dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sebko73

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-231
    Posty
    38

    Domyślnie Kiedy ocieplenie poddasza po tynkach?

    Witam
    Jestem w trakcie kładzenie tynków cementowo-wapiennych w moim domu. Podejrzewam, że prace zakończą się na początku stycznia (jeżeli oczywiście pozwoli ciągle sprzyjająca pogoda). Po jakim czasie po tynkach, Waszym zdaniem, można rozpocząć prace nad ocieplaniem poddasza wełną mineralną?

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Michal_44

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    No ja kurcze mam podobny dylemat. Oczywiscie jeden majster twierdzi że mozna ocieplać , drugi ,żeby czekać aż wylewki podeschną (pewnie gadaja tak bo jeden ma wolny termin teraz a drugi pozniej ) Ja chyba jednak poczekam az podeschnie wszystko. mam tylko nadzieję ,że mi tynki na poddaszu nie przemarzną. Trzeba bedzie ostro palić w kozach.

  3. #3

    Domyślnie

    Witam
    Należy odczekać do wyschnięcia tynków ponieważ wełna mineralna jest jak gąbka,bardzo chłonie wilgoć (np. na 100 m2 tynku gipsowego idzie jakieś 1m3 wody)
    ci którzy nie przestrzegają zasad co kiedy i w jakiej kolejności wykonywać cierpią później naprzykład na takie przypadłości jak grzybek itd.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Para wodna z wysychających podkładów nie szkodzi skalnej wełnie mineralnej. Wełna Rockwool nie chłonie wilgoci z powietrza, ma znikomą wilgotność sorpcyjną. Przy jej produkcji dodawane są środki impregnujące w celu nadania im cech hydrofobowych (trudnozwilżalnych). Nasiąkliwość wyrobów z wełny mineralnej do ocieplania dachów powinna być zadeklarowana wg wymagań narzuconych przez normę. Oznakowanie WS na etykiecie wełny to informacja, że produkt spełnia wymagania dotyczące nasiąkliwości w czasie krótkotrwałego (przez 24 godz.), częściowego (na głębokość 1cm) zanurzenia w wodzie.
    Ostatnio edytowane przez Tomek W ; 09-01-2012 o 07:35 Powód: literówki :)
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  5. #5

    Domyślnie

    Mozna ocieplic poddasze i zalozyc na welne folie bez płyt przed tynkami i wylaniem posadzki??
    Wełnie to chyba nie powinno zaszkodzic
    Planuje tak zrobic a plyty dac jak sciany i podloga przeschna.

    PS. Tomek W za ile moge kupic u ciebie wełne 18cm o wspołczynniku kolo 0,33 (+/-0,02) ; 140m2
    Oczywiscie wraz z transportem woj. opolskie Krapkowice

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał leniin Zobacz post
    Mozna ocieplic poddasze i zalozyc na welne folie bez płyt przed tynkami i wylaniem posadzki??
    Wełnie to chyba nie powinno zaszkodzic
    Planuje tak zrobic a plyty dac jak sciany i podloga przeschna.

    PS. Tomek W za ile moge kupic u ciebie wełne 18cm o wspołczynniku kolo 0,33 (+/-0,02) ; 140m2
    Oczywiscie wraz z transportem woj. opolskie Krapkowice
    W naszej ofercie jest SUPERROCK (płyty) i TOPROCK (maty) o współ. 0,035
    Co do ceny wraz z transportem zachęcam do kontaktu z dsytrybutorami. Tutaj znajdziesz ich listę - http://www.rockwool.pl/gdzie-kupic/dystrybutorzy
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    milimetr

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    kcynia -stavanger
    Kod pocztowy
    89-100
    Posty
    42

    Domyślnie

    mozesz docieplac poddasze pilnuj tylko zeby byla cyrkulacja powietrza wietrz ile sie da z regipsami poczekaj trocha najlepiej jak bys zaczol prowizorycznie grzac przed spoinowaniem plyt bo beda chlastac potem

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony