dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 166 z 1021
Pokaż wyniki od 3.301 do 3.320 z 20417
  1. #3301

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    A wyobraź sobie że jedziesz samochodem 90km/h
    i co 40minut musisz zwolnić wrzucić jedynkę i jechać na maksymalnych obrotach(tych na czerwonej kresce) przez 10 minut.
    Czy to pomoże silnikowi?
    Jakieś rozwiązanie mozesz zasugerować?
    Powierzchnia użytkowa 149m2,wszędzie podłogówka 162m2, ściany pustak żużlowy 24cm + 15cm Arbet 0,031
    posadzka 10cm EPS 100 + 3 cm mata,piana OK 25cm,garaż + 2x łazienka - grzejniki(wyłączone)
    Panasonic PW 9KW 3f+ 200l C.W.U

  2. #3302

    Domyślnie

    I jeszcze jedno pytanie.
    Dlaczego defrosty sa tylko podczas trybu Heat.Nigdy przy grzaniu CWU?
    Powierzchnia użytkowa 149m2,wszędzie podłogówka 162m2, ściany pustak żużlowy 24cm + 15cm Arbet 0,031
    posadzka 10cm EPS 100 + 3 cm mata,piana OK 25cm,garaż + 2x łazienka - grzejniki(wyłączone)
    Panasonic PW 9KW 3f+ 200l C.W.U

  3. #3303
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Witam

    U mnie defrost też trwa ok 5 min. T-Cap 2012r bez bufora.
    Sprężarka pobiera wówczas ok.1000 W - łącznie ca 90 Wh.
    Grzałka, jeśli się włączy działa z reguły 1,5 min. Czasem tylko nieco dłużej dłużej i to po zakończeniu procesu odszraniania.
    Cały proces odszraniania nie pobiera więcej niż 200 Wh.

    Cóż, Nowe idzie, stare jedzie...

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  4. #3304
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał thxluk Zobacz post
    Jakieś rozwiązanie mozesz zasugerować?
    jak nie dołożysz bufora/ sprzęgła to lepiej nie będzie.
    Ale jak masz układ sprawny i oddaje znamionową moc bo przepływ jest dobry to nie rób nic.
    Jak będziesz miał problemy z ciepłem, mocą, lub rozmrażaniem to wtedy można działać.
    Taki tryb pracy to nie usterka przecież.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  5. #3305

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pratchawiec Zobacz post
    Witam

    U mnie defrost też trwa ok 5 min. T-Cap 2012r bez bufora.
    Sprężarka pobiera wówczas ok.1000 W - łącznie ca 90 Wh.
    Grzałka, jeśli się włączy działa z reguły 1,5 min. Czasem tylko nieco dłużej dłużej i to po zakończeniu procesu odszraniania.
    Cały proces odszraniania nie pobiera więcej niż 200 Wh.

    Cóż, Nowe idzie, stare jedzie...

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    chcesz powiedzieć że modele SDC - są wadliwe ,mają problemy z defrostem?
    Jestem jeszcze początkujacy uzytkownikiem i jedyne rozwiązanie które wydaje mi się sensowne , pod wzgledem defrostów, to montaz bufora.
    Tak samo twierdzi moj serwisant iz "taki buforek 30-40 l" by sie przydał.
    Panowie , czy to jedyne rozwiązanie aby nie wykończyć " tak jak to sugerował CNC spręzarki.??Czy jest słuszne dla całej instalacji która póki co działa poprawnie bez żadnych buforów.?
    pozdrawiam
    Powierzchnia użytkowa 149m2,wszędzie podłogówka 162m2, ściany pustak żużlowy 24cm + 15cm Arbet 0,031
    posadzka 10cm EPS 100 + 3 cm mata,piana OK 25cm,garaż + 2x łazienka - grzejniki(wyłączone)
    Panasonic PW 9KW 3f+ 200l C.W.U

  6. #3306
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał thxluk Zobacz post
    chcesz powiedzieć że modele SDC - są wadliwe ,mają problemy z defrostem?
    Jestem jeszcze początkujacy uzytkownikiem i jedyne rozwiązanie które wydaje mi się sensowne , pod wzgledem defrostów, to montaz bufora.
    Tak samo twierdzi moj serwisant iz "taki buforek 30-40 l" by sie przydał.
    Panowie , czy to jedyne rozwiązanie aby nie wykończyć " tak jak to sugerował CNC spręzarki.??Czy jest słuszne dla całej instalacji która póki co działa poprawnie bez żadnych buforów.?
    pozdrawiam
    Pratchawiec ma T-CAP z 2012r. wtedy jeszcze nie montowali jeszcze odszraniania gorącą parą.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  7. #3307
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Niczego takiego nie sugerowałem

    Charakterystyczne jest, że Panasonic sugeruje instalację bufora, prawdopodobnie od czasu "ulepszenia" m. in. procesu odszraniania, a generalnie od czasu max. ograniczenia wspomagania niektórych operacji wbudowaną grzałką..

    Jeśli działa- nie ma problemu

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  8. #3308

    Domyślnie

    Cytat Napisał thxluk Zobacz post
    I jeszcze jedno pytanie.
    Dlaczego defrosty sa tylko podczas trybu Heat.Nigdy przy grzaniu CWU?
    Ponawiam pytanie.
    Powierzchnia użytkowa 149m2,wszędzie podłogówka 162m2, ściany pustak żużlowy 24cm + 15cm Arbet 0,031
    posadzka 10cm EPS 100 + 3 cm mata,piana OK 25cm,garaż + 2x łazienka - grzejniki(wyłączone)
    Panasonic PW 9KW 3f+ 200l C.W.U

  9. #3309
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Cytat Napisał mkm silesia Zobacz post
    o znowu ta badziewna pseudo otulina na rurze gdzie czynnik chłodniczy ma najwyższą temp.
    witaj w klubie grzejących atmosferę pompą ciepła
    O której otulinie piszesz?
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  10. #3310
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał thxluk Zobacz post
    Ponawiam pytanie.
    U mnie czasem defrost zdaża się na cwu- sprawa raczej losowa , myślę że akurat trafiłeś na "okienko" nie oblodzonego wymiennika.
    Pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  11. #3311
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar K@mil_
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    283

    Domyślnie

    To pierwszy taki zauważony u mnie defrost, jak widzę i czytam - sam nie wiem czy jest 'poprawny'. Odpalił się krótko po załączeniu grzania, więc może stąd brak 'czynnika' w instalacji do rozmrożenia.
    Wczoraj wieczorem wyczaiłem kolejny ('słyszę' to po grzejniku w łazience - jakby zwiększony przepływ), trwał może z 2-3 min, ale nie wiem w jaki sposób się odbył, bo akurat kąpałem dziecko i nie miałem możliwości podejść do PC.

    1. Czyli w moim modelu pompy serii F grzałka nigdy nie będzie wspomagać odszraniania?
    2. Cykliczna (na razie nie wiem czy tak jes u mnie zawsze) praca sprężarki przy defroście na tych bardzo wysokich obrotach może spowodować jej szybsze wyeksploatowanie? Zrozumiałem analogię do jazdy na niskim biegu na wys. obrotach, tylko czy Panasonic to przewidział, czy małym druczkiem wręcz nakazuje montaż bufora..
    3. A nie jest tak, że taki specyficzny defrost uruchamia się tylko tak jak w moim przypadku - na początku grzania podłogi, a w miarę upływającego czasu i rosnącej temp. podłogówki dzieje się to w bardziej humanitarny dla sprężarki sposób?
    Pozdrawiam.
    Dom Kaprys (Domowe Klimaty) - 121m2 całość OP + drabinka w łazience + wyłączony grzejnik w garażu na niskim parametrze. Ściany Porotherm 25P+W + 15cm biały styro, podłoga na gruncie 10cm EPS100, fundamenty 10cm EPS, lekki strop 20+10cm wełny. Okna Veka U=0.95 całe. WG. OZC 7kW by Asolt. PC PW Panasonic 3f 9kW. Mieszkamy od 05.2016.

    Zużycie kWh dzień po dniu: TUTAJ

  12. #3312
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Cytat Napisał K@mil_ Zobacz post
    To pierwszy taki zauważony u mnie defrost, jak widzę i czytam - sam nie wiem czy jest 'poprawny'. Odpalił się krótko po załączeniu grzania, więc może stąd brak 'czynnika' w instalacji do rozmrożenia.
    .......
    3. A nie jest tak, że taki specyficzny defrost uruchamia się tylko tak jak w moim przypadku - na początku grzania podłogi, a w miarę upływającego czasu i rosnącej temp. podłogówki dzieje się to w bardziej humanitarny dla sprężarki sposób?
    Pozdrawiam.
    Witam

    To chyba nie jest defrost a usprawniona procedura wsparcia sprężarki przy niskiej temp. powrotu ( u mnie poniżej 24*)
    .U mnie wykonuje się to przy pomocy grzałki, która wyłącza się gdy temp. wody powrotnej przekroczy 24.
    Prawdopodobnie taki sam mechanizm działa u Ciebie, tylko grzałkę zastąpiono "gorącą parą".

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  13. #3313
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar K@mil_
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    283

    Domyślnie

    Taką temp. powrotu, tj. ~21*C mam praktycznie codziennie przed wieczornym grzaniem, więc tutaj musiały być warunki sprzyjające -> niska temp. zewn. + b. duża wilgotność, no i pewnie oblodzenie jedn. zewn.
    Ciekawi mnie jaka jest dla mojej PC właśnie ta temp. graniczna (i specyficzne warunki), gdzie zachodzi taka sytuacja jak na filmiku, który wrzuciłem.
    Pozdrawiam.
    Dom Kaprys (Domowe Klimaty) - 121m2 całość OP + drabinka w łazience + wyłączony grzejnik w garażu na niskim parametrze. Ściany Porotherm 25P+W + 15cm biały styro, podłoga na gruncie 10cm EPS100, fundamenty 10cm EPS, lekki strop 20+10cm wełny. Okna Veka U=0.95 całe. WG. OZC 7kW by Asolt. PC PW Panasonic 3f 9kW. Mieszkamy od 05.2016.

    Zużycie kWh dzień po dniu: TUTAJ

  14. #3314
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Ten twój "defrost" zapewne wyłącza się po przekroczeniu przez wodę powrotną temp. 24*.
    Tak jak w mojej jednostce tylko u mnie wyłącza się grzałka.
    Trwa to, w zależności od temperatury wylewki, uzależnionej od długotrwałości przerwy w pracy PC kilka do kilkunastu minut.
    Przy czym nie występuje dogrzewanie grzałką gdy temperatura zewn. > 10*

    Jak będziesz wieczorem uruchamiał pompę sprawdź czy występuje takie zjawisko.
    Podziel się obserwacjami

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  15. #3315
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar K@mil_
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    283

    Domyślnie

    Jak najbardziej. Dzisiaj mam zamiar posiedzieć w 'kotłowni' dłużej niż zwykle
    Dziękuję za cenne uwagi i wskazówki.
    A takie pytanie jeszcze, czyli rozumiem, że u mnie grzałka do defrostu nie będzie używana nigdy? I nie da się tego włączyć/wyłączyć?
    Dom Kaprys (Domowe Klimaty) - 121m2 całość OP + drabinka w łazience + wyłączony grzejnik w garażu na niskim parametrze. Ściany Porotherm 25P+W + 15cm biały styro, podłoga na gruncie 10cm EPS100, fundamenty 10cm EPS, lekki strop 20+10cm wełny. Okna Veka U=0.95 całe. WG. OZC 7kW by Asolt. PC PW Panasonic 3f 9kW. Mieszkamy od 05.2016.

    Zużycie kWh dzień po dniu: TUTAJ

  16. #3316
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Tego nie wiem. Nie znam konstrukcji nowych PC Panasonica.
    Na moje wyczucie chyba nie ma takiej możliwości, bo nie sądzę, by tak powszechnie proponowano stosowanie bufora.

    Myślę , że w tej mierze powinni wypowiedzieć się branżyści - np CNC lub mkm silesia.
    Sprawdź czy taka opcja występuje w ustawieniach, poszperaj w dokumentacji serwisowej.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  17. #3317
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    27KiD21

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Kod pocztowy
    42-480
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał K@mil_ Zobacz post
    Jak najbardziej. Dzisiaj mam zamiar posiedzieć w 'kotłowni' dłużej niż zwykle
    Dziękuję za cenne uwagi i wskazówki.
    A takie pytanie jeszcze, czyli rozumiem, że u mnie grzałka do defrostu nie będzie używana nigdy? I nie da się tego włączyć/wyłączyć?
    Nie tylko w kotłowni, ale również na zewnątrz
    W pompach serii F przebieg rozmrażania ma dwa tryby:
    Tryb 1 - odbywa się dzięki ogrzaniu "gazu" w wymienniku płytowym przez wodę z inst. C.O.
    Wentylator/-y zostają zatrzymane, pompa obiegowa zwiększa przepływ na max.
    a. Gdy temp. wody na wejściu jest powyżej 50*, bez względu na temp. zew.
    b. Gdy temp. wody na wejściu jest powyżej 27*, a temp. zew. nie niższa niż -10*
    c. Jeżeli temp. wody na wyjściu spadnie poniżej 22* zostaje zatrzymana pompa obiegowa i PC przechodzi do trybu 2.

    Tryb 2 - odbywa się dzięki "gorącej parze"
    a. Jeżeli temp. wody na wyjściu spadnie poniżej 22* patrz tryb 1
    b. Gdy temp. wody na wejściu jest poniżej 50*, a temp. zew. mniej niż -10*

    O procedurze rozmrażania decyduje:
    1. Temperatura powietrza zewnętrznego
    2. Temperatura rury w jedn. zewnętrznej
    3. Czas pracy PC
    Minimalny czas pracy po jakim nastąpi rozmrażanie jedn. zew. to 38min.

    Uwagi mile widziane

    Pozdrawiam

  18. #3318

    Domyślnie

    Proszę o uściślenie terminów ;
    - temp. zew. nie niższa niż -10* - czyli zgodnie z zasadami matematyki gdy Tz > - 10 C ,
    - a temp. zew. mniej niż -10* - czyli zgodnie z zasadami matematyki gdy Tz < - 10 C ,

  19. #3319
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Rozumiem, że udziału grzałki nie przewiduje się.
    Pozostaje zatem bufor lub naczynie pośrednie albo pogodzenie się ze sposobem dzialania dogrzewania freonu.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  20. #3320
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar K@mil_
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    283

    Domyślnie

    Cytat Napisał 27KiD21 Zobacz post
    Nie tylko w kotłowni, ale również na zewnątrz
    W pompach serii F przebieg rozmrażania ma dwa tryby:
    Tryb 1 - odbywa się dzięki ogrzaniu "gazu" w wymienniku płytowym przez wodę z inst. C.O.
    Wentylator/-y zostają zatrzymane, pompa obiegowa zwiększa przepływ na max.
    a. Gdy temp. wody na wejściu jest powyżej 50*, bez względu na temp. zew.
    b. Gdy temp. wody na wejściu jest powyżej 27*, a temp. zew. nie niższa niż -10*
    c. Jeżeli temp. wody na wyjściu spadnie poniżej 22* zostaje zatrzymana pompa obiegowa i PC przechodzi do trybu 2.

    Tryb 2 - odbywa się dzięki "gorącej parze"
    a. Jeżeli temp. wody na wyjściu spadnie poniżej 22* patrz tryb 1
    b. Gdy temp. wody na wejściu jest poniżej 50*, a temp. zew. mniej niż -10*

    O procedurze rozmrażania decyduje:
    1. Temperatura powietrza zewnętrznego
    2. Temperatura rury w jedn. zewnętrznej
    3. Czas pracy PC
    Minimalny czas pracy po jakim nastąpi rozmrażanie jedn. zew. to 38min.

    Uwagi mile widziane

    Pozdrawiam
    Wielkie dzięki za dokładną rozpiskę co i jak
    Z tego wynika, że tak jak pisze Pratchawiec wystarczyłoby jakieś naczynie z cieplejszym czynnikiem?
    A jak to jest w instalacjach z buforem/sprzęgłem? Czy w samym tym naczyniu woda jest cały czas podgrzana/podgrzewana do wyższej temperatury niż podłogówka, czy po prostu przy starcie PC to naczynie nagrzeje się najpierw (co logiczne), na co pozwalają te 38 minuty i mamy na tyle dużo czynnika o o odpowiedniej temperaturze, aby takie rozmrażanie przebiegło sprawnie?

    Tryb 2 - odbywa się dzięki "gorącej parze"
    Czy ten tryb jest trybem przeiwdzianym przez producenta i 'zdrowym' dla PC? Czy jest się czym martwić - w moim przypadku takich defrostów będzie 5 w tygodniu.

    Rozumiem, że udziału grzałki nie przewiduje się.
    Też mnie nurtuje to pytanie.
    Pozdrawiam.
    Dom Kaprys (Domowe Klimaty) - 121m2 całość OP + drabinka w łazience + wyłączony grzejnik w garażu na niskim parametrze. Ściany Porotherm 25P+W + 15cm biały styro, podłoga na gruncie 10cm EPS100, fundamenty 10cm EPS, lekki strop 20+10cm wełny. Okna Veka U=0.95 całe. WG. OZC 7kW by Asolt. PC PW Panasonic 3f 9kW. Mieszkamy od 05.2016.

    Zużycie kWh dzień po dniu: TUTAJ

Strona 166 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony