dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 263 z 1022
Pokaż wyniki od 5.241 do 5.260 z 20440
  1. #5241

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamil2k3 Zobacz post
    Kolego Andrzeju, nie mam czasu na czytanie 263 stron postów, gdzie znam już to forum
    Jeśli macie jakąś wiedzę w pigułce dajcie link będę wdzięczny i też przeczytam trudno samemu od razu wybrać sensowne informacje.
    Proponuje , poczytaj na temat doboru mocy PC w zależności od OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page17
    Ostatnio edytowane przez Andrzej5101 ; 06-03-2017 o 06:46
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  2. #5242
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.538
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał 81jacek Zobacz post
    No nie wiem czy im krócej tym lepiej...
    Minimalna długość orurowania czynnika chłodniczego dla jednostki 9kW to 3m max to 30m a nominalna to 7m


    CNC, czy w Panasie serii F idzie nastawić datę, czyli dzień/miesiąc/rok

    Pozdrawiam
    Jacek
    Hej, Panas od 10m ma stratę wydajności, dlatego teoretycznie możliwe ale bardzo nie zalecane.
    Instalacja za krótka skutkuje szumem w rurach dlatego za mało być też nie może, ale robiłem na odcinku 2,5m i było ok.

    Co od daty to w sumie nie wiem, nigdy nie nastawiałem. A czemu miało by to w ogóle służyć?
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  3. #5243
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    81jacek

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Tuchola
    Posty
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Co od daty to w sumie nie wiem, nigdy nie nastawiałem. A czemu miało by to w ogóle służyć?
    Instalator twierdzi że czas zimowy/letni jest przestawiany automatycznie, a ja na to że musiałem sam go przestawić, wtedy stwierdził ze data jest źle ustawiana, tylko jakoś nie mógł jej znaleźć


    Pozdrawiam
    Jacek
    Dom 160m2 pow użytkowej, wszędzie podłogówka + 100m2 piwnica/garaż pomieszczenia nieogrzewane. Ściany Ytong 24cm + 12cm welny + 2-3cm przerwy + 10cm cegła klinkierowa + poddasze docieplone od środka 15cm wełny. Skosy 35cm, dach 35-45cm. Okna 3 szyby, WM AirPack400, PC Panasonic PW 9KW 3f+ Galmet 300l.

  4. #5244
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    81jacek

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Tuchola
    Posty
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Hej, Panas od 10m ma stratę wydajności, dlatego teoretycznie możliwe ale bardzo nie zalecane.

    Moja instalacja chłodnicza wynosi 10m i jakoś nie zauważyłem jakichkolwiek strat. Skoro producent podaje min/max dla długości orurowania czynnika chłodniczego tzn. że taką można stosować, a o stratach nic nie pisze, no chyba ze zataja te informacje

    Pzd.
    Dom 160m2 pow użytkowej, wszędzie podłogówka + 100m2 piwnica/garaż pomieszczenia nieogrzewane. Ściany Ytong 24cm + 12cm welny + 2-3cm przerwy + 10cm cegła klinkierowa + poddasze docieplone od środka 15cm wełny. Skosy 35cm, dach 35-45cm. Okna 3 szyby, WM AirPack400, PC Panasonic PW 9KW 3f+ Galmet 300l.

  5. #5245
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał 81jacek Zobacz post
    Moja instalacja chłodnicza wynosi 10m i jakoś nie zauważyłem jakichkolwiek strat. Skoro producent podaje min/max dla długości orurowania czynnika chłodniczego tzn. że taką można stosować, a o stratach nic nie pisze, no chyba ze zataja te informacje

    Pzd.
    Straty są ,tylko ty ich nie widzisz.
    W fizyce nic nie jest za darmo .
    Każdy metr rury to strata.Do pokonania oporów potrzebna jest energia

  6. #5246
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    Dziękuję panowie za wszystkie odpowiedzi.

    @CNC_POMPY_CIEPLA
    W tym roku się na pewno nie wprowadzę pompa będzie stać praktycznie nie używana i to jest główny powód dla którego nie chcę jej teraz.
    Druga sprawa, zakłóci mi wydatki mam to ustawione tak, że ogarnę na spokojnie, ale nie teraz tylko za rok.
    Nie spodziewałem się, że tak trudno będzie znaleźć kogoś kto się podejmie zrobienia najpierw rurek a dopiero potem pompy, albo inaczej rurki zrobię i zabezpieczę sam tylko czy ktoś mi później na to założy jednostkę z gwarancją (pewnie nie)
    Piec bym odpuścił nawet wolę iść w pompę ciepła, ale w tym układzie jak pisałem najpierw skończę dom później podpinam pompę.

    @hajnel Właśnie siedzę w pracy i liczę od nowa to OZC jak bym miał jakieś pytania na pewno się odezwę.
    @Andrzej5101 dzięki

  7. #5247
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    81jacek

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Tuchola
    Posty
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    Straty są ,tylko ty ich nie widzisz.
    W fizyce nic nie jest za darmo .
    Każdy metr rury to strata.Do pokonania oporów potrzebna jest energia
    Po przeliczeniu, na papierze to są na pewno jakieś straty, ale nie tak wielkie abym je odczuł tzn. mój portfel.
    Potrafisz powiedzieć ile mniej bym zapłacił za prąd jakby moja instalacja miała długość nominalną?
    Tak dla ciekawości, ile to będzie 5 10 czy 20 pln w skali roku?
    Dom 160m2 pow użytkowej, wszędzie podłogówka + 100m2 piwnica/garaż pomieszczenia nieogrzewane. Ściany Ytong 24cm + 12cm welny + 2-3cm przerwy + 10cm cegła klinkierowa + poddasze docieplone od środka 15cm wełny. Skosy 35cm, dach 35-45cm. Okna 3 szyby, WM AirPack400, PC Panasonic PW 9KW 3f+ Galmet 300l.

  8. #5248
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Kamil a w czym Ci będzie przeszkadzało umieszczenie jednostki wew. w garażu?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  9. #5249
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał 81jacek Zobacz post
    Po przeliczeniu, na papierze to są na pewno jakieś straty, ale nie tak wielkie abym je odczuł tzn. mój portfel.
    Potrafisz powiedzieć ile mniej bym zapłacił za prąd jakby moja instalacja miała długość nominalną?
    Tak dla ciekawości, ile to będzie 5 10 czy 20 pln w skali roku?
    zapytaj producenta twojej maszyny. Zwróć uwagę ,że istnieje długość maxymalna tych rurociągów.A nie jest o problem ilości czynnika .
    Ta długość jest różna w różnych maszynach.
    Jeżeli masz maszynę ktura dopuszcza np 70m to te 10 nie spowoduje katastrofy finansowej.
    Ale jak max jest na poziomie 15 m to te 10 może być istotne

  10. #5250
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    81jacek

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Tuchola
    Posty
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    zapytaj producenta twojej maszyny. Zwróć uwagę ,że istnieje długość maxymalna tych rurociągów.A nie jest o problem ilości czynnika .
    Ta długość jest różna w różnych maszynach.
    Jeżeli masz maszynę ktura dopuszcza np 70m to te 10 nie spowoduje katastrofy finansowej.
    Ale jak max jest na poziomie 15 m to te 10 może być istotne
    Zgadzam się z Tobą w 100%

    Dla Panasa 9kW długość nominalna wynosi 7m a max to 30m dlatego twierdze, iż moje 10m nie ma większego znaczenia (oczywiście czynnik dopuszczony zgodnie z zaleceniami producenta) i śmiało twierdze, że dodatkowy koszty w skali roku nie przekroczy ceny jednej flaszki także jak najbardziej do zaakceptowania.
    Popraw jeśli się mylę.

    Pozdrawiam
    Jacek
    Dom 160m2 pow użytkowej, wszędzie podłogówka + 100m2 piwnica/garaż pomieszczenia nieogrzewane. Ściany Ytong 24cm + 12cm welny + 2-3cm przerwy + 10cm cegła klinkierowa + poddasze docieplone od środka 15cm wełny. Skosy 35cm, dach 35-45cm. Okna 3 szyby, WM AirPack400, PC Panasonic PW 9KW 3f+ Galmet 300l.

  11. #5251

    Domyślnie

    Jest dla Panasonica jakiś wykres pokazujący spadek w zależności od długości instalacji? Zdaje się, że Daikin coś takiego ma.

  12. #5252
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    81jacek

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Tuchola
    Posty
    184

    Domyślnie

    Nic mi nie wiadomo, ale sam jestem ciekaw jak to wygląda.
    Dom 160m2 pow użytkowej, wszędzie podłogówka + 100m2 piwnica/garaż pomieszczenia nieogrzewane. Ściany Ytong 24cm + 12cm welny + 2-3cm przerwy + 10cm cegła klinkierowa + poddasze docieplone od środka 15cm wełny. Skosy 35cm, dach 35-45cm. Okna 3 szyby, WM AirPack400, PC Panasonic PW 9KW 3f+ Galmet 300l.

  13. #5253
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    Garaż jest przyklejony do budynku ale nie ma połączenia z domem.
    Ściana domu w garażu ma być zaizolowana styro 032 a samego garażu grzać nie chcę ewentualnie jakiś konwektorowy elektryczny jak bym potrzebował coś tam robić.
    Dlatego nie może być w garażu choć tak by było pewnie najlepiej.
    Zmierzyłem dokładniej i po linii prostej od gospodarczego do garaży będzie jakieś 11 m więc chyba nie tak,źle tylko rurki muszą iść po skosie ale to i tak w styro więc nie powinno przeszkadzać.
    Podliczę to ozc do końca to dam znać jakie zapotrzebowanie wyszło.
    Ale to jaki model szukać ? tego T-cap czy inny?

  14. #5254
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamil2k3 Zobacz post
    Garaż jest przyklejony do budynku ale nie ma połączenia z domem.
    Ściana domu w garażu ma być zaizolowana styro 032 a samego garażu grzać nie chcę ewentualnie jakiś konwektorowy elektryczny jak bym potrzebował coś tam robić.
    Dalej nie mam pojęcia w czym może przeszkadzać umiejscowienie tej jednostki w garażu. Chyba że chcesz aby wisiała w jakimś eksponowanym miejscu ale raczej nie podejrzewam cię o to.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  15. #5255

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Jest dla Panasonica jakiś wykres pokazujący spadek w zależności od długości instalacji? Zdaje się, że Daikin coś takiego ma.
    Dla 9kW 3F: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DlugInstalacji.jpg
Wyświetleń:	124
Rozmiar:	78,8 KB
ID:	383040
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PC_DlugoscInstalacji.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	13,7 KB
ID:	383039  

  16. #5256
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    Oczywiście, że nie chcę jej eksponować
    Ale z tego co czytałem jednostka sterująca powinna znajdować się w pomieszczeniu ogrzewanym.
    Jeśli nie ..... to może i być w garażu , musiał bym zmienić projekt podłogówki aby tam zasilanie wchodziło, ale to da się zrobić, tylko czy na pewno może być w nieogrzewanym pomieszczeniu ?

    Żeby rozjaśnić sytuację jak to wygląda wrzucę zdjęcie.
    Po lini prostej wyjdzie jakieś 11 metrów MAX 12
    Jest do przecięcia kilka ścian więc nie wyobrażam sobie montować tego później.

  17. #5257
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Kolego.
    Grzanie tego garażu do 5C to może będzie 50zł na sezon... A robienie inst. freonowej przez cały dom to proszenie się o kłopoty.
    Jeśli jeszcze możesz to proponuję dać pompę w garaż, kotłownię przerobić na łazienkę, a z łazienki powiększyć pok nr 3.
    Ewentualnie zamiast kotłowni spiżarnia.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  18. #5258
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    Hmm no właśnie jak pisałem na tym się nie znam możliwe, że tak jak bym chciał się po prostu nie da.
    Grzanie garażu tylko po to aby wstawić PC ? sam nie wiem nie chodzi o kasę za sezon, nie zmieszczę tam teraz podłogówki .....
    Brama wstawiona w garażu mam do dyspozycji na posadzkę jakieś 13 cm z 5cm styro i wylewka.
    O zmianie pomieszczeń nie ma mowy cała kanaliza pod chudziakiem leży.
    Policzyłem to OZC w kończy wychodzi niemal 6 kw na dom, choć nie mogę znaleźć styro z lambdą 0,32 domyślnie daje mi 0,40 ale w zaokrągleniu można liczyć 6kw.

  19. #5259
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    81jacek

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Tuchola
    Posty
    184

    Domyślnie

    Dlaczego nie chcesz przenieś agregatu? Zamontuj go przy wejściu pomiędzy oknem od kotłowni i kuchni lub gdzieś z prawej strony domu i puść rurki za szafkami kuchennymi. Wiem że trochę będzie szpecić, ale zawsze możesz obsadzić jakimiś krzewami i będzie git

    Jak już wcześniej pisałem moja instalacja wynosi 10m i nie zauważyłem jakichkolwiek problemow z tym związanych.
    Tylko, że moja instalacja jest w piwnicy cała odkryta, a TY chcesz ją utopić w posadzce i to w dodatku w części mieszkalnej, ja bym nie ryzykował.

    Pozdrawiam
    Jacek
    Ostatnio edytowane przez 81jacek ; 07-03-2017 o 01:59
    Dom 160m2 pow użytkowej, wszędzie podłogówka + 100m2 piwnica/garaż pomieszczenia nieogrzewane. Ściany Ytong 24cm + 12cm welny + 2-3cm przerwy + 10cm cegła klinkierowa + poddasze docieplone od środka 15cm wełny. Skosy 35cm, dach 35-45cm. Okna 3 szyby, WM AirPack400, PC Panasonic PW 9KW 3f+ Galmet 300l.

  20. #5260

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamil2k3 Zobacz post
    Grzanie garażu tylko po to aby wstawić PC ? sam nie wiem nie chodzi o kasę za sezon, nie zmieszczę tam teraz podłogówki .....
    .
    W garażu wystarczy mały grzejnik , grzejący do 5' C . W garażu ogrzewanym umieszcza się też rekuperator
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

Strona 263 z 1022

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony