dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 424 z 686
Pokaż wyniki od 8.461 do 8.480 z 13710
  1. #8461
    Banned
    Mateo33

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Tykocin
    Kod pocztowy
    16-055
    Posty
    107

    Domyślnie

    Ooo to pompa ładna się sprawuje, oby tak dalej. A czy masz jeszcze jakieś jedno dodatkowe źródło np. kocioł, który będzie pracował za zmiane z pompą. Czy wszystko postawiłes na pompę ??

  2. #8462
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mateo33 Zobacz post
    Ooo to pompa ładna się sprawuje, oby tak dalej. A czy masz jeszcze jakieś jedno dodatkowe źródło np. kocioł, który będzie pracował za zmiane z pompą.
    A po co? Pompa ciepła to takie samo urządzenie grzewcze jak każde inne. Inne się dubluje?

  3. #8463
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Cytat Napisał M.Krk Zobacz post
    Jakiej firmy masz KK i jeśli można to w jakich proporcjach masz to rozłożone, noszę się z zamiarem kupna, ale cena mnie przeraża niestety
    Właśnie takie dwie kanałówki mam jak ta na allegro.
    Tyle, ze mi udało się je kupić po 200zł/szt
    http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5590195944
    R-290 pod strzechy

  4. #8464

    Domyślnie

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    ale u nas cały czas jest pełen komfort cieplny
    teraz mam 22 stop w ciągu dnia słońce dobije do 24
    ja olewam koszty
    w moim domu gdybym puścił grzanie na 24 h bez względu na taryfy to koszt grzania z 350 zł za sezon grzewczy wskoczyłbym max na 500-550 zł
    przecież cop w dzień byłby lepszy i pozostaje sob z niedzielą tanią taryfą
    realnie to nie dobiłbym do 500 zł

    wczoraj byłem w domu 170 m2
    20 cm styro na ścianie i takie tam
    no ale z gniazdek wieje
    jeden bok domu nieocieplony bo tam garaż i takie tam niechlujstwo
    koszt gazu z butli- 14 tyś plus regularne palenie w kominku

    najśmieszniejsze jest to że był u nich elektryk 30 latek który twierdzi że wiele domów z pompami przerobiają na węgiel i gaz bo koszty mniejsze
    jak debila[bo jak inaczej?] pytam się ile kwh energii kosztuje z węgla gazu prądu to stwierdził że on wie lepiej i tyle
    to ze pompy nie dzialaja to oczywista oczywistosc. jakie to drogie i w ogole

  5. #8465
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    M.Krk

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Czernichów
    Kod pocztowy
    32-070
    Posty
    506

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    Właśnie takie dwie kanałówki mam jak ta na allegro.
    Tyle, ze mi udało się je kupić po 200zł/szt
    http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5590195944
    No ja tego nie mam gdzie wcisnąć, mogę zamontować zamiast grzejnika, myślałem o purmo bo mają tutaj z forum, ale cena jest ku... wysoka co raczej na koszty aż tak bardzo się nie przełoży, na komfort i owszem pewnie tak

  6. #8466

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o mnie to mam jeszcze piec na pellet lecz oprócz tego mam fotowoltaikę, i w taki dzień jak dziś pompa pracuje za free

  7. #8467

    Domyślnie

    Powiem iż ja tez myślałem o purmo, lecz cena ... żeby miał 1 albo dwa to może , ale 15...chętnie kupił bym nawet używane ale takie naścienne.

  8. #8468
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Na olx są kasetonowe po 550zł, jak ktoś ma na poddaszu kartongipsy i nie przeszkadza mu wygląd.
    R-290 pod strzechy

  9. #8469
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    M.Krk

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Czernichów
    Kod pocztowy
    32-070
    Posty
    506

    Domyślnie

    Najtaniej chyba jednak purmo wychodzi
    http://allegro.pl/klimakonwektor-pur...703216528.html
    chodź to i tak drogo, ja potrzebuję co najmniej dwie 120 i to już jest 4300zł. a trzeba to jeszcze podpiąć jakoś

  10. #8470

    Domyślnie

    Cytat Napisał M.Krk Zobacz post
    Najtaniej chyba jednak purmo wychodzi
    http://allegro.pl/klimakonwektor-purmo-vido-k100-do-pomp-ciepla-i5703216528.html
    chodź to i tak drogo, ja potrzebuję co najmniej dwie 120 i to już jest 4300zł. a trzeba to jeszcze podpiąć jakoś
    Gdyby chodziło o samo chłodzenie, to przy takich kwotach poważnie zastanowiłbym się nad zwykłą klimatyzacją. Przy grzaniu chyba zresztą też Mam co prawda zrobione podejścia w ścianach do grzejników/klimakonwektorów, ale przy takich kosztach tych urządzeń, cieszę się, że w całym domu mam podłogówkę i nie muszę teraz wyrzucać takiej góry pieniędzy.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  11. #8471
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    M.Krk

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Czernichów
    Kod pocztowy
    32-070
    Posty
    506

    Domyślnie

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    Gdyby chodziło o samo chłodzenie, to przy takich kwotach poważnie zastanowiłbym się nad zwykłą klimatyzacją. Przy grzaniu chyba zresztą też Mam co prawda zrobione podejścia w ścianach do grzejników/klimakonwektorów, ale przy takich kosztach tych urządzeń, cieszę się, że w całym domu mam podłogówkę i nie muszę teraz wyrzucać takiej góry pieniędzy.
    Jesteś na plusie, ja klimy nie potrzebuję, ale do grzanie to by się przydało, poczekam jak potanieją

  12. #8472
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    M.Krk

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Czernichów
    Kod pocztowy
    32-070
    Posty
    506

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Sytuacja jest troszke inna gdy sie buduje.... a gdy sie juz ma
    Prawda jak się już ma to kłopot

  13. #8473

    Domyślnie

    Nie wyobrażam sobie zrobienia podłogówki w zamieszkałym domu. Jedyne rozwiązanie to wymiana grzejników na KK. Niestety jesli ma sie ich 15.. to kwota robi się astronomiczna... Ja zasilam swoje koło 45 stopni. Da sie spokojnie przy takiej wytrzymać lecz planuje eksperyment, chcę dołożyć wiatraczki do nich aby wymusić obieg powietrza. Taki ala KK

  14. #8474

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Sytuacja jest troszke inna gdy sie buduje.... a gdy sie juz ma
    Zgadza się. Dlatego nie zazdroszczę dylematów tym, co nie mają podłogówki.

    Cytat Napisał M.Krk Zobacz post
    Jesteś na plusie, ja klimy nie potrzebuję, ale do grzanie to by się przydało, poczekam jak potanieją
    Wyjściem jest kupienie tańszych używek do zabudowania.

    Cytat Napisał sebapulawy Zobacz post
    Nie wyobrażam sobie zrobienia podłogówki w zamieszkałym domu. Jedyne rozwiązanie to wymiana grzejników na KK. Niestety jesli ma sie ich 15.. to kwota robi się astronomiczna... Ja zasilam swoje koło 45 stopni. Da sie spokojnie przy takiej wytrzymać lecz planuje eksperyment, chcę dołożyć wiatraczki do nich aby wymusić obieg powietrza. Taki ala KK
    No nie, na robienie podłogówki w istniejącym domu to i ja bym się nie zdecydował. Prędzej poszedłbym w termomodernizację i wtedy grzejniki nie musiałby mieć zasilania 65, tylko 45 czy niżej. Przy takich kosztach KK rozpatrywałbym tylko ze względu na chłodzenie.
    Z tymi wiatraczkami, to niezły patent
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  15. #8475

  16. #8476

  17. #8477
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Dokładnie podłogówki do wybudowanego już budynku.... hmm. To jakaś fantastyka.

  18. #8478
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    M.Krk

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Czernichów
    Kod pocztowy
    32-070
    Posty
    506

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebapulawy Zobacz post
    A jak się ma takie skręcane żeberka to z wiatraczka lipa

  19. #8479
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Dokręcic żeberek.
    Ale najpier trzeba wszystko dobrze wyregulować, tak by delty były jak najniższe ok 5K i równe na wszystkich grzejnikach.
    R-290 pod strzechy

  20. #8480

    Domyślnie

    Czyli mówisz że darować sobie te "wiatraczki" bo bo rozumiem że stosowałeś? Jak wyregulować grzejniki ? co masz Kolego na mysli?

Strona 424 z 686

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony