dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 161 z 1022
Pokaż wyniki od 3.201 do 3.220 z 20438
  1. #3201
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Kratownica lub całkowite otwarcie powodowałyby zapewne osłabienie efektów pracy wentylatorów - zwłaszcza dolnego.
    Lepszym rozwiązaniem, moim zdaniem byłoby ocieplenie od spodu tacy ociekowej, np styrodurem 2 cm.
    Rozważałem to, jednak, skuteczność procesu odszraniania w T-Cape uczyniła takie działanie zbędnym.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  2. #3202
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Pratchawiec,
    Idąc dalej , ktoś na FM pisał o ociepleniu nawet rurek w jednostce wewn ( lepsze copy , podobno) latem się do tego przymierzałem- ale spasowałem , pomyślałem że coś zrobię może za mało solidnie - oderwie się otulina , czy coś w ten deseń i będę miał problem.
    Jestem mega zadowolony z kosztów eksploatacji PC - trochę zabawiam się w ocenę ryzyka ( może skrzywienie zawodowe), niewiem- może jeszcze do tego dojrzeje
    Tak dumam - jeśli u mnie defrost przebiega szybko i sprawnie ( ok 5 min) i woda spływa bez przeszkód - prawdopodobnie będę dalej drążył temat przy pierwszym problemie w tym temacie...
    Pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  3. #3203
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.538
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Pratchawiec,
    Idąc dalej , ktoś na FM pisał o ociepleniu nawet rurek w jednostce wewn ( lepsze copy , podobno) latem się do tego przymierzałem- ale spasowałem , pomyślałem że coś zrobię może za mało solidnie - oderwie się otulina , czy coś w ten deseń i będę miał problem.
    Pzdr
    A co ma być od czego ocieplone? bo te rurki są zimniejsze niż otaczające je powietrze, więc jak założy się na nie jakąś izolację to tak właściwie je jeszcze bardziej ochłodzisz. Bo one się ogrzewają powietrzem zewnętrznym.
    Te rurki są i mają być nie ocieplone!!!!
    Myślisz że japończycy wpadli na pomysł żeby zaoszczędzić 50centów i tego nie ocieplać, w czasach gdy każde forum porównuje COP do drugiego miejsca po przecinku.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  4. #3204
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.538
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pratchawiec Zobacz post
    Kratownica lub całkowite otwarcie powodowałyby zapewne osłabienie efektów pracy wentylatorów - zwłaszcza dolnego.
    Lepszym rozwiązaniem, moim zdaniem byłoby ocieplenie od spodu tacy ociekowej, np styrodurem 2 cm.
    Rozważałem to, jednak, skuteczność procesu odszraniania w T-Cape uczyniła takie działanie zbędnym.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    W normalnie pracującym układzie wszystkie otwory otwarte i żadnej grzałki nie potrzeba. I nie ma to nic wspólnego z wentylatorami!
    Jak ktoś chce odprowadzać kondensat do rynny, ścieku itp. to wtedy montuje się grzałkę tacy bo odpływ jest tylko przez jeden otwór i mogło by zamarzać.
    I to jedyny warunek.
    Jak komuś zamarza to prawdopodobnie ma niewypoziomowaną jednostkę zewnętrzną, lub zatkane otwory odpływowe.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  5. #3205
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    W normalnie pracującym układzie wszystkie otwory otwarte i żadnej grzałki nie potrzeba. I nie ma to nic wspólnego z wentylatorami!
    Jak ktoś chce odprowadzać kondensat do rynny, ścieku itp. to wtedy montuje się grzałkę tacy bo odpływ jest tylko przez jeden otwór i mogło by zamarzać.
    I to jedyny warunek.
    Jak komuś zamarza to prawdopodobnie ma niewypoziomowaną jednostkę zewnętrzną, lub zatkane otwory odpływowe.
    Nigdzie nie pisałem że mnie lub innym zamarza.
    W fabrycznie dostarczonej pompie wszystkie otwory, poza tym z rurką odpływową były zaślepione.
    W instrukcji montażu lub serwisowej (2012r.) Panasonic sugerował, by w przypadku mrozów zaślepki te usunąć, co uczyniłem.
    Usunąłem również rurkę spustową, z uwagi na jej niewielkie pole przekroju.

    Do dziś działa bez żadnych problemów.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  6. #3206
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.538
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pratchawiec Zobacz post
    Nigdzie nie pisałem że mnie lub innym zamarza.
    W fabrycznie dostarczonej pompie wszystkie otwory, poza tym z rurką odpływową były zaślepione.
    W instrukcji montażu lub serwisowej (2012r.) Panasonic sugerował, by w przypadku mrozów zaślepki te usunąć, co uczyniłem.
    Usunąłem również rurkę spustową, z uwagi na jej niewielkie pole przekroju.

    Do dziś działa bez żadnych problemów.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    i prawidłowo, teraz już zaślepki są w woreczku nie montują ich w pompach, bo ludzie je zostawiali i wtedy im zamarzało.

    Widziałem już zamarznięte tace, i dołożone grzałki, a właśnie zaślepki nie powyciągane.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  7. #3207
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Dzięki cnc- nie będę ulepszał mojej PC na siłę, nie mam już pomysłów n/t , poprostu będę się cieszył tym co mam i jak ktoś będzie potrzebował info o tym jak PC działa w zmodernizowanym domu- jestem do dyspozycji
    Pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  8. #3208
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar clarnet
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    635
    Karbon sp. z o.o. Ogrzewanie Wentylacja Klimatyzacja Altherma Partner Wykonujemy kompletne systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji oparte na pompach ciepła blog.karbon.com.pl Rybnik

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Tak sobie myślę- czy gdyby w dolnej części obudowy pod wymiennikiem w j.zewn była kratownica, to może nie było by tych wątpliwości.
    A czy w innych PC jest podobnie - zaślepki i podgrzanie tacki ?
    Pzdr
    W małych Althermach od 2012 nie ma tego problemu, bo jest zupełnie inna konstrukcja agregatu niż u konkurencji. Wymiennik jest zawieszony poza tacą dolną agregatu, a odpływ skroplin jest swobodny.
    We wcześniejszych modelach była fabrycznie montowana grzałka tacy dolnej sterowana inteligentnie z płyty elektroniki w trakcie cykli odszraniania.
    W aktualnych dużych agregatach (zresztą od kilku lat) pod wymiennikiem jest rurka gorącego gazu w kształcie L tak jak wymiennik.
    Grzałka tacy dolnej w naszym klimacie to ważny element. Większość producentów jej nie daje i pisze opcja.
    Przy łagodnych zimach, jak kilka ostatnich - nic się nie dzieje.
    Ale przy dłuższych mrozach i brudzie na tacy dolnej (jakieś liście, śmieci itd) - nie wiele trzeba by te fabryczne, dość małe otwory, zamarzły. Nawet cześciowo.
    Wówczas lód narasta blokując wymiennik w dolnej części, a w skrajnym wypadku, lód może tak narosnąć, że blokuje i niszczy śmigło agregatu oraz zgniata sam wymiennik i lamele.

  9. #3209
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.538
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Dzięki cnc- nie będę ulepszał mojej PC na siłę, nie mam już pomysłów n/t , poprostu będę się cieszył tym co mam i jak ktoś będzie potrzebował info o tym jak PC działa w zmodernizowanym domu- jestem do dyspozycji
    Pzdr
    Japończykom też się pomysły skończyły bo nowa seria H ma takie same COP jak seria F
    Więc nie ma co popadać w kompleksy hehhee
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  10. #3210
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pratchawiec Zobacz post
    Kratownica lub całkowite otwarcie powodowałyby zapewne osłabienie efektów pracy wentylatorów - zwłaszcza dolnego.
    Lepszym rozwiązaniem, moim zdaniem byłoby ocieplenie od spodu tacy ociekowej, np styrodurem 2 cm.
    Rozważałem to, jednak, skuteczność procesu odszraniania w T-Cape uczyniła takie działanie zbędnym.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Ocieplenie tacy ociekowej jest korzystne . Opóźnia zamarzanie wody na tacy . Kiedyś zastosowałem to w Daikinie i pomogło .Przykleiłem 2 cm K-flexu
    Ale prawdę mówiąc ostatnio nie spotkałem się tym problemem.

  11. #3211

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    A co ma być od czego ocieplone? bo te rurki są zimniejsze niż otaczające je powietrze, więc jak założy się na nie jakąś izolację to tak właściwie je jeszcze bardziej ochłodzisz. Bo one się ogrzewają powietrzem zewnętrznym.
    Te rurki są i mają być nie ocieplone!!!!
    Myślisz że japończycy wpadli na pomysł żeby zaoszczędzić 50centów i tego nie ocieplać, w czasach gdy każde forum porównuje COP do drugiego miejsca po przecinku.
    Ale tu mowa o rurkach w jedn. wewnętrznej. Te chyba się nie ogrzewają powietrzem zewnętrznym?

  12. #3212

    Domyślnie

    Jeżeli pompa ciepła jest włączona, ale nie pracuje tzn ma 0hz to czy pompa obiegowa w pompie pracuje nadal ?
    Dom parterowy z poddaszem, ok 230m2 podłogi grzanej + 40m2 nieogrzewany garaż. Dom na płycie 10cm XPS, 30cm płyta. Posadzka 10cm + 10cm, ocieplenie 20cm 0,031, poddasze 35cm wełna. Pompa ciepła Panasonic 9kw 3f / bufor 100l / 2xpompka obiegowa dół/góra, CWU 300l, rekuparacja.

  13. #3213
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Cytat Napisał brochas Zobacz post
    Jeżeli pompa ciepła jest włączona, ale nie pracuje tzn ma 0hz to czy pompa obiegowa w pompie pracuje nadal ?
    Tak, choć w nowych konstrukcjach zapewne z niższą mocą.

    Czujnik temperatury wody powrotnej znajdują się w jedn. wewnętrznej.
    Temperatura powrotu pośrednio określa temp. wylewki, podlegającej stopniowemu ochłodzeniu.
    Jak szybkiemu - to już zależy od strat cieplnych budynku.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  14. #3214

    Domyślnie

    dużo taka pompka pobiera na poziomie 3/7 ?


    proszę jeszcze o opinię

    U mnie przy wyłączonej pompie ciepła ale włączonych pompkach obiegowych temp wody która idzie do podłogówki to 23.8 a wraca 23.3 przechodząc przez bufor.
    Czy to normalne w nowo wybudowanym, niezamieszkałym domu. ale już w miarę nagrzany.
    Dom parterowy z poddaszem, ok 230m2 podłogi grzanej + 40m2 nieogrzewany garaż. Dom na płycie 10cm XPS, 30cm płyta. Posadzka 10cm + 10cm, ocieplenie 20cm 0,031, poddasze 35cm wełna. Pompa ciepła Panasonic 9kw 3f / bufor 100l / 2xpompka obiegowa dół/góra, CWU 300l, rekuparacja.

  15. #3215
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Cytat Napisał brochas Zobacz post
    dużo taka pompka pobiera na poziomie 3/7 ?


    proszę jeszcze o opinię

    U mnie przy wyłączonej pompie ciepła ale włączonych pompkach obiegowych temp wody która idzie do podłogówki to 23.8 a wraca 23.3 przechodząc przez bufor.
    Czy to normalne w nowo wybudowanym, niezamieszkałym domu. ale już w miarę nagrzany.
    Z tego co pamiętam ok 50W/3bieg i 130W/7bieg jeżeli spr. off ok 10W chyba że wyłączy ja sterownik temp. wtedy 0W
    Dane klimatyczne z Górnego Śląska szczegółowo
    http://www.andretti.pl/wxtempdetail.php
    sumarycznie
    http://www.andretti.pl/wxtempsummary...empsummary.php
    Ciekawa strona meteo
    https://www.windyty.com

  16. #3216
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mkm silesia Zobacz post
    Z tego co pamiętam ok 50W/3bieg i 130W/7bieg jeżeli spr. off ok 10W chyba że wyłączy ja sterownik temp. wtedy 0W
    To mnie trochę zdziwiło. I pogrzebałem.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PanasonicObiegowa.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	20,5 KB
ID:	372338

    Czy mi się tylko wydaje, czy to coś dziwnie prądożerna zawartość tak energooszczędnego rozwiązania, jak PC? Czy taka np. LFP Experia 25-60 biorąca max 45W to za słabo? Czy może nawet Experia 25-40 pobierająca max 22W wystarczy?

  17. #3217
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Wszystko zależy od oporów twojej instalacji.
    Potrzebna jest pompa, która przepchnie przez nią ok.1,5 m3/h wody.

    W mojej instalacji całkowity opór wynosi ok. 50 kPa (potrzebuje na co 63 W) i obie wskazane byłyby stanowczo za małe
    Masz tam bodajże 7 biegów.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Ostatnio edytowane przez Pratchawiec ; 06-11-2016 o 22:00 Powód: dopisek
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  18. #3218
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pratchawiec Zobacz post
    Wszystko zależy od oporów twojej instalacji.
    Potrzebna jest pompa, która przepchnie przez nią ok.1,5 m3/h wody.

    W mojej instalacji całkowity opór wynosi ok. 50 kPa (potrzebuje na co 63 W) i obie wskazane byłyby stanowczo za małe
    Masz tam bodajże 7 biegów.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    1,5m3/h to minimum
    Dane klimatyczne z Górnego Śląska szczegółowo
    http://www.andretti.pl/wxtempdetail.php
    sumarycznie
    http://www.andretti.pl/wxtempsummary...empsummary.php
    Ciekawa strona meteo
    https://www.windyty.com

  19. #3219
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał brochas Zobacz post
    Jeżeli pompa ciepła jest włączona, ale nie pracuje tzn ma 0hz to czy pompa obiegowa w pompie pracuje nadal ?
    Koledzy zapomnieli dodać, że to zależy od sposobu sterowania. Jeżeli sterujesz pompą za pomocą termostatu (funkcja REMOTE) to w czasie postoju sprężarki pompa obiegowa NIE PRACUJE.
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  20. #3220
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Witam

    Oczywiście

    Zasada jest prosta; świeci się zielona dioda - obiegówka pracuje.
    Zresztą a się słyszeć jej pracę.

    Pozdrawiam

    Ptatchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

Strona 161 z 1022

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony