dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 25 z 1021
Pokaż wyniki od 481 do 500 z 20417
  1. #481
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał neo80 Zobacz post
    Witam. Czy wie ktoś co mogło spowodować pojawienie się na wyświetlaczu kodu blędu H98. Wiem z instrukcji że jest to cytuje "zabezpieczenie przed wysokim ciśnieniem jednostki zewnętrznej", oraz drugie pytanie dlaczego jednostka jak pracuje na timerze tygodniowym jest cały czas ustawiona w trybie HEAT a jak przełącze na cokolwiek innego (AUTO, AUTO plus TANK, HEAT plus TANK lub samo TANK) to po wyłączeniu o zadanej godzinie wraca do trybu HEAT w którym rzecz jasna nie grzeje mi zasobnika a na tym mi teraz zależy.
    Jeżeli pracuje na Timerze to musisz jej zaprogramować okienka dla CWU, albo wyłącz Timer i ustaw ją w tryb Heat+Tank, daj priorytet na Tank i ustaw w czasach, żeby np co 6h podgrzał Ci CWU przez 30min.
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  2. #482
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    l_ukasz

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    85

    Domyślnie

    u mnie od zeszłego tygodnia znowu jaja z intentisshome, działa sobie swoim życiem. Powoli strasznie mnie to wkurza. Dzisiaj chyba go odłączę i zaprogramuje sterownik recznie. Co to za gówniana firma co nie umie rozwiązać problemu od dwóch miesięcy.
    Dom typu stodoła powierzchnia użytkowa/netto 151,5/204,5 m² Ocieplenie 15cm grafit od gruntu 18 cm, poddasze 30cm. Okna 3 szybowe relatywnie duże, spore straty przez 8 okien dachowych. Ogrzewanie pompa PW Panasonic T-cap 1f 9kw. Wentylacja grawitacyjna.

  3. #483
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    neo80

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Jeżeli pracuje na Timerze to musisz jej zaprogramować okienka dla CWU, albo wyłącz Timer i ustaw ją w tryb Heat+Tank, daj priorytet na Tank i ustaw w czasach, żeby np co 6h podgrzał Ci CWU przez 30min.
    A jak ustawić takie okienka dla cwu bo nigdzie w instruckji nie mogę tego znaleźć. A jednak wolę żeby działała na timerze bo jest zaprogramowana w taniej taryfie. I jeszcze jedno dlaczego np z trybu auto w momencie przejścia na on momentalnie przłącza sie na heat. i tak za każdym razem czyli o 13 i 21
    Ostatnio edytowane przez neo80 ; 21-04-2015 o 08:15

  4. #484
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał neo80 Zobacz post
    A jak ustawić takie okienka dla cwu bo nigdzie w instruckji nie mogę tego znaleźć. A jednak wolę żeby działała na timerze bo jest zaprogramowana w taniej taryfie. I jeszcze jedno dlaczego np z trybu auto w momencie przejścia na on momentalnie przłącza sie na heat. i tak za każdym razem czyli o 13 i 21
    Przełącza się na Heat, bo tak to zaprogramowałeś, lub ktoś Ci to zaprogramował. Heat to pierwsza opcja do wyboru i pewnie dlatego tak jest.
    Okienka dla CWU ustaw sobie w programach timera jako uruchomienie funkcji Tank, lub Heat+Tank. Procedura jest bardzo dokładnie opisana w rozdziale "Ustawianie programatora tygodniowego".
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  5. #485

    Domyślnie

    Cytat Napisał neo80 Zobacz post
    A jak ustawić takie okienka dla cwu bo nigdzie w instruckji nie mogę tego znaleźć. A jednak wolę żeby działała na timerze bo jest zaprogramowana w taniej taryfie. I jeszcze jedno dlaczego np z trybu auto w momencie przejścia na on momentalnie przłącza sie na heat. i tak za każdym razem czyli o 13 i 21
    a masz termostat pokojowy podłączony?
    Bo pewny nie jestem ale trudno było mi pogodzić (2 tyg. zanim dostałem obiecany termostat) tanie taryfy, tryb Auto, Heat i Heat + Tank bez termostatu pokojowego.
    Zresztą on i tak jest mi potrzebny bo PC w trybie Heat grzeje i grzeje aż się nie wyłączy jak na zewnątrz jest ciepło (temp ustawiasz sam).
    Rozmawiałem z Panami z Pansonica telefonicznie i mam wrażenie, że mnie nie rozumieli a ich polecenia jakoś inaczej na Timerze miały wyglądać niż mi działało.
    Odpuściłem na te 2 tygodnie sprawę.

    Ja mam tak:
    wchodzisz w Timer - trzymasz ten przycisk i potem strzałkami góra/dół ustawiasz godziny, mode. Zależy co się podświetla.
    Ja myślałem że mi to nie działa, aż nie zapaliłem lepszego światła i nie stanąłem na palcach (wysoko PC). Co jak co - ale ten wyświetlacz tak słabo świeci, że trzeba się wpatrywać dobrze!!! Kilka razy brałem się za Timer i zawsze nie działał - bo Ja nie widziałem tych mini trójkącików. Selcet wybierasz co chcesz zmienić.

    Mam cały czas tryb ustawiony Heat. Na PC jako główny-globalnie.
    Zaś na Timerze mam dodatkowo (ja akurat 2x dla swojego trybu domowego życia) od 1.00 do 2.00 i od 13.00 do 14.30 wejście w tryb Heat + Tank. Wtedy w taniej taryfie właśnie PC mi grzeje CWU.

    Na PC też masz globalnie temp CWU. Np 50* Jak spadnie o 3 czy 4*(nie pamiętam ile) to PC zacznie grzać właśnie w okienkach z Timera. A jak temp wody CWU nie spadnie to wchodzi w tryb Heat. I w sumie te 2 okienka by mi starczyły, ale wykorzystuję jeszcze 2 okienka z 6 możliwych na Timerze. Te 2 kolejne okienka to podbicie temp zailania CO. Podbijam go w okienku dziennym aby najlepiej wykorzystać grzanie w dzień. Podbijam go w nocy po grzaniu CWU. Przed grzaniem nocnym CWU nic nie podbijam CO i daje PC spokojnie sobie dojść z temp zasilania.

    Ot cały system, ale mam termostat pokojowy w domu i to w nim mam ustaione okna i temperturę grzania od 7-13, 13-16, 16-22, 22-7 (ja mam dłuższe o 1h tanie taryfy). PC cały czas jest w trybie heat gotowa do grzania aż dostanie sygnał z termostatu w domu. Na 7-13 i 16-22 mam ustawione 21,8* (nigdy nie był w domu tyle) a na 22-7 mam 23,4* a na 13-16 mam 23,7*. Czyli głownie mi grzeje CO w tych godzinach. Jak dojdzie do temp zadanej to termostat sam wyłączy grzanie. Tak samo jak miedzy np: 22 a 7 temp. spadnie o 0,4* pod zadanej czyli z 23.4 do 23.0 to samo grzanie się włączy.

    I to wszystko. Bez termostatu jakoś mi się CWU, CO i tanie taryfy nie spinały.
    165m2 podłoga, 150m2 użytkowych, 425m3; piętrowa stodoła w lesie. Styro: 18cm posadzka 0,039, 18cm fundament 0,037, 22cm ściana 0,031 (80%) 17cm ściana 0,031 i deski (20%), dach 30 cm wełny 0,035 + 15cm wełny stryszek . Szyby 0,7. 30m2 okien + 5 dachowych. 46kWh/m2/rok dla +20*C. Reku Dospel Optimal 400. CO TCap 9kW 1f.

  6. #486
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mmaarcin
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Skąd
    jaworzno
    Posty
    233

    Domyślnie

    "przewodowy termostat pokojowy z ekranem LCD PANASONIC PAW-A2W-RTWIRED lub*sterownik pokojowy EUROSTER 2026*"

    ofercie na kotlownie dostałem w/w opcje.
    Gdzie jest je najsensowniej umiejscowić?
    zostawić w kotlowni, przenieść do salonu? Proszę o jakieś wytyczne, ponieważ kończę układanie instalacji elektrycznej i chciałbym doprowadzić do tego miejsca przewody.

  7. #487
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmaarcin Zobacz post
    "przewodowy termostat pokojowy z ekranem LCD PANASONIC PAW-A2W-RTWIRED lub*sterownik pokojowy EUROSTER 2026*"

    ofercie na kotlownie dostałem w/w opcje.
    Gdzie jest je najsensowniej umiejscowić?
    zostawić w kotlowni, przenieść do salonu? Proszę o jakieś wytyczne, ponieważ kończę układanie instalacji elektrycznej i chciałbym doprowadzić do tego miejsca przewody.
    Weź bezprzewodowy Euroster 2026 i żadnych kabli nie wyprowadzaj. Nie znasz jeszcze swojego domu, a ta wiedza jest przydatna żeby dobrze wybrać miejsce lokalizacji sterownika. Generalnie taki sterownik powinien być w miejscu zacienionym, z dala od źródeł ciepła, z dala od okien, jak najdalej od kominka (jeśli takowy posiadasz). Raczej nie będzie to kotłownia, bo w niej mieszkać nie będziesz U mnie na przykład jest to korytarz na piętrze po północnej stronie domu. Jest to na tyle reprezentatywne miejsce i nie podatne na zakłócenia, że wiem, że gdy tam jest ciepło, to i wszędzie indziej też.
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  8. #488

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Generalnie taki sterownik powinien być w miejscu zacienionym, z dala od źródeł ciepła, z dala od okien, jak najdalej od kominka (jeśli takowy posiadasz). Raczej nie będzie to kotłownia, bo w niej mieszkać nie będziesz U mnie na przykład jest to korytarz na piętrze po północnej stronie domu. ż.
    i dopisałem bym jeszcze częsty błąd. Montaż termostatu koło drzwi i alarmu bo razem ładnie wygląda czy koło bramofonu itp. Te korytarze lub wręcz wiatrołapy blisko drzwi zewnętrznych powodują, że nie zamknięcie drzwi zimą na nawet 3 min. - wnoszenie zakupów, wynoszenie rodziny po libacji itp - to chwilowy skok temp w dół o 1-2* i chwilowe włączenia grzania w np: taniej taryfie.
    165m2 podłoga, 150m2 użytkowych, 425m3; piętrowa stodoła w lesie. Styro: 18cm posadzka 0,039, 18cm fundament 0,037, 22cm ściana 0,031 (80%) 17cm ściana 0,031 i deski (20%), dach 30 cm wełny 0,035 + 15cm wełny stryszek . Szyby 0,7. 30m2 okien + 5 dachowych. 46kWh/m2/rok dla +20*C. Reku Dospel Optimal 400. CO TCap 9kW 1f.

  9. #489
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mmaarcin
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Skąd
    jaworzno
    Posty
    233

    Domyślnie

    Dziękuję.

  10. #490
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    TycjanJ

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-785
    Posty
    32

    Domyślnie

    Witam, jestem tu nowy i mam pytanko do fachowców z dziedziny PC. Wykańczam dom jednorodzinny pod Szczecinem dla 2 osób. Parter 110m2, na całej powierzchni ogrzewanie podłogowe, 15 cm styropianu pod posadzką + 40 m2 nieogrzewany garaż z kotłownią(planowane odcięcie ścian garażu od domu styropianem, chyba że ktoś ma lepszy pomysł to proszę o sugestie). Strop 10 cm + 20 cm wełna. Poddasze użytkowe ok 50m2. Planowane zagospodarowanie poddasza na graty plus ewentualne łóżko na nieplanowany najazd gości poza tym raczej nie będzie używane. Dach ocieplenie 20 cm + 5 cm wełna. Ściany domu ocieplenie 20 cm styropian grafitowy. Planowana rekuperacja. Salon połączony z jadalnią i kuchnia. W salonie kominek zewnętrzny tupu koza. Zaznaczam że nie ma dla mnie problemu przeniesienie się w duże mrozy z sypialni do salonu i dogrzewanie kominkiem. Okna trzyszybowe, drewniane + rolety. Moje pytania brzmią:
    1. Którego Panasonica polecacie na te warunki? Ile kW, 1- czy 3 - fazowy?
    2. Jaki zbiornik? Myślę o GALMET 300l MAXI
    3. Jak dogrzać poddasze?
    W przyszłości myślę o zakupie ogniw fotowoltaicznych.

  11. #491
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    TycjanJ

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-785
    Posty
    32

    Domyślnie

    zapomniałem dodać że sciany stawiane z porothermu bez zaprawy, na pianę

  12. #492
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    neo80

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    25

    Domyślnie

    z timerem sobie poradziłem ale pojawił się kolejny błąd h76. Pytanie do użytkowników w jakim czasie nagrzewa wam tank 300l i z jakiej do jakiej temeperatury żebym mógł porównać. Czy to normalne że podczas ogrzewania temperatura na pompie nie może wzrosnąć powyżej 40 stopni. Mam klimakonwektory a one załączają sie chyba pyz coś około 36 więc czesto się nie załączają i nie mogę ogrzać tych pomieszczeń. acha mam dwa termostaty pokojowe bezprzewodowe jeden do sterowania obiegiem na klimakonwektory a drugi na podłogówkę. Jak grzeje tylko na klimakonwektory to nie ma problemu i grzeje nawet do 50 stopni natomiast jak idzie dodatkowo na podłogę to przeważnie 36-37 bardzo rzadko do 40
    Ostatnio edytowane przez neo80 ; 21-04-2015 o 17:04

  13. #493
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał neo80 Zobacz post
    z timerem sobie poradziłem ale pojawił się kolejny błąd h76. Pytanie do użytkowników w jakim czasie nagrzewa wam tank 300l i z jakiej do jakiej temeperatury żebym mógł porównać. Czy to normalne że podczas ogrzewania temperatura na pompie nie może wzrosnąć powyżej 40 stopni. Mam klimakonwektory a one załączają sie chyba pyz coś około 36 więc czesto się nie załączają i nie mogę ogrzać tych pomieszczeń. acha mam dwa termostaty pokojowe bezprzewodowe jeden do sterowania obiegiem na klimakonwektory a drugi na podłogówkę. Jak grzeje tylko na klimakonwektory to nie ma problemu i grzeje nawet do 50 stopni natomiast jak idzie dodatkowo na podłogę to przeważnie 36-37 bardzo rzadko do 40
    Co Ty masz za klimakonwektory, że musisz grzać do 50st
    U mnie 36st to w tym roku nawet nie było, bo zima łagodna. Zazwyczaj grzanie kończyło się na 33st. Przy takim systemie jak u Ciebie to COP nie za ciekawy wychodzi
    Napisz coś więcej, jakie OZC, jaka dokładnie instalacja, ile OP, ile kk, jakie kk, jaki zasobnik? Może coś pomogę, bo coś czuje, że mało to Ty nie płacisz
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  14. #494
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    neo80

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Co Ty masz za klimakonwektory, że musisz grzać do 50st
    U mnie 36st to w tym roku nawet nie było, bo zima łagodna. Zazwyczaj grzanie kończyło się na 33st. Przy takim systemie jak u Ciebie to COP nie za ciekawy wychodzi
    Napisz coś więcej, jakie OZC, jaka dokładnie instalacja, ile OP, ile kk, jakie kk, jaki zasobnik? Może coś pomogę, bo coś czuje, że mało to Ty nie płacisz
    Klimkonwektory Purmo VIDO. Nie muszę grzać do 50 ale ta ustawiłem żeby sprawdzić czy pompa podoła bo powinna a jednak nie daje rady. Klimakonwektory załączają się powyżej chyba 35 więc tyle musi iść na nie żeby to miało sens a nawet czasami tyle nie może pompa pogrzać wody jak idzie na całą podłogówkę. Co do opłat to się okaże jak przyjdzie inkasent i zrobi nową prognozę ale coś musi być nie halo ba mają w tym tygodniu wymieniać płytę główną lub sterownik ale zamówione są obie rzeczy.

  15. #495
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Tom_Soch

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Socho
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam się z racji że to mój pierwszy post tutaj. Jak dotąd podglądałem i czytałem. Przyszedł czas coś skrobnąć

    Nie wiem czy to dobre miejsce, ale szukam dobrego, sprawdzonego dostawcy-wykonawcy, który chciałby zamontować mi pompę ciepła.
    Skłaniam się ku Panasonicowi, stąd ten post tutaj. Jeśli więc możecie kogoś polecić, będę wdzięczny.
    Wyliczone obciążenie cieplne 8,8kW, więc chyba 9kW powinna dać radę?

    Budynek powstaje w województwie mazowieckim (blisko łódzkiego), jeśli to ma znaczenie.
    Wiem że jest na www lista instalatorów, ale wiem też że bywa z nimi bardzo różnie, stąd prośba o podpowiedzi na kim można polegać, a może kogo unikać...?

  16. #496
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AdrianEH

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Poręba
    Kod pocztowy
    42-480
    Posty
    287

    Domyślnie

    A cwu?

  17. #497
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Tom_Soch

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Socho
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    5

    Domyślnie

    dom jest parterowy z potencjalnie użytkowym poddaszem.
    8,8kW to przy założeniu że poddasze jest użytkowe i ogrzewane, przy nieogrzewanym wychodzi 6kW
    poddasze na początku nie będzie użytkowe i ogrzewane, może z czasem nie całe?
    stąd moje założenie że 9kW powinni wystarczyć.
    na początku mają mieszkać dwie osoby, więc zapotrzebowanie na CWU nie powinno być bardzo duże.

    jeśli się mylę w swoich założeniach, poprawcie mnie

  18. #498
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AdrianEH

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Poręba
    Kod pocztowy
    42-480
    Posty
    287

    Domyślnie

    Oj chyba się mylisz. Założyć trzeba ok. 0,5 kW na osobę. Ponadto pompa 9 kW to nie zawsze 9kW, Pompa ciepła to nie tylko samo urządzenie ale i osprzęt, podłogówka, przepływy. Ogrzewanie już zrobione? jaka temperatura na ogrzewanie? Z fusów się nie dobierze...ogrzewanie dobrać pod cały budynek no chyba, że zmienisz pompę jak zaczniesz ogrzewać poddasze.

  19. #499
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Tom_Soch

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Socho
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    5

    Domyślnie

    ogrzewanie jeszcze nie zrobione, parter całość podłogówka.
    tak jak pisałem, zakładam że 8,8kW to max. przy ogrzewaniu 100% poddasza, co prawdopodobnie nigdy nie nastąpi. jeśli już to może będzie to 50-80%?
    z fusów nie próbowałem dobierać jaką moc w takim razie powinna mieć pompa żeby była ok? jak dobierać, żeby nie było za mało ani za dużo?

  20. #500
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tom_Soch Zobacz post
    ogrzewanie jeszcze nie zrobione, parter całość podłogówka.
    tak jak pisałem, zakładam że 8,8kW to max. przy ogrzewaniu 100% poddasza, co prawdopodobnie nigdy nie nastąpi. jeśli już to może będzie to 50-80%?
    z fusów nie próbowałem dobierać jaką moc w takim razie powinna mieć pompa żeby była ok? jak dobierać, żeby nie było za mało ani za dużo?
    Przy obciążeniu 9kw i c.w.u. 4 osoby np pompa 9kw t cap załączy grzałkę wspomagania przy ok -13 pamiętaj że jest jeszcze bezwładność budynku oraz -13 i niżej jest zwykle w nocy - wtedy raczej mniej zużywamy c.w.u. (to oczywiście dla ogrzewania niskotemp. )
    Dane klimatyczne z Górnego Śląska szczegółowo
    http://www.andretti.pl/wxtempdetail.php
    sumarycznie
    http://www.andretti.pl/wxtempsummary...empsummary.php
    Ciekawa strona meteo
    https://www.windyty.com

Strona 25 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony