dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 262 z 1022
Pokaż wyniki od 5.221 do 5.240 z 20440
  1. #5221
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Szklara

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    MałaPolska
    Posty
    566

    Domyślnie

    [QUOTE=81jacek;7425860]Koledzy, czy kto

    Żartujesz, czy podpuszczasz?
    Dom parterowy 180 m2 pow. 135m2 użytkowej. Pow. ogrz. podłogówką ok 125 m2, Okna Eurocolor Synego 0,8. Ściany beton kom. 24 - 20 cm grafit 0,032, podłoga 10 cm XPS pod płytą, na płycie 18 cm EPS 100, strop żelbet (40 cm wełny 0,039). Nad garażem 10 cm styro. Brak ocieplenia dom-garaż. OZC: projektowe obc. cieplne 4226 W. Pompa seria F, SDC 3-fazy 9 kW (tylko tania taryfa), Galmet 197 l, kominek o numerze seryjnym 666 i 6 , Reku - Zehnder 300. MIESZKAMY i dalej poprawiamy, budujemy, urządzamy.

  2. #5222
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Pogoda coraz lepsza, słońce często się pojawia, temperatury na zewnątrz rosną. W tym momencie nie mieszkam jeszcze w domu i zastanawiam się jak ograniczyć koszty ogrzewania, czy mam po prostu wyłączyć PC czy też muszę pobawić się timer-em ? Jak to rozwiązaliście w swoich domach ? Nie muszę się już bać, ze woda w instalacji zamarznie, a bardzie przeszkadza mi za wysoka tem. w budynku. Jakie macie nastawy w takiej sytuacji jak obecnie ?
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  3. #5223
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jogi1978

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Trzebinia
    Kod pocztowy
    32-540
    Posty
    182

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    Pogoda coraz lepsza, słońce często się pojawia, temperatury na zewnątrz rosną. W tym momencie nie mieszkam jeszcze w domu i zastanawiam się jak ograniczyć koszty ogrzewania, czy mam po prostu wyłączyć PC czy też muszę pobawić się timer-em ? Jak to rozwiązaliście w swoich domach ? Nie muszę się już bać, ze woda w instalacji zamarznie, a bardzie przeszkadza mi za wysoka tem. w budynku. Jakie macie nastawy w takiej sytuacji jak obecnie ?
    właśnie między innymi w takich sytuacjach jak opisujesz najlepszym sposobem bez kombinacji i ciągłego zaglądania na budowę jest wpięty temostat pokojowy i po kłopocie.pozdr.
    P.użyt. 141m2 ,kub.ogrzew. 365m3 podłogówka 150m2 OZC+CWU 7,2kw zamieszkały 06.2017, mury 25cm Termalica +styro. KNAUF 12-17cm , dach cer. wełna Knauf Unifit 25+5cm izolacja krzyżowa . parter 17cm styrobeton +wylewka cem. 5,5-6cm i 100% panele winylowe .Kominek 17kw + PC 9kw SDC 1F +zbiornik CWU SCHUCO 300L.+sprzęgło (zwrotnica)SHE40 25/65 + 2szt pompy samoregulujące wilo 25/1-6 do C.O. 2 rozdziel. Parter 7pętli poddasze 6 pętli dł.śr. + - 95mb i Fotowoltaika 3500w ,rolety zew.

  4. #5224

    Domyślnie

    Gdzie (na którym odcinku ) najlepiej montować ciepłomierz ?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	montaż cieplomierza.jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	83,4 KB
ID:	382693
    Ostatnio edytowane przez Andrzej5101 ; 02-03-2017 o 11:25
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  5. #5225
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jogi1978

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Trzebinia
    Kod pocztowy
    32-540
    Posty
    182

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Gdzie (na którym odcinku ) najlepiej montować ciepłomierz ?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	montaż cieplomierza.jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	83,4 KB
ID:	382693
    Dzięki
    Czyli (jak wysilałem) jednak montaż od razu na zasilaniu przy PC i drugi czujnik na powrocie przy wlocie do PC.
    Pytałem bo zastanawiało minie czy pompki wtórne i strzegło (zwrotnica) nie będzie fałszować wyników przepływu i kwh i będzie potrzeba montować ciepłomierz gdzieś na odcinku między sprzęgłem a pompkami wtórnymi.
    P.użyt. 141m2 ,kub.ogrzew. 365m3 podłogówka 150m2 OZC+CWU 7,2kw zamieszkały 06.2017, mury 25cm Termalica +styro. KNAUF 12-17cm , dach cer. wełna Knauf Unifit 25+5cm izolacja krzyżowa . parter 17cm styrobeton +wylewka cem. 5,5-6cm i 100% panele winylowe .Kominek 17kw + PC 9kw SDC 1F +zbiornik CWU SCHUCO 300L.+sprzęgło (zwrotnica)SHE40 25/65 + 2szt pompy samoregulujące wilo 25/1-6 do C.O. 2 rozdziel. Parter 7pętli poddasze 6 pętli dł.śr. + - 95mb i Fotowoltaika 3500w ,rolety zew.

  6. #5226
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Szklara

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    MałaPolska
    Posty
    566

    Domyślnie

    Wyłącz po prostu pompę. Najlepiej z zasilania. Temp w domu nie ma szans obecnie spaść poniżej zera. Skasują Ci się ustawienia, bo pompa bez zasilania koszmarnie krótko trzyma je w pamięci.
    Osobiście mam timer, bo jak wyłączę zasilanie to skasują się nastawy, a nie chce mi się ich od nowa wpisywać.
    Ew. ogranicz timerem pracę do godziny dziennie
    Dom parterowy 180 m2 pow. 135m2 użytkowej. Pow. ogrz. podłogówką ok 125 m2, Okna Eurocolor Synego 0,8. Ściany beton kom. 24 - 20 cm grafit 0,032, podłoga 10 cm XPS pod płytą, na płycie 18 cm EPS 100, strop żelbet (40 cm wełny 0,039). Nad garażem 10 cm styro. Brak ocieplenia dom-garaż. OZC: projektowe obc. cieplne 4226 W. Pompa seria F, SDC 3-fazy 9 kW (tylko tania taryfa), Galmet 197 l, kominek o numerze seryjnym 666 i 6 , Reku - Zehnder 300. MIESZKAMY i dalej poprawiamy, budujemy, urządzamy.

  7. #5227
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    81jacek

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Tuchola
    Posty
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szklara Zobacz post
    Żartujesz, czy podpuszczasz?
    Nie, nie żartuje tylko poważnie pytam.

    Pozdrawiam
    Jacek
    Dom 160m2 pow użytkowej, wszędzie podłogówka + 100m2 piwnica/garaż pomieszczenia nieogrzewane. Ściany Ytong 24cm + 12cm welny + 2-3cm przerwy + 10cm cegła klinkierowa + poddasze docieplone od środka 15cm wełny. Skosy 35cm, dach 35-45cm. Okna 3 szyby, WM AirPack400, PC Panasonic PW 9KW 3f+ Galmet 300l.

  8. #5228
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Szklara

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    MałaPolska
    Posty
    566

    Domyślnie

    CLOCK
    strzałkami (najbliższymi CLOCKA) ustaw dzień tygodnia
    SET
    godziny i minuty ustaw adekwatnie.

    KONIEC
    Dom parterowy 180 m2 pow. 135m2 użytkowej. Pow. ogrz. podłogówką ok 125 m2, Okna Eurocolor Synego 0,8. Ściany beton kom. 24 - 20 cm grafit 0,032, podłoga 10 cm XPS pod płytą, na płycie 18 cm EPS 100, strop żelbet (40 cm wełny 0,039). Nad garażem 10 cm styro. Brak ocieplenia dom-garaż. OZC: projektowe obc. cieplne 4226 W. Pompa seria F, SDC 3-fazy 9 kW (tylko tania taryfa), Galmet 197 l, kominek o numerze seryjnym 666 i 6 , Reku - Zehnder 300. MIESZKAMY i dalej poprawiamy, budujemy, urządzamy.

  9. #5229
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    81jacek

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Tuchola
    Posty
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szklara Zobacz post
    CLOCK
    strzałkami (najbliższymi CLOCKA) ustaw dzień tygodnia
    SET
    godziny i minuty ustaw adekwatnie.

    KONIEC
    Pytałem o datę, czyli dzień/miesiąc/rok.
    W środę, z małym trzymiesięcznym opóźnieniem serwisant przyjechał na pierwszy przegląd PC.
    Zapytałem o zmianę czasu, zimowy/letni, letni/zimowy. Odparł że pompa zmienia czas automatycznie, na to ja że musiałem zmienić godzinę ręcznie. Serwisant stwierdził że data jest źle ustawiona, próbował ja zmienić ale nie pamiętał jak
    Ostatnio edytowane przez 81jacek ; 03-03-2017 o 21:57
    Dom 160m2 pow użytkowej, wszędzie podłogówka + 100m2 piwnica/garaż pomieszczenia nieogrzewane. Ściany Ytong 24cm + 12cm welny + 2-3cm przerwy + 10cm cegła klinkierowa + poddasze docieplone od środka 15cm wełny. Skosy 35cm, dach 35-45cm. Okna 3 szyby, WM AirPack400, PC Panasonic PW 9KW 3f+ Galmet 300l.

  10. #5230

    Domyślnie

    ktoś się orientuje jak działa grzałka tacy ociekowej w panasie tzn kiedy się załącza i na jak długo? czy można by podłączyć zamiast niej kabel grzejny?

  11. #5231
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał rk80 Zobacz post
    ktoś się orientuje jak działa grzałka tacy ociekowej w panasie tzn kiedy się załącza i na jak długo? czy można by podłączyć zamiast niej kabel grzejny?
    W wersji H może działać w zależności od temp.od 5 stopni w dół lub w momencie odszraniania
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  12. #5232

    Domyślnie

    Cytat Napisał rk80 Zobacz post
    ktoś się orientuje jak działa grzałka tacy ociekowej w panasie tzn kiedy się załącza i na jak długo?
    Poradnik Instalacyjny str. 71.

    Cytat Napisał rk80 Zobacz post
    czy można by podłączyć zamiast niej kabel grzejny?
    Można. Oryginalna "grzałka tacy ociekowej" to kabel grzewczy 80W z wtyczką do wpięcia w dedykowane złącze na płycie głównej jednostki zewnętrznej.

  13. #5233
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    Witam, szykuję się do instalacji pompy ciepła większość poleca właśnie ten model mam jednak kilka dylematów.
    Czy wybierać 1f czy 3f ? Ze specyfikacji nie widać jakiejś znaczniej różnicy kilka parametrów innych które i tak mi wiele nie mówią, wydaje mi się, że lepiej 3F ale czym się to różni ?

    9KW to zbyt wiele jak na mój mały domek do ogrzania 90m2 garaż nie będzie ogrzewany do tego będzie dobrze zaizolowany 20cm grafitu i energooszczędne okna winegretic z oknoplastu.
    Warto iść w ten model czy jednak szukać czegoś innego ?

    I gdzie byście polecili zakup i instalację ? na allegro znalazłem jedną firmę, ale chyba nie do końca chce zrobić tak jak ja bym chciał czyli podzielić pracę na 2 etapy najpierw same rurki zainstalować a dopiero za rok pompę.

  14. #5234

    Domyślnie

    Pomiędzy SDC 9kW 1f a 3f są ogromne różnice w wydajności w niskich temp. (chyba że patrzyłeś na T-cap to tam różnic faktycznie nie ma)

    a skoro wiesz że 9kW jest za duża to bierz 7kW

    Rurek od jednostki zewnętrznej nie musisz już instalować ale warto zrobić już przepusty przez ściany, powyżej @redblack zamieścił poradnik instalacyjny (btw. dzięki) i tam masz co i jak

  15. #5235

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamil2k3 Zobacz post
    9 KW to zbyt wiele jak na mój mały domek do ogrzania 90 m2 ,garaż nie będzie ogrzewany, do tego będzie dobrze zaizolowany 20cm grafitu i energooszczędne okna winegretic z oknoplastu. Warto iść w ten model czy jednak szukać czegoś innego ?
    Kolego, chcesz wydać ok.25000 zł na sprzęt o którym nie masz zielonego pojęcia .
    Na początek przestudiuj 263 strony tego forum a dopiero potem zabieraj się za kupno
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  16. #5236

    Domyślnie

    Przy czym możesz pominąć posty kolegi Andrzeja, bo to całkowita strata czasu.

    Jeżeli Twój do to nie durszlak, to 9kW będzie za dużo. Najlepiej zrób OZC, bo może się okazać, że czystym prądem opłaci Ci się najbardziej.

  17. #5237
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    Kolego Andrzeju nie mam czasu na czytanie 263 stron postów, gdzie znam już to forum i wiem, że 50% to może być bełkot i wykłócanie się o swoje, ale przyznam nie mam o tym pojęcia dlatego zadałem pytanie do kolegów i liczę, że znajdą się tacy którzy po prostu odpowiedzą na pytania.
    Napisać przeczytaj całe forum każdy potrafi, udzielić sensownej porady może już tylko ktoś co ma jakieś pojęcie.

    @rk80 tak sprawdzałem T-cap myślałem, że to jest ta sama to o jakim modelu mówisz który jest wydajniejszy ?
    Przepusty przez ścianę nie wystarczą chciałem agregat postawić za garażem to będzie jakieś 15 m od jednostki centralnej po lini prostej no, ale już się doczytałem, że im dalej tym gorzej dla pompy.

    @agb dom będzie bardzo energooszczędny do tego ma małą kubature mam już dobre okna i do tego podłogówka po całości będzie, ale nie chcę kabli tylko wodną taką mogę zasilić wszystkim.
    I właśnie o to się rozchodzi chciałem zrobić rurki miedziane do pompy w posadzce niech sobie leża i czekają w razie co a jeden sezon chciałem polecieć na kotle elektrycznym jeśli nie było by tragedii w rachunkach to możliwe, że tak bym został.

    Liczyłem ozc, ale nie jestem pewny czy wprowadziłem poprawnie przegrody jeszcze to sprawdzę ale wyszło koło 5kw

    Przeczytam ten opis instalacji jeśli macie jakąś wiedzę w pigułce dajcie link będę wdzięczny i też przeczytam trudno samemu od razu wybrać sensowne informacje.

  18. #5238
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.542
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamil2k3 Zobacz post
    Kolego Andrzeju nie mam czasu na czytanie 263 stron postów, gdzie znam już to forum i wiem, że 50% to może być bełkot i wykłócanie się o swoje, ale przyznam nie mam o tym pojęcia dlatego zadałem pytanie do kolegów i liczę, że znajdą się tacy którzy po prostu odpowiedzą na pytania.
    Napisać przeczytaj całe forum każdy potrafi, udzielić sensownej porady może już tylko ktoś co ma jakieś pojęcie.

    @rk80 tak sprawdzałem T-cap myślałem, że to jest ta sama to o jakim modelu mówisz który jest wydajniejszy ?
    Przepusty przez ścianę nie wystarczą chciałem agregat postawić za garażem to będzie jakieś 15 m od jednostki centralnej po lini prostej no, ale już się doczytałem, że im dalej tym gorzej dla pompy.

    @agb dom będzie bardzo energooszczędny do tego ma małą kubature mam już dobre okna i do tego podłogówka po całości będzie, ale nie chcę kabli tylko wodną taką mogę zasilić wszystkim.
    I właśnie o to się rozchodzi chciałem zrobić rurki miedziane do pompy w posadzce niech sobie leża i czekają w razie co a jeden sezon chciałem polecieć na kotle elektrycznym jeśli nie było by tragedii w rachunkach to możliwe, że tak bym został.

    Liczyłem ozc, ale nie jestem pewny czy wprowadziłem poprawnie przegrody jeszcze to sprawdzę ale wyszło koło 5kw

    Przeczytam ten opis instalacji jeśli macie jakąś wiedzę w pigułce dajcie link będę wdzięczny i też przeczytam trudno samemu od razu wybrać sensowne informacje.
    Położyć rurki teraz a potem rok mają leżeć to słaby pomysł, szansa że ktoś je zdewastuje dość duża, tym bardziej że to aż 15m, a to słaby pomysł.
    Im krócej tym lepiej.Czyli 2m do 7m max.
    Wygrzanie domy o konstrukcji standardowej piecem elektrycznym to masakra.
    Tak na oko 100mkw x 8cm posadzki o wilgotności 30% to 2400L wody do odparowania z samej podłogi a gdzie reszta!!! (i nie licz na to że słońce latem coś da) Lepiej wziąć kredyt zamontować PC teraz, a to co zapłacił byś za ogrzewanie prądem zwróci Ci się w kosztach ogrzewania pompą ciepła. Pierwszy sezon jest najgorszy.
    I wystarczy na odsetki od kredytu, tak około 25000tyś na rok to masz jakieś 6% kosztów czyli 1500zł a tyle na pewno zaoszczędzisz montując PC i ogrzewając nią.
    Nie liczę tez instalacji pieca elektrycznego która też darmowa nie będzie.

    T-CAPa 9kW mam w Sztumie na domu 150mkw, ale dom sporo większy więc do Ciebie wystarczy np. LG9kW.
    Sztum:
    https://www.facebook.com/PompyMeetin...type=3&theater
    https://www.facebook.com/PompyMeetin...type=3&theater
    https://goo.gl/maps/9r6mE3cPz7q


    taka LG jest na tyle mocna żeby ciągnąć w taniej taryfie pewnie gdzieś do -5 może -7st.C zależnie od grubości posadzki.
    Ostatnio edytowane przez CNC_POMPY_CIEPLA ; 04-03-2017 o 21:47
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  19. #5239
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Kamil dobry instalator powinien ci policzyć na podstawie ozc koszty ogrzewania dla różnych modeli pompy.
    Lepiej zrobić dłuższą instalację po stronie wtórnej.
    Z mojego doświadczenia beton sam ładnie wyschnie latem. Robiłem posadzki w lipcu, przez 2 tyg. wylałem na nie mase wody, a i tak wyschły. Pompa u mnie ruszyła w sierpniu. Wygrzałem posadzki i grzałem dom od września. Nie było problemu ani wyższego zużycia energii. Tragedia jest jak ktoś sobi tynki i wylewki w listopadzie/grudniu i próbuje grzać taki dom od 0 stopni.
    Jak masz problem z ozc mogę pomóc na priv.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  20. #5240
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    81jacek

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Tuchola
    Posty
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    ..Im krócej tym lepiej.Czyli 2m do 7m max...
    No nie wiem czy im krócej tym lepiej...
    Minimalna długość orurowania czynnika chłodniczego dla jednostki 9kW to 3m max to 30m a nominalna to 7m


    CNC, czy w Panasie serii F idzie nastawić datę, czyli dzień/miesiąc/rok

    Pozdrawiam
    Jacek
    Dom 160m2 pow użytkowej, wszędzie podłogówka + 100m2 piwnica/garaż pomieszczenia nieogrzewane. Ściany Ytong 24cm + 12cm welny + 2-3cm przerwy + 10cm cegła klinkierowa + poddasze docieplone od środka 15cm wełny. Skosy 35cm, dach 35-45cm. Okna 3 szyby, WM AirPack400, PC Panasonic PW 9KW 3f+ Galmet 300l.

Strona 262 z 1022

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony