dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 355 z 686
Pokaż wyniki od 7.081 do 7.100 z 13710
  1. #7081

    Domyślnie

    U mnie wychodzi 10-11 x wymiana na dobę - dajesz mi gwarancję, że przy takiej wymianie ciepło ze słońca które poświeci przez godzinkę lub 2 przez jedno okno, wcześniej i później nieco słabiej przez dwie godzinki od wschodu i 2 od zachodu wytworzy energię na ogrzanie domu przez całą dobę przy takiej wymianie powietrza ? Myślisz, że ta energia zakumuluje się by jej wystarczyło ? Zakładając, że słońce nie świeci ci dzień i że na dworze jest 10st ?
    A jeżeli tak będzie to twierdzisz jednocześnie że słońce latem nie spowoduje w tych samych warunkach upału w domu ?

    Ja twierdzę, że to wasze ciepło bez ogrzewania w chłodne dni to w niewielkim stopniu od tego słońca i to przy ograniczonej wentylacji, a latem przy ograniczonym nasłonecznieniu. Cudów nie ma.

  2. #7082
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał _olo_ Zobacz post
    U mnie wychodzi 10-11 x wymiana na dobę - dajesz mi gwarancję, że przy takiej wymianie ciepło ze słońca które poświeci przez godzinkę lub 2 przez jedno okno, wcześniej i później nieco słabiej przez dwie godzinki od wschodu i 2 od zachodu wytworzy energię na ogrzanie domu przez całą dobę przy takiej wymianie powietrza ? Myślisz, że ta energia zakumuluje się by jej wystarczyło ? Zakładając, że słońce nie świeci ci dzień i że na dworze jest 10st ?
    A jeżeli tak będzie to twierdzisz jednocześnie że słońce latem nie spowoduje w tych samych warunkach upału w domu ?

    Ja twierdzę, że to wasze ciepło bez ogrzewania w chłodne dni to w niewielkim stopniu od tego słońca i to przy ograniczonej wentylacji, a latem przy ograniczonym nasłonecznieniu. Cudów nie ma.
    Cudów nie ma? To w takim razie czym są domy pasywne?

  3. #7083
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Wiesz w czym jest u ciebie problem olo? Że ferujesz wyroki nie mając kompletnie żadnej wiedzy w danym temacie. Ani teoretycznej, ani praktycznej!
    Ucz się ucz olo, i więcej pokory

  4. #7084
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar rafikW
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    woj.pomorskie
    Posty
    402

    Domyślnie

    Ciekawa wymiana zdań z kolegą _olo_
    Ja mogę przytoczć jedynie kilka oczywistych faktów praktyka-użytkownika PCi. Włączyłem grzanie rano 05.10.214 kiedy stacja pogody pokazała, że w nocy 04/05.10.2014 było 2,4st.C. Do tej daty słońce rzeczywiście sprawiało, że temperatura w domu utrzymywała się w okolicach 22st.C +/- 1. Przez te dwa i pół tygodnia praktycznie mam na Pomorzu zero słońca - same pochmurne i deszczowe dni z temperaturą dzienną ~8...~15st.C (z kilkoma wyjątkami gdzie było cieplej i świeciło słońce) i w nocy ~4...8st.C Od początku tego tygodnia coraz chłodniej. Dzisiaj w ciągu dnia w okolicach 4-5st.C Zużycie dobowe od 05.10.214: 4,31kWh na c.o. i 3,21kWh na c.w.u.
    Co do wymiany powietrza: reku ustawione na 1 bieg w godzinach drogiego prądu (wymiana 100m3/h) i na 2 bieg w godzinach taniego (150m3/h) - czyli 71% czasu w tygodniu na 2 biegu a w razie potrzeby czasowo na 3 bieg (225m3/h) Nigdy żadnej wilgoci nie miałem w domu w przeciwieństwie do znajomych, którzy jesienią i zimą walczą z zaparowanymi oknami.
    Jednym słowem: dużo zależy od dni słonecznych. Kiedy grzeje w jesienne dni to potrafi podnieść temperaturę w domu o ładne kilka stopni a duża akumulacyjność i izolacja powodują, że ciepło utrzymuje się długie godziny. Nie ma się co kolego _olo_ obruszać i poddawać w wątpliwość fakty które są.... faktami: jest dużo czynników, które powodują, że przy zewnętrznej temperaturze 10st.C masz w domu 21-23st.C i to przy ogrzewaniu w granicach 2-4kWh na dobę w domu 100 kilkudziesięciu m2... lub bez ogrzewania gdy zaświeci słońce. I tyle.
    "Barwny EC132". Podłogi ok.169m2 kubatura ok.430m3 tylko ogrz.podł. Posadzka 15cm; anhydryt śr.6,5cm. Ściany Ytong 24cm+20cm λ=0,031. Poddasze 15cm piana PUR zamkniętokom. Reku. PC c.o. Dimplex SI 7TE bez bufora od 07.2014; c.w.u. Dimplex BWP 30HLW. DZ: 6 pętli po 100m w glebie śr.glin. Okna 3szybowe Tytan MS i Fakro FTT U5. Taryfa G12w.
    sezon: zużycie c.o.;(%T2);koszt;godz pracy spręż:
    13/14: 2792;(84%);1095;1375
    14/15: 2728;(93%);993;1362
    15/16: 2616;(92%);960;1300

  5. #7085

    Domyślnie

    Liwko, za to ty masz pojęcie praktyka, za to jeżeli chodzi o teorię to opowiadasz jakieś historyjki o kamieniach w ognisku a jak już stara się dowiedzieć co autor miał na myśli i jak zinterpretować te słowa to zero odzewu, to potwierdza to twoje przygotowanie teoretyczne do tematu. Ucz się ucz Liwko.

    rafik, właśnie, dużo czynników...przy ogrzewaniu od czasu do czasu, akumulacyjność, słusznie zwracasz uwagę na te wiele czynników. To słońce od czasu do czasu bo stale nie świeci i przez całą dobę też nie ma tylko pewien udział w utrzymaniu temp. 23 przy 10 na dworze.
    Wg niektórych za to to słońce ma udział tak istotny, że to w zasadzie ono ogrzewa, za to latem chłodzi bo wysoko, zimą utrzymuje temp 23 przy 10 na dworze, za to latem też 23 w domu pomimo tego słońca i temp na dworze 30. Takie teorie to między bajki wsadzić.

    Cóż, widać że nie grzejecie swoimi pompkami jeszcze bo ciepło, bo przecież słońce, ja też nie grzeję węglem, on tylko leży i się pali w kotle, wasze pompy prąd pobierają tak na rozgrzewkę przedsezonową.

    Ale nie twierdzę przynajmniej, że mam ciepło w domu bo mi słońce zaświeciło a z powodu zakumulowanej energii z ciepłych dni i z dni, kiedy "przepalono" w kotle, także z ograniczonej wentylacji bo latem mam niemal stale okna pootwierane a teraz jednak jakoś tylko od czasu do czasu.
    Ostatnio edytowane przez _olo_ ; 23-10-2014 o 19:01

  6. #7086
    tymczasowy19
    Guest
    tymczasowy19

    Domyślnie

    Cytat Napisał _olo_ Zobacz post
    Takie teorie to między bajki wsadzić.
    I widzisz, tak wygląda najczęściej dyskusja z tobą.
    Nie wiesz o czym piszesz, piszesz brednie - w kwestiach o których nie masz pojęcia. Inni co mają te pojęcie i użytkują pewne urządzenia, początkowo z dobrej woli próbują ci wytłumaczyć, dlaczego jest tak a nie inaczej.
    Ale zachowujesz się w taki sposób, negujesz wszystko (wystarczy kilka wątków przeczytać), że nie sposób traktować cię inaczej jak taką forumową maskotkę. I nic dziwnego że wszyscy mają z ciebie ubaw.
    Masz większy problem niż ci się wydaje, podejrzewam, że nawet specjalista miałby z tobą problem

  7. #7087
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar rafikW
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    woj.pomorskie
    Posty
    402

    Domyślnie

    No ale tak właśnie jest: 1 -2 - 3 godziny słońca podnosiło u mnie temperaturę jesienią o 1-3 st.C a dobra izolacja powodują, że temperatura nie spada więcej jak 0,5-1,0 st.C na dobę przy owych 10st.C. Nie traktuj swoich danych 10 na zewnątrz i 23 w budynku jak jakiś dogmatów. Różne warunki i sytuacje oraz dziesiątki czynników (min. stopień izolacyjności, akumulacyjność, ilość ciepła bytowego, tryb życia mieszkańców, stopień i sposób wymiany powietrza, rodzaj i wielkość przeszklenia, mostki, materiały wykończenia np. okna, itd.) skutkują takim a nie innym rezultatem i jest on właśnie taki: 1 -2 - 3 godziny słońca jesienią przy temp. zewn. 10-15st.C przez kilka dni pod rząd i nie trzeba grzać domu aby było w nim 21-23st.C.
    Kiedy patrzę na prognozę pogody i widzę, że we Wrocławiu jest słońce przy 15-18st.C to wiem, że kolegom w tej części Polski PCi jeszcze się nie załączają podczas gdy u mnie na Pomorzu deszczowo przy 10-12 st.C i PCi "chodzi" już 2 godziny na dobę. Jest tu na forum jeden kolega, który mieszkając na zachodniej granicy zapłacił za ogrzanie swojego domu w sezonie 2013/2104 444 zł. Niewiarygodne ? Nie. To jest możliwe: obszar Polski o najwyższych temperaturach w okresie zimowym, dom bardzo dobrze izolowany, duża akumulacyjność, przewymiarowana pompa na 130% co skutkuje niemal 100% wykorzystaniem taniej taryfy na pracę PCi. Tak po prostu jest. I co więcej: niektórzy sprzedawcy energii mieli w ofercie na 2014 cenę energii w II taryfie w wysokości 0 zł (czytaj: zero złotych) Wiesz ile wyniósłby koszt ogrzania takiego domu ? Byłby bliski zeru.
    Przedostatni Twój akapit wskazuje, że nie do końca rozumiesz na czym polega grzanie pompami: my ich nie włączamy - one włączają się same kiedy np. temperatura powrotu (tak jest u mnie, ale algorytmy mogą być różne) spadnie poniżej zadanej temperatury a ta jest wypadkową temperatury zewnętrznej i/lub wewnętrznej, ustawień (wybór i nachylenie krzywej grzania, histerezy) Jedyny mój udział w rozpoczęciu grzania to przestawienie pompy z trybu Lato na Auto. To zrobiłem w tym roku w dniu 05.10.
    Ostatni akapit: możesz twierdzić, że nie masz ciepło w domu mimo, że Ci słońce zaświeciło co nie zmienia faktu, że ja jak i wielu innych, którzy mamy inne domy, będziemy twierdzić dokładnie coś przeciwnego z powodu o którym piszę: są dziesiątki czynników, które powodują, że u mnie będzie ciepło a u Ciebie może nie być ciepło. Nie trzymaj się sztywno swojego rozumowania bo jest ono błędne.
    Pozdrawiam,
    "Barwny EC132". Podłogi ok.169m2 kubatura ok.430m3 tylko ogrz.podł. Posadzka 15cm; anhydryt śr.6,5cm. Ściany Ytong 24cm+20cm λ=0,031. Poddasze 15cm piana PUR zamkniętokom. Reku. PC c.o. Dimplex SI 7TE bez bufora od 07.2014; c.w.u. Dimplex BWP 30HLW. DZ: 6 pętli po 100m w glebie śr.glin. Okna 3szybowe Tytan MS i Fakro FTT U5. Taryfa G12w.
    sezon: zużycie c.o.;(%T2);koszt;godz pracy spręż:
    13/14: 2792;(84%);1095;1375
    14/15: 2728;(93%);993;1362
    15/16: 2616;(92%);960;1300

  8. #7088

    Domyślnie

    Cytat Napisał _olo_ Zobacz post
    To słońce od czasu do czasu bo stale nie świeci i przez całą dobę też nie ma tylko pewien udział w utrzymaniu temp. 23 przy 10 na dworze. Wg niektórych za to to słońce ma udział tak istotny, że to w zasadzie ono ogrzewa
    Człowieku,czy Ty czytasz dyskusję czy masz za zadanie jedynie zrobić siebie błazna ?
    Odpowiedzialem Ci:
    Cytat Napisał arczi721 Zobacz post
    Z tego co wiem jesteś ze Śląska,jakie temperatury były na zewnątrz w dzień do zeszłego tygodnia ? 17-22st.C a przy tym słońce non stop.
    Na twoją bzdurną teorię,bo nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz.
    Cytat Napisał _olo_ Zobacz post
    To wy macie lekko przeklapane latem, skoro przy 10st na dworze słońce wam ogrzewa wnętrze do 23,5 to latem macie najmniej ze 30st w domku. Bez klimy nie da rady żyć.
    Jako kolejny eksperyment obnażający twoje niedouczenie to jak będziesz miał już wybudowany i zamieszkały dom,ale nie durszlak tylko dom,wyłącz ogrzewanie(wygaś kocioł na ekogroszek,wyłącz kocioł gazowy,wyłącz pompę ciepła,wyłącz kable itp) przy temp.10st.C na zewnątrz i 23st.C wewnątrz,sprawdź po 24h temperaturę w domu,może być pochmurny dzień bez słońca.
    Gwarantuje,że będzie ok.22-22,5st.C
    I teraz zastanów się co będzie ja nie będzie pochmurnego dnia a będzie słonecznie.
    Wróć i przeproś tych,którzy próbują ci nalać oleju do glowy.

    Nie wiem o jakim grzaniu słońcem piszesz ? Od jakiej do jakiej temperatury występuje te grzanie ?
    Czy zastanowiłeś się wogóle co piszesz ?

    Cytat Napisał rafikW Zobacz post
    No ale tak właśnie jest: 1 -2 - 3 godziny słońca podnosiło u mnie temperaturę jesienią o 1-3 st.C a dobra izolacja powodują, że temperatura nie spada więcej jak 0,5-1,0 st.C na dobę przy owych 10st.C
    Wężykiem olo,wężykiem i nie kompromituj już się więcej jak masz na przeciwko praktyków,którzy już mieszkają a ty dopiero budujesz.

    Zapakuj do swojego nowego domu śmieciucha i daj se luzu.
    Ostatnio edytowane przez arczi721 ; 23-10-2014 o 20:06

  9. #7089
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    olafd

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Zgierz
    Kod pocztowy
    95-100
    Posty
    33

    Domyślnie

    Ja swoją pompę, Tcap 9kW, uruchomiłem około miesiąca temu. Niestety jeszcze nie mieszkam więc nie mogę podać wiarygodnych danych na temat zużycia kWh. Temperatura jaką utrzymuję to pomiędzy 20 a 21st. Taryfą to g12w czyli od piatku 22 do poniedziałku 6.00 mam drugą. Na pompę założony podlicznik w formie eski w rozdzielni, podaje on tylko ilość kWh bez rozdziału na taryfy. Przydałby się jeszcze podlicznik na grzałkę hydroboxu.

  10. #7090
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Czy na rynku jest dostepny listwowy licznik pradu do rozdzielni z podzialem na taryfy? Albo taki ktory zlicza zuzycie dwoch lub trzech jednostek w kotlowni?
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 23-10-2014 o 21:16
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  11. #7091

    Domyślnie

    Cytat Napisał _olo_ Zobacz post
    Ale nie twierdzę przynajmniej, że mam ciepło w domu bo mi słońce zaświeciło a z powodu zakumulowanej energii z ciepłych dni i z dni, kiedy "przepalono" w kotle, także z ograniczonej wentylacji bo latem mam niemal stale okna pootwierane a teraz jednak jakoś tylko od czasu do czasu.
    _olo_. To już kolejny wątek, w którym się wypowiadasz. I kolejny, w którym prezentujesz swoje tezy, które opierasz na swoim... hmm.. w sumie nie wiem.. Tak po prostu, może na mądrościach ludowych? Teraz widzę, że nie pasują Ci fakty prezentowane przez ludzi, którzy mieszkają i żyją w swoich domach. Interesuje mnie, dlaczego dyskutujesz z faktami. Jesteś z tych osób, co zawsze wiedzą lepiej? Skoro 10 osób mówi Ci, jak się zachowują ich domy, a Ty mówisz, że "nie, niemożliwe", to jak myślisz, te 10 osób przyzna Ci rację, czy raczej postuka się w głowę? Raz w życiu pomyśl. Nie zakładaj, nie przewiduj, nie szukaj, tylko po prostu pomyśl. Bo jest taka niezerowa szansa, że nie masz racji.

    Już to niektórzy prawie dobitnie powiedzieli, ale może trzeba prosto z mostu: niektórzy budują swoje domy w taki sposób, żeby energię oszczędzać i akumulować.

    Pomogłem? Czy dalej będziesz brnął w ślepą uliczkę?
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  12. #7092

    Domyślnie

    arczi, przezabawny jesteś ze swoimi epitetami, zakup melisę lub jakiś nerwosol praktyku jeden.

    ja nie mówię o 1 dniu a o listopadzie i październiku waszego grzania słońcem co niby nie grzejecie ale jednak wam pompy prąd biorą.

    Napisałem też, że skoro wam przy 10st słońce wystarcza do ogrzania domu do 23st przy normatywnej wentylacji to latem przy takiej samej wentylacji macie upał w domu bo nie ma strat ciepła, które są teraz a raczej dodatkowe zyski z otoczenia, też wg was to bzdura bo to przecież tak nie działa, bo słonce jest wyżej latem i nie ogrzewa wnętrza.
    Ostatnio edytowane przez _olo_ ; 23-10-2014 o 21:33

  13. #7093
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar rafikW
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    woj.pomorskie
    Posty
    402

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Czy na rynku jest dostepny listwowy licznik pradu do rozdzielni z podzialem na taryfy? Albo taki ktory zlicza zuzycie dwoch lub trzech jednostek w kotlowni?
    Tak, są takie. Ale są bardzo drogie w porównaniu z tarczowymi - cena rzędu 500-600 zł vs. 100-150 zł.
    Nie chciałbym robić reklamy ale: LE-04d
    "Barwny EC132". Podłogi ok.169m2 kubatura ok.430m3 tylko ogrz.podł. Posadzka 15cm; anhydryt śr.6,5cm. Ściany Ytong 24cm+20cm λ=0,031. Poddasze 15cm piana PUR zamkniętokom. Reku. PC c.o. Dimplex SI 7TE bez bufora od 07.2014; c.w.u. Dimplex BWP 30HLW. DZ: 6 pętli po 100m w glebie śr.glin. Okna 3szybowe Tytan MS i Fakro FTT U5. Taryfa G12w.
    sezon: zużycie c.o.;(%T2);koszt;godz pracy spręż:
    13/14: 2792;(84%);1095;1375
    14/15: 2728;(93%);993;1362
    15/16: 2616;(92%);960;1300

  14. #7094

    Domyślnie

    Cytat Napisał _olo_ Zobacz post
    arczi, przezabawny jesteś ze swoimi epitetami, zakup melisę lub jakiś nerwosol praktyku jeden.
    ja nie mówię o 1 dniu a o listopadzie i październiku waszego grzania słońcem co niby nie grzejecie ale jednak wam pompy prąd biorą.
    Ja takze nie mówię o jednym dniu:
    Cytat Napisał arczi721 Zobacz post
    słońce,ograniczenie strat energii i masz odpowiedz zamiast pisać bo pisać.
    Słońce przez ostatni miesiac potrafiło ogrzać dom do 23,5st.C,po południu doszło ciepło bytowe a w nocy izolacja i akumulacja nie pozwoliła tej energii stracić.
    Proste dla kogoś kto kuma czacze
    Co zakwestionowałeś i kwestionujesz zupełnie niesłusznie(doczytaj po wytłuszczonym)
    Nie będziesz pisał bzdur,nie będzie epitetów.

  15. #7095
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    olafd

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Zgierz
    Kod pocztowy
    95-100
    Posty
    33

    Domyślnie

    LE-04d
    Laickie pytanie. To jest licznik trójfazowy więc czy jak dam tylko 1 fazę to otrzymam pomiar? Tak z ciekawości bo raczej nie będę inwestował 500 pln żeby dokładnie wiedzieć ile zużywa pompa.
    Mogę wydłużyć czas o np 1,2,3 h w drogiej taryfie i będę wiedział ile to powinno stanowić % całości. Oczywiście nie powiedziane, że pompa ten czas wykorzysta.

  16. #7096

    Domyślnie

    Cytat Napisał _olo_ Zobacz post
    Napisałem też, że skoro wam przy 10st słońce wystarcza do ogrzania domu do 23st przy normatywnej wentylacji to latem przy takiej samej wentylacji macie upał w domu bo nie ma strat ciepła, które są teraz a raczej dodatkowe zyski z otoczenia, też wg was to bzdura bo to przecież tak nie działa, bo słonce jest wyżej latem i nie ogrzewa wnętrza.
    Znowu coś zakładasz, mimo że zostało wyraźnie napisane, gdzie popełniasz błąd. Ile można? Dlaczego uparłeś się na jakąś absurdalną "normatywną wentylację"? Co jest wg Ciebie normatywną wentylacją? Dlaczego zakładasz, że musimy stosować ową normatywną wentylację (niezależnie, czy wynosi ona 2, 20, 200 czy 2000 m3/h)? Honor i duma nie pozwalają Ci przyjąć informacji, że każdy wentyluje tyle, żeby czuć się dobrze, komfortowo, a nie w czambuł tyle ile chce norma? Rowerem też zawsze jeździsz zgodnie z przepisami, mimo że instynkt samozachowawczy wrzeszczy z przerażenia? Czy może zachowujesz zdrowy rozsądek?

    I czemu, na litość boską, uważasz, że temperatura w domu samą wentylacją stoi???

    Reasumując, twierdzisz, że każdy kłamie, bo chce Cię wkręcić?
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  17. #7097
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał tymczasowy19 Zobacz post
    jakkoś w to nie wierzę
    To nie kwestia wiary a fizyki.
    U mnie zalozenie i uzywanie markizy nad tarasem ktora skuteczniej odciela sloneczko od 2 par drzwi tarasowych pozwolilo zejsc bez klimy z temperatura w tych pomieszczeniach w granicach 2K. W pierwszym lecie jej nie mialem. To bardzo duzo dalo. Nadspodziewanie duzo.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  18. #7098
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    To nie kwestia wiary a fizyki.
    Nie wierzy, że olo zrozumie!

    Następny

  19. #7099
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Ja tylko się zastanawiam, w jaki sposób olo uzyska zawszę normową wymianę przy WG, ciekaw jestem...

  20. #7100
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał olafd Zobacz post
    LE-04d .
    Ja nie odczuwam potrzeby aż tak dokładnego sprawdzania ile, co i kiedy. Zainstalowałem Orno 505 za 160 PLN, żeby mieć opomiarowaną tylko kotłownię.
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

Strona 355 z 686

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony