dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 26 z 237
Pokaż wyniki od 501 do 520 z 5350

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał Atlanta Zobacz post
    Przepraszam bardzo, rozumiem jestem niedoświadczonym bocianem ale czy mogę nieśmiało zaproponować ZAKOŃCZENIE TEMATU WENTYLACJI? Ok poznaliśmy dobre i złe strony, każdy się zastanowi i poczyta o tym, ewentualnie zapyta w wątku do tego przeznaczonym. Ile można
    jestem tego samego zdania - w ostatnim poście to samo zaproponowałem ...

    Cytat Napisał gosia@ Zobacz post
    Racja

    Powiedz mi dlaczego masz bio kominek? ze względu na WM? czy przy tej WM mozna miec otwarte okna? Nie na chwilę, tylko np cały dzień w lecie? Nie dam rady przebrnac znowu przez cały watek o rekuperacji Mam alarmy do przerobienia, piece i piankę w tym tygodniu
    1. dlaczego bio kominek ? żona bardzo lubi żywy ogień, w salonie nie chciałem robić kotłowni a przede wszystkim ograniczenie otworów w domu czyli rezygnacja z jakichkolwiek kominów - również tych grzewczych , pozostaje jedynie otwór do WM czerpnia i wyrzut
    2. otwarte okna to też rodzaj wentylacji - wyłączam WM i otwieram okna
    3. nie mam kominów - nie mam pieca - czyli 1 temat mniej do przeanalizowania
    4. piana PUR - temat podobny do tego jak WM i WG - wielu zwolenników i wielu przeciwników , na dzień dzisiejszy jak dla mnie zbyt wiele niewiadomych lub niepewnych w kontekscie tego jak to będzie wyglądało po 10-20-30 latach - koszt wiezby dachowej i całego dachu jest zbyt duży by ryzykować - piana na więźbie z dużym prawdopodobieństwem powoduje że ona nie oddycha , + jest idelna jednorodna warstwa ocieplenia , ale powiem tak - nie słyszałem o domy pasywnym który miałby dach z pianą - wszystkie miały wełnę - więc i ja ociepliłem dach 40 cm warstwą wełny (20+20)

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    jestem tego samego zdania - w ostatnim poście to samo zaproponowałem ...




    4. piana PUR - temat podobny do tego jak WM i WG - wielu zwolenników i wielu przeciwników , na dzień dzisiejszy jak dla mnie zbyt wiele niewiadomych lub niepewnych w kontekscie tego jak to będzie wyglądało po 10-20-30 latach - koszt wiezby dachowej i całego dachu jest zbyt duży by ryzykować - piana na więźbie z dużym prawdopodobieństwem powoduje że ona nie oddycha , + jest idelna jednorodna warstwa ocieplenia , ale powiem tak - nie słyszałem o domy pasywnym który miałby dach z pianą - wszystkie miały wełnę - więc i ja ociepliłem dach 40 cm warstwą wełny (20+20)
    Dzieki, czyli do czytania trzeba ruszyć o pianie

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    stare domy / czy mieszkania w blokach z wielkiej płyty nie są nara na grzyby aż tak bardzo jak nowe budownictwo z WG
    zauważmy że okna i materiały izolacyjne w ostatnich latach znacznie polepszyły się
    stare domy są zbudowane z gorszych materiałów i maja gorsze okna -
    Racja

    Powiedz mi dlaczego masz bio kominek? ze względu na WM? czy przy tej WM mozna miec otwarte okna? Nie na chwilę, tylko np cały dzień w lecie? Nie dam rady przebrnac znowu przez cały watek o rekuperacji Mam alarmy do przerobienia, piece i piankę w tym tygodniu

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosia@ Zobacz post
    czy przy tej WM mozna miec otwarte okna? Nie na chwilę, tylko np cały dzień w lecie?
    Sam nie wiem, Ja nie otwieram na dłużej niż na 1 godzinę.
    Tak na wszelki wypadek !


  5. #5

    Domyślnie

    Jeśli mogę się wtrącić ja mam grzybka prawie w każdym rogu znaczy w kuchni i nie mogę się tego świnstwa pozbyć więc przy budowie nowego domu wolę posłuchać się osób które mają coś do powiedzenia na ten temat i zrobić raz a porządnie niż potem żałowac napewno będę się radziła i w tej kwesti

  6. #6

    Domyślnie

    Może troszkę z innej beczki myśleliście już o wnetrzach co sądzicie o projektowaniu wnętrz to dobry czy zły pomysł i jak to wygląda cenowo

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewastudio1 Zobacz post
    Może troszkę z innej beczki myśleliście już o wnetrzach co sądzicie o projektowaniu wnętrz to dobry czy zły pomysł i jak to wygląda cenowo
    Tak, ja mam juz kupione 2 lampy i zamówiony stół do jadalni. Architekt wnetrz imo zalezy od kasy jaka dysponujesz i Twoich uzdolnien w tym kierunku

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosia@ Zobacz post
    Tak, ja mam juz kupione 2 lampy i zamówiony stół do jadalni. Architekt wnetrz imo zalezy od kasy jaka dysponujesz i Twoich uzdolnien w tym kierunku
    Troszkę pojęcia mam nie chwaląc się ale dobrze byłoby nawet skonsultować i poradzić najbardziej obawiałabym się że coś poszłoby nie tak znaczy nie po mojej myśli bałabym sie zaufać choć wiem ze wczesniej jest projekt i ze go akceptuje lub nie

  9. #9

    Domyślnie

    to moze ja zmienie temat: w lazience mam okno- czy zamawiac szybe mleczna czy zwykla( tylko jak zaslonic okno?)
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał aksamitka Zobacz post
    to moze ja zmienie temat: w lazience mam okno- czy zamawiac szybe mleczna czy zwykla( tylko jak zaslonic okno?)
    Ale dachowe? sa piekne zaluzje i to niedrogie. Ja tak miałam i sobie bardzo chwaliłam

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał aksamitka Zobacz post
    to moze ja zmienie temat: w lazience mam okno- czy zamawiac szybe mleczna czy zwykla( tylko jak zaslonic okno?)
    Ja będę decydowała się na normalne mleczne szyby nie podobaja mi się osobiście

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosia@ Zobacz post
    Ale dachowe? sa piekne zaluzje i to niedrogie. Ja tak miałam i sobie bardzo chwaliłam
    nie ,zwykle pionowe okno, jest no przy wejsciu do domu wiec nie bardzo może zostać nizasloniete a jakos nie widzi mi sie firanka czy roleta
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał aksamitka Zobacz post
    nie ,zwykle pionowe okno, jest no przy wejsciu do domu wiec nie bardzo może zostać nizasloniete a jakos nie widzi mi sie firanka czy roleta
    i fajne sa panele w dzien moga być podniesione a wieczorem opuszczasz tylko trzeba pamietać o zasłanianiu

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewastudio1 Zobacz post
    i fajne sa panele w dzien moga być podniesione a wieczorem opuszczasz tylko trzeba pamietać o zasłanianiu
    nie trzeba - wystarczy zrobic elektryczne i zastosowac czujnik zmierzchu - fajne nie ??

  15. #15

    Domyślnie

    o wlasnie a o tym nie zawsze sie pamieta lub mozna nie zdążyć
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał aksamitka Zobacz post
    o wlasnie a o tym nie zawsze sie pamieta lub mozna nie zdążyć
    wtedy sąsiad sie cieszy

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez R&K ; 15-02-2012 o 21:21

  18. #18

    Domyślnie

    niewiem co napisać co o tym myslec

  19. #19

    Domyślnie

    a rzadko nie mam nic do powiedzenia nie wiem co chciałes przez ten filmik mi przekazac

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    to tylko takie sympatyczne nawiazanie to Twojego AVATARA w kontekcie kobiety budującej

Strona 26 z 237

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony