dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 1022
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 20427
  1. #141
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał QQQQ Zobacz post
    t

    do rzeczy : Karbon ma racje , ale moze byc tak ze atlantic tez da rade przy -27 C
    moja altherma dała radę - wiec jest ok.
    Co to znaczy da radę przy -27 C
    A jak myślisz do jakiej temperatury PC może pracować .
    Załóżmy że potrzeba 1 kW a pc typ 16 i parametry podłogówki +35C
    Temperatura wrzenia r410 przy ciśnieniu 1 bar to około -50 potem sprężyć to do 40 bar i działa .Tylko taka sprężarka popracuje b krótko.
    Normalnie przyjmuje sie spręż 8 i 100000 h pracy.
    dla -40 i +35 spręż pewno wyjdzie koło 20 .
    Może chłodnicy pomogą ,?????nie mam tabelki dla R410A
    Tu była reklama....

  2. #142
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam.

    Przeczytałem ten artykuł i mam parę spostrzeżeń:
    1. Karbon pisze że atlantic - fujitsu nie ma doświadczenia w zakresie pomp ciepła.
    Chciałbym delikatnie wyjaśnić że atlantic na rynku francuskim sprzedaje od ładnych paru lat pomp ciepła powietrzne i gruntowe pod swoją marką produkowane w fabrykach nibe
    Dodatkowo nasuwa się tutaj pytanie jakie to doświadczenie ma daikin w ogrzewaniu??? Chyba takie same jak fujitsu Żadne
    Atlantic można by powiedzieć ogromne - producent ogrzewaczy wody, grzejników elektrycznych, systemów solarnych.

    2. Kolejne uszczypliwość w kierunku atlantica że dogadał się z fujitsu.
    Dla sprecyzowania karbonie atlantic jest głównym dystrybutorem marki fujitsu w Francji od wielu wielu lat i sprzedaje je pod swoim logo więc współpraca przy wykonaniu pompy ciepła jest jak najbardziej na miejscu - fujitsu dało agregat a atlantic zrobił jednostkę wewnętrzną do tego układu.
    Każdy zrobił to co potrafi najlepiej i wyszedł produkt finalny.

    Resztę później bo mam dużo pracy..
    Ale cały czas widzę że to jest odwieczna walka Daikin konta Fujitsu.
    I fakt że marka Fujitsu od wielu lat jest produktem numer jeden pod względem sprzedaży diabelnie boli daikina ( nie jestem zwolenikiem fujitsu dlatego handluję atlanticiem ) i myślę żeby uciąć tą bez sensowną polemikę między tymi dwoma produktami trzeba powiedzieć że oba produkty są warte zachodu i żaden klient nie zawiedzie się na wybierając jeden czy druki produkt.
    Każdy z nich ma lepsze rozwiązania od chinoli i te produkty są warte zainteresowania.
    A wybór powinien być pokierowany ceną, lokalnym serwisem i rozwiązaniem które klient zaakceptuje.
    A opluwanie jednych przez drugich i na odwrót marnuje tylko czas instalatorów i robi bałagan w głowach potencjalnych użytkowników którzy próbują się przebić przez mur bełkotu techniczno marketingowego i za moment się poddadzą i kupią produkt z chin
    Ostatnio edytowane przez miki121 ; 23-02-2012 o 19:24

  3. #143
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał miki121 Zobacz post
    A opluwanie jednych przez drugich i na odwrót marnuje tylko czas instalatorów i robi bałagan w głowach potencjalnych użytkowników którzy próbują się przebić przez mur bełkotu techniczno marketingowego i za moment się poddadzą i kupią produkt z chin
    lub co gorsza śmieciucha
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  4. #144
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar QQQQ
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    370

    Domyślnie

    Cytat Napisał hydrauli Zobacz post
    Co to znaczy da radę przy -27 C
    A jak myślisz do jakiej temperatury PC może pracować .
    Załóżmy że potrzeba 1 kW a pc typ 16 i parametry podłogówki +35C
    Temperatura wrzenia r410 przy ciśnieniu 1 bar to około -50 potem sprężyć to do 40 bar i działa .Tylko taka sprężarka popracuje b krótko.
    Normalnie przyjmuje sie spręż 8 i 100000 h pracy.
    dla -40 i +35 spręż pewno wyjdzie koło 20 .
    Może chłodnicy pomogą ,?????nie mam tabelki dla R410A
    jestem tylko uzytkownikiem i stwierdzam co dzieje sie u mnie
    moja dala rade, a nie wiem czy alfea, i inne tanie tez dadza rade - moze jakis uzytkownik napisalby ze jest ok.
    250m2 - po posadzce 400m2, kubatura 1270m3, obecnie grzeje parter ok. 170m2 +20m2 ogrodu zimowego- ogrzewanie calosc podlogowka z PCi Daikin P-W 11,2kW ,ocieplenie 10cm styro posadzka, 15cm styro sciany, dach 30 - 60cm welna (l-0,39) bez rekuperacji, cwu dla 3os. + kominek ok 2,5mp/sezon
    obecnie(17.07.2012) podlicznik wskazuje 13488kWh - nast sezon zamkne do 5kkWh z CWU + 2mpdrewna

  5. #145

    Domyślnie

    Cytat Napisał sjk Zobacz post
    brutto?
    Netto

    A tutaj charakterystki grzewcze t-cap:
    http://w671.wrzuta.pl/plik/3MvTBjwPBzI/sxf_i_sxc
    Ostatnio edytowane przez r19 ; 23-02-2012 o 21:07

  6. #146

    Domyślnie

    Cytat Napisał hydrauli Zobacz post
    Po pierwsze Wyższa liga od panasonika T-Cap .Bo osiągają inne parametry
    Jedna trzy fazy druga 1 faza
    jedna do -15 ma 9kW druga do -20 ma 10kW.
    Dziwnie to porównujesz.
    Porównujesz Atlantica trójfazowego z Panasem jednofazowym, a dlaczego nie z trójfazowym?
    Porównujesz Atlantica 11 z Panasem 9, a dlaczego nie z 12?
    Niestety Panasonic nie podaje mocy przy -20, atlantic na swojej stronie podaje dla -7/+35, a co dalej?

  7. #147
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał hydrauli Zobacz post
    Czemu ma służyć pomiar czynnika w inwerterze?
    Chyba tylko rozszczelnieniu układu.
    W PC jest kilka kilogramów czynnika .do momentu kiedy w układzie jest chociaż jedna kropla czynnika ciśnienie jest takie samo jak przy kilogramie
    Ceniłem wcześniej Twoje doświadczenie. Ale teraz chyba nie wiesz o czym piszesz. Ciśnienie na ssaniu i odparowaniu jest podstawą

  8. #148
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrmak Zobacz post
    Ceniłem wcześniej Twoje doświadczenie. Ale teraz chyba nie wiesz o czym piszesz. Ciśnienie na ssaniu i odparowaniu jest podstawą
    Nie określisz nic w inwerterze.Komputer koryguje ciągle nastawy zaworu rozprężnego i optymalizuje proces.
    Jak ustalisz punkt pracy w czasie pomiaru.W on/offi wąaczysz poczekasz i mierzysz
    Tu była reklama....

  9. #149
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sjk
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    szczecin
    Posty
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał hydrauli Zobacz post
    Nie określisz nic w inwerterze.Komputer koryguje ciągle nastawy zaworu rozprężnego i optymalizuje proces.
    Jak ustalisz punkt pracy w czasie pomiaru.W on/offi wąaczysz poczekasz i mierzysz
    oni to mierzyli na wyłączonej jeśli dobrze pamiętam
    Parterówka z poddaszem. 250m2 użytkowej, po podłogach 280m2. Garaż 36m2 w środku bryły nie ogrzewany, nie ocieplony. Całość podłogówka. Ściany Ytong +20cm styro. Podłoga 15 cm styro. W dachu wełna, wszędzie U=0.15W/m2K. okna 3 szybowe z U<1. Źródło CO i CWU pompa powietrze woda LG THERMA V 14W INVERTER. W domu 2 lokale. CWU to 2 zasobniki 200l i 300l spięte w szereg sterowanie umieszczone w ostatnim. 2 oddzielne reku MITSU LONSLAYY. Zapotrzebowanie to 5KW przy 0st, więc 10KW dla -20st.

  10. #150
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sjk
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    szczecin
    Posty
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał r19 Zobacz post
    Netto

    A tutaj charakterystki grzewcze t-cap:
    http://w671.wrzuta.pl/plik/3MvTBjwPBzI/sxf_i_sxc
    no to grubo nieco nawet jak 30% rabatu dadzą od katalogowej........
    Parterówka z poddaszem. 250m2 użytkowej, po podłogach 280m2. Garaż 36m2 w środku bryły nie ogrzewany, nie ocieplony. Całość podłogówka. Ściany Ytong +20cm styro. Podłoga 15 cm styro. W dachu wełna, wszędzie U=0.15W/m2K. okna 3 szybowe z U<1. Źródło CO i CWU pompa powietrze woda LG THERMA V 14W INVERTER. W domu 2 lokale. CWU to 2 zasobniki 200l i 300l spięte w szereg sterowanie umieszczone w ostatnim. 2 oddzielne reku MITSU LONSLAYY. Zapotrzebowanie to 5KW przy 0st, więc 10KW dla -20st.

  11. #151
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.642
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Z rabatem i VAT 8% T-CAP 9kW u sprzedawcy na allegro po 18200.
    Bez montażu, oczywiście.

    24kW za 24tyś

  12. #152

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Z rabatem i VAT 8% T-CAP 9kW u sprzedawcy na allegro po 18200.
    Bez montażu, oczywiście.

    24kW za 24tyś
    Ale to niestety 1f.

  13. #153
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał sjk Zobacz post
    oni to mierzyli na wyłączonej jeśli dobrze pamiętam
    To pomyśl co zmierzyli .Czy jest czynnik temperatura ma odpowiadać ciśnieniu wg wykresu czynnika.
    Nie można określić nawet ile jest czynnika.
    To jak sprawdzanie zapałek
    Tu była reklama....

  14. #154

    Domyślnie

    Cytat Napisał r19 Zobacz post
    Netto

    A tutaj charakterystki grzewcze t-cap:
    http://w671.wrzuta.pl/plik/3MvTBjwPBzI/sxf_i_sxc
    Ma ktoś identyczne dane dla Atlatnica? Pytanie: czy ja dobrze czytam te wykresy? T-cap ma powyżej +7 moc znacznie przekraczającą 9kW?

  15. #155

    Domyślnie

    czym jest wydajność nominalna, czy czasem nie jest to maksymalna wydajność grzewcza? po co pisać, że gwarantuje się wydajność do -15°C, skoro i tak to jest maks co można z tego urządzenie wyciagnąć, a poniżej -15°C jest OFF. jak by nie kombinował praktycznie wszystkie spity oscylują wokół tych samych paramatrów w niskich temperaturach - taka technologia. czy ktoś widział jak wygląda jednostka zewnętrzna w zimie takiego urządzenia, zła technologia odmrażania to poważny problem. jeżeli urządzenie wspomaga się grzałkami w wannie ociekowej agregatu to oznaka słabej jakości, która się mści.

    -------------------------------------------------------------------------------------------------
    wizualizacja jak działa taki split, w "normalnym" domu, czyli jak se użytkownik pogrzebie tak ma
    http://www.telekontrola.pl/monitor/pc1/index.php
    Ostatnio edytowane przez pomarszczonyfred ; 27-02-2012 o 12:21

  16. #156

    Domyślnie

    Cytat Napisał pomarszczonyfred Zobacz post
    czym jest wydajność nominalna, czy czasem nie jest to maksymalna wydajność grzewcza? po co pisać, że gwarantuje się wydajność do -15°C, skoro i tak to jest maks co można z tego urządzenie wyciagnąć, a poniżej -15°C jest OFF. jak by nie kombinował praktycznie wszystkie spity oscylują wokół tych samych paramatrów w niskich temperaturach - taka technologia. czy ktoś widział jak wygląda jednostka zewnętrzna w zimie takiego urządzenia, zła technologia odmrażania to poważny problem. jeżeli urządzenie wspomaga się grzałkami w wannie ociekowej agregatu to oznaka słabej jakości, która się mści.

    -------------------------------------------------------------------------------------------------
    wizualizacja jak działa taki split, w "normalnym" domu, czyli jak se użytkownik pogrzebie tak ma
    http://www.telekontrola.pl/monitor/pc1/index.php
    Panasonic podaje, że sprężarka wyłącza się przy -28, ale pewnie wiesz lepiej, że przy -15 jest off. Ja nie wiem, bo takiej pompy nie mam.

  17. #157
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał pomarszczonyfred Zobacz post
    czym jest wydajność nominalna, czy czasem nie jest to maksymalna wydajność grzewcza? po co pisać, że gwarantuje się wydajność do -15°C, skoro i tak to jest maks co można z tego urządzenie wyciagnąć, a poniżej -15°C jest OFF. jak by nie kombinował praktycznie wszystkie spity oscylują wokół tych samych paramatrów w niskich temperaturach - taka technologia. czy ktoś widział jak wygląda jednostka zewnętrzna w zimie takiego urządzenia, zła technologia odmrażania to poważny problem. jeżeli urządzenie wspomaga się grzałkami w wannie ociekowej agregatu to oznaka słabej jakości, która się mści.


    -------------------------------------------------------------------------------------------------
    wizualizacja jak działa taki split, w "normalnym" domu, czyli jak se użytkownik pogrzebie tak ma
    http://www.telekontrola.pl/monitor/pc1/index.php
    Niema żadnego OFF poniżej -15 C
    Jeszcze żadna z moich nie zrobił OFF a było -32 C
    Tu była reklama....

  18. #158
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    Ma ktoś identyczne dane dla Atlatnica? Pytanie: czy ja dobrze czytam te wykresy? T-cap ma powyżej +7 moc znacznie przekraczającą 9kW?
    Ona ma programowe ograniczenia mocy w wyższych temp
    Aby sprwić wrażenie ,że ma wyższą w niższych
    Tu była reklama....

  19. #159

    Domyślnie

    Czyli Panasonic podaje, że jest to pompa 9kW ale w rzeczywistości jest to np. 12kW? Tak więc porównując z innym producentem trzeba porównywać t-cap'a 9 z inną pompą 11?

  20. #160
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    Czyli Panasonic podaje, że jest to pompa 9kW ale w rzeczywistości jest to np. 12kW? Tak więc porównując z innym producentem trzeba porównywać t-cap'a 9 z inną pompą 11?
    Porównujesz to co chcesz mieć o danej mocy i danej cenie (tu Panasonic) z tym co oferuje ktoś inny w tej samej deklarowanej mocy i odpowiadających Ci parametrach. Co za różnica, czy ograniczają moc programowo, czy nie. Viessmann też tak robi w pompach P-W. Liczy się efekt końcowy i cena, jaką zaproponują.

Strona 8 z 1022

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony