dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 430 z 686
Pokaż wyniki od 8.581 do 8.600 z 13710
  1. #8581
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.500
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirek118 Zobacz post
    Temat nowej taryfy w Tauronie G13....
    Wszystko sie zgadza oprócz tego ze to nowa taryfa, ta taryfa istniała juz w dawnym Enionie, tak co najmniej 10 lat temu.

  2. #8582

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Wszystko sie zgadza oprócz tego ze to nowa taryfa, ta taryfa istniała juz w dawnym Enionie, tak co najmniej 10 lat temu.
    Prąd niestety raczej będzie drożał przynajmniej coraz więcej rzeczy za tym przemawia.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  3. #8583
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.500
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Prąd niestety raczej będzie drożał przynajmniej coraz więcej rzeczy za tym przemawia.
    Nie rozumiem, odniosłem sie do tego ze nie jest nowa taryfa, co mają do tego podwyzki?

  4. #8584

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Nie rozumiem, odniosłem sie do tego ze nie jest nowa taryfa, co mają do tego podwyzki?
    Przepraszam, nie miałem odnosić się do wypowiedzi lecz dodać do wątku.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  5. #8585
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byggmol
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    548
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Przepraszam, nie miałem odnosić się do wypowiedzi lecz dodać do wątku.
    Sorry za offtoppic, ale ceny prądu w Polsce wcale nie muszą iść do góry. Paliwa takie jak gaz, węgiel i ropa mają rekordowo niskie ceny na świecie i na przestrzeni następnych kilku lat nie powinny pójść znacząco w górę bo jest i wszystko na to wskazuje, że będzie nadpodaż paliw kopalnianych i bez nowej wojny w zatoce perskiej szybkiego odbicia nie będzie. Informacji dużo na ten temat jest na branżowych stronach, podobnie jak prognoz cenowych. To nie wątek na ten temat więc nie będę się rozpisywał, ale ceny prądu są powiązane z cenami paliw kopalnianych.
    Proj. Mateusz z archipelagu, z garażem dosuniętym do wiatrołapu, fund. 10cm xps od zew. i 3cm od wewn. Ściany BK 60024cm , 20cm termoorg. grafit. okna Vetrex alphl. 3xszyb.,30cm skosy, 40cm sufity płaskie, ścianka kol. 45cm
    Pompaciepła Panasonic 9kW 1 faz.TCAP grzeje od 11.11.2016
    Stan budowy Sucha zabp..OZC - asolt ./100%podłogówkaOZC 6KW, 6426KWh plus CWU. W planach reku do 5500, Zapraszam do dziennika DZIENNIK BUDOWY Z KOMENTARZAMI

  6. #8586
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    Cytat Napisał byggmol Zobacz post
    Sorry za offtoppic, ale ceny prądu w Polsce wcale nie muszą iść do góry. Paliwa takie jak gaz, węgiel i ropa mają rekordowo niskie ceny na świecie i na przestrzeni następnych kilku lat nie powinny pójść znacząco w górę bo jest i wszystko na to wskazuje, że będzie nadpodaż paliw kopalnianych i bez nowej wojny w zatoce perskiej szybkiego odbicia nie będzie. Informacji dużo na ten temat jest na branżowych stronach, podobnie jak prognoz cenowych. To nie wątek na ten temat więc nie będę się rozpisywał, ale ceny prądu są powiązane z cenami paliw kopalnianych.
    ceny ropy rekordowo niskie, a ceny oleju opałowego od paru lat zdrowo kopią ludzi po kieszeniach
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  7. #8587
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    M.Krk

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Czernichów
    Kod pocztowy
    32-070
    Posty
    506

    Domyślnie

    nie mogę teraz znaleźć tej G13, ale z tego co mam zapisane to drogi prąd jest tylko w strefie I 7 do 13 i kosztuje to brutto 0,8432; 16 do 21 = 0,5350; reszta plus dni wolne to cena 0,2813
    Moim zdaniem to nawet atrakcyjnie wygląda, tylko jak pisałem nie mogę teraz namierzyć, jakby znów coś zmienili

  8. #8588

    Domyślnie

    Cytat Napisał byggmol Zobacz post
    Sorry za offtoppic, ale ceny prądu w Polsce wcale nie muszą iść do góry. Paliwa takie jak gaz, węgiel i ropa mają rekordowo niskie ceny na świecie i na przestrzeni następnych kilku lat nie powinny pójść znacząco w górę bo jest i wszystko na to wskazuje, że będzie nadpodaż paliw kopalnianych i bez nowej wojny w zatoce perskiej szybkiego odbicia nie będzie. Informacji dużo na ten temat jest na branżowych stronach, podobnie jak prognoz cenowych. To nie wątek na ten temat więc nie będę się rozpisywał, ale ceny prądu są powiązane z cenami paliw kopalnianych.
    Jak będą spółki energetyczne ratować nierentowne kopalnie to niestety podwyżkami skończyć się może. Druga sprawa to przestarzałe bloki energetyczne i linie przesyłowe kiedyś w końcu trzeba to zrobić a skąd wezmą kasę... od ludzi. Może nie mam racji, obym się mylił.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  9. #8589
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał M.Krk Zobacz post
    nie mogę teraz znaleźć tej G13, ale z tego co mam zapisane to drogi prąd jest tylko w strefie I 7 do 13 i kosztuje to brutto 0,8432; 16 do 21 = 0,5350; reszta plus dni wolne to cena 0,2813
    Moim zdaniem to nawet atrakcyjnie wygląda, tylko jak pisałem nie mogę teraz namierzyć, jakby znów coś zmienili
    To zobacz mój post trochę wyżej. Masz tam wszystko rozpisane. Chyba jednak jest inaczej niż piszesz

  10. #8590
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    M.Krk

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Czernichów
    Kod pocztowy
    32-070
    Posty
    506

    Domyślnie

    Czytałem

  11. #8591
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Łukasz CIN
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Kuj-Pom
    Kod pocztowy
    88-153
    Posty
    66

    Domyślnie

    Witam
    Przepraszam że w tym temacie, ale mam szybkie pytanie.
    Potrzebuje zbiornik CWU dla 4-5 osób do pompy Buderus 10 KW.
    Planowałem zakup zbiornika Galmet Maxi 300l, jednak czas oczekiwania jest długi. Sprzedawca namawia mnie na zbiornik Termica econowy 300l z dwiema wężownicami. Zbiornik ten jest wykonany z blachy ocynkowanej (zbiornik i wężownica). Galmet jest emaliowany.
    Zasadnicza różnica to powierzchnia wężownicy.
    Galmet 3,8m
    Termica 1,9m (obie wężownice spięte razem)
    Nie wiem czy powierzchnia wężownicy w zbiorniku Termika jest wystarczająca dla pompy ciepła i nie będzie generować dodatkowych kosztów przygotowania cwu.

    Na Galmet muszę czekać 2 tyg a Termica jest od ręki? Cena zbiorników jest taka sama.
    Teraz pytanie do Was, co wybrać?
    Z140v1 ze zmianami - dobudowane 50m2 parteru (+ przyszłościowo poddasze 50m2, Póki co nieogrzewane). Razem grzanych około 170m2 na dziś (220m2 w przyszłości). Fundamenty 20cm XPS. Podłoga 25cm styro 0,39 , ściany silka E24 + 25 styro 0.031, dach wełna 40cm docelowo. Podłogówka wszędzie. Ogrzewanie to PC 10kW gruntowa (kolektory spiralne 800m rur) Buderus WPS 10-1 + MAXI 300l . WM + Reku przyszłościowo.
    Dziennik bydowy: http://z500.pl/plac-budowy/Z140_v1/6...ga-lukasz.html

  12. #8592
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Galmet jest lepszy, bo ma większą powierzchnię wężownicy. Osobiście polecam Chełchowskiego.
    Ostatnio edytowane przez rwojtek ; 14-11-2015 o 09:47 Powód: literówka
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  13. #8593
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Wężownica jest baaardzo ważna

  14. #8594

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz CIN Zobacz post
    ...Na Galmet muszę czekać 2 tyg a Termica jest od ręki? Cena zbiorników jest taka sama.
    Teraz pytanie do Was, co wybrać?
    Ja bym zaczekał te dwa tygodnie i brał zbiornik z wężownicą 3,8m2.

  15. #8595

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz CIN Zobacz post
    Galmet 3,8m
    Termica 1,9m (obie wężownice spięte razem)
    Nie wiem czy powierzchnia wężownicy w zbiorniku Termika jest wystarczająca dla pompy ciepła i nie będzie generować dodatkowych kosztów przygotowania cwu.

    Na Galmet muszę czekać 2 tyg a Termica jest od ręki? Cena zbiorników jest taka sama.
    Teraz pytanie do Was, co wybrać?
    Tak jak koledzy podpowiedzieli - czekaj na Galmeta.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  16. #8596
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek B..
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    1.846

    Domyślnie

    Do pompy ciepła tylko i wyłącznie zbiornik dwupłaszczowy.
    Wewnętrzny płaszcz ze stali nierdzewnej, zewnętrzny ze zwykłej i spokój na wiele lat.

  17. #8597
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    widzę że te pompy ciepła to strasznie wybredne urządzenia i trzeba dosłownie "na rzęsach stawać" aby działały sprawnie...

  18. #8598
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    widzę że te pompy ciepła to strasznie wybredne urządzenia i trzeba dosłownie "na rzęsach stawać" aby działały sprawnie...
    Bo pompa ciepła to nie dla idiotów dla idiotów to młotek przecinak a jak trochę mądrzejszy to może grzałke ogarnie o ile trzech kabelkow nie będzie do podłączenia lub prehistorycznie palenisko dobrze że już nie w jaskini

  19. #8599

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    widzę że te pompy ciepła to strasznie wybredne urządzenia i trzeba dosłownie "na rzęsach stawać" aby działały sprawnie...
    Nie trzeba na niczym "stawać". Wystarczy trochę poczytać i przyswoić sobie podstawową wiedzę na ich temat.

  20. #8600
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Sluchajcie,

    Pare lat temu byl tu sobie taki Excel on line gdzie uzytkownicy wpisywali zuzycie pradu swoich pomp.
    Ni czorta nie moge tego znaleac. Zyje to jeszcze?

    dzieki
    marcin

Strona 430 z 686

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony