dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 253
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 5049
  1. #241

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za rady.
    Drzwi zamówione - z mlecznymi szybkami.
    Mam nadzieję, że synkowie nie będą otwierać ich z kopa. A mycie... może nie przeklnę?

  2. #242

    Domyślnie

    Drzwi zamowione, wiec moze musztarda po obiedzie, ale...
    Z dosiwdaceznia wiem, ze na stluczenia najbardziej narazone są szyby nie na dole, ale na wysokosci korpusu dzieci. Bo jak biegaja, to raczej "wpadna" w szybe "rekami", a nie "nogami". Wiem cos o tym, bo do tej pory mam slady na rekach od "oparcia" sie o zamknięte drzwi w dziecinstwie. Ja na wszelki wypadek do pokoi wybralam drzwi pelne, bez szyb.

  3. #243

    Domyślnie

    Cytat Napisał e'mma
    Wiem cos o tym, bo do tej pory mam slady na rekach od "oparcia" sie o zamknięte drzwi w dziecinstwie.
    Mój brat też ma taki ślad
    Synów mam już trozke starszych i nie biegaja z łapkami do przodu, dlatego pytałam o te dolne. Wychodzi na to, że wszystko musze sprawdzic na własnej skórze.
    Napiszę, jak mi sie sprawdza w parktyce.

  4. #244
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wbrat
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1.608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    88

    Domyślnie

    Ostatnio ktos mi powiedzial, ze do czyszczenia szyb piaskowanych (rozumiem, ze mleczne to wlasnie piaskowane) najlepszy jest denaturat. Nie sprawdzalem tego jednak.

  5. #245

    Domyślnie

    Ja mam nadzieję na te nowoczesne œciereczki do szyb. Na oknach i lustrach sprawdzajš się rewalacyjnie. W kuchni na mlecznym szkle też nieŸle, ale tam od srodka to rzadziej buszujš dzieckowe paluszki.

  6. #246

    Domyślnie

    mam bardzo podobne tylko z firmy Inter Door model Manhatan.
    Polecam, sa swietne. Szybki zamawialiśmy osobno, bo InterDoor wstawia tylko z jednej strony gładkie a z drugiej piaskowe (nam to nie odpowiadalo).
    Zamowiliśmy bez szybek (tak nam polecił gość z Inter Door'a) i zwykły szklarz dorobił nam szybki klejone, matowe z obu stron błyszczące, zbrojone tj. klejone folia w srodku, co w momencie stłuczenia powoduje tylko popękanie szybki a nie jej wypadniecie i potłuczenie.

    Polecam

  7. #247

    Domyślnie

    Akinom!
    A ile takie drzwi moga kosztować (tak średnio) z ościeżnicą
    Edyta

  8. #248

    Domyślnie

    za przewezane tj. niestandarowy wymiar płaciliśmy 1700zł (bez szybek i klamek)
    Do łazienek ok. 1300 zł (do tego koszt klamki 120zł i 50zł szybka)
    Do pokoi trzeba doliczyć koszt 4 szybek.

    I niestety montaż dość drogi, w zeszłym roku za montaż 4 drzwi płaciliśmy 900 zł.

  9. #249

    Domyślnie

    No powiem szczerze, że to konkretny przykład, jak się przepłaca za mieszkanie w Stolicy i okolicach... Nie wiem jak drzwi (choć ja płaciłem w granicach 700 zł za jedno skrzydło z ościeżnicami), ale montaż kosztuje u nas max. 100 zł...
    Precz ze snobizmem

  10. #250

    Domyślnie

    Cytat Napisał Falki
    No powiem szczerze, że to konkretny przykład, jak się przepłaca za mieszkanie w Stolicy i okolicach... Nie wiem jak drzwi (choć ja płaciłem w granicach 700 zł za jedno skrzydło z ościeżnicami), ale montaż kosztuje u nas max. 100 zł...
    a to prawda zdzieraja w W-wie jak się da, a nie każdy zarabia tu "kokosy"

  11. #251

    Domyślnie

    Cytat Napisał akinom
    Szybki zamawialiśmy osobno, bo InterDoor wstawia tylko z jednej strony gładkie a z drugiej piaskowe (nam to nie odpowiadalo).
    Zamowiliśmy bez szybek (tak nam polecił gość z Inter Door'a) i zwykły szklarz dorobił nam szybki klejone, matowe z obu stron błyszczące, zbrojone tj. klejone folia w srodku, co w momencie stłuczenia powoduje tylko popękanie szybki a nie jej wypadniecie i potłuczenie.

    Polecam
    Swietny pomysł!
    Jak wychodzi cenowo taka szybka? Może jescze wstrzymam szybki w zamowieniu, bo rzeczywiście sa z jednej strony matowe!

    Moje drzwi wychodzą po jakieś 850, czyli też taniej. Jeszcze nie wiem jak montaż.

    A klameczki jakie macie?

  12. #252

    Domyślnie

    W sobotę miałam pomiary z porty i dziś mam sie dowiedzieć jak wyszła kalkulacja. Też planuję max ilość przeszkleń. Te 850 to chyba bez ościeżnicy, co? Sprawdzałaś może Polskone? Wersja Quatro jest całkiem podobna.

  13. #253

    Domyślnie

    Zaliczkowałam już w Intergipsie przed NR, więc Polskone odpada. Ceny musze sprawdzić w domu.
    Pomiary jednak musiałam robić sama! Myslałam, że to standard. W jakiej firmie kupujesz?

  14. #254

    Domyślnie

    W firmie PORTO w Chełmie. Mierzenia bylo 3 godziny, bo się okazało, że trzeba będzie drzwi i ościeżnice skracać. No i chcę jedne drzwi przesuwne a do wiatrołapu z dostawką.
    Wyszło tak: seria Toledo, szyba szynszyla, 9 szt 90tek + przesuwne i wiatrołap = 14800 a szyba matowa dopłata 1100pln
    seria NOVA - szyba żaluzja 9100, matowa 9800 tylko nie maja wąskich dostawek.

    O szyby to się martwię w kontekście przeświecalności np. szyba żaluzja w łazience?
    Z polskone przyjdzie gość śr- czw. Wtedy się muszę ostatecznie zdecydować.

  15. #255

    Domyślnie

    A myśleliście o drzwiach robionych u stolarza ?
    Ja za swoje zapłaciłem 1050 zł z montażem, klamkami, ościeżnicami, szybami, maskownicami, itp.
    Drzwi są wykonane z drewna dębowego. Mogą je wybarwić na dowolny kolor.
    Zaletą jest to,że dopasowują drzwi do otworów a nie odwrotnie. Ja np. mam wszystkie drzwi "setki". Jestem Baaaardzo zadowolony.

    Pozdrawiam,
    Śliwiok to brzmi... tak sobie.

  16. #256

    Domyślnie

    Właśnie się za to zabieram.

  17. #257

    Domyślnie

    Justynko! Jesli chodzi o szybki, to rzeczywiœcie żaluzjowe absolutnie nie nadajš sie do łazienki - sparwdzałam. Chyba, że drzwi pełne, z szybkš tylko u góry.
    U mie ceny odrobinę lepsze, ale z przyjacielskim rabatem . Powodzenia w podejmowaniu decyzji, a jak skończysz, wklej fotki.

    Sliwiok.
    Mój kumpel robił takie drzwi u stolarza. Po dwóch latach tak sie porozsychały, że mało które mu sie domykajš. Poza tym gotowe raczej tańsze. W każdym razie u dobrego stolarza, to trzeba chyba niexle zapłacić.

  18. #258

    Domyślnie

    Monika B,

    To ja chyba trafiłem na dobrego stolarza. Moje drzwi mają jakieś 1,5 roku i nic się z nimi nie dzieje. Znajomi mają takie drzwi już trzy lata i też nic. Co do cen to podałem je w poście wyżej. Jak patrzę w jakich cenach są te gotowe to wielkiej różnicy nie widzę. Trzeba jeszcze dopłacać za klamki, szyby , regulowane ościeżnice . Jak otwór coś nie teges to albo kroić drzwi trzeba albo poprawiać wymiary otworów (a to też koszty).
    Sprawa się komplikuje w przypadku nietypowych drzwi. Sam to przechodziłem i zdecydowałem się na stolarza.

    Pozdrawiam,
    Śliwiok to brzmi... tak sobie.

  19. #259

    Domyślnie

    No coż, poznańskie słynie z solidności, ściana wschodznia wręcz przeciwnie...
    Jakby miał kto polecić, to co innego. Ale teraz juz po bombkach

  20. #260

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monika B
    Cytat Napisał akinom
    Szybki zamawialiśmy osobno, bo InterDoor wstawia tylko z jednej strony gładkie a z drugiej piaskowe (nam to nie odpowiadalo).
    Zamowiliśmy bez szybek (tak nam polecił gość z Inter Door'a) i zwykły szklarz dorobił nam szybki klejone, matowe z obu stron błyszczące, zbrojone tj. klejone folia w srodku, co w momencie stłuczenia powoduje tylko popękanie szybki a nie jej wypadniecie i potłuczenie.

    Polecam
    Swietny pomysł!
    Jak wychodzi cenowo taka szybka? Może jescze wstrzymam szybki w zamowieniu, bo rzeczywiście sa z jednej strony matowe!

    Moje drzwi wychodzą po jakieś 850, czyli też taniej. Jeszcze nie wiem jak montaż.

    A klameczki jakie macie?

    za szybke płaciliśmy 50zł/szt
    drzwi są takie z taką klamką jak na tym zdjęciu



    w łazienkach takie

Strona 13 z 253

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony