dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Abudabi

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-100
    Posty
    6

    Domyślnie Normy dotyczące robót murowych

    Witam, mam taki problem nie znam sie za bardzo na budownictwie a tez nie mam sie za bardzo kogo poradzic. (kierownik z firmy ktora buduje, wiem moj blad ) Mam problem z ekipa od mojego domku. A mianowicie na ukonczeniu jest juz stan surowy i mam kilka pytan do madrzejszych odemnie

    1) Ile może wynosić maksymalne odchylenie od piony ścian murowanych (przed tynkowaniem)? murowane z maksa
    2) Jaka powinna byc grubość spoin (zarówno pionowych jak i poziomych)?
    3) Jakie mogą być różnice w wielkości pomieszczeń w stosunku do projektu? (tzn. np pomieszczenie mialo byc 5x4 m a jest 4.90 na 4.10)

    z gory dziekuje za odpowiedz chce poprostu byc madrzejszy

    P.S.
    przepraszam jezeli to nie ten dzial

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Abudabi

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-100
    Posty
    6

    Domyślnie

    Jest w stanie mi ktos pomoc?

  3. #3

    Domyślnie

    1. Im mniejsze odchylenie tym lepiej, do 2cm nie będzie dużym problemem przy tynkowaniu, ale tynkarze muszą więcej tynku zarzucić, a to może kosztować więcej.
    2. Zwykła zaprawa o ile pamiętam coś około 1cm
    3. To co oni poprzesuwali że tak powychodziło? Ściany nośne zostały przesunięte? Powinno być jak w projekcie! Chyba że to Ty wprowadzasz jakąś zmianę i kierownik sie na to zgadza, wpisując to dziennik. Ale jeśli zrobili to bez Twojej wiedzy to od Ciebie zależy czy ci to pasuje czy nie.

  4. #4

    Domyślnie

    Jeżeli w projekcie nie podano inaczej maksymalne odchyłki wykonania muru nie powinny przekraczać:
    - w pionie 20mm na wysokości kondygnacji lub 50mm na wysokości budynku, miarodajna jest wartość mniejsza
    - poziome przesunięcie 20mm w osiach ścian nad i pod stropem
    - odchylenie od linii prostej (wybrzuszenie) 5mm i nie więcej niż 10mm na 10m.

    W/w odchyłki są podyktowane PN-B 03002 (obliczenia konstrukcji murowych) p. 6.6.
    Nie lubię sygnatur

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony