dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zwil

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    116

    Domyślnie montaż drzwi z desek-dom stan surowy

    wie ktoś jak zrobić drzwi z desek i założyc je na zime do domu w surowym stanie. ze zbiciem problemu nie będzie, bardziej mi chodzi o ich ząłożenie, nie wiem czy zrobić to jak w blokach są dzwi do piwnicy czy może w jakis inny sposób.?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.119

    Domyślnie

    To zależy jak szczelnie chcesz mieć te drzwi. Zdarzyło mi się raz demontować takie drzwi - cholernie mocno siedziały jak na tymczasowe i myślę, że złodziej też miałby z tym problem. .
    Wyjście od schamatu drzwi drzwi do piwnicy jest ok. Z tym, ze użyj grubszych desek i dobrze je spasuj (by nie można było włożyć łapki do podważenia)
    Dobrze by miały zawiasy od środka (trudniej wywazyć), dodatkowo po założeniu skrzydła nabij na gore deska - tak by nie dało się zdjąć skrzydła.
    Kołoki montażowe (po 5 na stronę) przez ramę, ale też od środka. Gwoździe bij od zewnątrz, ale dłuższe i zaginaj je od środka.
    No rób tak, by ktoś z zewnątrz miał maksymalnie trudno je rozebrać.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zwil

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    To zależy jak szczelnie chcesz mieć te drzwi. Zdarzyło mi się raz demontować takie drzwi - cholernie mocno siedziały jak na tymczasowe i myślę, że złodziej też miałby z tym problem. .
    Wyjście od schamatu drzwi drzwi do piwnicy jest ok. Z tym, ze użyj grubszych desek i dobrze je spasuj (by nie można było włożyć łapki do podważenia)
    Dobrze by miały zawiasy od środka (trudniej wywazyć), dodatkowo po założeniu skrzydła nabij na gore deska - tak by nie dało się zdjąć skrzydła.
    Kołoki montażowe (po 5 na stronę) przez ramę, ale też od środka. Gwoździe bij od zewnątrz, ale dłuższe i zaginaj je od środka.
    No rób tak, by ktoś z zewnątrz miał maksymalnie trudno je rozebrać.
    Dzieki, Spróbuje, własnie chciałbym zrobic takie żeby złodziej miał ciężko z ewentualnym wejściem. Na ilu zawiasach zrobić? skobel i zawiasy to w jakiejsc castoramie kupie? czy gdzie szukac takich akcesori?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony