dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 466 z 686
Pokaż wyniki od 9.301 do 9.320 z 13710
  1. #9301
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasza Zobacz post
    Duży dom wybudowałeś,.
    Można to samo napisać bez uszczypliwości i personalnych docinek...
    Ok. Skoro uważacie, że posiadanie droższej taryfy w żaden sposób nie wpływa na wysokość Waszych rachunków za ogrzewanie PC to ok, ja wole taki sposób kalkulacji. Swego czasu korzystałem z G12 w poprzednim domu i w moim przypadku nie wychodziłem jakoś zauważalnie lepiej.
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  2. #9302
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekwa Zobacz post
    Można to samo napisać bez uszczypliwości i personalnych docinek...
    Ok. Skoro uważacie, że posiadanie droższej taryfy w żaden sposób nie wpływa na wysokość Waszych rachunków za ogrzewanie PC to ok, ja wole taki sposób kalkulacji. Swego czasu korzystałem z G12 w poprzednim domu i w moim przypadku nie wychodziłem jakoś zauważalnie lepiej.
    Ale ten sposób kalkulacji nie oddaje rzeczywistości, bo wyciągasz średnią z czegoś, z czego średniej się wyciągnąć nie da -- i przez to wychodzą błędne wnioski. Takich co nie wyjdą na plusie na G12W jest jakiś odsetek. I tak sobie myślę, że są to ignoranci nieświadomi że jest automatyka pozwalająca 2T wykorzystać, albo nie przykładają się do jej wykorzystania w najmniejszym nawet stopniu zachowując się z zasady tak jakby tej 2T nie było. I nie twierdzę, żeby się ograniczać, bo ja się nie ograniczam. Jak mi gorąco, to odpalam klimatyzację i nie patrzę na taryfę. Jak mam dużo naczyń że się wysypują z blatu, to odpalam zmywarkę. To samo z pralką. O pracy w domu, chodzącym 24h/dobę komputerze i w dzień 3 monitorach (w tym 2x24") już wspominałem?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  3. #9303
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    .......... I tak sobie myślę, że są to ignoranci nieświadomi że jest automatyka pozwalająca 2T wykorzystać, albo nie przykładają się do jej wykorzystania w najmniejszym nawet stopniu zachowując się z zasady tak jakby tej 2T nie było.......
    To nie są ignoranci - to są z reguły nowobogaccy gdzie wszystko musi być z jak największą ilością bajerów a z tego i tak nigdy w życiu nie skorzystają. Ze swojego podwórka to aparat z najwyższej półki za 20 K a ustawiony na stałe na Auto i jedziem z koksem. Sprzęt domowy też. Naście programów i ustawień a korzysta się tylko z podstawowego a o reszcie nawet nie mają pojęcia. Ale przed sąsiadami można się pochwalić że się ma.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  4. #9304

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekwa Zobacz post
    Swego czasu korzystałem z G12 w poprzednim domu i w moim przypadku nie wychodziłem jakoś zauważalnie lepiej.
    widzisz, bo jest istotna różnica między G12 a G12w
    przez kilka lat miałem G12, bo G12w zwyczajnie nie było w ofercie dostawcy prądu. Wtedy faktycznie dla moich % zużycia w taniej taryfie koszty prądu bytowego wychodziły porównywalnie dla G11 (G12 minimalnie lepiej niż G11), natomiast w okresie grzewczym PC generolowała szczędności.

    Jak pojawiła się w ofercie G12w, to od razu zmieniłem i po pełnym roku od zmiany przeliczyłem wszystko dla G12w
    Z wnioskami jak w moim poście wyżej.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  5. #9305
    Gos**c
    Guest
    Gos**c

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekwa Zobacz post
    Do osób podających swoje odczyty i informujących ile to w taniej a ile w drogiej taryfie.
    Czy nie uważacie, że popełniacie błąd metodologiczny przeliczając koszt grzania jedynie w cenie taniej taryfy?
    Ja biorę wartość brutto FV i dzielę przez łączną sumę KW z taryfy taniej i drogiej. Daje mi to średnią cenę kWh z danego okresu.
    Chyba nie muszę pisać dlaczego- przecież mając prąd dwutaryfowy płacimy więcej za taryfę droższą, więc rosną nam kosztu bytowe związane z użytkowaniem energii.
    Myślę, że dopiero takie obliczenie oddaje koszt rzeczywisty użytkowania PC.
    No ale to by wyszło drożej a nie o to chodzi,
    Licząc tylko tanią taryfę, w dodatku bez abonamentu i uwzględnionej zawyżonej ceny energii w taryfie pierwszej można wykazać wyższość PC w stosunku do innych źródeł. Nikt przecież nie przyzna się, że przepłacił.

  6. #9306
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patatay Zobacz post
    No ale to by wyszło drożej a nie o to chodzi,
    Licząc tylko tanią taryfę, w dodatku bez abonamentu i uwzględnionej zawyżonej ceny energii w taryfie pierwszej można wykazać wyższość PC w stosunku do innych źródeł. Nikt przecież nie przyzna się, że przepłacił.
    Czy jeżeli założymy oczywiście hipotetycznie że do gotowania używasz gaz z butli a do ogrzewania ziemny to też będziesz wyciągał średnią i podawał ją dla ogrzewania? Jeśli ktoś urzywa Indukcji a drugi gazu do gotowania to ten gaz też ma doliczyć i podać średnią?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  7. #9307
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Pojecie optymalizacji niektorym jest obce. Klasowo
    Zmodyfikowany biedadomek Z162: 146m2, w dachu celuloza do kalenicy 40cm - 65 kg/m3. 16XPS/20PF/17styro/8posadzki. Silka 18/12+33cm styro. GWC 50m, WMG+RSŚ+GMC by nydar. . PC Ecopol 5.9kW, DZ 2x74m. OZC by asolt 39kWh/m2, obciazenie 3.7 kW
    n50=0,38
    1 rok: 12.2015-12.2016 CO 919 kWh czyli ca 25 kWh/m2 ???
    2 sezon: 09.2016-05.2017 CO 786 kWh czyli ca 22 kWh/m2 ??? Temp dol +1.5K

  8. #9308
    Gos**c
    Guest
    Gos**c

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    Pojecie optymalizacji niektorym jest obce. Klasowo
    Tak samo jak kreatywna księgowość.

  9. #9309
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patatay Zobacz post
    Tak samo jak kreatywna księgowość.
    No popatrz - ja z zaskoczeniem stwierdzilem, ze po odliczeniu zuzycia na CO przez PC i nie zwracaniu uwagi na podzial 1/2 T - zuzywam o 10% kWh wiecej w 2T. To optymalizacja. Bo po przejsciu na G11 placilbym wiecej bez uwzgledniania CO. Ty kreuj co tam lubisz.
    Zmodyfikowany biedadomek Z162: 146m2, w dachu celuloza do kalenicy 40cm - 65 kg/m3. 16XPS/20PF/17styro/8posadzki. Silka 18/12+33cm styro. GWC 50m, WMG+RSŚ+GMC by nydar. . PC Ecopol 5.9kW, DZ 2x74m. OZC by asolt 39kWh/m2, obciazenie 3.7 kW
    n50=0,38
    1 rok: 12.2015-12.2016 CO 919 kWh czyli ca 25 kWh/m2 ???
    2 sezon: 09.2016-05.2017 CO 786 kWh czyli ca 22 kWh/m2 ??? Temp dol +1.5K

  10. #9310
    Gos**c
    Guest
    Gos**c

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    No popatrz - ja z zaskoczeniem stwierdzilem, ze po odliczeniu zuzycia na CO przez PC i nie zwracaniu uwagi na podzial 1/2 T - zuzywam o 10% kWh wiecej w 2T. To optymalizacja. Bo po przejsciu na G11 placilbym wiecej bez uwzgledniania CO. Ty kreuj co tam lubisz.
    Też mam G12w.

  11. #9311
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    To jeszcze raz.
    Mam G12W i płacę za CO i CWU około 1200zł rocznie (80% w taniej taryfie), a za pozostałą część domu około 1800zł, to czy zmienią mi się nagle rachunki za pozostałą część domu jeśli wyrzuciłbym PC? No nie! A teraz pomyślcie czy sumując wszystkie rachunki i dzieląc przez ilość kWh po wywaleniu PC się zmienią? No zmienią się! Więc jaki jest sens je łączyć tego nie wiem.

  12. #9312
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Liwko, tez nie wiem po co kreowac nieuzasadnione obliczenia.
    Zmodyfikowany biedadomek Z162: 146m2, w dachu celuloza do kalenicy 40cm - 65 kg/m3. 16XPS/20PF/17styro/8posadzki. Silka 18/12+33cm styro. GWC 50m, WMG+RSŚ+GMC by nydar. . PC Ecopol 5.9kW, DZ 2x74m. OZC by asolt 39kWh/m2, obciazenie 3.7 kW
    n50=0,38
    1 rok: 12.2015-12.2016 CO 919 kWh czyli ca 25 kWh/m2 ???
    2 sezon: 09.2016-05.2017 CO 786 kWh czyli ca 22 kWh/m2 ??? Temp dol +1.5K

  13. #9313
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    To tak jakby grzać węglem i dodawać jego cenę do ceny energii elektrycznej. Przecież nikt normalny tego nie robi

  14. #9314
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankes789
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    238

    Domyślnie

    Przy wyborze źródła ciepła - pompy ciepła powietrznej Panasonic.
    Jaki jest koszt eksploatacji klimakonwektorów do ogrzewania domu jednorodzinnego w porównaniu do tradycyjnych grzejników?

  15. #9315

    Domyślnie

    Cytat Napisał jankes789 Zobacz post
    Przy wyborze źródła ciepła - pompy ciepła powietrznej Panasonic.
    Jaki jest koszt eksploatacji klimakonwektorów do ogrzewania domu jednorodzinnego w porównaniu do tradycyjnych grzejników?
    A jaki jest koszt samych klimalonwektorów? Bo to trochę chyba wyjdzie. Jak już powietrze woda to podłogówke względnie klimakonwektor na salon... Albo inaczej, co planujesz\rozważasz?

  16. #9316
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankes789
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    A jaki jest koszt samych klimalonwektorów? Bo to trochę chyba wyjdzie. Jak już powietrze woda to podłogówke względnie klimakonwektor na salon... Albo inaczej, co planujesz\rozważasz?
    Wszedzie podłogówki nie chce. W części pomieszczeń chce grzejniki ..Tylko tradycyjne będą drogie w eksploatacji....Dlatego zastanawiam się nad konwektorami lub klimakonwektorami....co taniej wychodzi w eksploatacji przy pompie ciepła powietrznej?

  17. #9317
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    Cytat Napisał jankes789 Zobacz post
    Wszedzie podłogówki nie chce. W części pomieszczeń chce grzejniki ..Tylko tradycyjne będą drogie w eksploatacji....Dlatego zastanawiam się nad konwektorami lub klimakonwektorami....co taniej wychodzi w eksploatacji przy pompie ciepła powietrznej?
    nie wiem dlaczego nie chcesz wszędzie podłogówki, świetna sprawa...

    ale to Twoja sprawa

    pomyśl jeszcze nad płaszczyznowym w ścianie

    ale jak wybór tylko klimakonwektory i zwykłe grzejniki - to sądząc po znajomych (ja nie posiadam) w eksploatacji codziennej taniej wychodzą kk
    ale koszt zakupu i montażu jest większy

    ale to musisz sam policzyć i pomyśleć....
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  18. #9318

    Domyślnie

    Taniej wyjdzie w zakupie i eksploatacji pompa p-p. Ile i gdzie te podlogówki?

  19. #9319
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja wykorzystuję możliwości 2 taryf- w drogiej ustawiłem niższą wymaganą temperaturę pomieszczeń, woda - wymuszenie grzania tylko w taniej taryfie, ale zawsze coś tam odpali się w taryfie drogiej Całego życia nie podporządkowuje pod taryfę tanią- prąd użytkujemy normalnie- jak potrzeba. Wg wyliczeń kalkuluje mi się prąd dwutaryfowy. Rzeczywiście przy założeniu, że bez PC mielibyście również tą samą taryfę to takie wyliczenia są prawidłowe. Gdybym nie posiadał PC to nie wiem czy korzystałbym z takiej taryfy.
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  20. #9320
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    U nas w nocy jeszcze przymrozki więc pompa wciąż na chodzie.
    18.03-22.04 200kwh na CO.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

Strona 466 z 686

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony