dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 69 z 144
Pokaż wyniki od 1.361 do 1.380 z 2865

Temat: Nasze TK12

  1. #1361
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Antkowiak Zobacz post

    konia z rzedem temu kto mi rzeczowo wyjasni czym rozni sie tynk gipsowy od przyklejonej na sciane plyty gipsowej i dlaczego niby plyta ma byc zlaNa czym polega roznica?
    ..juz wyjasniam róznice :
    1. CENA przy samorobie za m2 ! ( na kozyść KG )
    płyta jest dobra!

    ...a teraz poproszę KONIA! ... i RZĄD - może być sam premier... przy całym sie nie będę upierał

  2. #1362

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomraider Zobacz post
    Zamiast konia z rzędem zaproponuj swojego garbusa z kompletem opon zimowych a na pewno ktoś się skusi.
    w życiu, NIGDY, ja na to nie pozwolę! a Tomasz to już na pewno... on ma dożywocie u nas...
    "idź własną drogą, bo w tym cały sens istnienia aby umieć żyć...bez znieczulenia, bez niepotrzebnych niespełnienia myśli złych..."

  3. #1363
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał netbet Zobacz post
    ..juz wyjasniam róznice :
    1. CENA przy samorobie za m2 ! ( na kozyść KG )
    płyta jest dobra!

    ...a teraz poproszę KONIA! ... i RZĄD - może być sam premier... przy całym sie nie będę upierał

    brak odpowiedzi dlaczego plyta niby jest zla - dyskwalifikacja
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  4. #1364

    Domyślnie

    Cytat Napisał netbet Zobacz post
    ...a teraz poproszę KONIA!
    Witam.

    No patrzcie jaki się Netbet pazerny zrobił , bazanty, sarny , czorna suczka a teraz koń , chyba nie planujesz konia zamiast kosiarki do trawy? Bo najlepszą kosiarką do trawy jest koza, tylko jak zabraknie trawy to głodna i zdesperowana może zeżreć styropian z elewacji,nowo postawione drewniane ogrodzenie a potem kota sąsiadów

    Cytat Napisał netbet Zobacz post
    ...a teraz poproszę .....RZĄD....
    Bierz i przerób pasożytów na wskażnik poziomu szamba. Rząd niezłomnie chce NASZEGO DOBRA , a my niezłomnie nie chcemy rządowi dawać NASZEGO DOBRA.
    pozdrawiam.

  5. #1365
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Dlaczego płyta jest zła?
    Bo podstawowy argument to taki że jest podatna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Jest miękka w stosunku do tynku cem-wap. Ale z drugiej strony wszelkie uszkodzenia łatwiej naprawić niż w tynku cem-wap. Dziurkę łatwo zalepić wygładzić pomalować i nie widać różnicy. Chyba że w odcieniu farby.
    W tynku cem -wap naturalnym jest cjego chropowatość i od kładącego zależy jaki jest stopień tej chropowatości. Zatem przy wszelkiego rodzaju drobnych uszkodzeń takiego tynku może być różnica w fakturze, bo kto inny naprawiał i troszkę w proporcjach pozmieniał i co dupa widać później taki placek. Gładszy lub chropowatszy od reszty ściany.
    Podstawa przy klejeniu płyt do scian to prawidłowe ich przyklejenie czyli nie na placki ale na całej powłoce, wtedy unika się głuchego pogłosu.
    A czy taniej nie wiem. Jeślli się to robi samemu to odpada płacenie za robociznę. Czyli koszt tylko samego materiału. Ale kleju też wychodzi duzo.
    Tomasz jesli chcesz to zrobić sam i nie masz awersji do płyt k-g to ja bym się nie zastanawiał. Jest to zicher lepsza opcja. Nie ma idealnych tynków cem-wap. Nawet najlepsza ekipa może spierdzielić tynki- kwestia jak duże jest to spie ....nie. U nas robili tynki cem - wap. fajna ekipa wszystko ręcznie moja żona jest nimi zachwycona ale ja znalazłem w paru miejscach małe bugi - małe ale jednak są. Dla mnie to drobiazg więc nie mam zamiaru wyprowadzać mej połowicy z błogiego zachwytu. Acha my nie lubimy super gładkich ścian. Bardzo nam się podoba chropowatość naszych choć słowo chropowatość jest trochę niewłaściwa.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  6. #1366
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Mam takie techniczne pytanie: Z jakich kształtowników robiłeś schody ( b x h i grubość ścianek)?

  7. #1367
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    firewall
    80x40 scianka 3
    100x100 scianka 3
    40x40 scianka 3

    co w ktorym miejscu to widac
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  8. #1368
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Chorubsko chorubskiem, ale czas biegnie nieublaganie.

    Udalo sie jakos wzglednie ogarnac (swoja droga nie pamietam kiedy bralem po raz ostatni antybiotyk... napewno nie odkad pracuje, w czasie studiow tez raczej nie... a to juz troche zlecialo) i dzis troche podzialac.

    Oczywiscie pogoda "sprzyja", do poludnia bylo fajnie, troche pochmurnie ale zapowiadalo sie bardzo sympatyczne popoludnie bo chmury zdawaly sie rozwiewac...
    I mialem racje, chmury tylko zdawaly sie rozwiewac, zaczal znowu padac snieg.

    Na cale szczescie strop troche zaslania wiec udalo mi sie pociac pret 6, pogiac wszytskie strzemiona na slupki zelbetowe poddasza i je powrzucac na prety. Jutro to powiaze.

    Przywiozlem tez bloczki 24x20x59 aby je wkleic w okna. Mam nadzieje ze do konca tygodnia pogoda zlagodnieje na tyle ze bede mogl je wkleic.

    Niby niewiele... ale do przodu troszeczke
    Ostatnio edytowane przez Tomasz Antkowiak ; 18-02-2013 o 20:30 Powód: bo "niewiele" pisze sie razem :D
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  9. #1369
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Dzięki za info.Przypuszczenia co do wymiarów spełniły się w 100% ( ale zawsze lepiej zapytać ). Jeszcze raz dzięki!

  10. #1370

    Domyślnie

    Tomku !
    Ty właź do łoża w towarzystwie grzanego piwa i przestań się martwić budową.
    Serdecznie Pozdrawiam

    Krzysztof5426

  11. #1371
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztof5426 Zobacz post
    Ty właź do łoża w towarzystwie grzanego piwa i przestań się martwić budową.
    nie ma szans niecierpie nierobstwa, owszem, bywaja dni ze mam ochote wyciagnac sie na kanapie i poopierdzielac troche, ale to zadko.

    nosi mnie juz dosc powaznie i przeciagajaca sie zima strasznie psuje mi plany budowlane... stad chocby na chwile ale staram sie jednak na budowe pojsc... dzis powiazalem 3 slupki, czyli 15 strzemionek raptem. wiecej nie bylo szans, mroz zaczal chwytac a zgrabialymi rekoma zbrojenie wiaze sie kiepsko. ale dzis trzy, jutro kilka i tak powoli do przodu, codziennie blizej wiosny, no i codziennie o jeden dzien mniej do przeprowadzki
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  12. #1372

    Domyślnie

    Ja tylko jeszcze dodam, że jutro i pojutrze przywożą resztę drewna, a w sobotę przyjeżdża pan pomierzyć wnęki okienne - te które są rzecz jasna... czyli..."coś tam" się jednak dzieje. Begonie i pelargonie się ukorzeniają, pomidorki koktajlowe wzeszły, bazylia wzeszła, lobelia jeszcze nie...z pomidorami to trochę się pospieszyłam i nie wiem, czy coś z nich będzie, ale już nie mogłam się oprzeć z tymi siewami informacje mało budowlane? ależ skąd? budujemy przestrzeń biologicznie czynną
    "idź własną drogą, bo w tym cały sens istnienia aby umieć żyć...bez znieczulenia, bez niepotrzebnych niespełnienia myśli złych..."

  13. #1373
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gosia_A Zobacz post
    Ja tylko jeszcze dodam, że jutro i pojutrze przywożą resztę drewna, a w sobotę przyjeżdża pan pomierzyć wnęki okienne - te które są rzecz jasna... czyli..."coś tam" się jednak dzieje. Begonie i pelargonie się ukorzeniają, pomidorki koktajlowe wzeszły, bazylia wzeszła, lobelia jeszcze nie...z pomidorami to trochę się pospieszyłam i nie wiem, czy coś z nich będzie, ale już nie mogłam się oprzeć z tymi siewami informacje mało budowlane? ależ skąd? budujemy przestrzeń biologicznie czynną
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  14. #1374
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    Gosia ja już kupiłam nasionka dyni ozdobnej i nie mogę się doczekać kiedy będę sadzić
    A wy już macie konkretny termin na dach? Bo niby zima jeszcze tylko dwa dni, a potem wiosna

  15. #1375

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kwitko Zobacz post
    Gosia ja już kupiłam nasionka dyni ozdobnej i nie mogę się doczekać kiedy będę sadzić
    A wy już macie konkretny termin na dach? Bo niby zima jeszcze tylko dwa dni, a potem wiosna
    Z dynią Kwitko to jeszcze prawie 3 miesiące będziesz musiała zaczekać
    Konkretnego terminu nie mamy, bo nawet wieniec nie jest skończony...nawet nie wiem,kiedy będzie zalany...nie ma szczytów...wielu rzeczy niestety jeszcze nie ma, ale mam nadzieję, że jakoś w połowie marca już nam nie będzie padało na głowy jeśli pogoda pozwoli to wszystko zrobić...
    "idź własną drogą, bo w tym cały sens istnienia aby umieć żyć...bez znieczulenia, bez niepotrzebnych niespełnienia myśli złych..."

  16. #1376
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    W połowie marca? Ale to już za trzy tygodnie???

  17. #1377
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kwitko Zobacz post
    W połowie marca? Ale to już za trzy tygodnie???

    no wlasnie, wiec ze spokojem, w panike wpadniemy gdzies tak za 2,5 tygodnia

    wstepnie (!) chce zalac wieniec na sciance kolankowej miedzy 6 a 8 marca i zabrac sie za szczyty. po ok 2 tygodniach od zalania wienca wejdzie ciesla. jak skonczy to mam na tydzien deskowania i drugi tydzien ukladania papy.

    ciesle deklaruja ze na budowie zejda im 4 dni. wiezba jest juz u nas, polowa desek tez, reszta bedzie jutro i w piatek chyba.

    matrial na szczyty mam juz na stropie, stal na wieniec czeka na dole pod dachem.

    byle tylko nie padalo
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  18. #1378
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Śnieg sypie, zima w pełni - żygać się chce jak się spojrzy przez okno...

    No ale uznałem że na północy zima trwa dłużej a jednak jakims cudem domy się tam buduje... wiec i ja buduje. Zamierzam ignorować i olewać zimę, może się znudzi i wyniesie stąd w cholere.

    Tak wiec zgodnie z planem na dziś powiązałem zbrojenie słupków żelbetowych poddasza, pociąłem i pogiąłem pręt 12 na połączenia słupków z wieńcem i ponadplanowo pociąłem pręt 6 i pogiąłem strzemiona na wieniec ścianki kolankowej.

    Powoli idzie
    Ostatnio edytowane przez Tomasz Antkowiak ; 23-02-2013 o 16:34
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  19. #1379

    Domyślnie

    Tomku !
    Chyba wykrakałeś wiosnę !!!!!!!!!!!!!!
    W Łodzi :
    Wiatr 13 kt od wschód
    Temperatura 1°C
    Wilgotność 93%
    Ciśnienie 1012 hPa
    Widzialność 2200 m
    Przerywane chmury na wysokości 700 ft
    śnieg deszcz i zamglenie
    Serdecznie Pozdrawiam

    Krzysztof5426

  20. #1380
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Oby.
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

Strona 69 z 144

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony