krzywa 4 albo 5?
    W domu 170m2 podłogówki bez grzejników GAZ Propan.
    Ostatnio edytowane przez lukasz1006 ; 01-12-2016 o 11:19

  12. #2072
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gumisio

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz1006 Zobacz post
    witam.i mam kilka pytań. mając tylko TYBOXA 137 bez czujki zewnętrznej to krzywej nie ustawie? Jeśli podepnę czujkę zewnętrzną czy dalej będzie mi Tybox potrzebny, czy ustawić tylko 1 z 9 krzyw? Krzywa z kalkulatora wyliczona została na 4,8 i offset 0. Rozważam zakup CARv2 - pytanie czy warto bo za jego cenę mogę zakupić 400litrów Propanu czy dokupić tylko czujkę zewnętrzną. Rozumiem że CARv2 pozwoli mi ustawić krzywą bardziej dokładnie np 4,8 w przypadku czujki zewnętrznej tylko krzywa 4 albo 5?
    W domu 170m2 podłogówki bez grzejników GAZ Propan.
    Troche mylisz pojecia.

    Tybox bedzie sterowal pompa w kotle powiedzmy.
    Nie bedzie sie poza tym komunikowal z piecem. Do tego jest CAR.
    Czujka zewnetrzna pozwoli na sterowanie krzywymi grzewczymi na podstawie temp. zew.
    zamiast ustawienia stalej temp w kotle.
    Co do CARa decyzje musisz podjac sam, jest wygodny ale nie niezbedny.
    Mozesz zrobic czujke zew. z tego watku za pare zlotych i tez bedziesz mial automatyczne
    zmiany temperatur grzania kotla, zaleznie od temp na zewnatrz.

  13. #2073

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gumisio Zobacz post
    Ten rezystor jest od zasobnika CWU.
    Zworka na zaciskach 40-41 to zwykly kawalek przewodu.
    Otworz kociol i zobacz jak masz to podlaczone

    .Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Victrix.jpg
Wyświetleń:	174
Rozmiar:	22,0 KB
ID:	374690
    40 i 41 jest polaczone kabelkiem. Usunac to?

  14. #2074
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A kto Ci instalował CAR ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #2075

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A kto Ci instalował CAR ?
    na scianie powiesilem sam, przyjechal serwisant na pierwsze uruchomienie pieca, podlaczyl car i sonde w piecu...brak mi slow na takich serwisantow

  16. #2076
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nawet największy amator, mający w ręku instrukcję usunie tę zworkę przy instalacji CAR.... Skąd się taki fachowcy biorą.... ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #2077

    Domyślnie

    U mnie była dokładnie ta sama sytuacja. Serwisant podpiął CARa nie usuwając mostka.

  18. #2078

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Nawet największy amator, mający w ręku HD085005022instrukcję usunie tę zworkę przy instalacji CAR.... Skąd się taki fachowcy biorą.... ?
    To jeszcze nic... W car podpielem brazowy kabelek jako + oraz niebieski -, dzisiaj w piecu zauwazylem ze do gniazda 44 jest wpiety kabelek niebieski czyli -, serwisant nawet nie sprawdzil a wszystkie czynnosci przy piecu robil sprawnie. Jak ktos juz na forum napisal. Ufaj ale sprawdAj
    A ja sie zastanawialem dlaczego piec mi taktowal. Masakra

  19. #2079
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Trzeba go było sprowadzić jeszcze raz, żeby przepiął.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #2080

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Trzeba go było sprowadzić jeszcze raz, żeby przepiął.
    Ja bym takiego "fachmana" na oczy już nie chciał widzieć...

Strona 104 z 205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony