dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 174 z 268
Pokaż wyniki od 3.461 do 3.480 z 5350
  1. #3461
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rafus12
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    3City
    Posty
    283
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Bury_Kocur, Cronin, Alina&Mariusz, Plusfoto, Arturo - ja taki sam plan mam - podlogowka wszedzie (do tego bedzie piec kondesacyjny).
    Tez slyszalem ze panele jak najbardzie moga byc kladzione na podlogowke. Trzeba tylko podklad pod panele inny niz kiedys sie stosowala - tzn. mniej izolacyjny/perforowany jakos. Zreszta jak pod instalacja podlogowki bedzie kilka/kilkanascie cm styropianu to cieplo do dolu nie pojdzie.
    Jedyne obawy mam czy na poddaszu przy oknach dachowych podlogowka da rade.
    Dziekuje wszystkim za spory odzew.
    pozdrawiam
    Rafal
    Ostatnio edytowane przez rafus12 ; 05-10-2012 o 11:31

  2. #3462
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar nita83
    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    3.073

    Domyślnie

    u mnie też miała byc podłogówka na całości, obecnie zaczełam się trochę wahać o podłogówkę w salonie ze wzgledu na opinie o panelach, ale tutaj czytam że niekoniecznie sa prawdziwe. Muszę się wgryźć w temat.

  3. #3463
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Esiak
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Puszczykowo
    Posty
    5.095
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafus12 Zobacz post
    Alina&Mariusz, Plusfoto, Arturo - ja taki sam plan mam - podlogowka wszedzie (do tego bedzie piec kondesacyjny niskotemperaturowy).
    a jaki to jest piec niskotemperaturowy...?
    Lapisowo - dziennik
    Lapisowo - komentarze
    Tapatalk - Forum Muratora na Twoim smartphonie...

    Sprzedam skrzynkę elektryczną budowlaną w pełni wyposażoną...


  4. #3464
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bury_kocur
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    płn wlkp
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    1.699
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Oj, nie czepiaj się, esiak To taki skrót myślowy od niskiej temp. zasilania - też będę taki miała, ha!
    Dlaczego ludzie nie mogą zrozumieć, że dobry gust i prostota idą razem ze zdrowym rozsądkiem.
    R.W. Edis, Decoration and Furnishing of Town Houses, 1881

    dom na miarę - dziennik budowy domu za 1500/m2 pod klucz

  5. #3465
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar goshia7
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    483

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafus12 Zobacz post
    Tez slyszalem ze panele jak najbardzie moga byc kladzione na podlogowke
    I ja również słyszałam taką opinię. A to dla mnie dobra wiadomość bo nie chcę kafli na całości części dziennej

  6. #3466

    Domyślnie

    Danonki, nie jedyni. My od poczatku nie chcielismy podłogówki, bo miały być deski na podłodze i zreszta są. Jednak monter CO nas przekonał, że w łazience i w wiatrołapie jest podłogówka ale na powrocie z kaloryferów.

  7. #3467
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Alina&Mariusz

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    okolice Torunia
    Posty
    381

    Domyślnie

    Cytat Napisał nita83 Zobacz post
    u mnie też miała byc podłogówka na całości, obecnie zaczełam się trochę wahać o podłogówkę w salonie ze wzgledu na opinie o panelach, ale tutaj czytam że niekoniecznie sa prawdziwe. Muszę się wgryźć w temat.
    Wejdź do sklepu i wybierz cokolwiek oznaczone "idealne do ogrzewania podłogowego" i nie będą to płytki

  8. #3468
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał goshia7 Zobacz post
    I ja również słyszałam taką opinię. A to dla mnie dobra wiadomość bo nie chcę kafli na całości części dziennej
    Moga ale jest to kompletnie bez sensu. Mialam tak połozona podłogówkę w salonie na akacji i w goscinnym z panelami. W pokajach była wyraznie nizsza temp ( drewno izoluje czy ktos chce czy nie) w pokoju goscinnym goscie marzli, trzeba było wkładać grzejnik. Kompletnie bez sensu. Dlatego teraz nie chce zrezygnować z drewna w salonie, to dokładam zwyczajne grzejniki. A podłogówke daje tam, gdzie sie sprawdza czyli tam gdzie sa kafle

  9. #3469
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosia@ Zobacz post
    Moga ale jest to kompletnie bez sensu. Mialam tak połozona podłogówkę w salonie na akacji i w goscinnym z panelami. W pokajach była wyraznie nizsza temp ( drewno izoluje czy ktos chce czy nie) w pokoju goscinnym goscie marzli, trzeba było wkładać grzejnik. Kompletnie bez sensu. Dlatego teraz nie chce zrezygnować z drewna w salonie, to dokładam zwyczajne grzejniki. A podłogówke daje tam, gdzie sie sprawdza czyli tam gdzie sa kafle
    Plus pokażcie mi roducenta ktory daje gwarancje w przypadku położenia paneli. Robi tak tylko producent paneli przeznaczonych na ogrzewanie podlogowe, wybór mały, panele brzydkie. Ale to oczywiście moja opinia. Wiem jedno, gdyby wtedy, ktos 6 lat mi tutaj na forum powiedzial, to co ja mówię to bym się nie zdecydowała

  10. #3470
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rafus12
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    3City
    Posty
    283
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Wlasnie - Esiak - nie zjedz mnie na sniadanie -
    Dzieki bury_kocur za pomoc

  11. #3471
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bury_kocur
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    płn wlkp
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    1.699
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Muszę się zgodzić z gosią@ - miałam podłogówkę pod panelami i płytkami w poprzednim mieszkaniu, i tam gdzie były panele, różnica temperatury była naprawdę odczuwalna. Płytki - bez zarzutu. Tak więc, podłogówce mówię stanowcze tak, panelom - nie. Ale z tego co czytam, są osoby, które tak mają i są zadowolone.
    Dlaczego ludzie nie mogą zrozumieć, że dobry gust i prostota idą razem ze zdrowym rozsądkiem.
    R.W. Edis, Decoration and Furnishing of Town Houses, 1881

    dom na miarę - dziennik budowy domu za 1500/m2 pod klucz

  12. #3472
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rafus12
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    3City
    Posty
    283
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Gosiu, mowiac o tej akacji w salonie - to byly panele czy jakas deska?

  13. #3473
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  14. #3474

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosia@ Zobacz post
    Podłogowka na dole, u gory grzejniki, podłogowe w łazienkach
    U mnie tak samo. Z tym że na dole są wyprowadzeia na grzejniki schowane pod tynkiem, tak na wszelki wypadek.

  15. #3475

    Domyślnie

    Witajcie kochani, niestety mój zapał do realizacji marzeń zupełnie opadł gdyż byliśmy w banku i żąda od nas 30-40 tys wkładu własnego- środki na koncie i dopiero udzieli nam kredytu 240 tyś. Domek ma 138 m2 użytkowych (dwulokalowy projekt indywid.) zalezało nam by otrzymać kredyt w Programie Rodzina Na Swoim ale chyba nie ma na nic szans


    Jak piszecie o hydraulice to mi chociaż tata ją zrobi za darmochę, a ogrzewanie podłogowe mówił, że nie robi się w miejscu gdzie się śpi bo kurz się unosi na wysokości łóżka, aczkolwiek to kwestia wyboru każdego inwestora.
    Ostatnio edytowane przez [email protected] ; 05-10-2012 o 16:23

  16. #3476
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Alina&Mariusz

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    okolice Torunia
    Posty
    381

    Domyślnie

    mówił, że nie robi się w miejscu gdzie się śpi bo kurz się unosi na wysokości łóżka
    Poczytaj trochę o podłogówce i nie powtarzaj takich zabobonów

  17. #3477

    Domyślnie

    Alina&Mariusz absolutnie nie powtarzam zabobonów bo zabobony to grzech a ja raczej nie zgrzeszyłam pisząc o tych "sypialniach"
    poza tym forum to miejsce dla wypowiedzi wszystkich możliwych opinii, a Ty i tak zrób sobie jak chcesz

  18. #3478
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafus12 Zobacz post
    Gosiu, mowiac o tej akacji w salonie - to byly panele czy jakas deska?
    W salonie, akację olejowana miałam specjalną deskę na ogrzewanie podłogowe. A w goscinnym panele. Brak komfortu ciepłej stopy i zdecydowanie nizsza temp w pomieszczeniu. PLus np moja akacja na ogrzewanie podłogowe była sporo drozsza

  19. #3479
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Witajcie kochani, niestety mój zapał do realizacji marzeń zupełnie opadł gdyż byliśmy w banku i żąda od nas 30-40 tys wkładu własnego- środki na koncie i dopiero udzieli nam kredytu 240 tyś. Domek ma 138 m2 użytkowych (dwulokalowy projekt indywid.) zalezało nam by otrzymać kredyt w Programie Rodzina Na Swoim ale chyba nie ma na nic szans


    Jak piszecie o hydraulice to mi chociaż tata ją zrobi za darmochę, a ogrzewanie podłogowe mówił, że nie robi się w miejscu gdzie się śpi bo kurz się unosi na wysokości łóżka, aczkolwiek to kwestia wyboru każdego inwestora.
    panda nie rezygnuj! Idz do innego banku, a najlpeiej doświadczonego doradcy finansowego. Popytaj po znajomych, wazne zeby był dobry

  20. #3480
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Alina&Mariusz

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    okolice Torunia
    Posty
    381

    Domyślnie

    Zrobisz jak uważasz

Strona 174 z 268

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony