dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 126 z 274
Pokaż wyniki od 2.501 do 2.520 z 5478
  1. #2501

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Witam. No to się zgadza, węgle płomienne powinny mieć niską spiekalność. Jak Ci mocy kotła nie starczy przy tak niskim nadmuchu, to spróbuj jakiejś mieszanki z niskospiekalnym ekogroszkiem - Retopal lub Kazimierz Juliusz. Powinno pomóc. A otwory powietrzne środkiem rynny drożne? Dużo tego kupiłeś? Pozdrawiam - Jacek
    Otwory powietrzne są drożne, chyba spróbuję dokupić tańszego miału i wymieszać. Szczęscie takie, ze kupiłem na próbę tylko 250 kg. Miesznina z ekogroszkiem, zwłaszcza tym lepszym to dość drogie rozwiązanie, zwłaszcza, że w moich stronach praktycznie już nikt nie sprzedaje polskiego ekogroszku, jeden skład deklaruje tylko, ze sprzedaje Jareta . Pozdrawiam

  2. #2502
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel5 Zobacz post
    Otwory powietrzne są drożne, chyba spróbuję dokupić tańszego miału i wymieszać. Szczęscie takie, ze kupiłem na próbę tylko 250 kg. Miesznina z ekogroszkiem, zwłaszcza tym lepszym to dość drogie rozwiązanie, zwłaszcza, że w moich stronach praktycznie już nikt nie sprzedaje polskiego ekogroszku, jeden skład deklaruje tylko, ze sprzedaje Jareta . Pozdrawiam
    No jak Jaret a cena przyzwoita, to moim zdaniem mógłby być - spiekalność o połowę Ci obniży, a kaloryczność mieszanki na poziomie 23 MJ powinna wyjść. Z lepszymi eko to bym nie mieszał, bo one zazwyczaj spiekalność mają około 10- 20 RI i mogą niespecjalnie pomóc w spalaniu tego co już masz. Pozdrawiam - Jacek

  3. #2503

    Domyślnie

    Nie pamietam dokładnie ale Jaret luzem kosztuje zdaje się 880 zł/t. Teoretycznie ma spiekalność RI=0. Jest jeszcze miał 20/12 po 530 pln/t kupię troche i sprawdzę jak się pali - mało kalori to i spiekalnośc powinna byc niska, ale za to duzo popiołu będzie .

  4. #2504
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel5 Zobacz post
    Nie pamietam dokładnie ale Jaret luzem kosztuje zdaje się 880 zł/t. Teoretycznie ma spiekalność RI=0. Jest jeszcze miał 20/12 po 530 pln/t kupię troche i sprawdzę jak się pali - mało kalori to i spiekalnośc powinna byc niska, ale za to duzo popiołu będzie .
    Ło matko... A skąd jesteś? Mała wartość opałowa niekoniecznie oznacza małą spiekalność, chociaż 20/12/... to tez jakby Janina albo Sobieski.

  5. #2505

    Domyślnie

    Mieszkam 40 na północ od Lublina. 20/12/... to nie Janina tylko Ukraina, ewentualnie Syberia w moich okolicach przynajmniej 80% węgla pochodzi z zza wschodniej granicy a ceny są takie jak widzisz. W sumie to mam niedakego do Bogdanki ale jak się dowiadywałem to ich wegiel też ma duża spiekalność. Obecnie wydobywany podobno ma 13 ale kilka miesięcy temu to miał nawet RI=53!. Energetycznie może jest niezły ale m spro popiołu i dużo siarki . Widzę, że aby coś dobrego kupić to musze się z kims zgadać i przywieść jakis węgiel prosto z kopalni ze sląska .
    Pozdrawiam i Wesołych świąt.

  6. #2506
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Dzisiaj kolejne tankowanie - kocioł po wypaleniu zasobnika 183 kg przez 9 dni i 9 godzin - spalił średnio po 19,5 kg na dobę czyli ok

  7. #2507

    Domyślnie

    U mnie ostatnie tankowanie było 19 grudnia. Około 100kg starczyło na 7dni. Czyli spalanie wyniosło około 14,5 kg ...

    Obecnie są dni dużo mroźniejsze i wygląda że mój opał jest chyba niezbyt kaloryczny , bo na ustawieniach z jakimi działał ładnie kilkanascie dni wcześniej obecnie sporo sobie gorzej radzi i musi się mocniej namęczyć aby osiągnąc żądaną temperaturę.
    Niestety nie mam pojecia ile mój ruski jak to go nazywał sprzedawca (skladywegla.pl) ma faktycznie GJ kalorycznośći ..

    Zapewne na nastepny sezon spróbuję kupić miał odsiewany z Kareny i spóbuje na polskim opale ...
    Niestety z Kareny bo na składach koło mnie sprzedawcy sami pakują to co mają na składzie w worki jutowe i jest to zwykłe kupowanie kota w worku
    A na oryginalnie pakowany ekogroszek (powyżej 1000zł za tonę to stanowczo za drogo)
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  8. #2508

    Domyślnie

    witam ponownie ... u mnie spalanie z ostatnich kilku dnia średnio wyszło 17 kg na dobę także w normie jak dla mojego opału...(MIAŁ)
    i tak bedzie raczej do kończa roku....bo dopiero 30-31.12 cos ma przyść zimniejszego nad Polskę....wg prognoz....aby tylko nie było -50....tak jak w Rosji

  9. #2509

    Domyślnie

    mi po ostatnim tankowaniu wyszło 18,70 na dobe. więc nienajgorzej chyba jak na pierwszy sezon palenia. tyle że zima łagodna jest
    Zbudowałem ,a teraz sie powoli wykańczam
    Ogniwo Eko Plus 16KW

  10. #2510

    Domyślnie

    po 7 dniach średnia spadła do 16 kg, ale temperatury nocą są coraz nizsze....wiec pewnie nie długo przyjdą zapowiadane mrozy....
    pozdrawiam wszystkich

  11. #2511
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Dzisiaj pierwsze tankowanie w Nowym Roku - średnia dobowa z ponad 10 dni wyszła mi po 18,33 kg na dobę a biorąc pod uwagę, że był to okres typowo świąteczny to jest to całkiem ok

  12. #2512

    Domyślnie

    fajne to spalanie masz - u mnie niestety 25kg/dobę

  13. #2513

    Domyślnie

    Ja tankuję dzisiaj, po 8 dniach. Średnia mi wychodzi póki co 16,66kg/dobę. W sylwestra paliłem w kominku, więc pewnie trochę węgla przyoszczędziłem...
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  14. #2514
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    selius

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    288

    Domyślnie

    U mnie średnia z 10 dni 14,2 kg na dobę. Palenie tylko groszkiem z LeroyMerlin.
    Kociol przewymiarowany 17 kw S-kamp domek szkieletowy 110 m2.

  15. #2515
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Cytat Napisał selius Zobacz post
    U mnie średnia z 10 dni 14,2 kg na dobę. Palenie tylko groszkiem z LeroyMerlin.
    Kociol przewymiarowany 17 kw S-kamp domek szkieletowy 110 m2.
    Dobre spalanie zwłaszcza, że palisz eko z LeroyMerlin a tam jakość paliwa bywa różna

  16. #2516

    Domyślnie

    A u mnie dom typu namysłowskiego z lat 80-tych, prawie 190m2, średnio ocieplony, parter ze starymi drewnianymi oknami + baniak 150l. Piec nowy ale na starej instalacji. Bez głowic przy grzejnikach itp.
    Całość raczej w ciepłe dni ale w świątecznym terminie. Groch - Iskra Zółta z Kareny.
    Średnia za ostanie 8 dni - 28kg/doba.
    MARTINOS

  17. #2517

    Domyślnie

    Sprawa nie tyczy się mnie ale kolegi , kupił ( kupuje) dom . Dom 263 m kw ,jest ocieplony i posiada piec na ekogroszek z podajnikiem. ( gazu brak) .Ale jest jeden problem , przeprowadzka zaplanowana za 3-4 miesiące ( bliżej tych 4) a zima jest a dom stoi w górach . Brak możliwości spuszczenia wody z rur bo brak spadków , w kaloryferach ( nie szczędzili żeberek poprzedni właściciele) również woda .Jego pytanie brzmi jest szansa aby zastosować taki manewr aby kupić tego ekogroszku (poprzedni właściciele zostawili co kot napłakał) napełnić podajnik i żeby tego ustrojstwa starczyło najlepiej 6 dni( jeżeli wymyślicie coś na znacznie dłużej to będzie dobrze) . Nie mamy zielonego pojęcia ile wchodzi do tego podajnika , gdzieś wyszukałem,że to ,,coś" spala 25kg na dzień .
    Kolejne pytanie da się tak zrobić ,żeby to paliło mniej .To znaczy kosztem niższej temperatury .Czyli chodzi o to aby nie rozsadziło rur w domu a temperatura wewnątrz domu oscylowała w granicy 10 stopni.
    Tak jak pisałem kolega byłby wdzięczny jakby się dało odwiedzać tą hacjendę co 2 tygodnie a nie co tydzień. bo ma do niej znaczy kawałek drogi.
    Jeżeli moje (kolegi) pytania są głupie to przepraszam , ale na tym typie pieca się nie znam ani ja ani kolega. Jak się dowiem bliższych informacji o piecu to napiszę.

  18. #2518
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    pytanie jakie sterowanie kotłem jest - jeśli jest jakiś termostat pokojowy to można ustawić na temperaturę 7st i sterownik będzie jej pilnował a kocioł będzie tylko siebie ewentualnie dogrzewał. może jest możliwość zakręcenia części kaloryferów i maksymalnego obniżenia temperatury na kotle???
    a moze po prostu spuścic tyle wody ile się da normalnie, a potem odkręcić korki na końcach kaloryferów i resztę wody tamtędy spuścić??? jak zostanie troszkę wody ale nie na tyle aby nie brakło jej miejsca na zwiększenie objętości podczas zamarzania to krzywdy nie zrobi. i tak po sezonie konieczna będzie pewnie przeróbka instalacji więc po co ze spuszczaniem czekać i ryzykować?? jak kocioł wygaśnie to i tak lipa i tak
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  19. #2519
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Jak wyżej, podstawowa sprawa to co to za kocioł, jak sterowany, jaka instalacja, podłogówka czy grzejniki jak sterowane ??? Jak dom ocieplony to musiałyby być długotrwałe mrozy żeby w środku coś zamarzło.

  20. #2520

    Domyślnie

    Dziękuje wszystkiego się dowiemy .Byłem w tym domu raz i chyba w niektórych pokojach jest termostat. Patent z zakręceniem kilku kaloryferów przekaże koledze . Na jakiej zasadzie w takim kotle jest to dogrzewanie ? Trzeba przyjechać zapalić , czy on sam sobie wszystko zrobi aby dogrzać .Czyli czy on np. będzie utrzymywał (nie wiem) żar i zwiększał ogień tylko w niektórych momentach? Dom nie ma podłogówki , tylko zwykle aluminiowe kaloryfery.
    W jakim sensie przerabianie tej instalacji aby były skosy ?Dom kupił prawie nowy, całkowicie wykończony. i umeblowany.
    Czemu lipa jak zagaśnie nie da się go ponownie zapalić? Pytam bo pewnie zada te pytania kolega a i mnie to zaczęło ciekawić bo widzę ,że ekogroszek to nie jest taka łatwa i fajna sprawa.

Strona 126 z 274

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony