dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 444 z 686
Pokaż wyniki od 8.861 do 8.880 z 13710
  1. #8861
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Cytat Napisał DomPrzyKalinowej Zobacz post
    Pewnie jeszcze kiedyś Cie zobaczę jak wcinasz kebaba.....
    chyba prędzej jak celuje z m16 w turban
    Dane klimatyczne z Górnego Śląska szczegółowo
    http://www.andretti.pl/wxtempdetail.php
    sumarycznie
    http://www.andretti.pl/wxtempsummary...empsummary.php
    Ciekawa strona meteo
    https://www.windyty.com

  2. #8862
    Banned
    DomPrzyKalinowej

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Pomorskie i reszta kraju też :-)
    Posty
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał mkm silesia Zobacz post
    chyba prędzej jak celuje z m16 w turban
    takie tematy to tutaj:
    http://www.polityka.pl/forum/

  3. #8863
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Cytat Napisał DomPrzyKalinowej Zobacz post
    takie tematy to tutaj:
    http://www.polityka.pl/forum/
    ja wolę tu
    http://www.strzelnica.com.pl/1,2,strzelnica.html
    Dane klimatyczne z Górnego Śląska szczegółowo
    http://www.andretti.pl/wxtempdetail.php
    sumarycznie
    http://www.andretti.pl/wxtempsummary...empsummary.php
    Ciekawa strona meteo
    https://www.windyty.com

  4. #8864

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    ...Czyli zigobar mowiac o delcie na skraplaczu mial na mysli delte na GZ ?
    Tak.

  5. #8865

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    Mam. I co mam z nimi zrobic ? Rozbierac obudowe PC ? i przyklejac je gdzies ?

    edit:

    czekaj czekaj, temp DZ i GZ to ja mam. Ale skraplacz to ten obieg pomiedzy nimi.
    no odejmować to chyba potrafisz?
    litości.......
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  6. #8866
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    no odejmować to chyba potrafisz?
    litości.......
    Tu nie ma sie nad kim litować. Wedle mojej wiedzy skraplacz to cześć układu wypełniona czynnikiem R costam costam a nie GZ wypełnione wodą.
    Poradzę sobie nawet bez kalkulatora.

  7. #8867

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    ...Wedle mojej wiedzy skraplacz to cześć układu wypełniona czynnikiem R costam costam a nie GZ wypełnione wodą...
    Skraplacz jest elementem sprzęgającym obieg układu chłodniczego z obiegiem GZ. Czyli po jednej jego stronie przepływa czynnik chłodniczy, a po drugiej - woda. Delta na skraplaczu (we/wy) to to samo co delta GZ (we/wy).

  8. #8868

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zigobar Zobacz post
    W układzie z PC g-w pomiar temperatur DZ i GZ to podstawa. Nie rozumiem, dlaczego niektóre fabryczne PC tego nie mają.
    Kup sobie 4 tanie termometry cyfrowe (pomiar z dokładnością do 0,1*C).
    to jest podstawa i ta pompa to ma...chyba wszystkie PC wyświetlają te parametry

    problem w tym, że niektórzy nawet nie wiedzą co mają
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  9. #8869
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    witajcie ,
    Patrzcie jak to jest , każdy niby rozumie , że PC koniecznie trzeba profesjonalnie zainstalować - fajnie , tylko co ma myśleć taki amator / użytkownik PC jak ja , jeśli ci sami profesjonaliści ścinają się miedzy sobą ( pominę fakt , że zachwalają swoje produkty -mogę to zrozumieć ) o zasady działania podzespołów w tej branży ....
    Czasami już mam dość bezsensownych pyskówek - sprawa jest prosta : chcesz kupić fiacika czy merola , to sobie go kup jak chcesz i możesz - ważne żebyś miał świadomość co kupujesz i po co.
    tymczasem
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  10. #8870
    Banned
    DomPrzyKalinowej

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Pomorskie i reszta kraju też :-)
    Posty
    127

    Domyślnie

    No właśnie o te małe szczegóły chodzi, fakt jest taki że większość ludzi ma gdzieś czy pompa włącza się 7 razy dziennie czy 7x na godzinę.
    Większość z nich chce mieć ciepło, bez obsługowo oraz w miarę tanio.
    Tutaj jest pełno fascynatów, którzy liczą każdy kWh, i taki sporadycznie wchodzący kowalski wchodzi i głupieje.

    Pompa ciepła powinna być najlepiej dobrana do budynku przez fachowca, oczywiście w oparciu o przekonania i oczekiwania klienta.
    Wtedy klient nam powie że chce Chińczyka albo Panasonika, czy może Mitsuboshi bo mu się kasa w kieszeniach przesybuje.
    Sm powie czy chce WiFi, sterowanie strefowe, itd. itp.
    Na tej podstawie oceniam co klient chce, i proponuję mu kilka opcji. Tanią, średnią, Najlepszą.
    Montuję różne sprzęty, różnych marek dlatego mam porównanie między urządzeniami różnych producentów.
    To pozwala mi na zdobycie wiedzy o różnych producentach PC, mam Meetinga, Panasonic, Mitsubishi, Nibe, Biawar, Midea, Fuji, itd. itp.
    Część instalatorów, sprzedaje tylko jedną markę i dlatego naciska tylko na jeden produkt, a sprzedaje mało i nie jest w stanie wypracować sobie dobrych cen u wielu sprzedających ja mam dobre ceny u wielu sprzedających i dlatego mogę zaproponować różne opcje.

  11. #8871
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    W instrukcji pompy nie ma informacji ze delta na skraplaczu to delta GZ. Teraz juz wiem.

  12. #8872

    Domyślnie

    Cytat Napisał DomPrzyKalinowej Zobacz post

    Pompa ciepła powinna być najlepiej dobrana do budynku przez fachowca, oczywiście w oparciu o przekonania i oczekiwania klienta.
    Wtedy klient nam powie że chce Chińczyka albo Panasonika, czy może Mitsuboshi bo mu się kasa w kieszeniach przesybuje.
    .
    Pytanie co teraz nie jest "chińczykiem"? Z tymi przekonaniami o oczekiwaniami klienta to bym polemizował. Ludziom trzeba pomóc wybrać mądrze i optymalnie. Czasem mają takie przekonania czy oczekiwania że przeczą się z logiką. Ale wiadomo, jak ktoś chce coś tylko sprzedać albo klienta przekonać na inne rozwiązanie się nie da to co poradzić...
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  13. #8873
    Banned
    DomPrzyKalinowej

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Pomorskie i reszta kraju też :-)
    Posty
    127

    Domyślnie

    Dla zainteresowanych to jest teraz nowa promocja T-CAP 9kW 1F + zbiornik C.W.U. Panasonic 300L PAW-TG30C1E3STD za 2000zł netto !!!
    OFERTA JEST BARDZO MOCNO OGRANICZONA ILOŚCIĄ Z INFORMACJI JAKIE MAM.

  14. #8874

    Domyślnie

    Cytat Napisał DomPrzyKalinowej Zobacz post
    Dla zainteresowanych to jest teraz nowa promocja T-CAP 9kW 1F + zbiornik C.W.U. Panasonic 300L PAW-TG30C1E3STD za 2000zł netto !!!
    OFERTA JEST BARDZO MOCNO OGRANICZONA ILOŚCIĄ Z INFORMACJI JAKIE MAM.
    Czy czasem Ci się zera nie pomyliły?
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  15. #8875
    Banned
    DomPrzyKalinowej

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Pomorskie i reszta kraju też :-)
    Posty
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Czy czasem Ci się zera nie pomyliły?
    cena 2000zł to cena zbiornika jak kupuje się z T-CAP 9kW 1F,

  16. #8876
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Co to za zbiornik?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  17. #8877
    Banned
    DomPrzyKalinowej

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Pomorskie i reszta kraju też :-)
    Posty
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Co to za zbiornik?
    Oryginalny Panasonic.
    tutaj można pobrać nowy katalog:
    http://www.panasonicproclub.com/uplo...2_PL_final.pdf

    tam na 55stronie jest opis zbiornika

  18. #8878

    Domyślnie

    Cytat Napisał DomPrzyKalinowej Zobacz post
    cena 2000zł to cena zbiornika jak kupuje się z T-CAP 9kW 1F,
    Aha, dzięki za wyjaśnienia.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  19. #8879
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Cytat Napisał DomPrzyKalinowej Zobacz post
    No właśnie o te małe szczegóły chodzi, fakt jest taki że większość ludzi ma gdzieś czy pompa włącza się 7 razy dziennie czy 7x na godzinę.
    Większość z nich chce mieć ciepło, bez obsługowo oraz w miarę tanio.
    Tutaj jest pełno fascynatów, którzy liczą każdy kWh, i taki sporadycznie wchodzący kowalski wchodzi i głupieje.

    Pompa ciepła powinna być najlepiej dobrana do budynku przez fachowca, oczywiście w oparciu o przekonania i oczekiwania klienta.
    Wtedy klient nam powie że chce Chińczyka albo Panasonika, czy może Mitsuboshi bo mu się kasa w kieszeniach przesybuje.
    Sm powie czy chce WiFi, sterowanie strefowe, itd. itp.
    Na tej podstawie oceniam co klient chce, i proponuję mu kilka opcji. Tanią, średnią, Najlepszą.
    Montuję różne sprzęty, różnych marek dlatego mam porównanie między urządzeniami różnych producentów.
    To pozwala mi na zdobycie wiedzy o różnych producentach PC, mam Meetinga, Panasonic, Mitsubishi, Nibe, Biawar, Midea, Fuji, itd. itp.
    Część instalatorów, sprzedaje tylko jedną markę i dlatego naciska tylko na jeden produkt, a sprzedaje mało i nie jest w stanie wypracować sobie dobrych cen u wielu sprzedających ja mam dobre ceny u wielu sprzedających i dlatego mogę zaproponować różne opcje.
    Tutaj bym z tobą dyskutował bo skoro sprzedajesz i montujesz dużo to:
    -musisz mieć pracowników - dodatkowe koszt urlopy L4 (najzdrowszy człowiek jest co najmniej dwa tygodnie w roku chory)
    -musisz robić w całej pl bo dużo - koszty dojazdów czyli samochody paliwo delegacje i hotele dla pracowników - dodatkowo koszty napraw gwarancyjnych w związku z tym rosną a jakość spada bo klient musi czekać aż dojedziesz
    - skoro już nie ty robisz no to wszystkiego nie dopilnujesz, rośnie ryzyko błędu pracownika oni nie robią u siebie i nie zawsze zależy na renomie firmy,
    -klient inaczej jest traktowany w takiej masówce bo jest jednym ze stu w tym roku tylko a może jeszcze z drugiego końca polski
    -dodatkowo musisz mieć kogoś kto się zajmie logistyką i serwisem dla TAK DUŻEJ ilości RÓŻNYCH pomp różnych producentów
    -następne koszty to logistyka związana z dostawami dużej ilości urządzeń czyli znowu transport cała pl i wszystko co z tym związane
    -myślę że twoje rozeznanie którym się chwalisz jest kiepskie bo informacje giną wśród natłoku różnych urz.; wykonanych instalacji itd.
    Dla mnie to wszystko nie warte zachodu mam kolegę który ma taką firmę kłopot ma jak ma miesiąc przestoju bo koszty firmy są b. duże (głównie nic nie robiący w tym czasie pracownicy) myślę że stąd bierze się pomysł na promocje po prostu nie ma zleceń i trzeba na siłę szukać roboty.

    Ja wybrałem inny model małą łyżką dokładnie indywidualne podejście do klienta i święty spokój bo to najcenniejsze.
    Co zrobić niektórych nie trzeba zatrudniać w korporacji sami sobie wyścig szczurów zorganizują oby tylko na koniec roku być na plusie a nie na siłę wyprzedawać magazyn co by na inwenturze nie zostało bo podatki zeżrą
    Dane klimatyczne z Górnego Śląska szczegółowo
    http://www.andretti.pl/wxtempdetail.php
    sumarycznie
    http://www.andretti.pl/wxtempsummary...empsummary.php
    Ciekawa strona meteo
    https://www.windyty.com

  20. #8880
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    toomm

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Iwkowa
    Kod pocztowy
    32-861
    Posty
    142

    Domyślnie

    Panie Krzyscik. , masz Pan wiedze bo coś tam zamontowaliście i to że czasem coś komuś tu pomożesz teoretycznie to jest dobre ,, nie ważne, ale mnie np: interesuje fakt że krytykujesz kolego wszystkich co co najmniej troszkę nie działa po twojej myśli albo/lub w danym interesie , dlaczego ?
    Ostatnio edytowane przez toomm ; 06-01-2016 o 19:41

Strona 444 z 686

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony