dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 202 z 205
Pokaż wyniki od 4.021 do 4.040 z 4097
  1. #4021

    Domyślnie

    To może załóż na komin gazowy "strażaka", zapobiegnie wdmuchiwaniu powietrza, widziałem w necie takie z fi 125, pewnie są i mniejsze.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  2. #4022

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wiesmare Zobacz post
    Jak to sprawdzić tzn co sie dzieje i jak wyeliminować?
    Nie mow mi o serwisie bo oni sami nie wiedza. Ani główny serwis ani wielu innych. Dzwoniłem do wielu.

    Kiedys napisze dziwne moje życia przypadki. .
    Zadzwoń do producenta i powiedz aby wskazali Ci autoryzowanego serwisanta. Ewentualnie opisz sytuację, może będziesz musiał u siebie zastosować jakąś nasadę na rurę od spalin. Immergas miał chyba kilka kategori serwisantów, od autoryzowanych po współpracujących.
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  3. #4023

    Domyślnie

    Żeby było śmiesznie. Dzwoniłem do siedziby Immergas, dzwoniłem do bardzo wielu serwisantów w Polsce i zadn ale to zaden nie potrafił mi odpowiedzieć co może być przyczyną, ą 90% twierdzi,ze jest ok. Pytam innych posiadaczy kotłów (innych firm) czy im się coś takiego robi, to nikomu się nic takiego nie dzieje.
    Ocene pozostawie każdemu z osobna.

  4. #4024
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Kotły kondensacyjne mają tryb ochronny, podnoszący moc palnika w celu przeciwdziałania zdmuchnięciu płomienia.
    Tu na Forum jest cały wątek, albo i dwa użytkowników Viesmana, uskarżających się na to i związane z tym taktowanie kotła.
    W wątku Immergasa nikt się nie skarżył na to, może warunki u Ciebie są wyjątkowo niekorzystne
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #4025

    Domyślnie

    Pomozesz odszukac te watki? Jakie rozwiazanie znalezli? Mam taki sam dach jak inni ludzie.
    Takie rzeczy powinny sie dziac u wielu ludzi.

  6. #4026

    Domyślnie

    Jak ustawić w Victrix 20 TT ERP 2 pompe obiegową aby pracowała jak najciszej? Parametry A3 A4 oraz A5. Nic nie rozumiem z tej instrukcji....

  7. #4027

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wiesmare Zobacz post
    Jak ustawić w Victrix 20 TT ERP 2 pompe obiegową aby pracowała jak najciszej? Parametry A3 A4 oraz A5. Nic nie rozumiem z tej instrukcji....
    To Ty słyszysz pompę? Kurcze, ja głównie palnik.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  8. #4028

    Domyślnie

    Victrix TT ERP 2, 20 co mnie podkusiło na ten kocioł chyba niewiedza.... Żałuje, że nie kupiłem De Ditrich no ale

    Kocioł zwiększa moc na wietrze (jak nie wieje to pracuje sobie stabilnie z 38 lub 37 jak jest na plusie). Mam kaloryfery, dom bliźniak ocieplony.
    Dom 115 m2. Rura spalinowa wsadzona w kanał około 9 metrów. Tą rurą do góry wyrzucane są spaliny a z boku przez kanał zasysane jest powietrze (po mojemu luft). Szczelność komina (rury sprawdzona przez kominiarza). Wszystko ok. Otwierałem zaślepkę na kotle aby ciągnął powietrze z wewnątrz domu. To samo. Podnosi moc i temperaturę. Jak nie ma wiatru pracuje z zadaną temperaturą wg krzywej od rana do nocy (na noc sie wyłącza). Rura fi 80. Dach płaski (dom bliźniak). Do ściany jest przyklejony inny dom, Dach i komin tej samej wysokości. Po tych zabiegach z otwieraniem zaslepki na kotl aby powietrze brał z wewnątrz (otwarłem okienko w piwnicy) luftu miol dosyć. było tak samo. Ktoś coś? Chodzi mi o ekonomie i komfort.

    Kolejne pytanie czy jak kocioł pracuje na podtrzymaniu na świeczce to na 38 stopniach jest mniejsze zuzycie gazu jak na 42?
    Przykład. Dwa identyczne domy. Jeden non stop pracuje z 38 stopniami na podtrzymaniu (świeci się sswieczka) a drugi na 42.
    Czy będą róznice w zuzycu gazu? Może to głupie pytanie ale nie nazm sie na tych sprawach. Obra na podtrzymaniu pracuja. I zyzywaja tyle samo czy roznie (duzo czytam, ale mam juz metlik). A kotły gazowe to moja pieta Achillesa. Wolałbym tydzień ulotki roznosić jak jeden dzień ustawiać kocioł gazowy. To nie na moje nerwy.

  9. #4029
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Dlaczego na taki metraż nie kupiłeś 12kW ?
    Miałbyś problem z głowy, bo ten kocioł niżej schodzi w mocą.

    Temperatura pracy nie do końca przekłada się na spalanie, bo różnice w kondensacji są tutaj żadne.
    Jeśli kocioł nei przegrzewa ci pomieszczeń tak, że musisz wietrzyć, to fakt, że masz Tz 38, czy 42C ma pomijalny wpływ na rachunki
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #4030

    Domyślnie

    Gdybym miał kogos kto mi rzetelnie doradzi to bym kupił mniejszy. Jedno jest pewne, kolejne zakupy itp to beda z innej firmy. Do immergas mam już głęboki uraz.

  11. #4031

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Dlaczego na taki metraż nie kupiłeś 12kW ?
    Miałbyś problem z głowy, bo ten kocioł niżej schodzi w mocą.

    Temperatura pracy nie do końca przekłada się na spalanie, bo różnice w kondensacji są tutaj żadne.
    Jeśli kocioł nei przegrzewa ci pomieszczeń tak, że musisz wietrzyć, to fakt, że masz Tz 38, czy 42C ma pomijalny wpływ na rachunki
    Kolega @Wiesmare zapomniał dodać, że ma sondę zewnętrzną i chyba logiczne, że kocioł zwiększa moc jak sonda zostaje schłodzona. Dobrze myślę, bo ja sondy nie mam?
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  12. #4032
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No, ale wiatr nie powinien mieć na to wpływu

    to raczej sytuacja, z która zmagają się tutaj, na ostatnich stronach tego wątku:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...2%C4%85czanie)
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #4033
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wiesmare Zobacz post
    Gdybym miał kogos kto mi rzetelnie doradzi to bym kupił mniejszy. Jedno jest pewne, kolejne zakupy itp to beda z innej firmy. Do immergas mam już głęboki uraz.
    A to dziwne, bo wątek ma ponad 4000 wpisów, a poważnych problemów z tymi kotłami brak.
    A takiego, jak Ty zgłaszasz to szczerze mówiąc nie pamiętam.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #4034

    Domyślnie

    Mam zrobiony wyłącznik do sondy (taki przełącznik jak do światła w pokoju) Jak wyłącze ikona sondy znika z kotła i nadal dzieja sie takie rzeczy, ze zmienia moc kocioł po czym gasnie palnik. Zastanawiam sie nad strazakiem na komin gazowy, ale nigdzie nie widzialem takiego rozwiazania. Płaski dach. Nie ma nic nadzwyczajnego. To tak jakby w kamienicach z płaskim dachem było kilka kominów. Jakie tu zjawisko zachodzi co jest tego powodem, ze dzieje sie tak jak sie dzieje. Jedni mowia, ze komin 9 metrów to wystarczajaco długi aby podmuch wiatru do komina był znikomy.
    Ostatnio edytowane przez Wiesmare ; 04-02-2023 o 19:43

  15. #4035
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    raxon

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    335

    Domyślnie

    Jaka wydajnosc maja te pompy w kotlach? Ile lacznie l/min wam daja na rotametrach? Chodzi o victrix 12kw

  16. #4036

    Domyślnie

    Cytat Napisał raxon Zobacz post
    Jaka wydajnosc maja te pompy w kotlach? Ile lacznie l/min wam daja na rotametrach? Chodzi o victrix 12kw
    Na wszystkich 24 pętlach 2l/min z tym, że mam rozdzielacze z pompami.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  17. #4037
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    raxon

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    335

    Domyślnie

    Ja mam 12 petli i przeplywy bardzo niskie, jakby brakowalo wydajnosci pompy. Dzis zdjalem obudowe i o ile dobrze widzialem to pompa na 3 biegu a ustawianie po prawej z tylu taka plastikowa sruba. Bylo trz na 3 wiec sie sytuacja nie poprawila. O ile rotametry dobrze pokazuja to suma przepływow to ok 7 moze 8 l/min.
    Bawie sie sterownikiem bo na moje oko dziwnie dziala. Temp sie zbliza do zadanej wiec na sterowniku pojawia sie ikona grzania i dziala tylko pompa ale palnik sie nie odpala. Podnioslem temp na sterowniku powyzej obecnej i palik sie odpali temp wody w kotle podskoczy do ok 40 stopni, palnik schodzi z moca i temp wody spada a po chwili palnik gasnie, pompa pomieli z minute i znowu sie wlacza. Myslalem ze moze mam za niska temp na kotle ustawiona to dalem 39st i dalej to samo. Po odpaleniu dojdzie do ok 40, spada i zostaje na wyswietlaczu swieczka i jeden schodek, spada dalej i zostaje sama swieczka i zejdzie do ok 35st i sie wylacza palnik i tak co chwile.
    Czy to aby normalne?
    Mam czujnik pogodowy ale nie zalozony. Warto to zalozyc? Ogolnie mialem hydraulikow z polecenia ale nikomu bym ich nie polecil...
    Dodam ze dom sie nie wychladza bo dzis rano kociol pracowal caly czas. Wyglada mi to tak jakby chcial miekko ruszyc i dopiero jak temp w domu spadnie to pracuje bez przerwy. Nie wiem czy to tak zostawic czy cos poprawiac.

  18. #4038

    Domyślnie

    Cytat Napisał raxon Zobacz post
    Ja mam 12 petli i przeplywy bardzo niskie, jakby brakowalo wydajnosci pompy. Dzis zdjalem obudowe i o ile dobrze widzialem to pompa na 3 biegu a ustawianie po prawej z tylu taka plastikowa sruba. Bylo trz na 3 wiec sie sytuacja nie poprawila. O ile rotametry dobrze pokazuja to suma przepływow to ok 7 moze 8 l/min.
    Bawie sie sterownikiem bo na moje oko dziwnie dziala. Temp sie zbliza do zadanej wiec na sterowniku pojawia sie ikona grzania i dziala tylko pompa ale palnik sie nie odpala. Podnioslem temp na sterowniku powyzej obecnej i palik sie odpali temp wody w kotle podskoczy do ok 40 stopni, palnik schodzi z moca i temp wody spada a po chwili palnik gasnie, pompa pomieli z minute i znowu sie wlacza. Myslalem ze moze mam za niska temp na kotle ustawiona to dalem 39st i dalej to samo. Po odpaleniu dojdzie do ok 40, spada i zostaje na wyswietlaczu swieczka i jeden schodek, spada dalej i zostaje sama swieczka i zejdzie do ok 35st i sie wylacza palnik i tak co chwile.
    Czy to aby normalne?
    Mam czujnik pogodowy ale nie zalozony. Warto to zalozyc? Ogolnie mialem hydraulikow z polecenia ale nikomu bym ich nie polecil...
    Dodam ze dom sie nie wychladza bo dzis rano kociol pracowal caly czas. Wyglada mi to tak jakby chcial miekko ruszyc i dopiero jak temp w domu spadnie to pracuje bez przerwy. Nie wiem czy to tak zostawic czy cos poprawiac.
    Jaki masz sterownik, stała histereza czy PI? Widzę, że rozdzielacz bez pompy i kotłowa trochę klęka.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  19. #4039
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    raxon

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    335

    Domyślnie

    Sterownik carv2. Dodatkowej pompy nie montowalem bo wyczytalem ze na tak maly dom to ta w kotle spokojnie starcza. Hmm moze mam bypass odkrscony. Ktos moze wie jak sie go zakreca?
    Co do stalej histerezy czy PI to nie do konca wiem o co chodzi, dopiero czytam watek.
    Podnioslem temp zadana o 0.4 st powyżej obecnej i kociol ladnie pracuje i sie nie wylacza ale takie ustawienie mi przegrzeje dom jutro.
    Ustawilem Built z 10 na 18, zastanawiam sie czy ruszac offset.
    Na dobra sprawe to kociol odpalilem kilka dni temu bo nie bylo mrozow i klima dzialala a ze teraz grzeje gazem to chcialbym to w miare sensownie ustawic.
    Najprosciej to bedzie ustawic ze 3 okienka grzewcze zeby sobie kociol dzialal nieprzerwanie.
    Szukalem ma sterowniku opcji T0 zeby ewentualnie kociol wlaczal sie co 10 min ale nie moge znalezc.

  20. #4040

    Domyślnie

    Cytat Napisał raxon Zobacz post
    Sterownik carv2. Dodatkowej pompy nie montowalem bo wyczytalem ze na tak maly dom to ta w kotle spokojnie starcza. Hmm moze mam bypass odkrscony. Ktos moze wie jak sie go zakreca?
    Co do stalej histerezy czy PI to nie do konca wiem o co chodzi, dopiero czytam watek.
    Podnioslem temp zadana o 0.4 st powyżej obecnej i kociol ladnie pracuje i sie nie wylacza ale takie ustawienie mi przegrzeje dom jutro.
    Ustawilem Built z 10 na 18, zastanawiam sie czy ruszac offset.
    Na dobra sprawe to kociol odpalilem kilka dni temu bo nie bylo mrozow i klima dzialala a ze teraz grzeje gazem to chcialbym to w miare sensownie ustawic.
    Najprosciej to bedzie ustawic ze 3 okienka grzewcze zeby sobie kociol dzialal nieprzerwanie.
    Szukalem ma sterowniku opcji T0 zeby ewentualnie kociol wlaczal sie co 10 min ale nie moge znalezc.
    Ustaw sobie na stałą histerezę, jeśli masz podłogówkę to jak najmniejszą. Tak na marginesie masz niepodpiętą czujkę pogodową i sterujesz CAR-em, przecież on teraz robi jak zwykły on-off. Widzę, że dogrzebałeś się do samego dna menu, nic dobrego może z tego nie wyjść, namieszasz i sam się pogubisz.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

Strona 202 z 205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony