Witam
Do tej pory tylko przeglądałem forum ale nadszedł czas na pierwszy post. Mój stary Zębiec SWK 10 kw padł
Paląc w Zębcu rozpalałem go od góry grzejąc 70 m2 i baniak 120l paliło się około 40 godzin (budynek poniemiecki ściana 50 cm+8cm styropian, stropy docieplone, okna sześciokomorowe) Wkład mam z kwasówki 130 ok 13m wysokości
Teraz planuje 70m2 + bojler 300l + zawór czterodrogowy.

Myślę o piecu z podajnikiem a mam trzech cenowych faworytów Constalex, Stalkot, Fireeco. Nie będę ukrywał że cena zakupu jest bardzo ważna taki wydatek nadszarpnie domowy budżet
Do tej pory nie znalazłem konkretnych opinii na żadnym forum a chodzi mi o spostrzeżenia i uwagi użytkowników a nie sprzedawców
Po kontakcie z firmami Fire ECO i Constalex to takie same piece z jednej grupy producenckiej. Stalkot firma z pleszewa.
Sprzedawcy zaproponowali mi:
- Stalkot 12 KW ze sterownikiem lider mają swoje palniki
- Constalex i Fire eco 15 KW nie mam pojęcia jaki napęd ani jaki palnik zakladają do pieca
Czy piętnaście KW to nie za dużo do takiego mieszkania jak moje, czy może właśnie 12 KW to nie za mało?
Może uzytkownicy mają jakieś inne propozycje w cenie do 5 kzł. Z góry dziękuję za porady.