dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 129 z 1022
Pokaż wyniki od 2.561 do 2.580 z 20427
  1. #2561
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ironsmith

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    576

    Domyślnie

    hej nie jestem specjalistą w tej dziedzinie ale mam pytanie co sie stanie jeżeli jednostkę zewnętrzną na zime zabudujemy otrzywiście zostawiąjąc dolot świeżego powietrza + doprowadzając do tej zabudowy wylot z rekuperacji? mam to w ogóle sens?

  2. #2562
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    Cytat Napisał ironsmith Zobacz post
    hej nie jestem specjalistą w tej dziedzinie ale mam pytanie co sie stanie jeżeli jednostkę zewnętrzną na zime zabudujemy otrzywiście zostawiąjąc dolot świeżego powietrza + doprowadzając do tej zabudowy wylot z rekuperacji? mam to w ogóle sens?
    Ilość powietrza pobieranego przez wentylatory jedn zewn jest nieporównywalnie większa od ilości powietrza z wyrzutu wentylacji, więc zasadność takiego zabiegu jest wątpliwa, co parę razy na tym forum koledzy opisywał. Pozdrawiam

  3. #2563

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    jaki jest powód demontażu tych pomp ciepła w UK?
    Powody są różne.
    Najczęściej to rdzewiejące elementy.

    Cytat Napisał ironsmith Zobacz post
    hej nie jestem specjalistą w tej dziedzinie ale mam pytanie co sie stanie jeżeli jednostkę zewnętrzną na zime zabudujemy otrzywiście zostawiąjąc dolot świeżego powietrza + doprowadzając do tej zabudowy wylot z rekuperacji? mam to w ogóle sens?
    Efekt będzie całkowicie inny niż się wydaje.
    Głównie z racji wilgoci z powietrza wywiewanego, która będzie przyspieszać zamarzanie wymiennika.
    Ostatnio edytowane przez _John ; 01-07-2016 o 07:48

  4. #2564
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Bobromil

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Wieruszów
    Posty
    124

    Domyślnie

    Witam Kolegów! Szukam instalatora do T-CAP 9 kw. Mam pompę ale trzeba ją zamontować z pieczątka żeby była gwarancja. Teren blisko Wielunia. Ile weźmie instalator za montarz? Resztę sobie sam zrobię (podłączenie podłogówki i boiler na CWU

  5. #2565
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mmaarcin
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Skąd
    jaworzno
    Posty
    233

    Domyślnie

    Po blisko 2latach (od kiedy zacząłem myśleć o pompie) -wreszcie ją zainstalowałem.
    od poniedzialku wygrzewam podłogę. No i trzecim dniu pojawił się problem. T capa mam ustawionego na 35 stopni a temperatura na wyświetlaczu 46 stopni. Pompa caly czas chodzi i nie wyłącza sie po osiagnieciu zadanej temperatury. ( w ciągu doby 60 kw) Przez pierwsze dwa dni było ok.
    Jakieś pomysły? Na razie pompę wyłączyłem. Instalator na się pojawić w tym tygodniu, lecz chętnie posłucham jakiś sugestii.

  6. #2566
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kravat

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Rudołtowice
    Posty
    198
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No i stało się Mam lodówkę Panasa [7kW] w kotłowni

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pompa 4.jpg
Wyświetleń:	710
Rozmiar:	81,4 KB
ID:	361069

  7. #2567

    Domyślnie

    Zamierzam montować pompę Panasonic Aquarea. Już mam mniej więcej policzone zapotrzebowanie na ciepło w moim domu i myślę o T-Cap 9kW. Chciałbym obejrzeć jak sprawuje się pompa w rzeczywistości, posłuchać opinii użytkownika i żeby ktoś mi polecił dobrą firmę z okolic Dolnośląskiego. Będę wdzięczny za każdą pomoc. U mnie w Kotlinie Kłodzkiej ciężko znaleźć osobę, która ma pompę ciepła powietrze-woda bo większość idzie w ekogroszek:/

  8. #2568
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcin.sto1

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kruszwica
    Posty
    151

    Domyślnie

    [QUOTE=kravat;7199035]No i stało się Mam lodówkę Panasa [7kW] w kotłowni

    kravat, napisz coś więcej o efektach dźwiękowych tej lodówki, da się to przeżyć, czy jednak hałas jest uciążliwy? Przez chwilę zastanawiałem się, czy to nie lepsze rozwiązanie niż moja SDC z zasobnikiem na poddaszu, ale AiO stała by w wiatrołapie
    Dom w Majówkach, przerobiony na 96m2 po podłogach (66m parter+30m poddasza uż.), ściany styrop. 20cm 0,038, podłoga 15cm, poddasze wełna 25cm 0,035. Całość podłogówka, WG, OZC 5,5kW dla -18/+23. Zapotrz. obliczeniowe 14474kWh/rok. PC P-W Panasonic 1~ 9kW jako jedyne źródło ciepła

  9. #2569
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Bobromil

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Wieruszów
    Posty
    124

    Domyślnie

    Jaka alternatywa dla Galmet Maxi 300l z podobnymi m2 wężownicy. @Rydzadam pisał coś o NIBE/Drazice 300 o powierzchni 3,2m2. Gdzie to znaleźć mniejszy np 200Litrów? Cena 3K za Galmet to nie wydolę
    Ostatnio edytowane przez Bobromil ; 14-07-2016 o 23:17

  10. #2570
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar K@mil_
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    283

    Domyślnie

    Ja mam Drazice/Hewalex 250l. Mniejszych chyba nie robią. Od 2 miesięcy działa z Panasonic 9kW 3f.

    Odnośnie Panasa, walczę z TIMERem dla TANK. Ustawiam niby wszystko jak należy i teraz pytanie czy włączony timer zwraca uwagę na histerezę? Bo ustawiam włączenie zasobnika o danej godzinie i jesli temp. wody jest zbyt blisko zadanej timer przeskakuje na następny program w danym dniu.. Byłem pewien że TIMERem wymuszam odpalenie grzania CWU bez względu na temp. wody.
    Kiedyś już pytałem, czy można ową histerezę zmniejszyć?
    Dom Kaprys (Domowe Klimaty) - 121m2 całość OP + drabinka w łazience + wyłączony grzejnik w garażu na niskim parametrze. Ściany Porotherm 25P+W + 15cm biały styro, podłoga na gruncie 10cm EPS100, fundamenty 10cm EPS, lekki strop 20+10cm wełny. Okna Veka U=0.95 całe. WG. OZC 7kW by Asolt. PC PW Panasonic 3f 9kW. Mieszkamy od 05.2016.

    Zużycie kWh dzień po dniu: TUTAJ

  11. #2571
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Bobromil

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Wieruszów
    Posty
    124

    Domyślnie

    @ K@mil_
    możesz podać link, gdzie kupiiłeś Drazice/Hewalex 250l ???

  12. #2572
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krzychu85PL

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    208

    Domyślnie

    Witam,czy do Panasonica All in one (ADC) jest potrzebny jakiś przewód wypuszczony na zewnątrz domu do sterownika pogodowego??szukam w instrukcji ,ale nic nie widzę,proszę o pomoc.

  13. #2573

    Domyślnie

    Cytat Napisał K@mil_ Zobacz post
    Ja mam Drazice/Hewalex 250l. Mniejszych chyba nie robią. Od 2 miesięcy działa z Panasonic 9kW 3f.

    Odnośnie Panasa, walczę z TIMERem dla TANK. Ustawiam niby wszystko jak należy i teraz pytanie czy włączony timer zwraca uwagę na histerezę? Bo ustawiam włączenie zasobnika o danej godzinie i jesli temp. wody jest zbyt blisko zadanej timer przeskakuje na następny program w danym dniu.. Byłem pewien że TIMERem wymuszam odpalenie grzania CWU bez względu na temp. wody.

    Kiedyś już pytałem, czy można ową histerezę zmniejszyć?
    Poczytaj wypowiedzi Bobrow np;

    Po uruchomieniu okazało się ,że mam jakąś pierwszą wersję F z histerezą cwu 8 st (w dtr do HT jest podobnie) , po telefonie do Panasonica
    -okazało się ,że obecnie modele F mają micro przełącznik na płycie głównej PC do wyboru: histereza 3K lub 8K.

  14. #2574
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kravat

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Rudołtowice
    Posty
    198
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    [QUOTE=marcin.sto1;7200671]
    Cytat Napisał kravat Zobacz post
    No i stało się Mam lodówkę Panasa [7kW] w kotłowni

    kravat, napisz coś więcej o efektach dźwiękowych tej lodówki, da się to przeżyć, czy jednak hałas jest uciążliwy? Przez chwilę zastanawiałem się, czy to nie lepsze rozwiązanie niż moja SDC z zasobnikiem na poddaszu, ale AiO stała by w wiatrołapie
    Próbowałem nagrać telefonem dźwięk pracującej pompy, i na nagraniu nic nie słychać. Pompa obiegowa ustawiona jest na 2gi bieg, sam dźwięk pracy porównywalny z lodówką [jeśli stoję tuż obok], więc wg mnie nie ma prawa nic słychać. Najgłośniej słychać zawór 3-drogowy, ale to tylko gdy się przełącza.
    Zobaczymy jak to będzie w nocy, przy kompletnej ciszy w domu.

  15. #2575
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    reksgildo

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    orzesze
    Posty
    199

    Domyślnie

    Ja trochę z innej beczki. W tamtym tygodniu zamontowałem panele fotowoltaiczne. Po nowelizacji ustawy o OZE wychodzi że najlepiej zużywać wyprodukowaną energię na własne potrzeby. Mam T-CAPA 9 kW 1 fazowego. Największa produkcja energii jest od 13 do 16. Pompa teraz ustawiona tylko na TANK, temp wody grzewczej 40 stopni. Chciałbym ustawić to tak żeby grzało wodę raz dziennie w godz. 13-16. Zbiornik Panasonic 300l. Pomoże ktoś jak to ustawić?

  16. #2576
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar K@mil_
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    283

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Poczytaj wypowiedzi Bobrow np;

    Po uruchomieniu okazało się ,że mam jakąś pierwszą wersję F z histerezą cwu 8 st (w dtr do HT jest podobnie) , po telefonie do Panasonica
    -okazało się ,że obecnie modele F mają micro przełącznik na płycie głównej PC do wyboru: histereza 3K lub 8K.
    Dzięki za wskazówkę.
    To jest lekka porażka, że histerezy programowo nie mogę ruszyć..
    Czyli uściślając timer nie odpali grzania CWU jak woda w zasobniku będzie się mieściła w histerezie?
    Dom Kaprys (Domowe Klimaty) - 121m2 całość OP + drabinka w łazience + wyłączony grzejnik w garażu na niskim parametrze. Ściany Porotherm 25P+W + 15cm biały styro, podłoga na gruncie 10cm EPS100, fundamenty 10cm EPS, lekki strop 20+10cm wełny. Okna Veka U=0.95 całe. WG. OZC 7kW by Asolt. PC PW Panasonic 3f 9kW. Mieszkamy od 05.2016.

    Zużycie kWh dzień po dniu: TUTAJ

  17. #2577
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar K@mil_
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    283

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bobromil Zobacz post
    @ K@mil_
    możesz podać link, gdzie kupiiłeś Drazice/Hewalex 250l ???
    Zamówiłem tu:
    http://bayzone.pl
    Jednak po wpłacie okazało sie że zasobnik będzie za 3tyg, wiec zrezygnowałem i zasobnik ogarnęła mi firma montująca PC. Był w 2 dni ale nie wiem skąd go brali.
    Dom Kaprys (Domowe Klimaty) - 121m2 całość OP + drabinka w łazience + wyłączony grzejnik w garażu na niskim parametrze. Ściany Porotherm 25P+W + 15cm biały styro, podłoga na gruncie 10cm EPS100, fundamenty 10cm EPS, lekki strop 20+10cm wełny. Okna Veka U=0.95 całe. WG. OZC 7kW by Asolt. PC PW Panasonic 3f 9kW. Mieszkamy od 05.2016.

    Zużycie kWh dzień po dniu: TUTAJ

  18. #2578
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krzychu85PL

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    208

    Domyślnie

    ejj dziewczyny nikt nic nie wie na temat czujnika pogodowego ??

  19. #2579
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.528
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    na wyświetlaczu, jest temperatura zewnętrzna czyli pompa ma odczyt więc po co kolejny czujnik?
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  20. #2580
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Bobromil

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Wieruszów
    Posty
    124

    Domyślnie

    A co sądzicie o monobloku? Czy ktoś montował? Jest mniej do psucia i fabrycznie jest czynnik zalany w monobloku. Mniej skomplikowana.

Strona 129 z 1022

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony