dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 68
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 1350
  1. #1021

    Domyślnie

    Mimo, że ostatnio jest cieplej, spalanie troszeczkę spadło, a powinno być wg mnie jeszcze niższe.
    Ja osobiście nie zauważam różnicy na granulacji grubej, a drobnej. Ustawienia wentylacji i podawania są takie same. Co byście doradzili mi, aby obniżyć to spalanie?

  2. #1022
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pechozol

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał luk_sob Zobacz post
    Mimo, że ostatnio jest cieplej, spalanie troszeczkę spadło, a powinno być wg mnie jeszcze niższe.
    Ja osobiście nie zauważam różnicy na granulacji grubej, a drobnej. Ustawienia wentylacji i podawania są takie same. Co byście doradzili mi, aby obniżyć to spalanie?
    Witam,
    ja po swoich doświadczeniach napiszę, że najlepiej palił mi sie węgiel, który zakupiłem jeszcze w lipcu i przez te cholerne duszne dni w nasze lato się odparował, zauważyłem, że ten zakupiony później, czytaj grudzień, pomimo tego, że niby był podsuszony nie palił się tak dobrze.
    Wilgotność zalecana przez producentów pieców o ile dobrze pamiętam to ok, 5% także na nasze oko, to taki, który przy wsypywaniu nieźle już pyli.
    Z pewnością to ma też duży wpływ na ilośc spalanego węgla, gdyż w suchym opale nie ma procesu wytapiania i odparowywania wilgoci, tak na chłopski rozum patrząc.
    Piszcie na ten temat jeszcze. Może coś rozsądnego ustalimy.

    A tak na marginesie to nawet teraz jak mam takie temp. około 5 *C to jakos diametralnie mi ilośc spalania nie spada, i tak przecież trzeba grzać.
    Piec sas alim 14 kW + st-290 v2

    ONLY PiD

  3. #1023

    Domyślnie

    U mnie kupowaliśmy ekogroszek dokładnie 19.08. Pale Pieklorz Piekar 26,5 MJ. Niby jego wilgotności jest od 9-13%. Tak jest napisane na stronie tam gdzie kupowałem. Na początku leżał na dworze gdy były te upały i podsechł. Potem został wniesiony do budynku więc jest suchutki. Podczas sypania pyli się ale już do tego przywykłem. No u mnie także się pali cały czas,ponieważ w domu ciągle ktoś jest, wiec temperaturę trzeba utrzymać. Chyba takie spalanie u mnie musi być. Musze do tego przywyknąć
    Ostatnio edytowane przez luk_sob ; 31-01-2016 o 13:21

  4. #1024
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar julo23
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Z-cie
    Posty
    651
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    U mnie spalanie spadło o połowę po tym jak włączam piec w tryb letni i grzeje tylko podłogówką. temp CO 48*C.

    Pluje sobie w brodę, że nie zrobiłem 100% w domu podłogówki, również na piętrze w pokojach.
    Jechałbym cały rok na trybie letnim i wydaje mi się że bym dużo zaoszczędził.
    Dziennik budowy - dom w wierzbówach

    Komentarze do dziennika

    Piec SAS Multi 23kW ST-450 zPID, bojler 250L, podłogówka 100m2 (850mb rurek fi 14), 2x zawór 4D, 2x sterownik st-61 Sterownik pokojowy st-280, - skonfigurowana pogodówka.
    powierzchnia użytkowa ok. 180m2, + 50m2 garaż, + piwnice ok 90m2 (kubatura obecnie ogrzewana ok. 900m3)
    ściany 30cm porotherm, ocieplenie 10cm styr. 0,031. wełna 20cm, okna 0,7W/m2K, piwnice i fundamenty ocieplone 5cm styro.

  5. #1025
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pechozol

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    109

    Domyślnie

    Kurde powiem Wam, a szczegó,nie tobie julo że jak chyba rozmawialiśmy o ogrzewaniu w tym okresie mrozów to ty mówiłeś, że i tak Ci jakoś mało wychodziło, zastanawiam się ile dajesz na podłogę temperaturę, i czy jak zmieniasz na tryb letni czy dajesz ręcznie temperaturę na mniejszą czy cały czas z niej tak korzystasz.

    Rozmawiałem wczoraj z kolegą, który użytkuje tak jak ja slima 14 kW i ma do ogrzania 130 m2 i koleś od kiedy 2 lata temu mu ustawiłem PiD nie ruszył nic, nie ma też pokojówki i nie włącza podłogówki a temperatura w domu cały czas na poziomie 23*C i spalił do tego momentu niecałe 2 tony węgla.
    Piec ma skręcony na 46 stopni cały czas a wodę na 42.... To jest spalanie.

    Zastanawiam się czy nie jest lepszym rozwiązaniem to co on ma czyli tak jak julo 23 taki bojler stojący 250, a ja mam wiszący 140 L. Nie wiem cvzy to dużo zmienia, czy nie ale w lato czujnik który mam w kieszeni nie do końca mi dobrze pokazuje temp, tzn, ma jakby piec na trybie letnim problem z dociągnięciem do zadanej a u niego no problem...
    Piec sas alim 14 kW + st-290 v2

    ONLY PiD

  6. #1026
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar julo23
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Z-cie
    Posty
    651
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Źle robi wg mnie że sobie podłogówki nie włączy.

    Ja oszczędności robie na pogodówce. +10*C to chyba mam 26*C na podłodze, a przy 0*C chyba 30*C.

    Do tej pory spaliłem 1,5 tony, tylko teraz musiałbym spojrzeć w zeszycik w moje notatki bo nie wiem czy ostatni zasyp doliczyłem.
    No niech będzie 1650kg.
    Dziennik budowy - dom w wierzbówach

    Komentarze do dziennika

    Piec SAS Multi 23kW ST-450 zPID, bojler 250L, podłogówka 100m2 (850mb rurek fi 14), 2x zawór 4D, 2x sterownik st-61 Sterownik pokojowy st-280, - skonfigurowana pogodówka.
    powierzchnia użytkowa ok. 180m2, + 50m2 garaż, + piwnice ok 90m2 (kubatura obecnie ogrzewana ok. 900m3)
    ściany 30cm porotherm, ocieplenie 10cm styr. 0,031. wełna 20cm, okna 0,7W/m2K, piwnice i fundamenty ocieplone 5cm styro.

  7. #1027
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    luki81

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    138

    Domyślnie

    Ja spaliłem po 500kg w grudniu i styczniu czyli razem 1000kg. Co chwile zmieniam ustawienia i myślę że niżej ze spalaniem nie zejdę. Wychodzi mi po 400zł na miesiąc. Mój kolega zainwestował w super oszczędny piec na gaz ( za piec dał 14tys. ). Dom ma takiej wielkości jak ja. Dzisiaj powiedział mi że rachunek za gaz dostał 580zł, więc porównując moje koszty ogrzewania jestem bardzo zadowolony.
    Najlepszym wyznacznikiem całkowitego spalania jest wartość za 12 miesięcy, a nie od tzw. sezonu grzewczego który jest szeroko rozumiany ponieważ każdy go w innym terminie zaczyna.
    Ja od kwietnia 2015 do dzisiaj spaliłem 2000kg. Myślę że w 3,5 tonach się zmieszczę aby ogrzać mój dom w ciągu roku. Za węgiel płacę 850złx3=3000zł.

    Być może idzie jeszcze zaoszczędzić ale jak na razie nie potrafię ustawić takich parametrów aby optymalnie palił. cały czas mnie zastanawia kiedy mniej pali czy jak PID sobie pyka czy nagrzeje i wpadnie w nadzór

    Pechozol- co do bojlera to tez temat rzeka, Kolega ma 140 L ładowany warstwowo i ma taką wydajność jak mój stojący 220L.
    Apollo II 220m2, 850m3 kubatury, SAS17 MULTI ST450PID, CWU220L 2xZawór 3D z siłownikiem, 1xST280, 1xST281, ST61,pogodówka, 100m2 podłogówki, 120m2 grzejników, cyrkulacja, 4x pompy wilo
    Ściany Porotherm25, styropian 20- 0,035, dach-wełna 30cm, okna 3szybowe-0,6

  8. #1028
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pechozol

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    109

    Domyślnie

    Witam, wiecie ja jak tam czytam wasze posty to i tak wychodzi, że spalam wicej od was przy swoim 117m2 i kubaturze 330m3.
    Zastanawiam się i doradźcie czy - bo jak pisałem wcześniej nie mam - nie zamontować zaworu czterodrogowego.... nie mam bo mój hydraulik miał inna wizję, działa to, lecz nie wiem czy to powoduje, że spalanie jest większe..... najgorsze jest to że nie wiem czy wywalenie kasy na zawory przyniesie efekty....

    ??? co wy na to...
    Piec sas alim 14 kW + st-290 v2

    ONLY PiD

  9. #1029
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    luki81

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    138

    Domyślnie

    Cytat Napisał pechozol Zobacz post
    Witam, wiecie ja jak tam czytam wasze posty to i tak wychodzi, że spalam wicej od was przy swoim 117m2 i kubaturze 330m3.
    Zastanawiam się i doradźcie czy - bo jak pisałem wcześniej nie mam - nie zamontować zaworu czterodrogowego.... nie mam bo mój hydraulik miał inna wizję, działa to, lecz nie wiem czy to powoduje, że spalanie jest większe..... najgorsze jest to że nie wiem czy wywalenie kasy na zawory przyniesie efekty....

    ??? co wy na to...
    To wszystko zależy od twojej instalki. Jeżeli znasz zasadę działania zaworu 4d to odpowiesz sobie na pytanie czy jest zasadne zastosowania tego zaworu w twojej instalacji.
    Ja mam tak automatykę skonfigurowaną że nie potrzebuję zaworu 4D, zamontowane mam 3D i to mi starcza.
    Napisz co masz zainstalowane?
    Apollo II 220m2, 850m3 kubatury, SAS17 MULTI ST450PID, CWU220L 2xZawór 3D z siłownikiem, 1xST280, 1xST281, ST61,pogodówka, 100m2 podłogówki, 120m2 grzejników, cyrkulacja, 4x pompy wilo
    Ściany Porotherm25, styropian 20- 0,035, dach-wełna 30cm, okna 3szybowe-0,6

  10. #1030
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pechozol

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał luki81 Zobacz post
    To wszystko zależy od twojej instalki. Jeżeli znasz zasadę działania zaworu 4d to odpowiesz sobie na pytanie czy jest zasadne zastosowania tego zaworu w twojej instalacji.
    Ja mam tak automatykę skonfigurowaną że nie potrzebuję zaworu 4D, zamontowane mam 3D i to mi starcza.
    Napisz co masz zainstalowane?
    Kurde nie znam się na zaworach wiem, że mają za zadanie utrzymywanie temperatury na obiegach krótki długi.
    Nie znam się na tyle żeby powiedzieć i stwierdzić jak to jest, ale nie mam zamontowanego też żadnego trójdrożnego zaworu a podłogówke mam z powrotu z grzejników + plus taki zawór jak przy kaloryferze w odpowiednim miejscu z specjalnym czujnikiem przewodowym firma herz, który mam zamontowany na powrocie w magistrali podłogowej, jak temperatura jest za mała to z obiegu gdzie jest zamontowana głowica, czyli zaraz za wyjściem z pieca wody zostaje dopuszczona woda, żeby domieszać ciepłej w układzie
    ja tak mam ustawiony tą głowicę, żeby mi utrzymywała temperaturę na powrocie taką jak chcę zadaną....
    oczywiście pompka CO CWU Cyrkulacyjna i podłogowa, za każdą zawór zwrotny....
    Piec sas alim 14 kW + st-290 v2

    ONLY PiD

  11. #1031
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    luki81

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    138

    Domyślnie

    Cytat Napisał pechozol Zobacz post
    Kurde nie znam się na zaworach wiem, że mają za zadanie utrzymywanie temperatury na obiegach krótki długi.
    Nie znam się na tyle żeby powiedzieć i stwierdzić jak to jest, ale nie mam zamontowanego też żadnego trójdrożnego zaworu a podłogówke mam z powrotu z grzejników + plus taki zawór jak przy kaloryferze w odpowiednim miejscu z specjalnym czujnikiem przewodowym firma herz, który mam zamontowany na powrocie w magistrali podłogowej, jak temperatura jest za mała to z obiegu gdzie jest zamontowana głowica, czyli zaraz za wyjściem z pieca wody zostaje dopuszczona woda, żeby domieszać ciepłej w układzie
    ja tak mam ustawiony tą głowicę, żeby mi utrzymywała temperaturę na powrocie taką jak chcę zadaną....
    oczywiście pompka CO CWU Cyrkulacyjna i podłogowa, za każdą zawór zwrotny....
    A na grzejniki puszczasz tyle ile masz na CO?
    Apollo II 220m2, 850m3 kubatury, SAS17 MULTI ST450PID, CWU220L 2xZawór 3D z siłownikiem, 1xST280, 1xST281, ST61,pogodówka, 100m2 podłogówki, 120m2 grzejników, cyrkulacja, 4x pompy wilo
    Ściany Porotherm25, styropian 20- 0,035, dach-wełna 30cm, okna 3szybowe-0,6

  12. #1032
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pechozol

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał luki81 Zobacz post
    A na grzejniki puszczasz tyle ile masz na CO?
    No tak na grzejniki puszczam tyle co na CO
    Piec sas alim 14 kW + st-290 v2

    ONLY PiD

  13. #1033
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cameleon81

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    chełmno
    Kod pocztowy
    86-200
    Posty
    10

    Domyślnie

    A ja sobie w sobotę wyczyściłem cały piec, wszystkie otwory, a dziś, czyli 3 dni po czyszczeniu, tyle popiołu, że prawie całą retortę zakryło. Obawiam się, czy jak bym dziś nie zajrzał do paleniska, jutro w ogóle by się jeszcze paliło. W niedziele był u mnie gość, co ma taki piec, ale z innym sterownikiem. Ustawił mi podawanie na 6s a przerwę na 40s, przy nadmuchu 35%. Wystraszony taką ilością popiołu oraz zbyt chyba wysokim kopczykiem, dziś zwiększyłem przerwę do 45 sekund. Co ciekawe nie spalił jakiejś niewyobrażalnej ilości groszku, na pewno poniżej 1,5 worka.na dobę. Wam koledzy zdarzyło się, żeby w tak krótkim czasie popiół podszedł prawie pod szczyt retorty?

  14. #1034
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mireckim

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Głuchów
    Kod pocztowy
    96-130
    Posty
    30

    Domyślnie

    Witam, ja w swoim domku posiadam sas multi slim 17kw ze sterownikiem recalarta. Dom z użytkowym poddaszem parter ok 90m2 plus kotłownia ok 15m2 garaż 40m2, Na górze 80m2 plus to co nad grazem ok 35m2, CZyli mieszkalna część ok 170m2 plus garaz kotłownia i to co nad garazem ok 70m2 Rzaem wychodzi ok 240m2, Jeżeli miałbym rozpisać to na obiegi to ok 150m2 podłogówka (cała góra mieszkalna z wyjątkiem tego strychu tam kaloryfer plus na dole całość z wyłączeniem dwóch pokoi gdzie po kaloryferze) Trochę zagmatwałem, liczę że się pokapujecie Instalacja jak instalacja, Jeden obieg podłogówka (chyba z 10sekcji ok 150m2) drugi obieg 5 kaloryferów (2 pokoiki, 1 w garazu, 1 nad garazem i malutki w kotłowni) No i cwu 140litrów
    Palę nieregularnie od listopada. Rozumiem że wygrzewanie itp Ale na dzień dzisiejszy przy załączonej non stop pompie od podłogówki i od kaloryferów kocioł nie jest w stanie utrzymać zadanej temperatury, Tzn przykiładowo zadaną ustwiam na 55. Pompy otwierają sie przy 52 no i cyk otwierają się idzie w obieg i dosłownie z 3-4minuty ponad te 52 pracuje - max 54 i cofka. spada do 51 pompy sie zamykają, spada jeszxcze do 48-49 i znów podbija i przy 52 otwiera i tak w koło. Zastanawiam sie czy instalacja jest ok, albo czy czasem nie mam za małej mocy kotła. Ktoś coś pomoże? Mirek 600-235-317
    Sorry za zagmatwane pisanie, ale tyle kwestii do opisania. Łatwiej mi się wypowiedzieć aniżeli pisząc zoobrazowac problem. Będę wdzięczny za poswięcony czas i każdą sugestie -Pozdrawiam

  15. #1035
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pechozol

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał mireckim Zobacz post
    Witam, ja w swoim domku posiadam sas multi slim 17kw ze sterownikiem recalarta. Dom z użytkowym poddaszem parter ok 90m2 plus kotłownia ok 15m2 garaż 40m2, Na górze 80m2 plus to co nad grazem ok 35m2, CZyli mieszkalna część ok 170m2 plus garaz kotłownia i to co nad garazem ok 70m2 Rzaem wychodzi ok 240m2, Jeżeli miałbym rozpisać to na obiegi to ok 150m2 podłogówka (cała góra mieszkalna z wyjątkiem tego strychu tam kaloryfer plus na dole całość z wyłączeniem dwóch pokoi gdzie po kaloryferze) Trochę zagmatwałem, liczę że się pokapujecie Instalacja jak instalacja, Jeden obieg podłogówka (chyba z 10sekcji ok 150m2) drugi obieg 5 kaloryferów (2 pokoiki, 1 w garazu, 1 nad garazem i malutki w kotłowni) No i cwu 140litrów
    Palę nieregularnie od listopada. Rozumiem że wygrzewanie itp Ale na dzień dzisiejszy przy załączonej non stop pompie od podłogówki i od kaloryferów kocioł nie jest w stanie utrzymać zadanej temperatury, Tzn przykiładowo zadaną ustwiam na 55. Pompy otwierają sie przy 52 no i cyk otwierają się idzie w obieg i dosłownie z 3-4minuty ponad te 52 pracuje - max 54 i cofka. spada do 51 pompy sie zamykają, spada jeszxcze do 48-49 i znów podbija i przy 52 otwiera i tak w koło. Zastanawiam sie czy instalacja jest ok, albo czy czasem nie mam za małej mocy kotła. Ktoś coś pomoże? Mirek 600-235-317
    Sorry za zagmatwane pisanie, ale tyle kwestii do opisania. Łatwiej mi się wypowiedzieć aniżeli pisząc zoobrazowac problem. Będę wdzięczny za poswięcony czas i każdą sugestie -Pozdrawiam
    Wg mnie to masz za wysoką temp. załączenia pomp w stosunku do zadanej, ja zadana mam na 55 a załączenia pomp na 42*C, to normalne że będzie spadać nawet o kilka stopni bo jak załaczą się pompy to zalewa go zimna woda, zamknij jakiś obieg na początku a nie wszystko na raz, jak ja bym wszystko teraz właczył to chyba ze 35*C miałbym w chacie po co ci to zacznij od samuch grzejników, jak się nagrzeja włacz podłogówkę...

    Takie moje zdanie pozdrawiam.
    Piec sas alim 14 kW + st-290 v2

    ONLY PiD

  16. #1036
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pechozol

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    109

    Domyślnie

    mireckim

    A wogóle jak będę miał czas i bedę wracał z pracy to podjadę do Ciebie po drodze to zobaczymy co i jak , bo pracuję w Łodzi...

    pozdrawiam
    Piec sas alim 14 kW + st-290 v2

    ONLY PiD

  17. #1037
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mireckim

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Głuchów
    Kod pocztowy
    96-130
    Posty
    30

    Domyślnie

    Swietnie, zapraszam, tylko dzwoń

    Próbowałem pompy załączania dać na 42, własciciwe to tak zrobiłem ale wtedy 44-45 max i cofka 38-39 i tak w koło.

  18. #1038

    Domyślnie

    Cytat Napisał pechozol Zobacz post
    No tak na grzejniki puszczam tyle co na CO
    Dlatego potrzebny jest zawór z siłownikiem,ustawiasz na sterowniku np.31 i w ten sposob instalacja powoli sie nagrzewa a piec nie jes obciazony.

  19. #1039
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pechozol

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał mireckim Zobacz post
    Swietnie, zapraszam, tylko dzwoń

    Próbowałem pompy załączania dać na 42, własciciwe to tak zrobiłem ale wtedy 44-45 max i cofka 38-39 i tak w koło.
    Wg mnie masz gdzieś żle czujnik jakiś umiejscowiony, w sasach slim nie ma za bardzo możliwości, żeby się nie dogrzewał, raczej ludzie piszą, że się im przegrzewa i w nadzór wpada.

    Nawet przy kiepskim opale daje radę.

    Ile on Ci na dobę teraz pali i skąd bierzesz węgiel i czy jest suchy po pierwsze....??
    Piec sas alim 14 kW + st-290 v2

    ONLY PiD

  20. #1040
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pechozol

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał adammxxx Zobacz post
    Dlatego potrzebny jest zawór z siłownikiem,ustawiasz na sterowniku np.31 i w ten sposob instalacja powoli sie nagrzewa a piec nie jes obciazony.
    Chodzi Ci konkretnie z automatycznym pod sterownik tech czy sam wielodrożny nawet ustawiany ręcznie, bo w zasadzie to ogólnie z nagrzewaniem nie mam problemów i z grzaniem samym też tylko szukam cały czas lepszych alternatyw.....
    Piec sas alim 14 kW + st-290 v2

    ONLY PiD

Strona 52 z 68

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony