dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 68
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 1350
  1. #1041

    Domyślnie

    Z automatycznym,dzieki niemu piec mniej spala.

  2. #1042

    Domyślnie

    Panowie, pamiętajcie tylko, że kiedyś przychodzi taki moment, że ciągłe zmiany na piecu zamiast pomóc to tylko zaczynają szkodzić. Swoje spalić trzeba i warto wyczuć ten moment, w którym należy się pogodzić z naszym spalaniem.
    ===========================

    Piec SAS Multi 17kW ST-450 zPID, Pompa ciepła Hewalex PCWU 200K - 2,3 kW, wymiennik ciepła Sondex, podłogówka 100m2, Sterownik pokojowy st-280, Rekuperator Brink Excellent 400
    powierzchnia użytkowa ok. 170m2, + 60m2 garaż
    ściany 24cm Ytong, ocieplenie 15cm Austrotherm Fasada Premium 0,031. wełna 30cm, podłoga na gruncie 20cm styropian

  3. #1043
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mireckim

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Głuchów
    Kod pocztowy
    96-130
    Posty
    30

    Domyślnie

    No zapasów eko nie robiłem, kupuję workowany, niby 25-26kj, ale na pewno nie jest suchy bo skrapla sie w zbiorniku na sciankach. Początkowo miałem na pid ale to był dramat- ciągle wygasał- póżniej 100% nadmuch, wentylator przysłonięty, podawanie 12sek postój 54sek - przy takich parametrach tempop spalin srednio ok 350, żaru 250-350
    teraz mam wentylator prawie cały przysłonięty nadmuch 30 podawanie 7sek, postój 65sek i temp spalin ok 140 żaru 380-450 (czyli jak dla mnie kolosalna poprawa bo i spalanie mniejsze - jednak ciągle sie buja i nie moze utrzymac załlączonych pomp spada i rosnie

  4. #1044

    Domyślnie

    Nie jestem specjalistą od ekogroszku itp ale wiem jedno- połowę zeszłego sezonu walczyłem z wygaszaniem pieca, ogromną ilością popiołu i spieków itd. Dlatego polecał ci zakup dobrego, sprawdzonego ekogroszku. Ja kupilem dobry węgiel i teraz nie wiem co to wygaszanie pieca i popiół w ogromnych ilościach. Teraz martwię się tylko czy spieków nie jest za dużo Przyznaję, że nie jest tak, jak pisał bodajże julo23, że ma 1 szufladę popiołu że 150kg węgla ale nie jest źle. Także moim zdaniem przede wszystkim upewnij się że węgiel jest ok.

    P.S. Wegiel, który miałem na początku pochodził z lokalnego składu. Teraz kupuje przez internet, sprawdzony.

  5. #1045
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar julo23
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Z-cie
    Posty
    651
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    No opał ma kolosalne znaczenie. Ja jeszcze posiadam z KW KazimierzJuliusz węgiel.
    Tak jak mówie - ze 150 jest pełna szuflada popiołu, na równo zapełniona. Nic poza szufladę nie wystaje.

    Raz chciałem innego spróbować, bo pomyślałem sobie że może zaoszczędze bo chyba troche przepłacam ten mój po820zł/tona.
    Wróciłem z pracy i po jednym dniu był cały piec zawalony popiołem, aż do tych drugich drzwiczek co się rozpala na retorcie. Jeszcze troche by doszło do retorty i chyba by się wygasiło na piecu. Całe szczęście miałem tylko kilka worków i wymieszałem je z innym węglem.
    Dziennik budowy - dom w wierzbówach

    Komentarze do dziennika

    Piec SAS Multi 23kW ST-450 zPID, bojler 250L, podłogówka 100m2 (850mb rurek fi 14), 2x zawór 4D, 2x sterownik st-61 Sterownik pokojowy st-280, - skonfigurowana pogodówka.
    powierzchnia użytkowa ok. 180m2, + 50m2 garaż, + piwnice ok 90m2 (kubatura obecnie ogrzewana ok. 900m3)
    ściany 30cm porotherm, ocieplenie 10cm styr. 0,031. wełna 20cm, okna 0,7W/m2K, piwnice i fundamenty ocieplone 5cm styro.

  6. #1046
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pechozol

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    109

    Domyślnie

    Cisza coś tu to chociaż napiszę że przygotowuję się do zamontowania zaworu trojdroznego z st 61 kurde i znowu kasa w plecy.....
    Jak wy macie poustawiane opcje zawór na sterowniku?
    Piec sas alim 14 kW + st-290 v2

    ONLY PiD

  7. #1047
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar julo23
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Z-cie
    Posty
    651
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    do sterowania podłogówki inaczej sie konfiguruje a do kaloryferów inaczej.
    ale z pamieci nie potrafie podać, musze sprawdzic.
    chodzi o to ze podłogowy ma wolniej reagować.
    Dziennik budowy - dom w wierzbówach

    Komentarze do dziennika

    Piec SAS Multi 23kW ST-450 zPID, bojler 250L, podłogówka 100m2 (850mb rurek fi 14), 2x zawór 4D, 2x sterownik st-61 Sterownik pokojowy st-280, - skonfigurowana pogodówka.
    powierzchnia użytkowa ok. 180m2, + 50m2 garaż, + piwnice ok 90m2 (kubatura obecnie ogrzewana ok. 900m3)
    ściany 30cm porotherm, ocieplenie 10cm styr. 0,031. wełna 20cm, okna 0,7W/m2K, piwnice i fundamenty ocieplone 5cm styro.

  8. #1048
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pechozol

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    109

    Domyślnie

    Witam, dziś był hydraulik i w kwietniu zakładam zawór trójdrożny, natomiast zastanawiam się czy na pewno zakładać automatykę, czy jak założę automatykę zaworu, który będzie do CO to czy nie będę musiał zakładać czujnika pogodowego, napiszcie jak to jest u was....

    Jeszcze inna sprawa może ktoś coś wymyśli, na opcji TRYB LETNI piec ma straszne problemy jakby z dogrzaniem temperatury dla bojlera, zaznaczam, że jak jest tryb P.Równoległe, nie ma tego problemu, posiadam bojler 140L dwupłaszczowy firmy Gamet.

    I jeszcze jedna sprawa, na alledrogo są zawory ze sterownikami już niektóre i jest zapytanie czy pod nasz piec można tylko podłączyć st 61 czy inne też będą pracować, jak to u was jest, bo zasada działania jest ta sama natomiast cena jest niejednokrotnie znacznie różna......

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez pechozol ; 10-02-2016 o 19:36
    Piec sas alim 14 kW + st-290 v2

    ONLY PiD

  9. #1049
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cameleon81

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    chełmno
    Kod pocztowy
    86-200
    Posty
    10

    Domyślnie

    Witam. Zaprosiłem innego hydraulika, żeby mi pomógł ustawić piec (zna się dobrze na sterowniku Multifan) i chwycił się za głowę jak zobaczył moją instalację. Podobno jest przekombinowana, źle zrobiona, zawór czterodrogowy w złym miejscu, za dużo pompek (5 szt w kotłowni plus jedna na górze) itp. Wydałem na to kupę kasy (ponoć sporo przedrożyłem), a się okazuje, że wszystko do poprawki. Dodam że mam podłogówkę w całym domu i układ otwarto/zamknięty, jak polecił mi ówczesny hydraulik. Poniżej zdjęcia mojej instalacji, może ktoś się na ten temat wypowie.











    Ostatnio edytowane przez cameleon81 ; 12-02-2016 o 19:02

  10. #1050
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar julo23
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Z-cie
    Posty
    651
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Zasada jest taka że zawsze się łapią za głowę. Nie daj się zwieść. Tak to już z nimi jest. Czasami gościu może nie nadążać i nadrabia miną i oklepanymi tekstami. Nie wypowiadam się odnośnie twojej instalacji - nie wiem, może ma rację ten twój nowy hydraulik. Być może... ale weż to pod uwagę że oni zawsze tak robią. Ja jak bym słuchał nowego kominiarza mojego to zakładałbym teraz dodatkową stopnicę na dach bo ponoć mam źle zrobione i wogóle wentylacja źle działa - i ogólnie tragedia bo wejście na dach za wąskie a on brzuch miał i nawet nie zajrzał do komina (pewnie dom się zaraz zawali, zapali itp)
    Wydałem pare stówek i już miałem zakładać tą stopnice ale wezwałem jeszcze jednego gościa i okazało się że jest OK, wszedł bez problemów, nawet łaził bez trzymanki po szczycie dachu, potem przeszedł na drugi koniec dachu i wszedł do domu oknem dachowym. Czujesz różnice ?
    Także ja jestem ostrożny jak słucham takich opinii gościa co ledwo wszedł do domu a już głosi herezje.


    @Pechozol, a na tym trybie letnim co Ci nie dogrzewa bojlera to w tym momencie grzeje podłogę czy nie ?
    Ostatnio edytowane przez julo23 ; 13-02-2016 o 09:18
    Dziennik budowy - dom w wierzbówach

    Komentarze do dziennika

    Piec SAS Multi 23kW ST-450 zPID, bojler 250L, podłogówka 100m2 (850mb rurek fi 14), 2x zawór 4D, 2x sterownik st-61 Sterownik pokojowy st-280, - skonfigurowana pogodówka.
    powierzchnia użytkowa ok. 180m2, + 50m2 garaż, + piwnice ok 90m2 (kubatura obecnie ogrzewana ok. 900m3)
    ściany 30cm porotherm, ocieplenie 10cm styr. 0,031. wełna 20cm, okna 0,7W/m2K, piwnice i fundamenty ocieplone 5cm styro.

  11. #1051

    Domyślnie

    @Pechozol a padł tekst "Kto panu tak spier....?"
    Nie przejmuj się póki co. Zaproszenie innego hydraulika i zobacz co powie.

  12. #1052
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cameleon81

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    chełmno
    Kod pocztowy
    86-200
    Posty
    10

    Domyślnie

    Zaproszę innego hydraulika, niech się wypowie ale podobno już gołym okiem widać, że jest tu nieźle namieszane, chociażby fakt zaworu czterodrogowego umieszczonego za wymiennikiem płytowym zamiast przed, czy grzejniki nie w tym miejscu co powinny być (widać na ostatnim zdjęciu). Człowiek się przejmuje, bo zamiast zamknąć rozdział "instalacja CO" i myśleć już o czym innym, to się zamartwia tym badziewiem,

  13. #1053

    Domyślnie

    Kolego jak dla mnie montaż tego zaworu 4D jest w ogóle bez sensu, bo spełnia on taką samą funkcję w Twojej instalacji jak wymiennik.
    Pokarz instalację innemu hydraulikowi.
    ===========================

    Piec SAS Multi 17kW ST-450 zPID, Pompa ciepła Hewalex PCWU 200K - 2,3 kW, wymiennik ciepła Sondex, podłogówka 100m2, Sterownik pokojowy st-280, Rekuperator Brink Excellent 400
    powierzchnia użytkowa ok. 170m2, + 60m2 garaż
    ściany 24cm Ytong, ocieplenie 15cm Austrotherm Fasada Premium 0,031. wełna 30cm, podłoga na gruncie 20cm styropian

  14. #1054
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar julo23
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Z-cie
    Posty
    651
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    A mi nie wiedzieć czemu.. zaczął przesypywać trochę z jednej strony retorty.
    W sumie to dawno nie czyściłem pieca, może jeszcze rozkręce retortę i też wysype z niej resztki popiołu.
    Zacząłem to trochę korygować ustawieniami. Dziwna sprawa że to nagle wróciło, ale zauważyłem że węgiel akurat jest drobniejszy i więcej w nim takiego pyłu.
    Dziennik budowy - dom w wierzbówach

    Komentarze do dziennika

    Piec SAS Multi 23kW ST-450 zPID, bojler 250L, podłogówka 100m2 (850mb rurek fi 14), 2x zawór 4D, 2x sterownik st-61 Sterownik pokojowy st-280, - skonfigurowana pogodówka.
    powierzchnia użytkowa ok. 180m2, + 50m2 garaż, + piwnice ok 90m2 (kubatura obecnie ogrzewana ok. 900m3)
    ściany 30cm porotherm, ocieplenie 10cm styr. 0,031. wełna 20cm, okna 0,7W/m2K, piwnice i fundamenty ocieplone 5cm styro.

  15. #1055
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pechozol

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    109

    Domyślnie

    @Pechozol, a na tym trybie letnim co Ci nie dogrzewa bojlera to w tym momencie grzeje podłogę czy nie ?[/QUOTE]


    Tak kolego grzeje mi podłoga na razie cały czas i jak przełaczałem na letni też grzeje, ale z tego co pamiętam to było tak też poprzedniego lata....
    Piec sas alim 14 kW + st-290 v2

    ONLY PiD

  16. #1056
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar julo23
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Z-cie
    Posty
    651
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał pechozol Zobacz post
    @Pechozol, a na tym trybie letnim co Ci nie dogrzewa bojlera to w tym momencie grzeje podłogę czy nie ?

    Tak kolego grzeje mi podłoga na razie cały czas i jak przełaczałem na letni też grzeje, ale z tego co pamiętam to było tak też poprzedniego lata....[/QUOTE]

    jak grzeje podłogę i CWU to na trybie letnim musisz mu dać wyższą temp. zadaną CWU, ale i tak nigdy nie dogrzeje CWU, więc należy tak ustawić żeby temp CWU była dla ciebie wystarczająco gorąca.
    Dziennik budowy - dom w wierzbówach

    Komentarze do dziennika

    Piec SAS Multi 23kW ST-450 zPID, bojler 250L, podłogówka 100m2 (850mb rurek fi 14), 2x zawór 4D, 2x sterownik st-61 Sterownik pokojowy st-280, - skonfigurowana pogodówka.
    powierzchnia użytkowa ok. 180m2, + 50m2 garaż, + piwnice ok 90m2 (kubatura obecnie ogrzewana ok. 900m3)
    ściany 30cm porotherm, ocieplenie 10cm styr. 0,031. wełna 20cm, okna 0,7W/m2K, piwnice i fundamenty ocieplone 5cm styro.

  17. #1057
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    luki81

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    138

    Domyślnie

    Cytat Napisał pechozol Zobacz post
    Witam, dziś był hydraulik i w kwietniu zakładam zawór trójdrożny, natomiast zastanawiam się czy na pewno zakładać automatykę, czy jak założę automatykę zaworu, który będzie do CO to czy nie będę musiał zakładać czujnika pogodowego, napiszcie jak to jest u was....

    Jeszcze inna sprawa może ktoś coś wymyśli, na opcji TRYB LETNI piec ma straszne problemy jakby z dogrzaniem temperatury dla bojlera, zaznaczam, że jak jest tryb P.Równoległe, nie ma tego problemu, posiadam bojler 140L dwupłaszczowy firmy Gamet.

    I jeszcze jedna sprawa, na alledrogo są zawory ze sterownikami już niektóre i jest zapytanie czy pod nasz piec można tylko podłączyć st 61 czy inne też będą pracować, jak to u was jest, bo zasada działania jest ta sama natomiast cena jest niejednokrotnie znacznie różna......

    Pozdrawiam
    Powiem ci kolego że każdy producent zaleca jakiegoś producenta sterowników aby wszystko razem było kompatybilne. W Sasie jest Tech i tego bym sie trzymał. Może się okazać że kupisz coś tańszego i połowa funkcji nie będzie ci działała i wtedy wydasz więcej bo będziesz musiał kupić sterownik techa.
    Oczywiście może być tak że inne sterowniki będą współgrały z sterownikiem techa. Ja mam wszystkie sterowniki techa. A czujnik pogodowy jest w zestawie sterownika ST61 - ciągniesz kabelek za okno w nienasłonecznione miejsce i po sprawie.
    Apollo II 220m2, 850m3 kubatury, SAS17 MULTI ST450PID, CWU220L 2xZawór 3D z siłownikiem, 1xST280, 1xST281, ST61,pogodówka, 100m2 podłogówki, 120m2 grzejników, cyrkulacja, 4x pompy wilo
    Ściany Porotherm25, styropian 20- 0,035, dach-wełna 30cm, okna 3szybowe-0,6

  18. #1058
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar julo23
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Z-cie
    Posty
    651
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Odkręciłem tą śrubkę od dołu, pod retortą, nad popielnikiem i wysypałem z niej bardzo dużo popiołu. Chyba z pół wiaderka.
    Tym samym pozbyłem się przesypywania jedną stroną węgla podczas pracy kotła.
    Dziennik budowy - dom w wierzbówach

    Komentarze do dziennika

    Piec SAS Multi 23kW ST-450 zPID, bojler 250L, podłogówka 100m2 (850mb rurek fi 14), 2x zawór 4D, 2x sterownik st-61 Sterownik pokojowy st-280, - skonfigurowana pogodówka.
    powierzchnia użytkowa ok. 180m2, + 50m2 garaż, + piwnice ok 90m2 (kubatura obecnie ogrzewana ok. 900m3)
    ściany 30cm porotherm, ocieplenie 10cm styr. 0,031. wełna 20cm, okna 0,7W/m2K, piwnice i fundamenty ocieplone 5cm styro.

  19. #1059

    Domyślnie

    Ale żeby odkręcić tę śrubę nie trzeba wygasić w piecu?

  20. #1060

    Domyślnie

    Da się bez wygaszania Oczywiście musisz to zrobić ostrożnie żeby się nie poparzyć, najlepiej wtedy kiedy piec sobie delikatnie "pyka"
    @julo23 co z poszukiwaniami kodu serwisowego?

Strona 53 z 68

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony